Jump to content

Dug dinersu


MG79

Preporučene objave

Već sam ovo pisala ali u krivom forumu. Molim savjet ili informaciju vezanu za dug po diners kartici.Dug je oko 30.000,00 kn, osnovna i plus kartica.Još me nisu počeli zvati, ali uskoro ih očekujem.Budući da trenutno nisam u mogućnosti platiti taj dug odjedan put, a od njega nebježim, zanima me da li postoji mogućnost dogovora otplate na rate po oko 1.ooo,00kn mjesečno.Da li je to dovoljan iznos za dogovor s Dinersom ili će tražit da taj dug podmirim u nekih 6 rata, što je meni trenutno nemoguće, i što tada slijedi i koji je onda postupak.

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MG79 je napisao:

Već sam ovo pisala ali u krivom forumu. Molim savjet ili informaciju vezanu za dug po diners kartici.Dug je oko 30.000,00 kn, osnovna i plus kartica.Još me nisu počeli zvati, ali uskoro ih očekujem.Budući da trenutno nisam u mogućnosti platiti taj dug odjedan put, a od njega nebježim, zanima me da li postoji mogućnost dogovora otplate na rate po oko 1.ooo,00kn mjesečno.Da li je to dovoljan iznos za dogovor s Dinersom ili će tražit da taj dug podmirim u nekih 6 rata, što je meni trenutno nemoguće, i što tada slijedi i koji je onda postupak.

Zahvaljujem

 

 

Otiđite u diners i s njima dogovorite iznos koji možete mjesečno otplačivati. Vrlo vjerovatno da če vam omogučiti otplatu na više rata jer je njima u interesu da st naplačuju. Možete im se obratiti i pismenim putem sa zamolbom za otplatu na duga na rate ali obavezno pošaljite preporučeno sa povratnicom ili odnesite na njihov urudžebni zapisnik.

Ukoliko se ne bi dogovorili za otplatu duga na rate (ali to ne vjerujem) mogu vam podnesti prijedlog za ovrhu i to bi vam poruzročilo još dodatne troškove i kamate na dospjeli dug te bi vam se pljenila plača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, još me zanima da li znate koliko vremenski može trajati da mi ovrhu pošalju u poduzeće (ukoliko ne pristanu na ponuđenih 1000,00kn), i da li će mi poslati eventualno ovrhu u poduzeće koje oni imaju evidentirano, odnosno u kojem sam bila zaposlena kada su mi odobrili karticu, ili imaju uvid gdje sada radim.Također me zanima da li mi mogu plijeniti materijalnu imovinu( posjedujem samo auto)i da li mogu što potraživati od mog supruga iako on nema diners niti je dodatni korisnik.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MG79 je napisao:

Hvala na odgovoru, još me zanima da li znate koliko vremenski može trajati da mi ovrhu pošalju u poduzeće (ukoliko ne pristanu na ponuđenih 1000,00kn), i da li će mi poslati eventualno ovrhu u poduzeće koje oni imaju evidentirano, odnosno u kojem sam bila zaposlena kada su mi odobrili karticu, ili imaju uvid gdje sada radim.Također me zanima da li mi mogu plijeniti materijalnu imovinu( posjedujem samo auto)i da li mogu što potraživati od mog supruga iako on nema diners niti je dodatni korisnik.

Hvala

 

To ovisi o ovrhovoditelju kada če i ako če pondesti prijedlog za ovrhu kod JB te kada če ono biti uručeno ovršeniku (vama). Ukoliko se ne podneste na ovrhu prigovor u roku 8 dana od primitka ona postaje pravomočna i šalje se na naplatu u vašu firmu da vam se plijeni dio plače. Ovrhovoditelj če ne brinite ako bude potrebno saznati gdje ste sada zaposleni. Pokretnine se mogu plijeniti ukoliko se ovrhovoditelj nebi nikako mogao naplatiti sa osnove mjesečne plače.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imala sam sličan slučaj. Pazite ukoliko se dogovorite na optlatu na rate, onda Vam ovaj iznos koji dugujete 30.000 Kn prelazi u glavnicu a na tom Vam jos lupe kamate (naravno, to Vam neće reći jer im je u interesu da otplaćujete na rate pa Vas gule godinama). Najbolje bi Vam bilo da dignete neki nenamjenski kredit i Dinersu vratite sve što dugujete ODMAH, a kredit otplaćujete (sigurno vas neće tako guliti).

 

Lijep pozdrav,

 

Tanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,evo mog nedavnog slučaja.

Nisam se usudila zvati ih 2 mjeseca, čekala sam neku lovu da sjedne, od toga ništa pa sam skupila hrabrost i eto:

Nazvala sam Diners i tražila otplatu cjelokupnog duga na rate.

Odobravaju otplatu na 36 rata, s tim da sam im vratila karticu, a kad otplatim dug, obnovit ču karticu.

Čak su me pitali koliko mogu mjesečno otplaćivati ako hoću kraći rok otplate, a datum rate je po mom izboru tj.mogućnosti.

Nakon telefonskog dogovora, napisala sam istovjetnu zamolbu, te navela sve podatke ,te datum tel.razgovora na koji sam se pozvala,te poslala kao i kopiju platne liste i kartice tek.rn.

Poslala sam preporučeno,Diners je to komisijski odobrio ,te mi poslao Izjavu koju sam potpisala kod JB da mi ovrhom sjedaju na plaću ako se ne držim Ugovora. Uz to su tražili zadužnicu. Sve je riješeno u 15 dana, i ja otplaćujem dug, evo već 3.rata.Isto je riješeno i sa Amexom. Ušla sam u dug zbog dugotrajnog bolovanja, pa nisam u mogućnosti dizati nikakve nenamjenske kredite. Hvala Dinersu.S poštovanjem,I.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Izgleda, kako nisam pilić, nego sam kokoš, kada sam se mogla dovesti u sljedeću situaciju.

 

Molim vas za savijet i pomoć!

 

Imala sam obrt i imala sam dvije Diners kartice: privatnu i poslovnu.

Privatna cca 11.000 duga, poslovna cca 30.000 duga. Naravno ovo je već sa kamatama.

Zbog doslovno bankrota, zatvorila sam obrt i dug je tu.

 

Dobila sam opomenu pred utuženje od:

odvjetnika za privatnu karticu

agencije za naplatu potraživanja - poslovna kartica

 

Nemam trenutno nikakvih primanja, na rubu sam egzistencije. Ne posjedujem ništa, niti pokretnine, niti nekretnine.

 

Prijete mi kaznenom tužbom za pokušaj prijevare. Nisam ih htjela prevariti, niti bježim od plaćanja dugovanja. Tražim posao intenzivno godinu dana. Sa prethodnim poslom sam na sudu, jer me nisu isplatili plaću i to preko inspektorata rada. To sam napisla i poslal odvjetniku i agenciji. Trebam li poslati i Dinersu?

 

Zamolila sam ih, da me ne utuže krivično, jer onda pak nikako neću moć platiti dug, jer neću dobiti posao.

Napisala sam i poslala emailom im objašnjneje. Šta mi je za činiti?

 

Želim platiti sve. Trenutno nemam prihoda. Ako mi pokrenu kaznenu neću se nikada zaposliti. Ako dođe do ovrhe, da li mi sjedaju na cijelu plaću kad se zaposlim ili samo smiju na 1/3 plaće? Za poslovnu karitcu sam im predala bjanko zadužnicu.

Još me nisu utužili. Šta mi je za činit? Velike iznose im ne mogu trenutno plaćat. Eventualno 300 kn mjesečno, dok se ne zaposlim.

 

Hvala najljepša!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,ima nas puno sa istim problemima.Ovrha vam može ići samo na 1/3 primanja.Ukoliko ste potpisali zadužnicu tada vam može krenuti ovrha bez sudskog postupka.Kaznena prijava za prijevaru vam može znaćit tek neku uvjetnu kazna,ali čak tu i ne bi trebalo biti kaznenog djela jer niste vi ukrali te novce, nego su vam oni dali da ih potrošite.Naročito ako ste prestali plačati račune jer ste zatvorili obrt zbog nelikvidnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pilic je napisao:

Izgleda, kako nisam pilić, nego sam kokoš, kada sam se mogla dovesti u sljedeću situaciju.

 

Molim vas za savijet i pomoć!

 

Imala sam obrt i imala sam dvije Diners kartice: privatnu i poslovnu.

Privatna cca 11.000 duga, poslovna cca 30.000 duga. Naravno ovo je već sa kamatama.

Zbog doslovno bankrota, zatvorila sam obrt i dug je tu.

 

Dobila sam opomenu pred utuženje od:

odvjetnika za privatnu karticu

agencije za naplatu potraživanja - poslovna kartica

 

Nemam trenutno nikakvih primanja, na rubu sam egzistencije. Ne posjedujem ništa, niti pokretnine, niti nekretnine.

 

Prijete mi kaznenom tužbom za pokušaj prijevare. Nisam ih htjela prevariti, niti bježim od plaćanja dugovanja. Tražim posao intenzivno godinu dana. Sa prethodnim poslom sam na sudu, jer me nisu isplatili plaću i to preko inspektorata rada. To sam napisla i poslal odvjetniku i agenciji. Trebam li poslati i Dinersu?

 

Zamolila sam ih, da me ne utuže krivično, jer onda pak nikako neću moć platiti dug, jer neću dobiti posao.

Napisala sam i poslala emailom im objašnjneje. Šta mi je za činiti?

 

Želim platiti sve. Trenutno nemam prihoda. Ako mi pokrenu kaznenu neću se nikada zaposliti. Ako dođe do ovrhe, da li mi sjedaju na cijelu plaću kad se zaposlim ili samo smiju na 1/3 plaće? Za poslovnu karitcu sam im predala bjanko zadužnicu.

Još me nisu utužili. Šta mi je za činit? Velike iznose im ne mogu trenutno plaćat. Eventualno 300 kn mjesečno, dok se ne zaposlim.

 

Hvala najljepša!

 

Ovdje nema elemenata kaznene odgovornosti jer vi niste ništa ukrali več su vam oni omogučili da se toliko zadužite, a i svoja obveze ste uredno podmirivali dok niste došli u financijske i poslovne probleme.

Ukoliko pokrenu ovšni postupak mogu vam plijeniti 1/3 plače ili ako je veča od 5.108 kuna i više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Evo, da ne otvaram novu temu, dižem ovu:

 

Majka ima dug od oko 60 000 kuna prema Dinersu. Na sebi nema nikakve nekretnine, ali ima na mirovinu od oko 6,500 kuna trajni nalog za otplatu rate hipotekarnog kredita od oko 5000 kuna. Ona je voljna doći u Zg i pregovarati s Dinersom oko otplate duga. Koju od ovih opcija bi bilo najbolje predložiti Dinersu:

 

1) otplata po 600 - 800 kn mjesečno, to bi bilo maksimalno koliko bi mogla platiti

 

2) reprogramiranje duga

 

3) opcija da ja postanem dodatni korisnik i dignem kredit od Dinersa kojim bismo isplatili postojeća dugovanja.

 

Imam 24 godine pa pretpostavljam da bi mi rata bila relativno mala jer bi je mogla otplaćivati na veći period. Radim na ugovor o djelu.

 

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e ja nisam ni pile ni kokoš...ja sam tuketin na kvadrat....

e ja sam bio dužan 2004 dinersu velike novce, i u roku cca malo manje od 2 god.sve isplatio...nakon toga oni traže još cca 1700 kn koje ja ne dam uz principa jer sam uvjeren da sam sve isplatio(na kamatu dao cca 11000 kn!)i oni me tuže aja se žalim ,oni traže vještaka koji utvrđuje da sam još nešto ostala dužna po zatvaranju kartice i to je sada po njemu izašlo 11900 kn sa kamatom ???zar to nije prekoračenje tužbe i zastara? e na ime troškova suda 5000 kn??? i šta sad ???

moželimi ko za boga miloga pomoć...trebam odvjetnika za ovu branšu hitno!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko diners nije podigao tužbu svih tih godina dok ste otplačivali dug,vjerovatno je nastupila zastara,ali ako se niste na nju pozvali,nitko vam je neće spomenuti već će vas i dalje goniti za dug.Zastara nastupa nakon 5 godina,ako nije bila podignuta tužba.Iako oni, kad se približi ta peta godina,a dug nije u potpunosti otplačen,podižu tužbu kako bi se osigurali i time prrodužili rok naplate.Da li je i kad je podignuta tužba provjerite, i provjerite da li je možda nastupila zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor korisniku predzadnjeg posta.Kada netko ima dug prema dinersu i spreman je surađivati, oni nude opcije nagodbe šta znači da će provjeriti vašu kreditnu sposobnost i da li ćete moći otplačivati ratu koju ono nude.Znaći ta rata će vam morati biti u visini 1/3 primanja.Kao osiguranje će vam nuditi da potpišete zadužnicu kojom će vam sjesti direktno na primanja ukolko ne platite dvije dogovorene rate.Ukolko ste kreditno nesposobni i niste u mogućnosti plačati traženu ratu, oni vam neće ponuditi ništa manje i ništa povoljniju nagodbu.Ali to ne znači da vi ne možete svaki mjesec uplačivati prema svojim mogućnostima.Tužba je neizbježna jer time se oni osiguravaju i produžuju rok naplate.Oni su velika i jako kartična kuća i rijetko se neki mali čovjek može s njima boriti.Oni od svoje naplate neće odustati i zaračunavat će zateznu kamatu.Vi kao sin ne možete podići nikakav kredit jer gotovinski zajmovi su odavno izbrisani iz njihove ponude.Pošaljite zahtjev za nagodbu zajedno sa platnim listama,svojom i maminom, i to preporučeno s povratnicom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Poštovani

Interesira me sljedeće,imam Dainers karticu nekih 5 godina i svo vrijeme uredno podmirujem račune.Sad sam odlučio vratiti karticu a imam nekih 5500 kuna duga na noj koje otplačujem mjesečno oko 900 kn.Interesira me kada im vratim karticu dali ču i dalje otplačivati ovaj preostali dug na rate ili će mi tražiti da sve platim odjednom.

L.p

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam zašto bi je vratila dok ne isplatiš dug jer je tako najjednostavnije (jedino ako želiš izbjeći članarinu)...........

da ,oni se hoće u principu i kad ljudi vrate karticu zbog nemogučnosti plaćanja dogovoriti na rate...........samo opet napominjem čemu to,jer ako si uredna zašto da postaneš "nesiguran" klijent bankarskih institucija......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija