Jump to content

Prigovor na rjesenje o ovrsi


cologne

Preporučene objave

Postovani,

 

nakon dobivenog rjesenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave zanima me kao obrtnika-trgovca slijedece:

- radi se o novcanoj trazbini koja je dospjela u rujnu 2007. godine.

- 2008. godine zatvaram trgovinu s tekstilom( poslujem i dalje u dr. trgovini s mjesovitom robom) i sa dobavljacem se dogovaram da mu njegovu robu (uredno deklariranu i u iznosu vecem od dugovanog) zelim vratiti kako bi namirio navedeni dug

- dobavljac pristaje i predajem mu robu koju mi nakon mjesec dana vraca uz obrazlozenje da roba, koja je do tada bila na policama u mojoj trgovini, nije uscuvana (?!)

 

Zanima me da li se u prigovoru na rjesenje mogu pozvati na nas (usmeni)dogovor o povratu robe i kakav ucinak on ima na dospjelu trazbinu?

Takoder, ako dode do ovrhe da li njegova roba koju posjedujem moze biti predmet ovrhe?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cologne je napisao:

Postovani,

 

nakon dobivenog rjesenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave zanima me kao obrtnika-trgovca slijedece:

- radi se o novcanoj trazbini koja je dospjela u rujnu 2007. godine.

- 2008. godine zatvaram trgovinu s tekstilom( poslujem i dalje u dr. trgovini s mjesovitom robom) i sa dobavljacem se dogovaram da mu njegovu robu (uredno deklariranu i u iznosu vecem od dugovanog) zelim vratiti kako bi namirio navedeni dug

- dobavljac pristaje i predajem mu robu koju mi nakon mjesec dana vraca uz obrazlozenje da roba, koja je do tada bila na policama u mojoj trgovini, nije uscuvana (?!)

 

Zanima me da li se u prigovoru na rjesenje mogu pozvati na nas (usmeni)dogovor o povratu robe i kakav ucinak on ima na dospjelu trazbinu?

Takoder, ako dode do ovrhe da li njegova roba koju posjedujem moze biti predmet ovrhe?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!

 

 

U prigovoru na rješenje o ovrsi navedite "prigovaram u cjelosti". U nastavku navedite da ste se dogovorili sa dobavljačem vratite robu što ste i učinili. Obranu čete iznosti na parnici na sudu. Valjda imate kakava pisani trag o dogovoru i povratu robe? Ukoliko nemate teško čete dokazati svoje tvrdnje. Ukoliko izgubite spor i ukoliko se ovrhovoditelj ne nemože naplatiti sa vašeg žiro računa mogu se plijeniti pokretnine između ostalog i roba koju ste preuzeli od ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija