Jump to content

IP obrazac - dječji doplatak - blokada tvrtke


ninanana

Preporučene objave

Pitanje: realno su za 2009. isplaćene 2,5 plaće. Kraj radnog odnosa s 31.5.09.

Za zaposlenika uredno do tog dana predavani RSm-i i ID-i za svaki mjesec.

Kako isplate (netto) nisu bile izvršene radi nastupa blokade, grehota je prikazati ih kao isplaćene (premašuje se dohodak za dječji doplatak).

U PU tvrde da treba mijenjati ID-e za te mjesece kad nije isplaćeno, popuniti samo donji dio obrasca, a gornji ostaviti prazno.

Također tvrde da tako treba i sa RSm-ima u FINI, ali meni to nekako zvuči suludo.

Na taj način, čim oni tako uknjiže temeljem ID-a i RSm-a na rikverc, smanjuju dug tvrtke prema državi, a radi toga je nastupila blokada. Također, kako će se onda doprinosi s tih obrazaca slagati s dvojkom u Glavnoj knjizi?

Što učiniti?

 

Meni bi bilo logično da samo na IP-u nema netto isplate kao i na potvrdi o isplaćenom dohotku.

Nekad, sve više stalno, imam dojam da lud zbunjenog...

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

ispravak obrazaca ne smanjuje dug već je pogrešno prikazano da su plaće isplaćene, a nisu. Oni to i vide jer nema uplata, a prikazano je da je bilo.

Na dvojci će se stanje slagati jer se knjiži obveza, a kad se plate doprinosi, zatvara se na drugoj strani.

Tako da su Vam dobro rekli. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da temeljem obrasca zadužuju, ali ako nije bilo isplate plaće ne smije se prikazati da je. Zato je potreban ispravak.

Isto i RS-m obrazac ima svoje oznake ako nije bilo isplate plaća, pa kad bude naknadno se podnosi ponovo sa drugom šifrom. Isto tako i ispravak obrasca ima svoju oznaku.

Najbolje da pitate u Regosu kako da napravite ispravak, ali u svakom slučaju treba ispraviti.

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija