Jump to content

pravosudni ispit


imat

Preporučene objave

hej! ucim za pravosudni ispit od 1.9. a izaci cu na roku u 11. mjesecu. moram priznani da mi je vec dosta. previse literature, a premalo zivaca. jos i novi ispitivaci. Zar je stvarno istina da vise ne mozemo nositi mobitele na pisanje presuda. pa to je uzas ! zar nije dovoljno stresan ispit sam po sebi nego nam moraju oduzeti i tu radost da mozemo imati pomoc kod pisanja presuda !!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

evo mojih tri mjeseca

1. mjesec u prvih 15 do 20 dana čitanje kompletne literature, bez prevelikog zadržavanja 3 do 5 sati dnevno

zatim ozbiljno štrebanje koje je mukotrpno,bolno i ne vidi mu se kraja, to je individualno koliko kome treba, netko radi cijeli dan a netko 5.6 sati, meni je variralo između 6-8 sati dnevno

u prva dva mjeseca subotom sam samo radio do pola tri, tri, a nedjeljom 2-3 sata čitanja tek tako da ne pustim

nakon štrebanja dolazi zadnji mjesec u kojem ide iščitavanje plus neke stvari koje si propustio ili ostavio za kasnije (meni su to bili ovrha, stečaj i trgovačko) sad je već potreban cjelodnevni ritam dakle koliko god možeš (kod mene je to bilo od 8 do 12 sati dnevno, ali bliže osmici nego dvanaestici)

tu vec shvatis da si na kraju snaga i razgovori sa samim sobom postaju dio tvoje svakodnevice a suze znaju poteci tek tako...

zadnjih deset dana ubacio sam i pitanja (mada je dosta i zadnjih pet)

presude svaku večer prije pismenog bi ih prolistao dakle to ni ne računam

po mojoj procjeni ako imas dobre skripte ili ludu volju 2 i pol mjeseca je dosta, 3 je optimalno sve preko toga zahtjeva drukciju organizaciju vremena jer ili puknes ili ti se ucenje razvodni

eto

onim pricama o mjesec i pol dana ucenja bas ne vjerujem, posebno nakon sto sam osobno prosao trnoviti put PPI-a :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Nakon slušanja više puta i nekakve, kakve-takve predodžbe, odgovor kolege o vremenskom periodu učenja mi se čini stvarno realan, dobro isplaniran i do sada najbolje što sam čula. Doista, u mjesec i pol ne može se spremiti takav opseg gradiva, no u dva, prema tri mjeseca uz dobru organizaciju, koncentraciju i motivaciju može. Kao što kolega kaže, nije dobro ni previše "razvodniti" ispit, što se događa kad se uči pomalo, s prekidima, a što na žalost moraju činiti mnogi koji rade pa uče navečer. Iako, neki i tako uspiju položiti. Osobno, svima želim sreću, a sebe ću prikovati za stolac jer izlazim na rok u 9.mjesecu, a vani je tako lijepo...ljeto, svi idu na more...no, svi moramo znati koji su nam prioriteti u životu. Sretno svima (a pogotovo "mučenicima" poput mene).Pozz :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija