Jump to content

jamac


anjavito

Preporučene objave

bila sam jamac u kreditu sa još troje.Kredit je podignut 2000.ga trebao je biti otplaćen 2003.g.U tom rezdoblju je plaćeno samo nekoliko rata i to neredovito.Tada nitko od nas nije znao da se kredit zapravo ne plaća.2004.g dužnik odlazi u stečaj,a 2005.g.kredit se stavlja u stečajnu masu.Kako se ni tada nije mogao naplatiti,vade ga van iz stečajne mase i tek 2007.g.sjedaju prvom jamcu na plaću.Kako je prvi jamac ovaj mjesec otišao u mirovinu i nema od kud plaćati rate,sjedaju meni na plaću.Ja do sada nisam niti znala da kredit još uvijek postoji.Naravno,kamate su se nagomilale(26%godišnje) i iako je prvi jamac platio 38000knglavnice od kredita koji je iznosio 40000kn.,ostalo je još oko 45000kn.Molim,ako netko znade što se može poduzeti u vezi toga što se nije išlo u naplatu odmah kada se vidjelo da se kredit ne plaća,već sada nakon tolikih godina,neka se javi.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma,da su iz banke sjeli meni i jamcima-nikom ništa-sami smo si krivi.Ali tri godine dok je kredit trebalo plaćati,a nije, nitko se iz banke nije sjetio da nam sjedne na plaću.Čula sam da su u banci govorili da će kredit biti otpisan,jer su tako radili već nekima.Kada je prošlo tri godine i ništa nije plaćeno,opet ništa.Dvije godine kasnije su kredit stavili u stečaj,a godinu dana poslije toga ga izvadili iz stečaja.tek zapravo nakon 7 godina su sjeli prvom jamcu na plaću iako smo nas tri jamca imali uvijete da nam skidaju rate-cijelo smo vrijeme zaposleni i redovno smo primali plaću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam samo potpisala da sam jamac kada se kredit trebao realizirati.dobila sam 2003.g.pismo da će mi sjedati na plaću,ali ništa se nije dogodilo do sada.U međuvremenu je taj kredit stavljan i vađen iz stečajne mase i svih godina se nije jamcima sjedalo.mene zanima kako je moguće da se nitko nije kontaktirao dok je kredit trebalo plaćati a nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anjavito je napisao:

ja sam samo potpisala da sam jamac kada se kredit trebao realizirati.dobila sam 2003.g.pismo da će mi sjedati na plaću,ali ništa se nije dogodilo do sada.U međuvremenu je taj kredit stavljan i vađen iz stečajne mase i svih godina se nije jamcima sjedalo.mene zanima kako je moguće da se nitko nije kontaktirao dok je kredit trebalo plaćati a nije.

 

Da li ste dobili bismo da če vam plijeniti dio plače ili ovrhu? Možda imate več obustave iz plače pa vam se zakonski nemože plijeniti ostatak plače.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam dobila nikakvo pismo,samo su dobili moji u knjigovotstvu papir od suda-pravomoćna sudska presuda da mi se plijeni trećina plaće.Ja imam stanbeni kredit od prije dvije godine,ali to mi ništa ne pomaže,jer mi se ne skida od plaće nego sa tekućeg.Prebacila sam taj kredit da mi se skida od plaće,ali od suda je ovrha došla prije pa se svejedno skida.Ne moram ni reću da mi ostane pol plaće.Kada sam dizala sebi kredit prije dvije godine,provjeravali su me u HROK-u i nisam nigdje bila uvedena kao jamac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anjavito je napisao:

Nisam dobila nikakvo pismo,samo su dobili moji u knjigovotstvu papir od suda-pravomoćna sudska presuda da mi se plijeni trećina plaće.Ja imam stanbeni kredit od prije dvije godine,ali to mi ništa ne pomaže,jer mi se ne skida od plaće nego sa tekućeg.Prebacila sam taj kredit da mi se skida od plaće,ali od suda je ovrha došla prije pa se svejedno skida.Ne moram ni reću da mi ostane pol plaće.Kada sam dizala sebi kredit prije dvije godine,provjeravali su me u HROK-u i nisam nigdje bila uvedena kao jamac.

 

Vjerovatno ste mislili na pravomočnu ovrhu da vam se plijeni 1/3 plaće. Podnesite prigovor protiv ovrhe kao nedopuštene jer da več otprije imate kredit koji otplačujete (priložite dokumentaciju o kreditu) ali da se otplata kredita nije vršila administrativnom zabranom na plači, ali u naravi je to plijendiba djela vaše plače i nemože vam se plijeniti više od zakonski dopuštenog iznosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

advokat u mojoj firmi je rekao kako mi moraju skidati 1/3 za tu ovrhu i još moj kredit bez obzira što prelazi polovicu plaće jer je ova ovrha stigla prije ovrhe za moj kredit.rekao je da nema veze što moj kredit već ide dvije godine.osim toga,ovrha od suda koju su dobili moji u knjigovodstvu je iz 2003.g sa iznosom koji je djelomično već otplaćen(znači nije stvarno stanje duga) te krivim(nepostojećim) žiro računom na koji bi se trebala vršiti uplata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anjavito je napisao:

advokat u mojoj firmi je rekao kako mi moraju skidati 1/3 za tu ovrhu i još moj kredit bez obzira što prelazi polovicu plaće jer je ova ovrha stigla prije ovrhe za moj kredit.rekao je da nema veze što moj kredit već ide dvije godine.osim toga,ovrha od suda koju su dobili moji u knjigovodstvu je iz 2003.g sa iznosom koji je djelomično već otplaćen(znači nije stvarno stanje duga) te krivim(nepostojećim) žiro računom na koji bi se trebala vršiti uplata.

 

Ne razumijem što ste mislili pod "nije stvarno stanje duga" te "nepostoječim žiro računom"? Ukoliko je žiro račun "nepostoječi" nemogu vam onda ni plijeniti plaču.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jamac -žirant sam po kreditnoj VISA kartici na koju dužnik od jula/2009 godine nije upalčivao ništa.SToga ej nama kao jamcu - žirantu došlo da izvršimo uplatu duga. S obzirom da dužnikova plaća opterećena više od 1/3 potraživanje niej u mogućnosti prebaciti na njegovu plaću.

PITANJE: Kod naplete potraživanja šta ima prednost dugovanje po kreditu ili kreditnoj kartici?

 

Kreditna kartica je otvorenma mnogo raniej engo je podignut kredit.

H V A L A!

p:s: MOLIM ODGOVOR STO PRIEJ GORI MI POD NOGAMA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stvarno stanje duga je bilo 43700kn u 2004.g.Prvi jamac je do prošlog mjeseca uplatio 38000kn.U međuvremenu su se skupile kamate...Znači-rješenje koje su dobili u mom knjigovotstvu-tamo piše 2004.g dug 43000kn.Tražila sam da mi u banci ispišukoliko je stvarno stanje-15000kn glavnica i 22000kn kamate.Ažiro račun je na tom rješenju star i nije važeći,a banka ima novi.Prvo skidanje je već izvršeno i uplaćeno na taj račun-naravno,banka te novce nije dobila,a ja ostala bez novaca.Još nešto-po zakonu-od 2004g.kamate ne mogu biti 26%,a oni su ih računali.Meni zaračunavaju sada god.kamatu 14%.Tko je lud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anjavito je napisao:

stvarno stanje duga je bilo 43700kn u 2004.g.Prvi jamac je do prošlog mjeseca uplatio 38000kn.U međuvremenu su se skupile kamate...Znači-rješenje koje su dobili u mom knjigovotstvu-tamo piše 2004.g dug 43000kn.Tražila sam da mi u banci ispišukoliko je stvarno stanje-15000kn glavnica i 22000kn kamate.Ažiro račun je na tom rješenju star i nije važeći,a banka ima novi.Prvo skidanje je već izvršeno i uplaćeno na taj račun-naravno,banka te novce nije dobila,a ja ostala bez novaca.Još nešto-po zakonu-od 2004g.kamate ne mogu biti 26%,a oni su ih računali.Meni zaračunavaju sada god.kamatu 14%.Tko je lud?

 

Ukoliko vam je dio plače plijenjen i završio na nekom kako vi kažete "nevažečem žiro računu" za to niste krivi vi nego ovrhovoditelj iakao neznam kako žiro raćun može biti nevažeči. Najviša godišnja ugovorena kamata može biti 21%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

banka koja potražuje kredit je mijenjala račun,a mislim i da je i ime malo drugačije.Tamo kažu da su oni otpisali kredit i da sa tim sada ima sud posla,a oni samo primaju uplate.ma nezna se tko tu koga...advokat je izvršio uvid u papire na sudu i donio mi kopiju dostavnice o ovrsi koju ja nisam nikada dobila.na njoj je potpis mog imena da sam preuzela rješenje o ovrsi(2004.),a to uopće nije moj potpis,niti adresa na kojoj živim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anjavito je napisao:

banka koja potražuje kredit je mijenjala račun,a mislim i da je i ime malo drugačije.Tamo kažu da su oni otpisali kredit i da sa tim sada ima sud posla,a oni samo primaju uplate.ma nezna se tko tu koga...advokat je izvršio uvid u papire na sudu i donio mi kopiju dostavnice o ovrsi koju ja nisam nikada dobila.na njoj je potpis mog imena da sam preuzela rješenje o ovrsi(2004.),a to uopće nije moj potpis,niti adresa na kojoj živim.

 

Da li se tu radi o nekoj ŠKZ ili trgovačkom društvu a ne o banci? Jer ozbiljna banka ne mjenja žiro račun. Trgovačka društva i SKŽ mogu imati više otvorenih žiro računa u različitim bankama. Možete podnesti prigovor zbog neuredne dostave ovršnog rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je obrtnička šk banka.Saznala sam da su kamate otplaćene,a ostale su zatezne od 14%.Kakvu bi šansu imala da se sada žalim obzirom da su kamate ptplaćene i ostale zatezne?Tko zna bi li to umanjilo dug?Obi u obrtnoj mi nedaju detaljan ispis uplata pa ne mogu izračunati jel mi se isplati dizati tužbu i trošiti novac na odvjetnika ako bi me na kraju isto ispalo da moram platiti,a platiti moram svejedno...Puno hvala svejedno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija