Jump to content

Utvrđivanje istovjetnosti osobe


mirkic

Preporučene objave

majka je ostavila kćeri ugovorom o darovanju zemljište u kojem je navedena kao Mileva, nakon smrti majke kćer je htjela sebe upisati kao vlasnika ali ju je sud odbio jer je u zemljišnim knjigama ona upisana kao Milka, sudu su podneseni dokazi da se radi o istoj osobi ali im je dostavljeno rješenje bez pouke o pravu na žalbu u kojem se odbija njihov zahtjev i da samo majka može utvrđivat istovjetnost imena koje nema 10 god, a drugi nemaju pravo. Gdje bi trebalo utvrđivati da se radi o istoj osobi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda ovo pomogne:

 

....Ako je pokojnik "-ić" na kraju svog prezimena u inozemstvu promijenio u "-ich", a neko "š" u imenu ili prezimenu u "sh" i tome slično, kao još jedan preduvjet za upis pokojnika u maticu umrlih u RH treba pokrenuti upravni postupak kojim će se utvrditi da se radi o istoj osobi i vratiti ime i prezime u izvorno stanje...

 

Istovjetnost osobe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

imali smo sličan slučaj. Stric se u dijelu osobnih dokumenata vodio kao Alojz, a u dijelu kao Vjekoslav.

 

Poslali smo zahtjev MUP-u da utvrdi istovjetnost osobe na temelju raspoloživih podataka: datum i mjesto rođenja, imena roditelja, prebivalište. (Imali smo njegovu osobnu iskaznicu u trenutku smrti na ime Vjekoslav, a rodni list - ili smrtovnicu, ne sjećam se - na ime Alojz). Priložili smo kopije tih dokumenata, obrazložili za što nam to treba i vrlo brzo dobili rješenje.

 

Nadam se da ćete uspjeti.

 

Pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 godina kasnije...

Pokušavam riješiti nasljedstvo iza moje pok. majke Kate ž. Mije.  Problem je što je u ostavinskom dogovoru između nasljednika nakon smrti njene majke ona navedena kao Katica, a moj otac kao Mihajlo. U to vrijeme su se naprosto tako predstavljali, iako nemaju niti jedan službeni dokument na to ime. 

Jedini pisani trag koji sam pronašla su moje svjedodžba iz škole, gdje su navedeni pod tim imenima.

 Nemam pojma kome da se obratim. Ako mi netko može pomoći bila bih prezahvalna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, d.klea je napisao:

Pokušavam riješiti nasljedstvo iza moje pok. majke Kate ž. Mije.  Problem je što je u ostavinskom dogovoru između nasljednika nakon smrti njene majke ona navedena kao Katica, a moj otac kao Mihajlo. U to vrijeme su se naprosto tako predstavljali, iako nemaju niti jedan službeni dokument na to ime. 

Jedini pisani trag koji sam pronašla su moje svjedodžba iz škole, gdje su navedeni pod tim imenima.

 Nemam pojma kome da se obratim. Ako mi netko može pomoći bila bih prezahvalna

Jeste sigurni da baš nigdje nisu upisani pod tim imenima (Rodni list, Izvadak iz matice rođenih, Vjenčani list, Izvadak iz matice vjenčani, Smrtni list, Izvadak iz matice umrlih...) Pitam, jer ne bi ih škola samo tako upisala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija