Jump to content

Obiteljsko nasilje - posljedice kazne na prekršajnom sudu


drFreud

Preporučene objave

Nakon "uobičajne" rasprave oko manjka novaca u obiteljskom budgetu, pritisnut u kut i vidjevši njene ruke pred svojim očima - stisnuo sam joj ruke pa onda i blokirao noge jer nisam htio da da me mlatne kao prije par dana. U tom naguravanju je pala na stolicu ali do međusobnog udaranja nije došlo. Taj događaj smo zaboravili (1.12.09.) nastavivši trošiti iznad mogućnosti, u ljubavi i slogi na način naš domaći.

Iznenadio me poziv na Policiju prije par dana i onda sam tek otkrio da je voljena ženica otišla 8.12.09. na hitni prijem kirurgije obližnje bolnice gdje je izjavila da je žrtva nasilja od poznate osobe i dijagnosticirana joj modrica na natkoljenici.

Policajka na saslušanju, prošli tjedan, me gledala poput serijskog silovatelja i niš mi nije povjerovala te uputila prijedlog sudu da me kazne uvjetnom kaznom zatvora uz psihosocijalni tretman radi natučenja kuka i krvnog podljeva (čega nema u medicinskoj dokumentaciji).

Molim za savjet oko nastupanja na sudu i što izjaviti pred sutkinjom? (samo mi nemojte savjetovati da ispričam istinu kako bi nas sud obadvoje kaznio pa mi ostali bez posla pa će nas djeca uzdržavati-cinični savjet iz CZSR).

Ja sam zaposlen u bolnici na određeno do 10-og mjeseca i moram donijeti uvjerenje o nekažnjavanju za nastavak ugovora, mila ženica radi u srednjoj školi na neodređeno ali nju nikako ne bih teretio niti uvlačio u slučaj jer jedan dan me mrzi a sutra voli kako to samo naše ženice znaju (imamo 3. djece).

 

Kako se postaviti i što izjaviti na prekršajnom sudu kako bi prošao bez ili uz kaznu koja se ne vidi u uvjerenju o nekažnjavanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se radi o prekršaju i postupku pred prekršajnim sudom, onda vas ne treba brinuti nikakvo "uvjerenje o nekažnjavanju" jer ono se odnosi na kaznene postupke koji su u toku, ne i prekršajne.

 

znači, možete se mlatiti i dalje, odnosno još 1-2 puta međusobno se prijaviti, kada će ići i kaznena prijava.

a onda, neka vam pomogne onaj gore.

 

 

 

p.s.

 

ovo gore je ironija ako je niste prepoznali :frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drFreud je napisao:

 

 

Kako se postaviti i što izjaviti na prekršajnom sudu kako bi prošao bez ili uz kaznu koja se ne vidi u uvjerenju o nekažnjavanju?

 

E, jadniče, ti i ne slutiš što ti slijedi!

 

Savjetujem ti da odmah odbaciš sve iluzije o svom braku, i situaciju shvatiš KRAJNJE OZBILJNO!

 

Činjenica da je supruga tjedan dana nakon događaja prijavila događaj, LAŽNO prijavila nasilje, govori mi da je bila 'instruirana' da tako učini. Vrlo vjerojatno da ona već neko vrijeme razmišlja o okončanju braka, i o načinu kako da to izvede povoljno za sebe.

 

Činjenica jest da je tvoja supruga zapravo nasilna. Kažeš - nisam htio da me udari kao prije par dana. Kad žena udari muškarca to se nekako ne doživljava kao nasilje.

Kako opisuješ incident, ti si se samo branio, i ona je nakon tjedan dana 'hlađenja' trebala biti svjesna da je tako. Umjesto toga je otišla na policiju i prijavila te. To NIJE slučajno, nego promišljeno i kalkulirano ponašanje.

 

Vrlo vjerojatno slijedit će dalje prijave, pokušat će te isprovocirati da stvarno budeš nasilan, ili možda naći lažne svjedoke (uobičajeno netko od njene familije). Bit ćeš evidentiran kao obiteljski nasilnik, dobiti zabranu pristupa, izgubiti kontakt sa djecom...

 

Stoga, ODMAH napiši prijavu policiji da te supruga lažno prijavila za obiteljsko nasilje.

Detaljno opiši događaj, kao i slučaj prije par dana kada te udarila. Također i druge ispade nasilja ako ih je bilo, naročito prema djeci, i možebitne svjedoke takvih događaja.

Prijavu u dvije kopije urudžbiraj na policiju (da ti potvrde primitak).

Istu prijavu urudžbiraj i CZSS.

 

Na sudu ćeš negirati optužbu i ispričati istinu. Provjeri jesu li tvoj iskaz napisali, ili je sutkinja samo izdiktirala skraćenu 'prepravljenu' verziju (uobičajeno). Možeš zatražiti poligrafsko testiranje. Priloži kopiju prijave policiji.

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Problem je što se dosjetila- prva...

 

Newbie, da je on prijavio nasilje, što bi se dogodilo?

 

Policija bi eventualno napravila izvid, izvjestila da 'nema dokaza', 'nema osnove za...', itd. Čak i kad kojim slučajem kakav ozbiljni incident ove vrste dođe na sud, uglavnom se ocjeni kao nevažan i ne slijede odgovarajuće sankcije.

I svi bi se čovjeku iza leđa smijali - koja budala, papučar, gle žena ga tuče, seronja...

 

Ali kad je slučaj obrnut, odmah represivni aparat pokazuje svoju djelotvornost, a slučaj se zapravo i ne istražuje - sama prijava je dovoljna.

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drFreud je napisao:

Taj događaj smo zaboravili (1.12.09.) nastavivši trošiti iznad mogućnosti, u ljubavi i slogi na način naš domaći.

Iznenadio me poziv na Policiju prije par dana i onda sam tek otkrio da je voljena ženica otišla 8.12.09. na hitni prijem kirurgije obližnje bolnice gdje je izjavila da je žrtva nasilja od poznate osobe i dijagnosticirana joj modrica na natkoljenici.

Koliko sam razumio, prošlo je čak 8 dana od događaja do prijave.

 

Koliko sam razumio tih 8 dana je niste držali u zarobljeništvu ili slično.

 

Od te prijave nema ništa.

 

Možda vas i osude, žalite se i u drugom stupnju sigurno dobivate. Braniti se na način da nije bilo ništa, a da postoje ozbiljni obiteljski problemi radi loše materijalne situacije. Pazite što govorite. MALO RIJEČI - MALO ŠTETE.

 

A za ubuduće, kako od te prijave nema ništa, jednako tako od vašeg braka nema ništa. Zanemarivanjem ove zadnje rečenice ulazite u ozbiljne probleme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Htjedoh reći, felixx, da instruiranja ima ali ne nužno u svakom primjeru.

Lažno prijavljivanje itekako zna biti pažljivo smišljeno radi dalekosežno planiranih mogućih koristi u drugim postupcima o čemu smo imali primjera i na forumu (uz pečatiran i potpisan papirić koji govori upravo o tome), ali nije nužno da je motiv taj, kao i poticaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

 

Od te prijave nema ništa.

 

Tako bi vjerojatno bilo kod neke druge prijave. Ali u praksi, kod ovakve optužbe, čak i kad nije osuđen, sve službe , i sud i CZSS , u daljnim će postupcima stalno to izvlačiti, uz otvorene komentare: '...ako niste osuđeni, to ne znači da niste nasilnik!' U značenju - vi JESTE nasilnik, ali niste osuđeni!. I tako se u daljem postupku tretira, npr. ograničavaju susreti sa djecom.

 

Jedini način da se nevino optuženi izvuče od ovakvih optužbi je da ODMAH, odlučno svima 'nabije na nos' da nije nasilnik, nego lažno optužen. I da inzistira na optužbi za lažnu prijavu.

Sve drugo u praksi se pokazalo kao pogrešno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto tvrdim da nema ništa?

 

Ona je sigurno bila i na policiji odakle su je "otpilili" radi zakašnjele prijave.

 

Naknadno se može postupak pokrenuti preko hitne pomoći, jer su liječnici dužni obavjestiti policiju kada saznaju da je ozljeda nastala radi nasilja ili prometne nesreće.

 

Policija zaprima dojavu na koju se više ne smije oglušiti i moraju nekako zatvoriti predmet.

 

Naravno, najlakše optužnim prijedlogom i baciti vrući krompir prekršajnom sudu.

 

Ovdje dokazi ne postoje i on može samo sam sebe ukopati naivnim priznanjem nekih od elemenata prekršaja iz čl. 4 Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji.

 

Lažno prijavljivanje jest kazneno djelo, ali samo ako se prijavljuje kazneno djelo koje se goni po službenoj dužnosti.

 

Ona je prijavila tek prekršaj, stoga ne postoje elementi kaznenog djela lažnog prijavljivanja, već samo klevete koja se pokreće privatnom tužbom.

 

Ali da nas dvojica ovdje ne polemiziramo, potpuno se slažem sa odgovorom pod #3.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Htjedoh reći, felixx, da instruiranja ima ali ne nužno u svakom primjeru.

 

Slažem se da nije svaki slučaj isti.

 

Ali u dobrom dijelu slučajeva postoji uhodan obrazac ponašanja o kome pričaju lažno optuženi.

 

Prvo relativno blaga optužba, a žena i sama glumi iznenađenost- kao, eto, nisam ni pretpostavljala da bi moj partner mogao biti takav. Eentualna blaga kaznica i evidencija.

Ubrzo slijedi jača optužba, a na kraju i vrlo ozbiljna optužba za nasilje, uz lažnog svjedoka ili isprovociranu reakciju 'žrtve'.

Optuženi je cijelo vrijeme zbunjen,ne zna što se događa.Nije bio nasilan, što je njegovoj partnerici? Dok se snađe, već je osuđen i obilježen za cijeli život.

 

Tko je tu prava žrtva?

Društvo kažnjava žrtvu, a nagrađuje nasilnika. Kakva je budućnost djece koju će odgajati takva osoba?

 

Previše je lako optužiti bez dokaza, a previše teško dokazati da nisi kriv.

:zao::-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na zanimljivim odgovorima.

 

Nakon čitanja nebuloze od zakona, duugog razgovora sa odvjetnikom i dvije butelje sa čovjekom koji je sve prošao više puta (manje znam nego prije ali) mogu podijeliti sa vama slijedeće nasilje:

1. tko se prije sjeti -> dobija

2. nasilje se može prijaviti do 3 mjeseca od događaja

3. u slučaju kontraprijave, sudska praksa je da se obadvoje supružnika proglašavaju nasilnicima

4. neovisno o ishodu prve prekršajne prijave, idući puta CZSS pokreće kazneno suđenje

 

Ukratko, felixx je na više mjesta surovo u pravu!

 

Jedini način da se nevino optuženi izvuče od ovakvih optužbi je da ODMAH, odlučno svima 'nabije na nos' da nije nasilnik, nego lažno optužen. I da inzistira na optužbi za lažnu prijavu.
O ovome sam pričao sa odvjetnikom ali rezultat bi bio pod 3.

 

Nisam još načisto kako se postaviti na prekršajnom sudu.

 

Upozorili su me da nikako ne spominjem sociopsihološku pozadinu agresije (Ona je zlostavljano dijete razvedenih roditelja i ima problem u kontroli srdžbe. Nije to neka velika i česta patologija ali kada "ispali" bolje je ne biti u blizini. Naš brak traje već 18 godina i imamo troje prekrasne djece koji nas obadvoje trebaju, a najparadoksnije od svega je da se u stvari volimo ali....)

 

Nisam pametan. Mislim da je lažan Platon odgovor o ženidbi dok je ovo ispod istina:

MALO RIJEČI - MALO ŠTETE.

Previše je lako optužiti bez dokaza, a previše teško dokazati da nisi kriv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrlo malo odvjetnika radi na prekršajnom pravu stoga malo o tome i znaju.

 

Prekršajni progon se ne može pokrenuti tek nakon dvije godine. Nikakva 3 mjeseca.

 

Nema tu nikakve tužbe za lažno prijavljivanje.

 

Nema tu nikakve protutužbe.

 

Ima kaznene prijave za klevetu, a svi znamo da od toga nema ništa. Ako i ima onda će ceh platiti djeca.

 

Protutužba ne postoji nego jedino novi optužni prijedlog kojeg je oštećeni ovlašten podnijeti, a sud odlučuje da li će spojiti predmete ili ne.

 

Meni u mom poslu, elementi iz članaka 4. i 13. Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji su svakodnevnica.

 

U vašem slučaju razlog bračnih nesuglasica je novac. Ne mutiti previše vodu nego iznijeti kratku istinu.

 

Ne ulaziti niti malo u nevažnu povijest i ne stvarati teoriju zavjere.

 

Kao svjedoci mogu biti pozvana i djeca, a što može nekome donijeti ključan jezičac na vazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drFreud je napisao:

na hitni prijem kirurgije obližnje bolnice gdje je izjavila da je žrtva nasilja od poznate osobe i dijagnosticirana joj modrica na natkoljenici.

 

ovo nije za zanemariti,

ako "poznata osoba" nije suprug, tko je?

 

taj traumaološki/ambulantni/prijemni list bolnice ili kako se već zove, je dokaz.

dokaz može biti i iskaz liječnika koji ju je zaprimio i pregledao i kojemu je rekla - čija je to žrtva bila.

ovosi što će liječnik reći.

(naravno ako uopće dođe do njegova pozivanja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taj traumaološki/ambulantni/prijemni list bolnice ili kako se već zove, je dokaz.

Na nalazu iz bolničke ambulante piše hematom natkoljenice a inspektorica je to prevela kao nagnječenje i podljev u predjelu kuka. (to su medicinski različite stvari ali ne znam da li je to bitno komentirati)

 

 

U vašem slučaju razlog bračnih nesuglasica je novac. Ne mutiti previše vodu nego iznijeti kratku istinu.

OK. Thanks.

Kao svjedoci mogu biti pozvana i djeca, a što može nekome donijeti ključan jezičac na vazi.
Ne bih djecu nikako uvlačio u priču. Rasmišljam je li pametno pozvati suprugu da mi bude svjedok?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slijedi nastavak: liječnici sam rekla da ne bih muža prijavila policiji ali da to želim evidentirati. Ona me uputila na kirurgiju, rekavši da za lakše povrede nema policijske prijave- to je naravno napravila namjerno (to sam skužila poslije), jer je znala da prijave ima, a to mi je kasnije i rekla, jer taj začarani krug nasilja ne prestaje ako o tome šutimo! Nadam se da će se neko muško od vas sa mnom složiti! Ja svom mužu nisam htjela priskrbiti mrlju u dosjeu, iako ju je pošteno zaslužio! Dapače, kada su na kirurgiji rekli da moraju napraviti automatsku prijavu, ja sam rekla, onda prekidam pregled- ali to nije bilo moguće. Nakon mjesec dana pozvala me policija na razgovor (do tada sam ja pala na smješak svoga muža i pomirila se s njim), ali budući da mi se ni do tada nije ispričao, nisam mu rekla da idem na razgovor. Što je on meni jako zamjerio!A nije sebi zamjerio što me zlostavljao! E da, ja sam ta koja njega zlostavlja, histerična ženica iz psihotične obitelji, zlostavljana u mladosti, dijete rastavljenih roditelja! Eeee toliko epiteta nije mi još nitko nikada dodijelio.Istina i bog da roditelji od moje četrdesete ne žive skupa,ali ne bi se baš moglo reći da su to traume iz djetinjstva.Rekla sam mužu da sam znala od tate često dobiti batine(i onda sam bila zločesta)-pa je to valjda psihoza iz mladosti-koliko ja znam, tada je to bila odgojna metoda čak i u školi.I na kraju,a propos šamara koji je dobio od mene 2 mjeseca prije tog događaja,vjerujte da je to bilo milovanje naspram njegovog bacanja po sobi!

Razočarana sam većinom mačističkih savjeta koji nemaju veze s etikom i zdravom pameti. Na način kako Vi savjetujete mom mužu da rješi slučaj- mislim da ćemo zaratiti u velikom stilu. A ja sam mu predlagala da odem s njim na raspravu i objasnim da je to bilo prvi put, i da nije bilo tak strašno (bila sam spremna sve minorizirati, zbog njega), mislim da bi mu to jedino pomoglo. Čak mu je i inspektorica kod koje je bio na razgovoru po meni poručila (jer sam ja slijedeći dan plaćući išla moliti da ne šalje na sud) da neka na sudu ne bude tako bahat i ohol kakav je bio kod nje! Toliko o našim profilima, i Vašoj super pomoći! Svima Vam super hvala, neobično velik utisak ste ostavili na mene!lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje žene na koje ni jedan muškarac nije digao ruku.

 

Postoje žene koje su se po nekoliko puta udavale, razvodile i svaki ih je suprug tukao.

 

Jednako tako i na muškoj strani.

 

Molim da mi nitko ne izvlači riječi i rečenice iz konteksta.

 

Za svako nasilje u obitelji je potrebno najmanje dvoje.

 

Uvijek i oštećena strana snosi dio krivice, makar se ona mjerila i u mrvicama.

 

Muškarac i žena koji nisu u stanju riješiti vlastite probleme u braku bez pomoći nekog trećeg, nisu za brak.

 

Završavam svoju raspravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bigfoot je napisao:

da zaključim: nikad ne vjeruj prijavi za obiteljsko nasilje, jer obiteljsko nasilje kako ga javnost perceptira u Hrvatskoj - ne postoji

 

A ona definicija iz Zakona o zaštiti od obiteljskog nasilja i dalje jest samo - proširena klinička slika BPD-a.

 

 

Nije to nikakva definicija nego obična tautologija:

 

Članak 4.

Nasilje u obitelji je svaki oblik tjelesnog, psihičkog, spolnog ili ekonomskog nasilja, a osobito:

- tjelesno nasilje....

 

Sa takvim odgovorom nitko ne može položiti ispit iz psihijatrije i psihologije već 100 godina jerbo je obiteljsko nasilje odnos a ne dogođaj izuzet iz konteksta koji služi da bi žene shebale muževe.

 

Ovo je ključ:

Muškarac i žena koji nisu u stanju riješiti vlastite probleme u braku bez pomoći nekog trećeg, nisu za brak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

medicinar123 je napisao:

 

Muškarac i žena koji nisu u stanju riješiti vlastite probleme u braku bez pomoći nekog trećeg, nisu za brak.

 

 

 

mislim da nije početak nasilja - problem u braku i nesposobnost njegovog rješavanja

 

već problem svake osobe sa samom sobom, potom sa drugim osobama, a to onda može biti i prijatelj, susjed, bračni drug, djeca.

 

nije to ništa jednostavno, ali kod nas su se ti odnosi toliko pojednostavili kako bi se udovoljilo zahtjevu "imanja obiteljskog nasilja".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 4. ( Zakona o zaštiti od obiteljskog nasilja)

 

Nasilje u obitelji je:

 

– svaka primjena fizičke sile ili psihičke prisile na integritet osobe,

 

– svako drugo postupanje jednog člana obitelji koje može prouzročiti ili izazvati opasnost da će prouzročiti fizičku i psihičku bol,

 

– prouzročenje osjećaja straha ili osobne ugroženosti ili povrede dostojanstva,

 

– fizički napad bez obzira da li je nastupila tjelesna ozljeda ili ne,

 

– verbalni napadi, vrijeđanje, psovanje, nazivanje pogrdnim nazivima i drugi načini grubog uznemiravanja,

 

– spolno uznemiravanje,

 

– uhođenje i svi drugi načini uznemiravanja,

 

– protupravna izolacija ili ograničavanje slobode kretanja ili komuniciranja s trećim osobama,

 

– oštećenje ili uništenje imovine ili pokušaj da se to učini

.

 

Ova definicija jest proširena klinička slika BPD, iliti uobičajeni odnos osobe s BPD i njegove bliske osobe ...ekonomsko nasilje umjetno je pridodano izmjenom zakona od interesnih skupina kojima odgovara krivo tumačenje činjenica, uzroka i psihodinamike nasilja između bliskih osoba u obitelji ( i braku )

 

već problem svake osobe sa samom sobom, potom sa drugim osobama, a to onda može biti i prijatelj, susjed, bračni drug, djeca.

 

naša osobnost pa i poremećena osobnost jest definirana kao 1. odnos prema sebi 2. odnos prema drugima 3 kontrola emocija i 4. sklonost drugim psihičkim i tjelesnim poremećajima

 

mislim da nije početak nasilja - problem u braku i nesposobnost njegovog rješavanja

 

jasno da nije - početak nasilja u obitelji je prije zasnivanja obitelji - rana odrasla dob - kad se počinju manifestirati znakovi i simptomi BPD-a

 

Sa takvim odgovorom nitko ne može položiti ispit iz psihijatrije i psihologije već 100 godina jerbo je obiteljsko nasilje odnos a ne dogođaj izuzet iz konteksta koji služi da bi žene shebale muževe

 

jasno da nije - obiteljsko nasilje ne postoji. Postoji samo

40 - 80 000 osoba u RH koji zadovoljavaju kriterije za BPD i njihov poremećaj i njihovi postupci prema bliskim osobama su ono što se pogrešno naziva - obiteljko nasilje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ono što je najbitnije povodom ove rasprave jest da se kod nas sankcioniraju ŽRTVE, odnosno osobe koje su pokupile "flies" ( buhe, mušice ) tj. usvojile postupke poremećene osobe kako bi mogli parirati neprekidnom nasilju u odnosu !!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

P.S. lažna prijava ( a kao što je navedeno gore večina ih je lažna, što je sasvim logično ) za obiteljsko nasilje nije ništa drugo nego dio tzv. distorzione kampanje" kad poremećena osoba nakon "splittinga" pokušava ocrniti blisku osobu pred drugima, a opet motivirana bolom i strahom od spoznaje da bliska osoba uviđa njihovu "nevrijednost" i pokušajem da se bijegom iz veze suzbije naviruća bol. Opet sve to ima veze s dijelom definicije : "očajnički pokušaji da se izbjegne istinsko ili zamišljeno napuštanje" ( frantic efforts to avoid real or imagined abandonment )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drJung je napisao:

- "liječnici sam rekla da ne bih muža prijavila policiji ali da to želim evidentirati. "

 

A onda nastavlja:

 

 

- "Ja svom mužu nisam htjela priskrbiti mrlju u dosjeu, iako ju je pošteno zaslužio!"

 

Samu sebe demantiraš - ti bi samo da bude evidentiran, ali da nema mrlju u dosjeu?

To je klasični obrazac ženskog zlostavljača.Ti zapravo želiš oružje kojim ćeš ga stalno ucjenjivati.

 

 

- "ali budući da mi se ni do tada nije ispričao, nisam mu rekla da idem na razgovor. Što je on meni jako zamjerio!"

 

 

Zamjerio ti je što si ga nakon nekog vremena, kad si dobro o svemu razmislila, lažno prijavila? Zamisli gada!

 

I još očekuješ od supruga ispriku za sukob za koji ste u najboljem slučaju oboje krivi ? Hoćeš li se i ti njemu ispričati?

 

 

- " A nije sebi zamjerio što me zlostavljao!"

 

 

Ni u jednom detalju ne osporavaš njegov iskaz!

Kako te zlostavljao? Blokirao je tvoje udarce i šamare? Uzvraćao na tvoje uvrede?

 

 

- " Rekla sam mužu da sam znala od tate često dobiti batine(i onda sam bila zločesta)-pa je to valjda psihoza iz mladosti...

 

"i onda sam bila zločesta..."Zapravo ti tvoja podsvijest govori da tvoje ponašanje sada kao i onda nije u redu, ali ne želiš priznati svoj dio krivnje!

 

 

- " I na kraju,a propos šamara koji je dobio od mene... "

 

Kao što sam i prije rekao, žensko nasilje u braku se ne doživljava. Žena šamarom samo skreće pažnju svog partnera koji ju "ne sluša"!

Ako šamar nije nasilje, pokušaj ošamariti šefa ili kolegu na poslu jer te ne doživljava!

 

 

Ovo je dovoljno analize tvog iskaza.

Dovoljno da vidim da je ipak istina pretežno na strani tvog supruga, a ti to prihvati ili ne.

 

Da rezimiram - ti želiš svog partnera KONTROLIRATI, postići da radi i ponaša se kako ti želiš.

On nije svetac, nego običan čovjek. Vjerojatno je i on katkada izgubio živce. Je li to ikada bilo bez tvoje krivice?

 

I na kraju,nemoj misliti da sam ja neka mačo šovinistička svinja koja isključivo brani mušku stranu. Jednako osuđujem svako nasilje.

 

Ti i suprug nećete prijavama, tužbama i produbljavanjem sukoba riješiti svoje probleme. Ako ne možete zajedno, bolje da se odmah i ljudski dogovorite za razlaz.

 

To će za vas oboje i za vašu djecu biti najmanje bolno i najjeftinije.

Ili će te se slijedećih pet godina vući po sudovima, a pola prihoda će otići za kazne i odvjetnike.

Bolje da to uložite u svoju djecu.

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok društvo! sjajan mi je ovaj forum! ali mislim da bi trebao promijeniti naziv u "OBITELJSKI NASILNICI" ili " Kako se izvući od prijave nakon što premlatim ženu?!"

Što vi uopće radite na takvoj temi ako sami nemate dobrih problema s istim? svaka čast onim rijetkima koji su inijeli pokoji dobar savjet, ali mislim da su brzo odustali nakon Sreććka koji polemizira sam sa sobom i razvija tok svijesti brzinom munje te maestrozno stvara neki fiktivni scenarij koji bi se mogao usporediti s talentom Hitchhocka ("Pogled u dvorište"- sjajan film! srećo-pogledaj), Spielberga i pogotovo Orsona Wellsa u "Ratu svjetova" (e ovo je u ovom trenutku najsličnije mom braku, naravno iz rakursa nasilnikoljubca) . odlična je ta strast i uživljenost u tuđe živote;..jer, neki život čovjek mora živjeti, ako već ne svoj, onda tuđi...čovječe, ima i drugih odličnih foruma osim onih o nasilju i kako izbjeći da te nakon nasilja ne prijave!

odlična mi je ona jedna Srećkova sentenca..."ona će te svakako slijedeći puta pokušat isprovocirati da stvarno budeš nasilan"

Kako to Srećko misliš da se netko može isprovocirati da stvarno bude nasilan? ...Ovo puno govori o tebi. Silu primijenjuje onaj tko nema argumente da razgovorom riješi problem. I onaj tko je agresivan i onaj koji misli da budući da je jači može ugnjetavati slabije. Gledaj, ako te netko isprovocira, a ti se okreni i izađi.

Zašto niti jedna žena ne traži savjet nakon što je isprebijala muža? zato što takvih gotovo da i nema. Žene vole verbalizirati, a frajerima to ide na živce pa je mlatnu- pa normalno kad je dosadna (=čitaj histerična, zlostavljana u mladosti, agresivna, je4dnom riječju- batina vrijedna).

Budući da ti briješ sam sa sobom, savjeti bi ti mogli pomoći jedino Dr Jekyllu i Mr Hyde-u. Mislim da se i moj muž smije kada čita ove brije- pa to je čitav jedan novi vrli svijet! Ovo nema sličnosti s našim slučajem niti mrvice! Čovjek je htio neki dobar savjet, malo je i on zabrijao, nije ugodno priznati da si bio nasilan (hvala Bogu, to je bilo prvi, ali svakako i posljednji puta), i uostalom,tko bi mu dao savjet kao nasilniku?

Ja se ovim tekstićem definitivno isključujem, i zapravo se moram Tebi, Felix, posebno zahvaliti, jer da tu nije bilo napisano toliko zbrkanih i agresivnih misli, mogli biste nekoga i uvjeriti u suprotno. Ovako će i moj muž shvatiti da sam mu ja najbolji prijatelj i da ne treba slušati svakojake...hm, ...savjetnike.

hvala ti puno. (nađi komada)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sve skupa nema nikakovog smisla, pogotovo sa djecom u blizini. Ja sam digla kaznenu prijavu protiv svoga bivšeg jer mi je razbio bubnjić šamarom dok smo bili u braku. Na parnici sam iskoristila pravo da ne svjedočim jer su to djeca tražila dok je on izjavio da sam ga isprovocirala jer sam mu rekla da ima u mojim očima previše malu onu stvar! Da, rekla sam mu to ali u nekoj drugoj svađi.Bio je oslobođen. Razvod je bolje rješenje od takvih gluposti! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drJung je napisao:

 

Zašto niti jedna žena ne traži savjet nakon što je isprebijala muža? zato što takvih gotovo da i nema.

 

Prije 40-50 godina 'nije bilo' ni isprebijanih i izmaltretiranih žena - nitko ih nije htio ni saslušati, kamoli zaštititi.

 

Savjetujem ti da potražiš na netu nešto o Erin Pizzey, to je žena koja je osnovala prvo u svijetu sklonište za žene žrtve obiteljskog nasilja.

Ona je došla do interesantnih spoznaja.

 

 

Ja sam ti samo ukazao na nedosljednosti u TVOM iskazu.Teško je prihvatiti istinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Bit će više nego dovoljno nastavite li s prepucavanjima i igricama. Ako je kome milije vidjeti ključ... samo dajte.

Izvolite okret na temu pravnim savjetom ili obustava aktivnosti.

3, 4...

 

:brije:

 

Pa nema prava u razorenim odnosima dvoje ljudi u braku! Tu jedino može dobar psiholog pomoći ali ako je ljubav poljuljana nakon takvih događaja, onda ni psiholog ne može ništa nego samo razum dvoje ljudi koji su izgibili ljubav. Razum je jedino dostojanstvo koje još mogu sačuvati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Činjenica je da je opća percepcija ta da su muškarci nasilnici a žene da to nisu. Nažalost je uz muško, i žensko nasilje naša stvarnost i u stalnom je porastu. Zanimljiva crtica: U UK je jedno novije istraživanje utvrdilo da muško fizičko nasilje opada s razinom obrazovanja (što ne znači da i među obrazovanima nema nasilnika, samo ih je statistički manje), a žensko fizičko nasilje raste s razinom obrazovanja (što ne znači da nema neobrazovanih nasilnih žena, samo ih je statistički manje).

 

Isprike odraslih ljudi za nasilje tipa 'provokacije' mislim da nisu prihvatljive ni na sudu, ni ikako drugačije.

 

Ako ste stvarno bili nasilni, onda za to morate biti i kažnjeni po zakonu i proći psihosocijalni tretman u skladu s presudom - da naučite kontrolirati svoje impulse je i u vašem interesu i interesu vaše obitelji, a napose djece.

 

Ako niste bili nasilni, pribavite sve dokaze koje možete i angažirajte dobra odvjetnika koji će to uspjeti na sudu i dokazati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Činjenica je da je opća percepcija ta da su muškarci nasilnici a žene da to nisu. Nažalost je uz muško, i žensko nasilje naša stvarnost i u stalnom je porastu. Zanimljiva crtica: U UK je jedno novije istraživanje utvrdilo da muško fizičko nasilje opada s razinom obrazovanja (što ne znači da i među obrazovanima nema nasilnika, samo ih je statistički manje), a žensko fizičko nasilje raste s razinom obrazovanja (što ne znači da nema neobrazovanih nasilnih žena, samo ih je statistički manje).

 

 

Gluposti....nasilje u obitelji je oduvijek definirano jedino i samo spolnom prevalencijom BPD-a. Tako to mora biti. Sve ostalo je pogrešno, mit ili izvrtanje činjenica...

Percepcija je isto tako pogrešna...ali to već nije glupost nego zločin.

 

 

na tragu jedinog realnog načina rješavanja obiteljskog nasilja - britanskog zakona " Dangerous and severe personality disorder Act-a".

Još kad bi naši pravnici uspjeli poslati i kojeg nasilnika na psihosocijalni tretman....umjesto samo žrtava nasilja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija