Jump to content

vip.ovrha


alinco

Preporučene objave

alinco je napisao:

Poštovani! Dobila sam prijedlog za izdavanje rješenja o ovrsi za vip račun!

Zadnji račun je plaćen u 12 mjesec 2007 godine.

Zanima me da li je nastupila zastara i ako nije šta da radim dalje,da li da napišem žalbu na to rješenje?

Hvala!

 

Kada je bilo dospječe naplačenih računa te kada je ovršni prijedlog pokrenut? Zastara tel. računa je 1 godina od dospječa plačanja. No ovrhovoditelj i nakon toga roka može pokrenuti ovršni postupak, a vi ukoliko je nastupila zastara morate napisati prigovor da je nastupila zastara jer ukoliko ne podnesete prigovor ovrha če postati pravomočna i plijenit če vam se dio vaših mjesečnih primanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor je bio od 10.05.2007. i ugovor jr bio potpisan na 24 mjeseca,kada ja nakon 3 mjeseca korištenja to je bio homebox nešto slično kao linija max adsl jer su mi dolazili ogromni računi i od kada sam prešla na t com sve je u redu,ja sam raskinila ugovor ali je trebalo do kraja ugovora platiti sve račune,kako sam u međuvremenu ostala bez posla i ja i suprug plačali smo koliko smo mogli i u međuvremenu na to i zaboravili i oni šalju ovrhu i to ima i zna neke račune koji su plačeni!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alinco je napisao:

Ugovor je bio od 10.05.2007. i ugovor jr bio potpisan na 24 mjeseca,kada ja nakon 3 mjeseca korištenja to je bio homebox nešto slično kao linija max adsl jer su mi dolazili ogromni računi i od kada sam prešla na t com sve je u redu,ja sam raskinila ugovor ali je trebalo do kraja ugovora platiti sve račune,kako sam u međuvremenu ostala bez posla i ja i suprug plačali smo koliko smo mogli i u međuvremenu na to i zaboravili i oni šalju ovrhu i to ima i zna neke račune koji su plačeni!

 

Ukoliko ste neke od računa platili za koje vas terete podnesite prigovor na ovrhu. A što se tiče ugovornog odnosa vi se ugovor raskinuli svojom voljom, a ovrhovoditelj traži da mu se plate računi do kraja isteka ugovora za iznos mjesečne naknade koju ste ugovorili. U tome dijelu nema šanse da dobijete spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dospijeće neplačenih računa je bilo 15.12.2007.a ovršni prijedlog je pokrenut 25.09.2008,a sad mi dolazi prijedlog za izdavanje rješenja o ovrsi a prvi put je bilo prijedlog za ovrhu i sad prije 4 dana su mi došli kući uručiti ovrhu i rekli su mi da šta imam od tehnike da mogu napisati tv,video,dvd to znači da idući put dlaze u ovrhu kuči plijeniti i sad ne znam šta da radim dalje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alinco je napisao:

dospijeće neplačenih računa je bilo 15.12.2007.a ovršni prijedlog je pokrenut 25.09.2008,a sad mi dolazi prijedlog za izdavanje rješenja o ovrsi a prvi put je bilo prijedlog za ovrhu i sad prije 4 dana su mi došli kući uručiti ovrhu i rekli su mi da šta imam od tehnike da mogu napisati tv,video,dvd to znači da idući put dlaze u ovrhu kuči plijeniti i sad ne znam šta da radim dalje?

 

Tu zastara nije nastupila. Po vašem pisanju vidim da je ovrha več postala pravomočna ukoliko vam je sudski ovršitelj došao u popis pokretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alinco je napisao:

E da onda će se načekati da se zaposlimo,ja mislim da će isto doći u ovrhu,ali ja ću prije toga napisati prigovor na iznos koji sam platila a stavili su ga u ovrhu,svejedno hvala na odgovorima!

 

Za vas same bi bilo najbolje da se zaposlite pa makar vam i plijenili dio plače. Za dio koji imate dokaze da ste platili uložite prigovor. U prigovoru obavezno navedite "prigovaram u cjelosti" i onda obrazložite razloge prigovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodo, vi ste ocito jedna od onih koji imaju :-D parazitski :-D nacn razmisljanja, sve koristiti, nista ne platiti i ne zelite raditi i vjerujem da vam ovo nije jedina ovrha kojom vam prijete. Nazalost drzava nam je puna sa takvim razmisljanjem i tesko ce biti kakvog napretka.

Ne znam idete li u crkvu, ona isto podrzava podmirivanje svih obaveza prema drzavnim i ostalim sluzbama, pa bih vam savjetovao preispitajte ta vasa "napredna zivotna shvacanja" :skakuce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MOJ GOSPODINE JA SVE PLAĆAM A ŠTA MOGU KAD SAM U OVOJ HEBENOJ ŠUGAVOJ DRŽAVI OSTALA BEZ POSLA PA SAD NE MOGU NIŠTA PLATITI,TAR TI MISLIŠ DA JA NE BI VOLJELA RADITI I PREHRANITI SVOJE DIJETE,JA NISAM REKLA DA TO NE ŽELIM PLATITITI NEGO SAM PITALA ZBOG IZNOSA KOJI SAM VEĆ PLATILa A ONI MI GA STAVILI U OVHU ŠTA DA RADIM ZBOG TOGA I SAMO ME ZANIMALO DA LI JE PROŠLA ZASTARA JER ZAŠTO BI PLAĆALA AKO JE A VI GOSPODINE SIERA SIGURNI IMATE PLAĆU OD 6000 KUNA I VIŠE KAD TAKO GOVORITE,JA JA PLAĆAM SVE OD RTV PRETPLATE KOJU U MOM SUSJEDSTVU 80 POSTO NJIH NE PLAĆA, ONDA SVE DRUGE GLUPOSTI KOJE MENI SUSJEDI KAŽU MA ŠTA KOJE MI TI TO NIŠTA NE PLAĆAMO,ETO ZBOG TAKVIH NAM DRŽAVA IDE U PROPAST MOJ DRAGI GOSPODINE SIERA1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam sličan slučaj s VIP-ovom ovrhom koja je pokrenuta (rješenje o ovrsi 8.8.2008.), postala pravomoćna 16.02.2009, te se VIP namirio 10.02.2010.

Prvi neplaćeni račun bio je 01.08.2007, a posljednji 07.01.2008 (ostatak od ugovora).

Kao što je vidljivo prošlo je više od godinu dana nakon zadnjeg računa pa prema onom što ste gore napisali, trebala je nastupiti zastara na sve račune (ali samo nakon prigovora).

Prigovor nije napisan, i zato je njihova ovrha pravomoćna, ali me zanima da li se može išta učiniti nakon što su oni već naplatili ovrhu sjedanjem na obiteljsku mirovinu.

 

Detaljniji opis problema

U 7. mjesecu 2007. objavljen je prijenos korisnika (svi daljnji računi i opomene trebali su stizati na adresu novog korisnika a ne originalnog ugovorenika) ali taj prijenos nije proknjižen kroz VIPovo računalo (što su oni samostalno priznali). Dakle, računi i opomene nisu uopće stizali, ni na adresu originalnog ugovaratelja niti na adresu novog korisnika. VIP je nakon 5 mjeseci uslugu suspendirao i krenuo u ovrhu. Nakon što sam bio u VIP centru oni su rekli da se novi korisnik trebao javiti nakon što je primjetio da mu ne stižu računi (ali pošto usluga Mobile Connecta nije niti korištena to nije nikome padalo na pamet). U uredu VIPovog odvjetnika odgovornog za ovrhe su mi rekli da se na pravomoćan prijedlog o ovrsi trebalo reagirati u roku 8 dana, ali kada je to rješenje stiglo bilo je iz "vedra neba", pošto je stiglo na adresu originalnog ugovorenika koji nije primao nikakve račune niti opomene u međuvremenu - stvar se u tom trenutku nije shvatila ozbiljno nego sam mislio da je VIPova greška. Nazvao sam osobu kojoj je prenešena usluga i rekao da pogleda da li ima koji neplaćeni račun (kojih nije bilo). I sada je situacija takva kakava je, VIP je ovrhom sa obiteljske mirovine sebi naplatio novce, imaju "pravomocnu" ovrhu i rok od 8 dana je prošao prije godinu i mjesec dana.

 

Ako itko ima ideju što bi se moglo učiniti, bio bih jako zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U vašem slučaju rješenje o ovrsi je pokrenutu u zakonskom roku(dospječe računa 07.01.2008) te se ne radi o zastari tako da se na istu niste mogli ni pozvati u prigovoru kojega ste propustili. U zastari je bio račun kojem je bilo dospječe 01.08.2007. no kako i na taj dio niste uložili prigovor ovrha je postala pravomočna i nažaloste nemate više nikakvog pravnog lijeka, a i ovhrovoditelj se več naplatio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ako može jedno pitanjce,sklaopila sam ugovor sa VIp-om na 24mj koje je ukljucivalo i fiksnu telefoniju .kako oni nisu izvrsavali svoje usluge u fiksnoj telefoniji nakon višemjesečnog natezanja s njima i slanja pritužbi(faksom) ,odgovorili su mi da na mom podrucju jos nije ta usluga u potpunosti realizirana .Odlucila sam raskinuti ugovor i sad mi je doslo rjesenje o ovrsi za ONIH NEPLACENIH GODINU DANA STO SAM BILA POD UGOVOROM,prijedlog je pokrenut u zakonskom roku,da li mislite da ima smisla slat prigovor na to rjesenje?meni je jasno da sam raskinula ugovor ali iskljucivo zbog njihovog neizvršavanja ugovorene obveze?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dora7 je napisao:

Ako može jedno pitanjce,sklaopila sam ugovor sa VIp-om na 24mj koje je ukljucivalo i fiksnu telefoniju .kako oni nisu izvrsavali svoje usluge u fiksnoj telefoniji nakon višemjesečnog natezanja s njima i slanja pritužbi(faksom) ,odgovorili su mi da na mom podrucju jos nije ta usluga u potpunosti realizirana .Odlucila sam raskinuti ugovor i sad mi je doslo rjesenje o ovrsi za ONIH NEPLACENIH GODINU DANA STO SAM BILA POD UGOVOROM,prijedlog je pokrenut u zakonskom roku,da li mislite da ima smisla slat prigovor na to rjesenje?meni je jasno da sam raskinula ugovor ali iskljucivo zbog njihovog neizvršavanja ugovorene obveze?

 

Ukoliko ugovorenu uslugu niste mogli koristiti zbog tehničkih poteškoča od strane Vip-a, te ukoliko isto možete dokazati (primljena fax poruka) podnesite prigovor na rješenje o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija