Jump to content

procedura nakon položenih ispita - prijava teme


chups

Preporučene objave

Pozdrav svima! Polaznik sam zadnje generacije pds-a po starom programu na smjeru Pravu društava i trgovačkom pravu, i konačno sam ispolagao sve ispite, hvala dragom Bogu.. :D No, nije da se zavaravam da je tu kraj problemima, dapače, tek sad treba skupit snage i volje i nać vremena i koncentracije i dat se u pisanje najtežeg stručnog rada do sada, bar što se mene osobno tiče.. I naravno, trebam savjete iskusnih kolegica/kolega koji su taj dio priče odradili ili su u toj fazi pa da me savjetuju točno što i kako dalje. Prvo da vam približim situaciju: imam temu i imam mentora, ALI do 24.02.2010.g. kada je prva iduća sjednica fakultetskog vijeća bih trebao predati molbu za odobrenje teme (i to nije problem jer kako rekoh imam temu i mentora), ali problem je u tome što su mi rekli da bi bilo dobro da napišem i kratki sadržaj rada, a to uopće nemam vremena za napravit u tri dana, jer nisam još krenuo uopće niti u prikupljanje literature, tako da ni ne znam koliko im to detaljno treba napisati, pogotovo što sam ja tak do sad radio da sam tek u pisanju i kreirao točan sadržaj, a znao sam tek otprilike one osnovne glave radnje, tipa: 1. uvod, par glava vezanih uz osnovnu shemu teme od kojih svaka ima brdo podnaslova (npr:2.1.3.3.), zaključak, literatura,.. e, a priča je da bi rad trebao napisati i obraniti do lipnja 2011. godine, jer je to kakti krajnji rok za našu generaciju pdsovaca po starom programu, i mentor mi je prof koji je fakat ok i koristi se mailom i ažuran je i sve, ali me muči samo kolko prijava tog sadržaja mora biti detaljna, jerbo im treba 2 mjeseca da odobre temu, nakon koje mi se tek zapravo isplati krenut detaljno pisati... i sad, još me zanima, da li se isplati malo otić do nsb-a šicnut magistarske radove s našeg pds-a čisto radi uvida u to kak to sve skupa uopće zgleda.. isto tako, ako netko zna link ili preporuka na neku brošuru il nešto a da se tiče izrade magistarskog rada, kolko bi trebala biti zastupljena strana literatura kolko domaća, nekih posebnih shema vezanih uz citate il sve isto ko kod seminarsih radova?? :DDD sad sam svašta istipkao, al neka.. u svakom slučaju, svaki savjet je dobrodošao.. :DDDD HVALA!!!

 

P.S. ukoliko ima tko kakvih pitanja vezanih uz ispite na pds-u neka pita, rado ću podijeliti svoja iskustva..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ti nije stručni rad nego znanstveni rad.

 

Nađi neke upute za pisanje znastvenih radova i to: knjige od autora R. Zelenike, Patrick Dunleavy, M. Gačić.Imaš te knjige u Gradskoj knjižnici.Prvo ih pročitaj prije pisanja.

 

Rok za obranu je do 30. rujna 2011. ako ne produže. Dakle trebao bi imati I verziju do jeseni, te da ti je mentor brzo pregleda. Napiši nekih 100 str. i ništa više. Font 12 prored 1,5.

 

Mislim da te nakon toga mogu prebaciti da braniš specijalistički magisterij.

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne stigneš sada predati bit će sjednica krajem travnja a možda i krajem ožujka. Bitno ti je da ti je mentor odobrio temu i da netko nije prijavio ili zadnjih godina obradio istu temu. Inače se rijetko ne prihvaća teme te je to formalnost.

Moraš napisati strukturu rada dakle nacrt naslova i podnaslova koje misliš obraditi s tim da to možeš poslije mijenjati.

Ti možeš slobodno početi sa radom prikupljanje literature knjiga i članaka čitanje istih pravljenje bilješka za to će ti trebati 1-2 mjeseca uz posao ako radiš. Strane literature minimalno 10-20 %. Možeš obraditi jedno cijelo poglavlje o tome kako je taj institut obrađen komparativno u najmanje tri zemlje npr. Austrija, Njemačka i SAD.

 

Imaš onu knjižicu od prof. Uzelca za upute kod citata.

 

Ako te još nešto zanima pitaj. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala ti puno Z! :D

baš sam sad nešto čitao Pravilnik o pds-u iz travnja 2009.g. pa sam vidio to da se može podnijeti molba za prebacivanje.. A ne znam, sad ću se skoncentrirati da što više literature pribavim i da krenem to prebacivati na komp, pa ću onda na konzultacije da do travnja imam okvirnu shemu rada, a sad ću bar prijaviti temu i mentora, s tim da ću pokušati dati kratki prikaz sadržaja, pa ako prođe prođe.. :D želio bih to požuriti jer sam čuo da su oni dosta spori, tak da ću nastojati imati prvu verziju definitvno do kraja ljeta, a možda i ranije.. mada, uz rad i malu bebu teško.. :DDD

fala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ej! kao prvo, hvala puno na poslanom primjerku prijave, bar sam dobio otprilike uvid koliko detaljan trebam biti već pri samoj prijavi u pogledurazrade sadržaja.. Ne, nisamipak prijavio, poslao sam tajnici mail na dan sjednice Vijeća, i rekla mi je da može poslati, ali da joj se čini da bi trebao ipak malo opširnije, a ja sam to odradio ipak malo traljavo jer nisam skroz ušao u temu, tak da smo dogovorili da ja do iduće sjednice uđem ipak malo više u temu rada, jer da imam komotno vremena, radi čega je bolje ne žuriti sad pred kraj... Sad svaki dan čitam literaturu, pa ću to odraditi kak treba.. i super mi se sviđa tema i sve, samo što čovjek uz posao i malo djete nemre ulovit više od 2 sata dnevno 8osim vikendom), a najradije bi se uhvatio i mjesec dana samo to drmao i završio radnju do svibnja - lipnja.. :D nema veze, bude to, nadam se obrani do studenog 2010.-e.. živi bili pa vidili.. ja ću izvještavat o tijeku događaja.. :DD

šteta što nema i drugih kolega da malo komentiraju svoja iskustva s pisanjem magistarskog..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

eh, nije bila obrana do studenog 2010., ali bar je predan gotov tekst mentoru na uvid u prosincu 2010., pa se još uvijek čeka reakcija.. :D

nadam se sitnim primjedbama, i držim fige da do prvih proljetnih dana barem znam termin za obranu rada..

A onda planiram napisati zahtjev da mi se odobri upis u 5. i 6. semestar doktorskog, jer sam čuo da navodno mi koji smo još po starom, uz obranjeni magistarski i još jedan objavljeni znanstveni, te položena dva dodatna ispita možemo pristupiti izradi disertacije.. Sad, koliko je to istina, i koliko to sve košta, obzirom da i obranu magistrskog moram platiti...

U svakom slučaju, nadam se povoljnom ishodu svega skupa.. :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

I tako, nakon dugih mjeseci čekanja na pregled rada, pa zatim par mjeseci rada na ispravcima i opet na čekanje dodatnog pregleda, profesor me obavijestio da je rad sad ok, i sada ide uvezivanje i predaja rada za ocijenu, s time da su me obavijestili da očekujem negdje oko rujna - listopada termin obrane.. Dakle, dobrih 6 godina od upisa do sad (ja upisao na jesen 2005.g. i to s molbom za naknadni upis) :D

razvuklo se skoro ko cijeli faks, al je prošlo puno puno brže...

Sada mi je razmisliti da li upisati 5. i 6. semestar ili malo pričekati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija