Jump to content

žalba žalba žalbaaaaa


anonimno

Preporučene objave

stanite malo, ovo prethodno će čovjeku opet biti nejasno, koliki god laik bio..

 

primljena odluka danas,

rok se počinje računati od sutra, znači sutra je 1 dan

i tako računaš do 8 dana...

ako zadnji (8) dan pada u blagdan, subotu, nedjelju, tj. u dan kada sud ne radi...zadnji dan predaje žalbe je prvi slijedeći radni dan suda..i to do ponoći toga dana..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja zaista ne znam od kud vam ta suluda ideja da se subota ne računa pod radni dan. Subota se dragi moji računa jerbo se žalba može izjaviti subotom, odnosno može se poštom poslati s povratnicom sudu, što se u nedjelju ili praznikom ne može učiniti, upravnom tijelu ili bilo kome drugome. Ako posljednji dan pada u nedjelju tada se rok računa ponedjeljak do 24 sata. Lumeni, ispravite me ako griješim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rok je 8 dana, pa ako već mislite pisati prigovor, učinite to na vrijeme, ne čekajte zadnji dan, ili ne daj bože da promašite rok..najbolje odmah, napišete i šaljete i mirni ste...

ako vam pada 8 dan u subotu, morate poslati do ponoći, ako 8 dan pada u nedjelju, možete poslati u ponedjeljak do ponoći..

 

kako se šalje?

može poštom - preporučeno

može se osobno odnijeti i tražiti da vam lupe datum prijema na jedan primjerak koji ostavite sebi..

bitno je da imate kod sebe potvrdu dana slanja poštom, odnosno osobne predaje, za slučaj da se nešto zakomplicira...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo xara. Nisam se logirao prije kad sam pisao post (al nije bitno), no zabrinjavajuće je to što ni pravnici ne znaju računati rokove kako si to lijepo objasnila. U dnevnim kontaktima dolazim do zapanjujućih zaključaka pojdinaca (voditelja upravnih postupaka, čak i sudačkih vježbenika) koji smatraju da i subotu iz nekog razloga treba "preskočiti".

 

Pozdrav, rubens.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija