Jump to content

ugovor o doživotnom uzdržavanju - zavrzlama


anonimno

Preporučene objave

Ugovorom o doživotnom uzdržavanju moj pokojni ujak dobio je sve nekretnine od svog pok. tasta o kojem se brinuo. Kasnije je sve po zakonu naslijedila moja pok. majka i na kraju ja. Pregledom ugovora nedavno sam otkrio da manji dio tih nekretnina (koji je u ugovoru greškom naveden kao vanknjižno vlasništvo - ustanovio sam da je uredno knjižno na primatelja uzdržavanja) nije nikada prenesen na mog pok. ujaka (davatelja uzdržavanja) pa me zanima da li postoji ikakav način da ih prebacim sada na sebe. Također u ugovoru postoje i nekretnine koje su baš vanknjižno vlasništvo (samo uredan posjed) i za koje je dano ovlašenje da se odgovarajućim sudskim postupkom prenesu na davatelja uzdržavanja što nikada nije pokrenuto pa me zanima da li postoji ikakav način da ja to učinim sa tim nekretninama ili da se bar ubilježim kao posjednik s obzirom da ih faktički koristim ali tek 2. god. Prije mene moja pok. majka ih je koristila također 2. god., a prije nje pok. ujak 15 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija