Jump to content

ovrha zagrebačke banke po master kartici


titirlica

Preporučene objave

Molim pomoć i savjet i unaprijed zahvaljujem :klanja:

 

imam dugovanje po master kartici 0d 25000 kn u stvari to zag banka vodi kao nedozvoljeni minus od 25000 kn, jer kad sjedne rata za master oni terete tekući račun a kako na njemu nema uplata dug raste.

Tekući račun preko kojeg primam plaću na koju mi sjeda stambeni kredit imam u drugoj banci..kad sjedne kredit ostane mi od plaće 450 kn :place:

ovaj master sam uredno plaćao dok supruga nije otišla na porodiljni i to nas je jednostavno financijski pokopalo..jućer sam bio u zg banci i kaže mi žena da će mi kroz 7 dana na adresu doći sudska ovrha :-o ajmeeee pa kaj to znaći da će me iseliti iz kuće :-o

Ako može pomoć, savjet kaj da radim??? Da li netko zna što znaći sad ta ovrha od kud se oni mogu naplatiti kad meni od plaće ostaje 450 kn, jel mi mogu uzeti auto, kuću...

Pa kaj se nikako nemogu dogovoriti da to plaćam na rate?

pomagajte plizzz :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu vam uzet ništa.Ako vam stan ima hipoteku od strane neke banke, ne može ići ovrha.Ako imate auto,prepiššite ga na suprugu.Mogu čekat vašu dobru volju da im nešto uplatite.Najbolje vam je uzet odvjetnika koji će vam biti zaštita da sve ide po zakonu, i da vam napravi nagodbu kojom ćete uplaćivati bilo koji iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebali ste tražiti nagodbu o plaćanju prije ovrhe.banka će potraživati svoje i kamate će rasti,ali ako vam se nema na šta raditi ovrha,neće se raditi.ima puno takvih slučajeva danas.banke ne mogu izvršiti naplatu kad ljudi nemaju novaca. al to ne znaći da će dug nestati. uzmite odvjetnika da vam on napravi nekakvu nagodbu ili odite sami u banku i ponudite neko rješenje.Ali to odite u pravnu službu,ili u službu naplate, a ne na obični šalter.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

azron je napisao:

Ne mogu vam uzet ništa.Ako vam stan ima hipoteku od strane neke banke, ne može ići ovrha.Ako imate auto,prepiššite ga na suprugu.Mogu čekat vašu dobru volju da im nešto uplatite.Najbolje vam je uzet odvjetnika koji će vam biti zaštita da sve ide po zakonu, i da vam napravi nagodbu kojom ćete uplaćivati bilo koji iznos.

 

 

Ovo što vi pišete ne odgovara istini. Nemogu plijeniti plaču ako je ista več opterečena za naplatu drugih obaveza i potraživanja. Ovrha se stavlja u redoslijed naplate. Ovrhovoditelj može tražiti promjenu sredstva ovrhe na pokretnine i nekretnine. To što banka ima hipoteku na stanu ne spriječava ovrhovoditelja da stavi zabilježbu svoje ovrhe na stan u redoslijed iza banke. I ne zaboravite da vam se kamate cijelo vrijeme obračunavaju na dug. Ovrha nakon što postane pravomočna može se naplatiti u roku 10 godina, a svakom promjenom sredstva ovrhe taj se rok produžuje. Auto možete prepisati na suprugu no banka isti ugovor može pobijati.

Otiđite u banku i probajte se dogovoriti o djelomičnoj otplati duga tako da vam ne pokreču ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija