Jump to content

ovrha cjelokupne imovine hitno


burberry7

Preporučene objave

danas mi je uručeno rješenje o ovrsi nad cjelokupnom imovinom (Zagrebačka banka), iznos potraživanja je otprilike 76000 kuna. Odlučio sam uložiti prigovor jer sam se par mjeseci ranije pokušao vansudski nagoditi sa Zagrebačkom bankom te im ponudio zemljište vrijedno otprilike 150 000 kuna no oni su to odbili (iz razloga što je to poljoprivredno zemljište, iako se ono nalazi u građevinskoj zoni). Mene zanima da li je s pravnog gledišta logično da se banka prvenstveno namiri iz tog zemljišta umjesto da mi oduzima kuću u kojoj ja i moja djeca živimo? Molim vas da mi objasnite da li kod ovrhe postoji određeni red da se prvo oduzima imovina kao što je to zemljište, odnosno hoće li nas sud poštediti deložacije iz kuće? Zahvaljujem se na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

burberry7 je napisao:

danas mi je uručeno rješenje o ovrsi nad cjelokupnom imovinom (Zagrebačka banka), iznos potraživanja je otprilike 76000 kuna. Odlučio sam uložiti prigovor jer sam se par mjeseci ranije pokušao vansudski nagoditi sa Zagrebačkom bankom te im ponudio zemljište vrijedno otprilike 150 000 kuna no oni su to odbili (iz razloga što je to poljoprivredno zemljište, iako se ono nalazi u građevinskoj zoni). Mene zanima da li je s pravnog gledišta logično da se banka prvenstveno namiri iz tog zemljišta umjesto da mi oduzima kuću u kojoj ja i moja djeca živimo? Molim vas da mi objasnite da li kod ovrhe postoji određeni red da se prvo oduzima imovina kao što je to zemljište, odnosno hoće li nas sud poštediti deložacije iz kuće? Zahvaljujem se na odgovoru.

 

Ovrhovoditelj če se najprije pokušati naplačivati sa osnove vaših mjesečnih primanja, nakon toga pokretnina i nekretnina. Banka če se pokušavati naplatiti na način koji je za nju najpovoljniji. Pokušajte jos pregovarati sa bankom ili dogovorite dinamiku otplate, a zemljište im ponudite kao zalog dok ne isplatite dugovanje. Da li je kuća bračna stečevina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija