Jump to content

presuda...


robin-hud

Preporučene objave

Dobih prvostupanjsku presudu od Općinskog građanskog suda u Zg....ja sam tuženik...

u postupku je tužitelj dobio rok od 15 dana za dostavu dokumentacije koju je dostavio za cca 160 dana???,

u presudi ništa o tome ..kao da je sve bilo u roku, makar je na raspravi na moje inzistiranje to kašnjenje ušlo u zapisnik; još da dodam u vezi ovoga roka da se presuda zasniva na tom dokumentu koji je dostavljen izvan roka,

isto tako glavnu raspravu je vodila sudska savjetnica, a presudu je donio sudac na "prijedlog sudske savjetnice" - tako piše u presudi, (koji usput nije niti potpisao rješenje, nego ga je potpisao ovlašteni službenik XY),

a u ZPP-u čl.354 piše da je: "bitna povreda parničnog postupka je ako je u donošenju presude sudjelovao sudac koji nije sudjelovao u glavnoj raspravi" - a ovdje nije,

nije mi jasno niti slijedeće...trebao bih platiti utuženo sa kamatama, ali nigdje ne piše kolike su kamate, niti na koji račun platiti, isto tako i za troškove postupka...to bih po njima trebao sam izračunati ili se to dobije naknadno kada je presuda pravomočna???

ima li još troškova suda? o tome ništa ne piše u rješenju..

da li mi je iz gore navedenoga preporučljivo žaliti se, jer ipak mislim da presuda nije zakonita i da su prekršena moja prava, vezano za propušteni rok tužitelja od 15 dana ili mogu dobiti samo dodatne troškove i koliki bi isti mogli biti ako se žalim?

 

kako se računa zastara kad je postupak započet? ako prođe 5 godina, a nema pravomočne presude da li je predmet u zastari ili nije?

kod mene rok teće od 12/2005, ali je postupak pokrenut u 5.mj.2006.

žalbu bi trebao predati Županijskom sudu u Zg,

rok teće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robin-hud je napisao:

Dobih prvostupanjsku presudu od Općinskog građanskog suda u Zg....ja sam tuženik...

u postupku je tužitelj dobio rok od 15 dana za dostavu dokumentacije koju je dostavio za cca 160 dana???,

u presudi ništa o tome ..kao da je sve bilo u roku, makar je na raspravi na moje inzistiranje to kašnjenje ušlo u zapisnik; još da dodam u vezi ovoga roka da se presuda zasniva na tom dokumentu koji je dostavljen izvan roka,

isto tako glavnu raspravu je vodila sudska savjetnica, a presudu je donio sudac na "prijedlog sudske savjetnice" - tako piše u presudi, (koji usput nije niti potpisao rješenje, nego ga je potpisao ovlašteni službenik XY),

a u ZPP-u čl.354 piše da je: "bitna povreda parničnog postupka je ako je u donošenju presude sudjelovao sudac koji nije sudjelovao u glavnoj raspravi" - a ovdje nije,

nije mi jasno niti slijedeće...trebao bih platiti utuženo sa kamatama, ali nigdje ne piše kolike su kamate, niti na koji račun platiti, isto tako i za troškove postupka...to bih po njima trebao sam izračunati ili se to dobije naknadno kada je presuda pravomočna???

ima li još troškova suda? o tome ništa ne piše u rješenju..

da li mi je iz gore navedenoga preporučljivo žaliti se, jer ipak mislim da presuda nije zakonita i da su prekršena moja prava, vezano za propušteni rok tužitelja od 15 dana ili mogu dobiti samo dodatne troškove i koliki bi isti mogli biti ako se žalim?

 

kako se računa zastara kad je postupak započet? ako prođe 5 godina, a nema pravomočne presude da li je predmet u zastari ili nije?

kod mene rok teće od 12/2005, ali je postupak pokrenut u 5.mj.2006.

žalbu bi trebao predati Županijskom sudu u Zg,

rok teće...

 

Fulali ste forum. Probajte svoj post postaviti na neki drugi forum jer ovo nema veze sa ovršnim pravom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nigdje do sada osim u naslovu niste naveli da se radi o ovrsi, a i ne radi se jer se trenutno vodi parnični postupak. Pretpostavaljam da ste na prijedlog za ovrhu uložili prigovor i slučaj je završio na sudu na parnici.

Dosta ste opširno i nejasno sve objasnili napišite točno kratko i jasno što vas zanima. Ukoliko mislilte da su povrijeđena vaša prava i da je bilo povrede parničnog postupka uložite žalbu. Kad je postupak pokrenut u zakonskom roku zastare nema, osim izvršenja naplate po pravomočnom ovršnom rješenju u roku 10 godina od pravomočnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robin-hud je napisao:

najviše me zanima može li, tj.smije li sud zanemariti kašnjenje dostave dokumentacije od cca 160 dana, jer je rok od 15 dana dodijeljen od suda na traženje tužitelja, tj.zbog njihove nepotpune dokumentacije, tužbenog zahtjeva(a čovjek bi pomislio da ako me tuže da znaju što rade)...

 

Uložite žalbu na rješenje i žalite se na okolnosti da je debelo prekršen rok za dostavu potpune dokumentacije a koji je bio 15 dana na zahtjev samog tužitelja. Iako taj je ostavljeni rok "rastezljiv". No da vi u kojem slučaju podnesete 16 dan od primitka žalbu na rješenje sud bi istu odbio kao nepravovremenu jer vam to piše u rješenju u pouci o pravnom lijeku, a rok za dostavu dokumentacije je ušao samo u zapisnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa zar svejedno to ne obavezuje onoga koji je dobio rok od suda i ne bi li po čini mi se čl.109 ZPP sud trebao odbaciti tu dokumentaciju i kako rok može biti rastezljiv, po zakonu to ili može ili ne može...?!? :-?

 

fakincina je napisao:

 

Uložite žalbu na rješenje i žalite se na okolnosti da je debelo prekršen rok za dostavu potpune dokumentacije a koji je bio 15 dana na zahtjev samog tužitelja. Iako taj je ostavljeni rok "rastezljiv". No da vi u kojem slučaju podnesete 16 dan od primitka žalbu na rješenje sud bi istu odbio kao nepravovremenu jer vam to piše u rješenju u pouci o pravnom lijeku, a rok za dostavu dokumentacije je ušao samo u zapisnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robin-hud je napisao:

Za koliko vremena, barem približno, županijski sud rješava žalbu na prvostupanjsko rješenje u ovršnom postupku?

Mjeri li se u mjesecima ili godinama?

To pitam iz razloga da vidim isplati li se sve to radi kamata koje bi u međuvremenu još rasle...

 

Sve ovisi o kojem sudu i gragu se radi. Obično nekoliko mjeseci ali može i duže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija