Jump to content

sramotna ovrha amexa - hitan odgovor


asya

Preporučene objave

Lijep pozdrav!

Molila bi hitan odgovor da nekom sutra mogu skinuti glavi...haha...šalim se!

Eto priče:

Ovrha od Amexa...sjeli su mi na tekući u 10 mj.2008. godine i blokirali kompletan tekući račun i sva primanja tako da od plaće nisam vidjela ni "P" narednih par mjeseci...skinuli su mi ukupno 15.558,00 kuna. Ja sam promjenila banku u međuvremenu i ostalo je duga od još nekih 500,00kuna. E ovih sam dana u firmu u kojoj radim dobila ponovno isti ovršni postupak na kompletan dug od 8.900,00 glavnice i pripadajuće kamate...pa za miloga Boga kome sam ja platila onih 15.558,00 kuna prije godinu dana?? Otišla sam u PBZ gdje su izuzetno "ljubazni" i grčevitom mukom su mi konačno rekli koji je isznos u pitanju koji su mi poskidali sa tekučeg prije godinu dana...da bi sad opet isto tražili i to od mog poslodavca.

Rekla sam da ću sve dat u novine...da su povrijedili moj ugled kod poslodavca..da ću ih tužiti i bla..bla.

Recite mi molim vas prije nego se počnem derati na nekoga u PBZ-u i Amexu koja prava imam...mogu li im na bilo koji način zapapriti pod nogama jer su dug skoro pa u cijelosti naplatili prije godinu dana!

Srdaćan pozdrav i unaprijed hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi jasno kako su vam mogli uzimati cijelu plaću kad je zakonski dopušteno samo 1/3.Jedino ako ste potpisali zadužnicu,a što vjerujem da niste jer kartične kuće kod izdavanja kartice to ne traže. A šta se iznosa tiće, dug koji ste dužni vratiti nije samo onaj koji je bio potrošen na kartici, nego su tu i kamate od 14 posto,i sudski troškovi koji mogu doseći do iznosa glavnice.Tako da se može raditi o tome.Uzmite odvjetnika koji će prvo ustanoviti na temelju koje je isprave uzimana ovrha i o kojem se točno iznosu radi. Trebali ste reagirati prije nego li je počela ovrha jer kad ovrha krene višše nema mogućnosti nagodbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glavnica je 8.925,53 kune, a troškovi ovršnog postupka su 1.293,20...ništa nisam potpisala da mogu zapljeniti cijelu plaću...ali su to oni ipak učinili.

Sinoć sam se pozabavila kamatama i ispalo je onako otprilike da je iznos sa kamatama i dugom za ovršni postupak dosegao iznos od cca 14.241,44. Sve je to O.K....a nije to u redu što su oni meni već sa tekućeg skinuli iznos od 15.558,00 kuna za upravo taj ovršni postupak još prošle godine...a da bi prošli tjedan mom poslodavcu ponovno poslali isti ovršni postupak na sve te iznose koji sam gore navela..dakle glavnica + kamate + troškovi ovrhe!

Zar oni nemaju podatak da je po tom postupku već naplaćeno i više nego treba? Taj tekući račun je otvoren u PBZ.-u dakle ista banka kao Amex...i naravno još uvijek ga drže blokiranim!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odmah uzmite odvjetnika jer tu se radi o dosta ne zakonitim stvarima.Prvo to da su vam uzimali cijelu plaću.A onda ponovna ovrha.Trebali ste reagirati odmah jer kartične kuće nemaju pravo uzimati višše od 1/3. primanja.Uzmite odvjetnika koji će vam sve to provjeriti i tražiti obustvau ovrhe,možda i povrat nekih sredstava.A sutra već nazovite amex,pravnu službu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ishod razgovora...gospođa je ostala bez teksta i na kraju samo rekla da mora sve provjeriti pa će mi se javiti kroz neko vrijeme!

Očito su svjesni da mi drže godinu dana račun u blokadi što nebi smjeli...a da se sve već naplatilo po ovrsi..i kao šlag na kraju još jednom dostavljena ista ovrha neki dan mom poslodavcu...ovrha koja se naplatila! najdađe bi ih tužila za uvredu...mada nisam "dušica"...ali eto samo iz razloga što su takvi kakvi jesu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

asya je napisao:

Ishod razgovora...gospođa je ostala bez teksta i na kraju samo rekla da mora sve provjeriti pa će mi se javiti kroz neko vrijeme!

Očito su svjesni da mi drže godinu dana račun u blokadi što nebi smjeli...a da se sve već naplatilo po ovrsi..i kao šlag na kraju još jednom dostavljena ista ovrha neki dan mom poslodavcu...ovrha koja se naplatila! najdađe bi ih tužila za uvredu...mada nisam "dušica"...ali eto samo iz razloga što su takvi kakvi jesu!

 

Po napisanom u vašim postovima AMEX očito ima ovšnu ispravu temeljem koje su vam plijenili cjelokupna sredstva na tekučem računu. To je protuustavno jer se može plijeniti 1/3 primanja ili više ako je primanje veče od 5.108 kuna.

Uložite prigovor na ovrhu koja vam je došla u firmu na naplatu kao nedopuštenu. I nemojte s AMEXOM komunicirati telefonom več pismenim putem (predaja na urudžbeni zapisnik ili preporučena pošiljka sa povratnicom).

Tražite od njih izvod o stanju vašeg duga i iznosima koji su se naplatili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

fakincina je napisao:

jakov22 je napisao:

Ja sam u skoro pa istoj situaciji, dug se vuka i nije placa.

 

kolike su sanse da se obustavi ovrha po tek. racunu. i placa mi je veca od 5500 kn.-?

 

 

Morate uložiti prigovor protiv ovrhe kao nedopuštene.

 

A kako da prilozim prigovor, kad neznam ni kome ni n temelju cega, jer nisam dobija nista od suda, nikakav pozic, nikkv rijesenje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jakov22 je napisao:

fakincina je napisao:

jakov22 je napisao:

Ja sam u skoro pa istoj situaciji, dug se vuka i nije placa.

 

kolike su sanse da se obustavi ovrha po tek. racunu. i placa mi je veca od 5500 kn.-?

 

 

Morate uložiti prigovor protiv ovrhe kao nedopuštene.

 

A kako da prilozim prigovor, kad neznam ni kome ni n temelju cega, jer nisam dobija nista od suda, nikakav pozic, nikkv rijesenje...

 

Pretpostavljam da onda ovrhovoditelj ima ovršnu ispravu (zadužnica, JB akt) na temelju kojeg vam plijeni cjelokupni iznos sa tekučeg računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

azron je napisao:

Šta niste u ranijim postovima rekli da se zadužnicom takodjer smije plijeniti samo 1/3 primanja?

 

Jesam, a i rekao sam ukoliko ovrhovoditelj na temelju ovršne isprave vrši cjelokupnu zapljenu novčanih sredstava, a što je protuustavno, ovršenik mora uložiti prigovor na takvu ovrhu kao nedopuštenu na temlju čl. 149 OZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

azron je napisao:

Šta niste u ranijim postovima rekli da se zadužnicom takodjer smije plijeniti samo 1/3 primanja?

 

Jesam, a i rekao sam ukoliko ovrhovoditelj na temelju ovršne isprave vrši cjelokupnu zapljenu novčanih sredstava, a što je protuustavno, ovršenik mora uložiti prigovor na takvu ovrhu kao nedopuštenu na temlju čl. 149 OZ-a.[

/quote]

 

Oprosti, ali dali mi mozes malo detaljnije ovo razjasnit, znaci to sta oni skidaju cilu placu to se amo rec ne smije radit, jel...a sta ako se potpisa takav ugovor u kojem toji da u slucaju dugovanja mogu dizat cijela primanja.

 

I imam jos jedno pitanje. American je reka da ce mi uzimat cijelu placu, ali djeciji doplatak nece. Nego kad nam sjedne djecicji da odemo u maticnu banku i da nam odblokiraju rac, isplate djeiji i ponovno pod kljuc. I kad san dosa u banku reka sam da mi je prosli put zena u banci to napravila, a covik za salterom mi kaze, da se to nemoze i nesmi tako isplacivat :-? , i nista vise ne kuzim. Prosli su mogli, ovaj ne mogu. i jos je reka da moram imat potvrdu od suda da mi ne dizu djeciji dop. nego samo placu. Dali ja mogu djeciji prebacit na zenin racun, s obzirom da sam ja nositelj djecijeg?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrhom se u vašem slučaju smije plijeniti 1/3 plače, no ovrhovoditelji koji imaju ovršne isprave (zadužnica, suglasnost o zapljeni cjelokupnog iznos plače) koriste to i plijene sva sredstva ovršenika sa tekučeg računa, a što je protuustavno. No na takvu ovrhu morate podnesti prigovor kao nedopuštenu jer vam se plijene sva novčana sredstava i ne ostaje vam ništa za normalan život. Ukoliko to ne učinite plijenite le vam cjelokupan iznos sa tekučeg dok gode se ne namire u potpunosti.

Dječji doplatak je izuzet iz ovrhe te se nemože plijeniti ovrhom pa vam ga moraju uz predočenje dokumentacije isplatiti sa tekučeg računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Ovrhom se u vašem slučaju smije plijeniti 1/3 plače, no ovrhovoditelji koji imaju ovršne isprave (zadužnica, suglasnost o zapljeni cjelokupnog iznos plače) koriste to i plijene sva sredstva ovršenika sa tekučeg računa, a što je protuustavno. No na takvu ovrhu morate podnesti prigovor kao nedopuštenu jer vam se plijene sva novčana sredstava i ne ostaje vam ništa za normalan život. Ukoliko to ne učinite plijenite le vam cjelokupan iznos sa tekučeg dok gode se ne namire u potpunosti.

Dječji doplatak je izuzet iz ovrhe te se nemože plijeniti ovrhom pa vam ga moraju uz predočenje dokumentacije isplatiti sa tekučeg računa.

 

 

Al ja neznam kome da podnesen prigovor, kojem sudu,,moran onda kontaktirat ponovno amex. Uglavnom sta se tice djecijeg, iz amexa su rekli da nam nece dirat djeciji dopl. al u banci nam sad trazi potvrdu od suda, da oni ne uzimaju i dd. prosli put su mi normalno ispltili, nisu stvarali nikakav problem u vezi isplate. I jos me zanima dali, bi mi drzavna firma isplatila jedan dio neto place na ruke, ili na suprugin racun, jer je nemoguce da zivim bez place, pogotovo na danasnju situaciju. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jakov22 je napisao:

Al ja neznam kome da podnesen prigovor, kojem sudu,,moran onda kontaktirat ponovno amex. Uglavnom sta se tice djecijeg, iz amexa su rekli da nam nece dirat djeciji dopl. al u banci nam sad trazi potvrdu od suda, da oni ne uzimaju i dd. prosli put su mi normalno ispltili, nisu stvarali nikakav problem u vezi isplate. I jos me zanima dali, bi mi drzavna firma isplatila jedan dio neto place na ruke, ili na suprugin racun, jer je nemoguce da zivim bez place, pogotovo na danasnju situaciju. :-?

 

 

Prigovor podnosite banci u kojoj imate otvoren tekuči račun na takvu ovrhu (pljenidbu svih novčanih sredstava) kao nedopuštenu po članku 149 OZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija