Jump to content

Prepravljanje prekršajnog naloga


Chabby

Preporučene objave

Smije li policajac, već napisani i ispunjeni obvezni prekršajni nalog, ponovo uzeti k sebi od okrivljenika koji ga odbije potpisati, te mu u inat zbog toga što ga ne želi potpisati već izrečenu kaznu preinačiti na način da jedinicu (od 1000 kn) pretvori u dvojku (2000 kn), a tamo gdje riječima piše iznos nadopisati dvije ispred tisuću kuna? S tim da se takvo ispravljanje lako može uočiti na nalogu.

 

Ako ne smije, po kojem propisu? Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Da malo obnovimo temu prepravljanja prekrsajnog naloga. Naime 2013. godine kao krivac prometne nesrece dobivam prekrsajni nalog u iznosu od 1000 kuna. Nadalje policajac zaboravlja da je za spomenuti prekrsaj duzan i upisat troskove postupka od 100 kuna, pa to dopisuje slijedeci dan u policijskoj postaji ali samo na svoj primjerak naloga koji se ulaze u spis predmeta, dok je na prvom primjerku koji je kod mene, uruciti gradaninu samo upisana kazna od 1000 kuna i kod troskova postupka stavljena crta (nema troskova na originalnom primjerku). Zbog zalbe i sudske rasprave koja je uskoro zanima me da li je spomenuti policajac pocinio kakvo kazneno djelo i ako je, koje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam rekao da ne umanjuje moj prekršaj ili kaznu, ali me zanima zakonski po kojem zakonu odgovara policijski službenik za svoju nezakonitu radnju, daleko krivotvorenje službene isprave ili zlouporaba položaja i ovlasti. Znam da se takve stvari zakonski mogu ispraviti na način da mi se urednom poštom dostavi novi prekršajni nalog te da policijski službenik svoj postupak zaborava ispisivanja točnog prekrsajnog naloga u sustavu mupa opravda jednom službenom zabilješki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sivko...a što bi se dogodilo da je čovjek platio kaznu, a troškove nije pošto nije ni imao uplatnicu za iste...FINA bi ga ovršila za tih 100 kn, a i odblokada bi ga koštala oko 170 kn...tko bi mu to onda vratio...
Zna se.MUP.Dokazi postoje.

 

Nisam rekao da ne umanjuje moj prekršaj ili kaznu, ali me zanima zakonski po kojem zakonu odgovara policijski službenik za svoju nezakonitu radnju, daleko krivotvorenje službene isprave ili zlouporaba položaja i ovlasti. Znam da se takve stvari zakonski mogu ispraviti na način da mi se urednom poštom dostavi novi prekršajni nalog te da policijski službenik svoj postupak zaborava ispisivanja točnog prekrsajnog naloga u sustavu mupa opravda jednom službenom zabilješki.
Znači šema spominjanja toga je da se ni ne spominje na sudu jer će sudac to shvatit kao bijeg od ogovornosti a to je bila bit u postu.

 

Ne može se izdat novi.

 

 

Može odgovarat samo disciplinski ako ga se prijavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na odgovorima... Službeno potvrđeno, počinjeno KD od strane policijskog službenika koji je naknadno dopisao podatak samo na svoj primjerak naloga bez da je prethodno obavijestio stranku... Isto tako vezano za izdavanje novog prekršajnog naloga, trebalo je ili redovnom poštom ili putem policijskih službenika stranci uručiti novi kancelarijski prekršajni nalog. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija