Jump to content

nasljedstvo & izvanbracna zajednica


koma

Preporučene objave

Molim za pomoc...

Imam li pravo na polovicu stana koji sam dijelila s izvanbracnim partnerom (vise od 3 godine, tocnije 15 godina)? Dobivam razlicite informacije, pa mi nije bas najjasnije hocu li se sutra naci na ulici sa svojim krpicama. Naime, stan je trenutno u otkupu, a stan je poceo otkupljivati pokojni otac mojeg ex-izvanbracnog partnera. Smatra li se taj stan njegovim nasljedstvom ili...?

Hvala.

 

hm...Stan nisam dijelila. Jos uvijek zivim u njemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

veza je pukla ali ja jos uvijek zivim u tom stanu. on je odselio i nasao drugu.

stan je naslijedio od oca. ili je naslijedio stanarsko pravo (za koje su mi rekli da vise ne postoji)? stan je u otkupu, a poceo ga je otkupljivati jos njegov otac...nas dvoje smo tada vec bili u vezi vise od 5 godina.

pretpostavljam, dakle, da se stan smatra nasljedstvom i da po zakonu nemam pravo ni na sto.

joj, znam da je uzasno zbrkano. ili se to samo meni cini... vjerojatno je vrlo jednostavno i ja mogu lijepo nestat i otici u podstanare...trudim se izbjeci emocionalne izljeve, a to bas i nije lako.

jos jednom hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buduci da ni sami niste sigurni radi li se o nasljedstvu, ogradjujem se od sigurnog odgorova.

 

Vjerojatno i je u pitanju nasljedstvo, sto znaci da nemate pravo na tu nekretninu, odnosno dio.

 

Jeste li imali kakvih zajednickih ulaganja u tu nekretninu ili ste vi sami ulagali u stan? Doduse, on bi vas mogao traziti da platiti najamninu za tih 15 godina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne morate biti bez teksta, jer kada bi i tražio najamninu, a što pretpostavljam da neće, istu bi mogao tražiti samo za zadnje tri godine - obzirom da je zastarni rok 3 godine.!! Nije utješno, ali za 15 godina ne može tražiti.

A što se tiće svih podataka ja bi rekla da se radi o imovini Vašeg bivšeg i da tu nećete imati što tražiti. Drugo je pitanje, naravno Vaš interni dogovor ili eventualna vaša ulaganja u stan temeljem kojih bi se situacija mogla riješiti drugačije.

Sretno.... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija