Jump to content

otkaz auto-kredita


sanrad

Preporučene objave

Poštovani, evo još jedne hrv. "soijalne" priče.

Otkazan mi je auto kredit zbog neurednog plaćanja (dospjelo 5 mj.anuiteta). Banka me obavijestila o otkazu i informirala me da je potraživanje prebačeno na croatia osiguranje, te ću dalje sve s njima "rješavati" i da čekam njihovo pismeno. Činjenica je da ja novaca nemam,(40 000 kn) posuditi isto nemam od koga - pitanje je što slijedi? Oduzimanje vozila, prodaja preko njih na dražbi..ili nešto treće ? Da li znači ako su mi oduzeli vozilo i prodali ga da ja više nemam obveza prema njima, ili se mogu s njima dogovoriti da njima plaćam obročno ?

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sanrad je napisao:

Poštovani, evo još jedne hrv. "soijalne" priče.

Otkazan mi je auto kredit zbog neurednog plaćanja (dospjelo 5 mj.anuiteta). Banka me obavijestila o otkazu i informirala me da je potraživanje prebačeno na croatia osiguranje, te ću dalje sve s njima "rješavati" i da čekam njihovo pismeno. Činjenica je da ja novaca nemam,(40 000 kn) posuditi isto nemam od koga - pitanje je što slijedi? Oduzimanje vozila, prodaja preko njih na dražbi..ili nešto treće ? Da li znači ako su mi oduzeli vozilo i prodali ga da ja više nemam obveza prema njima, ili se mogu s njima dogovoriti da njima plaćam obročno ?

Hvala unaprijed

 

 

Bite čete kontaktirani od strane osiguranja da platite dug ili da predate automobil u njihov posjed, a možete se s njima dogovoriti i o djelomčnoj otplati ili otplati na rate.

Ukoliko nemate novaca najbolja vam je varijanta da sami nađete kupca za automobil (da postignete bolju) i time isplatite dugovanje jer je puno nepovoljnije da ga predate njima jer če od vas tražiti da namirite razliku između postignute prodajne cijene i dospjelog dugovanja. No sve ovisi o dogovoru sa osiguravajučpm kućom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sanrad je napisao:

zahvaljujem, samo što preptostavljam da je teško nači kupaca za auto koji je pod ovrhom....

 

Nažalost teško je danas kupca nači uopče za automobil opčenito. No možda neko ima interes, a sve ovisno koliko ste ga otplatiti, kolika je njegova tržišna vrijednost i koliki je dug za isplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija