Jump to content

ovrha u obrtu - hitno!


arty

Preporučene objave

pozdrav!

Od porezne uprave mi je stigla opomena pred ovrhu zbog nepodmirenja plačanja doprinosa u iznosu od oko 10.700,00 kn. Imovina koja glasi na mene su kompjuter i auto, a služe mi za obavljanje obrta. Može li mi porezna izvršiti ovrhu nad tim kompjuterom i autom s obzirom da su mi to sredstva neophodna za rad u obrtu?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrha će vam ići na račun firme koji će biti blokiran do namirenja duga.ukoliko na računu nema sredstva,čekat će se bilo kakva primanja na vaše ime.od porezne ne možete pobjeći.mogu vam sjesti i za 10 godina kada npr.budete radili negdje i imali plaću.samo će vam se onda dug uvećeti za ogromne kamate.ponudite nagodbu u poreznu upravu,uplaćujte bilo kakav iznos kako bi vam se dug ipak počeo umanjivati a ne uvečavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

azron je napisao:

Ovrha će vam ići na račun firme koji će biti blokiran do namirenja duga.ukoliko na računu nema sredstva,čekat će se bilo kakva primanja na vaše ime.od porezne ne možete pobjeći.mogu vam sjesti i za 10 godina kada npr.budete radili negdje i imali plaću.samo će vam se onda dug uvećeti za ogromne kamate.ponudite nagodbu u poreznu upravu,uplaćujte bilo kakav iznos kako bi vam se dug ipak počeo umanjivati a ne uvečavati.

 

To i namjeravam, da.

A mogu li, ako se baš zainate, izvršiti ovrhu nad tom mojom imovinom, s obzirom da mi je neophodna za rad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

azron je napisao:

Njih zanimaju prvenstveno novci.A kad se zaista ne bi mogli od nikuda naplatiti, krenuli ba na ovrhu stvari,nekretnina,pokretnina.Al to vam je dugotrajan proces.U principu mogu vam uzeti sve šta imate.Nemojte se dovesti do toga.Ponudite nagodbu, pa makar to bilo i 200kn mjesečno.

 

Ma naravno. Ovo je samo privremeni financijski kaos... :vrti:

Al znate kako je.. Svih je strah od Šukija kojeg kravata oko debelog vrata sve više stišće. Ako on krene u nemilosrdnu ofanzivu protiv nas malih, kako bi napunio državnu blagajnu, gadno nam se piše...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija