Jump to content

registar branitelja


Dura

Preporučene objave

JPJ je napisao:

Disturbed_Dark je napisao:

Danas 7.travnja 2010 od 14 sati opet je aktivan posjecenost je mala jer se stranica jos nije srusila pa mozete probeti ja sam upravo bio... sada je 14:05 :palac:

 

ja nikako da je otvorim

 

A ne mogu ti tu ništa pomoć žao mi je ja sam ju uspio i to par puta otvorit bez problema i stranice se nije srusila... i ti si odgovorio u 22:20 otprilike, a ja sam tu stranicu posjetio u 14:00 da zaokruzimo.. prekasno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svašta nešto na ovom internetu pa se malo opustite,usporedite itd......ima tu svkakvih likova nije registar već čista suprotnost

 

http://www.necenzurirano.com/images/stories/cetnici.pdf

:kavica:

ili

http://www.jahu.net/video/video/glc8HASlBW4&feature=youtube_gdata/Popis_zloinaca_Istona_Slavonija_Vukovar_Velepromet_Ovara.html

...........no coment

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vukovar je napisao:

E, sad se vidi da smo samo mi povlašteni jer naš je registar osvanuo,a da upitam što je sa registrom pedofila,pedera,narkomana,dilera,lopova,ubica i inih skupina koji su prave opasnosti za našu zemlju i ljude u njoj i od svih njih smo mi branitelji povlašteni pa su nas bacili u svijet (internet).

nema lažnjaka među ovim tvojim skupinama pa valda zbog toga nema potrebe za objavom registra :smijeh::smijeh::smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"jpj" pa niste valjda svi bili u istoj postrojbi i u isto vrijeme! :smijeh: ja sam sebe našao-Podaci tocni! ;)ali tražio sam dva zapovjednika brigade - "nema podataka" onda!? našao sam i pripadnike "r" brigade a vrijeme provedeno u drugoj gardijskoj napr.itd tako da je taj registar to što je!? al nije ono pravo "za lažnjake podaci nedostupni!??? :-?:vrti: a i strašno me nerviraju prepucavanja logistika!? ja znam razliku između jednog i drugog, ali neznam šta bi ti isti pješaci, obukli, jeli s cim i iz čega pucali!?a tu su i drugi rodovi vojske trd, tenkisti, pzo itd... gospodo! "ja pa ja" izgleda da su tu neki sami oslobodili zemlju hrvatsku spisak je napravljen i to je gotova stvar., zabluda je ako mislite da ce se nešto promjenit! postigao je svrhu-branitelji se prepucavaju i nije stvar gdje i u kojoj postrojbi je neko bio "nego da li je uopče bio!? ) a takvih je po mojoj osobnoj procijeni 1/5 ukupnog broja branitelja ja osobno sam za objavljivanje istog ali nemojte zaboravit da u vojsci ima još puno dvo koji još rade i mislim da bi njihovi podaci trebali biti izuzeti. 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sam dobro primjetio postoje dvije vrste ljudi ,jedni su za objavu a drugi naravno da nisu.oni koju nisu za objavu imaju nekog putra na glavi pa se boje da se ne prehlade,a oni drugi ili nemaju status branitelja ili imaju jako malo dana u obrani ili nisu bili u mogučnosti da nekome od svojih " narihtaju status " a znaju nekoga ko je to riješio pa napadaju.predpostavka je da oni koji su donjeli zakon koji omogučava da se registar branitelja ne objavi ( vjerovatno sabor )imaju nekoliko svojih sa statusom pa stavite to u piramidu i dolazi se do fine brojke.postavlja se pitanje zašto su donjeli taj zakon a sad se bore za objavu.svi vi koji imate malo vremena pokušajte analizirati registar pa ćete doći do zanimljivih dotataka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hanža, a kaj misliš da ministar mup-a objavi registar posjedovanja vatrenog oružja i to za partizane koji još danas primaju to što primaju, a uz to boluju od onda poznate bolesti"partizanke" kaj bi danas rekli PTSP? Tko je njima poslije rata imao muda reći vratite registrirane ratne trofeje koje su pokupili od ubijenih Nijemaca i dr.

Oprosti na upadu, ali gle kako se samo sjetih za čas i ja nekih od registara, pa gdje su registri suradnika UDBE,KOS-a,pete kolone koja je za vrijeme rata i te kako naštetila Hrvatskoj, gdje je registar osuđenih pa aboliranih četnika, koji, recimo usput neki još uvijek rade u drževnim službama, na istoku zemlje, gdje je registar useljenih vojnih stanova, sa njihovim korisnicima, gdje je spisak vila na Pantovčaku koje su se 91. prodavale skoro u bescijenje, i kome? hoće li vlada dozvoliti objavu imena građana koji se vraćaju te dobivaju stanove na ime već izgubljenog stanarskog prava, jer bih onda i ja i svi mi koji nismo dobili stan ,odnosno bili nositelji stanarskog prava, a iz plaće smo izdvajali u fond stambene izgradnje trebali tražiti povrat tih sredstava jer nisam dobio ni kredit? Hoće "mahunu".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da je samo žito u pitanju, možda bi se izvukli ali na tisuće takvih afera i nitko ne odgovara, a kamo li da nešto vrati. Zato su baš sada dali ljudima zanimaciju i napravili od branitelja dežurnog krivca za sva politička zlodjela. Moraju kako bi dobili na vremenu jer nitko nema ni znanja, ni volje ni muda napraviti rez tamo gdje treba. Moglo bi nam se dogoditi da za koji mjesec ostanemo svi bez ikakvih primanja pa konačno budemo jedinstveni u izlasku na ulicu, ne samo branitelji nego i radnici koji ne primaju plaće, studenti kojima roditelji neće moći plaćati studiranje, pa i svi ostali umirovljenici. Šta bude-bit će, ovo je i tako samo preživljavanje i mučenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem doslovce svaku tvoju riječ ali tražim i objavu kompletnog registra branitelja.Ja sam osobno ponosan što sam branio svoju domovinu,doduše nisam se borio baš za ovakvu državu ali ja sam tu nemoćan.A svi oni koji se boje objave registra neka se boje i neka se stide što se nalaze tu gdje im nije mjesto.Tako i treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Brojka od 500 tisuća jako blizu stvarnom broju zbog širokog tumaćenja pojma branitelj. Bilo je dovoljno da je netko primio poziv za mobilizaciju i pojavio se u postrojbi ali je donio potvrdu liječnika da nije sposoban za ići na teren.

U biti nije Registar branitelja nepravedan - on je takav kakav je - čisti skup podataka koji je vjerujem 99% točan. Nepravedno je to što je iz tog registra proizašlo a to je Fond hrvatskih branitelja koji je nas dragovoljce i istinske branitelje, koje nitko nije trebao tjerati, nitko nas nije trebao pozivati u obranu Hrvatske, omalovažio te pokušao prikazati kao da smo svi jednako zaslužni za obranu i oslobođenje Hrvatske.

:idemo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutina11 je napisao:

Brojka od 500 tisuća jako blizu stvarnom broju zbog širokog tumaćenja pojma branitelj. Bilo je dovoljno da je netko primio poziv za mobilizaciju i pojavio se u postrojbi ali je donio potvrdu liječnika da nije sposoban za ići na teren.

U biti nije Registar branitelja nepravedan - on je takav kakav je - čisti skup podataka koji je vjerujem 99% točan. Nepravedno je to što je iz tog registra proizašlo a to je Fond hrvatskih branitelja koji je nas dragovoljce i istinske branitelje, koje nitko nije trebao tjerati, nitko nas nije trebao pozivati u obranu Hrvatske, omalovažio te pokušao prikazati kao da smo svi jednako zaslužni za obranu i oslobođenje Hrvatske.

:idemo:

 

Ovo je točno, da ne može biti točnije.

Baš tako! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Mrljavac je napisao:

Nema pripadnika MUP-a (možda se poneki MUP-ovac i pronađe ali rijetko koji).

 

Tako, na moju žalost nisam niti sebe pronašao, a proveo full vrijeme+dragovoljac+HRVI.

 

akco0g.png:-x:zao:

 

 

odi na srpsku granicu pa možda i tebe strpaju u bajbok kao možebitnog ratnog zločinca

a temeljem tvojih objava na legalisu.

vjerovatno čitaju i legalis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZujoVeliki je napisao:

jack666666 je napisao:

JA SAM POLICAJAC, PA NEŠTO ZNAM I NEŠTO SAM VIDIO PA TE MOLIM NEMOJ SRAMOTI PROFESIJU. MALO PROČITAJ TE KNJIGE. aMERIČKIH PISACA, I DRUGIH AUTORA SA RATNIM SADRŽAJIMA, TE VIDI DALI ITKO I IGDJE SPOMINJE SVOJE BRANITELJE INVALIDE U NEKAKVIM REGISTRIMA.

Vidi se da si policajac, a vjerojatno si za vrijeme rata služio u Puli ili Zagrebu. Mrlajvac je totalno u pravu i mi ga velika večina podržavamo osim uljeza iz registra kao što si ti! Naime, malo bolje prouči postove i intenet pa ćeš vidjeti da i u drugim država objavljuju popise branitelja ako su ih napravili, a radi toga da se ponose sa njima (Australija, Rusija, pojedine države u SAD-u i sl.).

Što se tiče uhićenja u Srbiji, mogu ti samo reći da Srbi imaju popise branitelja i od prije čak i za vrijeme rata. Kažu kolege da kad su oslabađali H. Kostajnicu da su kod Srba našli točne popise pripadnika naših postrojbi, zato im registar sigurno neće pomoći.

Ako mene netko pita da li je važnije da zbog registra završi u zatvoru netko tko je činio zločine i da se otkrije 1000 ili 10000 lažnih brnanitelja kao što si ti - ja to odmah potpisujem! :zao:

 

taj popis branitelja u stranim državama je iz drugog svjetskog rata treba proci najmanje 30 godina da se otvori registar i to u taj registar ne može svako zavirivati vec samo najuža rodbina i to uz dopuštenje državne institucije koja se bavi stime , tako je barem u americi jer nedavno sam o tome gledao emisiju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žena kuhala kavu u policijskoj upravi darovano(ukradeno)1700 bodova muž 1992,1993 proveo u akcijama oslobađanja juga Hrvatske od Metkovića do Konavla zatim MASLENICA oslobođanje zadarskog zaleđa.spajanje juga i sjevera Hrvatske,djele Velebita krvavo zaradia 720 bodova.Ovakvih ima na tisuće ako je ovo pravedno onda netriba objavit registar!Za objavu je 99%pravih branitelja,oko 150000 lažnih i Jaca koja njihovim glasovima dobiva izbore sigurno nisu!Čini mi se da je u ovom problem. Volia bi čuti o ovom još koje mišljene.O lažnim invalidima samo ovo,u mom susjedstvu ima 5 invalida a 6 lažnih,6 je doktor koji im je napisa lažne nalaze.Sigurno i oko vas ih ima,ja bih ove moje nekom prijavia ali neznam kome, oni su mene gori od četnika.Ako znate kome ih prijaviti, pišite molim!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima i u mom kraju osoba koja je radila u kuhinji jedne firme i kuhala za gardu, a po selu se možda šepurila u gardijskoj umiformi pa sada ima status dragovoljca i mirovinu i naravno i u registru je upisana. To je joj je sredio muž koji je bio načelnik općine. Žalosno, ali istinito. I nikom ništa. To je njima njihova borba dala. Ja sam bio 91. i 92. u ZNG, a od 1993. do početka ove godine u MUP-u, pa mi MUP uopće nije uveden u registar. Apsolutno sam za objavu registra ali sa točnim podacima tako da se raščlani borbeni i neborbeni sektor. Isto tako sam za objavu svih partizana koji i dan danas primaju mirovinu. Pa koliko taj čovjek mora biti godina ako je bio partizan. Od 2. svjetskog rata je prošlo 65 godina. Ili je možda rođenjem u vrijeme 2. svjetskog rata stekao status partizana? Čak i njihov predsjednik ne izgleda da ima više od 70 godina. Koliko je imao godina kad je bio rat - možda 5 ili 6? Sramota!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio jučer u jednom društvu i nametnula se "braniteljska tema" i jedna gospođa otvoreno priznaje,

Radila sam u Domu garde sve vrijeme rata kao kuharica(dopustiti ću si zaključak da je sve osoblje Doma isto tako riješeno):

 

-dobila sam na kućnu adresu knjižicu s braniteljskim statusom,

-dobila sam udjele u fondu za sve godine rata,

(ne moram ni napisati da ima više bodova i udjela od mene koji sam nakon 11 mjeseci ratišta ranjen i priznaju mi se bodovi samo za 11 mjeseci i to po 1 bod 1dan-92 godina kao i njoj,

-kupila sam si auto na braniteljsku povlasticu

-kad sam išla u mirovinu dobila sam mirovinu po ZOPHBDR,

 

Sva ponosna i smije se kao luda.Što da radim kaže sve su mi to dali..ništa nisam tražila.

DA LI JE POTREBAN KOMENTAR..(ne moram ni reći kako sam se osjećao).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

Bio jučer u jednom društvu i nametnula se "braniteljska tema" i jedna gospođa otvoreno priznaje,

Radila sam u Domu garde sve vrijeme rata kao kuharica(dopustiti ću si zaključak da je sve osoblje Doma isto tako riješeno):

 

-dobila sam na kućnu adresu knjižicu s braniteljskim statusom,

-dobila sam udjele u fondu za sve godine rata,

(ne moram ni napisati da ima više bodova i udjela od mene koji sam nakon 11 mjeseci ratišta ranjen i priznaju mi se bodovi samo za 11 mjeseci i to po 1 bod 1dan-92 godina kao i njoj,

-kupila sam si auto na braniteljsku povlasticu

-kad sam išla u mirovinu dobila sam mirovinu po ZOPHBDR,

 

Sva ponosna i smije se kao luda.Što da radim kaže sve su mi to dali..ništa nisam tražila.

DA LI JE POTREBAN KOMENTAR..(ne moram ni reći kako sam se osjećao).

 

 

pa šta je ona trebala plakati :tuzan: ? to joj je omogučio njen ministar koji je onda bio radi uvoznih dozvola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čini mi se da smo stvarno u balunu. Čitam temu, gledam zadnje postove i po malo mijenjam mišljenje u vezi registra.

Večina nas je prosvirala, više ili manje, jer sami vidite kako se reži jedan na drugoga.

Ovo nema smisla, pa nemojmo bar jedni drugima još više zagorčavati život.

 

Pokažimo poštovanje jedni prema drugima, osobito jer se i ne poznajemo, a svaki ima svoj ratni put, svoje probleme i jedino što je normalno - pomozimo jedni drugima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim moderatora Mrljavca samo da mi odgovori na jedno pitanje .Naime prije par dana potvrdio sam dolazak u Petrinju u 6 mjesecu ,i od tog posta veoma teško mogu da pošaljem odgovor na postove ,imam osjećaj kao da me je baniralo ili jednostavno neko sa strane ili briše ili onemogućava da moj odgovor stigne na forum,Napominjem da je komp.uredan jedino mi se to događa na ovom našem braniteljskom forumu ,jednostavno ja poruku napišem ali ona ne završi napravom mjestu samo mi nemojte reći da haluciniram još jedanput ponavljam komp uredan ali poruke ne sti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

pa zar stvarno nitko nije službeno zavirio u Registar i provjerio svoje podatke?

 

ponovno pitam isto, konkretno gdje u gradu Splitu ili u koji ured u gradu Splitu mogu doći predstaviti se i zatražiti uvid u Registar te provjeriti svoje podatke.

 

smatram da podaci u Registru nisu istovjetni mom ratnom putu,želim ih provjeriti te eventualno zatražiti izmjenu istih. zar ministarstvo branitelja mi ne daje tu mogućnost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Moje mišljenje je da ni registar nebi puno prominija jer ja se nesićam što je bilo prije godinu a kamoli imena iz 91 godine. Jedino rješenje je postrojiti postrojbe pa onaj kukolj što ostane po strani a vodi se kao branitelj a niko ga ne pozna odma ga u tamnicu staviti ili poslati u Irak da osluži ono koliko piše da je bija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

jutro1 je napisao:

Registar treba objaviti.HITNO!

 

nakon što se objavi registar pripadnika srbočetničke vojske koji su bili na teritoriju RH i spisak svih onih četnika kojima je zakonom o oprostu oprošten zločin

 

nisam za objavu registra baš iz razloga što bi netko mogao isti registar zloupotrijebiti pa bi tako i veći broj branitelja mogao završiti po bosanskim pritvorima i srpskim zatvorima, sva sreća što u ovom ilegalnom registru koji se nalazi na internetu nema pripadnika mup-a, pa tako nema ni mojega imena.

 

prije sam bio za objavu ali sada ne bi , hvala

 

to treba biti i ostati tajno, nakon ovoga što se dogodilo kolegi iz vukovara sada sam siguran da bi glasovao protiv objave registra branitelja :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

jutro1 je napisao:

Registar treba objaviti.HITNO!

 

nakon što se objavi registar pripadnika srbočetničke vojske koji su bili na teritoriju RH i spisak svih onih četnika kojima je zakonom o oprostu oprošten zločin

 

nisam za objavu registra baš iz razloga što bi netko mogao isti registar zloupotrijebiti pa bi tako i veći broj branitelja mogao završiti po bosanskim pritvorima i srpskim zatvorima, sva sreća što u ovom ilegalnom registru koji se nalazi na internetu nema pripadnika mup-a, pa tako nema ni mojega imena.

 

prije sam bio za objavu ali sada ne bi , hvala

 

to treba biti i ostati tajno, nakon ovoga što se dogodilo kolegi iz vukovara sada sam siguran da bi glasovao protiv objave registra branitelja :kavica:

Šta tebe pere,južina ili nešto drugo.

Pa jel ti zbilja misliš da njima treba naša objava registra da bi nekoga priveli,uhapsili ili bilo šta drugo vezano za taj registar,hahaha,imaju ga oni prije nego mi,i to do najsitnijeg detalja,a ovo što se sad desilo nema veze s pojedinačinim slučajem,to je poslana poruka sa sasvim drugačijim sadržajem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Registar treba objaviti! Sova1 u potpunosti se slažem sa vašim mišljenjem i siguran sam da posljednji događaji nemaju nikakvu vezu sa registrom.Oni koji uhićuju i optužuju znaju sve o nama i prije objave i pojave registra.Regustar treba objavit jer je to najperfidniji način političke korupcije onih koji su ga sastavili na ovakav način.Našim braniteljskim novcem su kupili glasove i održaju se na vlasti viškom od 150 000 osoba koijma nije mjesto u registru a oni to zapravo nisu ni tražili ni očekivali! Grozna manipulacija braniteljima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Registar treba objaviti u cijelosti,i to što prije to bolje,ali treba objaviti imena samo onih koji su suglasni sa objavom pa da viimo koliko je onih koji se i zašto boje objave.Za početak predlažem da se objave svi moji podaci o vremenu stupanja u obranu RH,vrijeme provedeno u domovinskom ratu,ratni put,prava koja sam ostvario kao branitelj i sve što bi zanimalo javnost u RH.Jer ne zaboravite,ljude koji pune državni proračun isključivo zanima koja i kolika materijalna prava imaju,poglavito oni branitelji koji to zapravo i nisu.Lijep pozdrav svim istinskim i poštenim braniteljima gdje god da su!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne želim ulaziti u to kako se je do njega došlo i zašto je stvorena brojka od 500 000 ali ne mogu podnesti da se u udarnom terminu državne televizije koristi taj broj da se javnosti nametne slika kako ova zemlja sa svojim jadnim proračunom ima toliki broj branitelja na grbači.Ovo draga gospodo nije više nikakva slučajnost,ovo je čista provokacija i izravno blaćenje branitelja koji su omogićili da mi sada uopće možemoi ovdje na miru i slobodno pisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav dragi Branitelji! Kolega Bucimir apsolutno se slažem da pod obavezno treba objavit registar Branitelja jer je to jedini način da se razotkriju lažnjaci.Kao što je bila čast i dužnost svakog PRAVOG I ISTINSKOG Branitelja stati u obranu svoje domovine i svoje obitelji tako bi mu moralo biti i čast da se nađe u registru Branitelja jer taj registar nije sramota, to je dokaz da si branio svoje.Jedino tada bi se konačno riješili svih koji ne zaslužuju biti na tom spisku.Ili da zatražimo da nam srbija pošalje popis Branitelja koji su sudjelovali u obrani Hrvatske. Oni imaju čini mi se najtočnije podatke o nama.Oni nemaju na spiskovima ni pjevače ni čistačice ni tenisače ,oni imaju spisak Branitelja koji su ih spriječili u njihovoj namjeri stvaranja velike srbije.Toliko. Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bucimir je napisao:

Registar treba objaviti u cijelosti,i to što prije to bolje,ali treba objaviti imena samo onih koji su suglasni sa objavom pa da viimo koliko je onih koji se i zašto boje objave.Za početak predlažem da se objave svi moji podaci o vremenu stupanja u obranu RH,vrijeme provedeno u domovinskom ratu,ratni put,prava koja sam ostvario kao branitelj i sve što bi zanimalo javnost u RH.Jer ne zaboravite,ljude koji pune državni proračun isključivo zanima koja i kolika materijalna prava imaju,poglavito oni branitelji koji to zapravo i nisu.Lijep pozdrav svim istinskim i poštenim braniteljima gdje god da su!

 

I ja se slažem da registar treba objaviti ali moramo biti svjesni da nema trenutno zakonske osnove za to i nije lako taj zakon sada na brzinu mijenjati.Puno je lakše na brzinu donijeti zakon o smanjivanju mirovina braniteljima i izmjene zakona o braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma jesam ja za objavu registra ali da vidimo što će se time dobiti slijedeći podatak:

 

IVAN HORVAT - 15 R domobranska - Zagreb 01.0.1991.31.12.1993

 

To je podatak iz registra branitelja (naravno netočan da me netko ne tuži po zakonu o zaštiti podataka) iz kojega vidimo da je jedan od 76 ivana horvat (koji su bili u 15 R domobranskoj) bio jedno vrijeme branitelj.

 

Varijanta 2. :

 

JOŽA JOŽIĆ 01.01.2004-31.03.2004. II pješačka bojna split

 

očito da je čovjek bio na obuci i vojnom roku ali je opet branitelj jer je u određenom roku bio u vojarni

 

Sad vas molim da vidimo koje su koristi od takvog registra branitelja za branitelje kao skupinu ljudi povezanu nekim interesom.

 

Bolje da se objavi popis onih koji su temeljem braniteljske povlastice uvezli automobil, koji koriste vojnu mirovinu, koji koriste neke druge povlastice, koji su temeljem statusa branitelja dobili posao u javnim ustanovama - mislim da su to popisi koji su mnogo interesantniji za branitelje ako ciljanu skupinu nego registar branitelja.

 

Uzmimo samo za primjer jednu brigadu, koliko ljudi ima u njenoim sastavu i bilo bi nevjerovatno da se svi poznaju međusobno, poznajnu se na razini grupe ili najdalje voda i koja onda korist od popisa branitelja.

 

Ako tražiš umjetnike to se može vidjeti i iz trenutno raspoloživog i na crno objavljenog registra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O čemu mi raspravljamo ,pa registar je već objavljen a to što nekom nešto ne paše toga ima uvijek.Ovakav kakav je sad nikom ne škodi ali ako se objavi pripadnost mikro postrojbi e onda je to nešto drugo to već može napraviti štete.Držim da bi pomoglo nekom da preciznije složi mozaik događaja koji ga zanimaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Registar branitelj treba objaviti!To je prvorazredni oblik oblik političke korupcije onih koi su ga sastavili na ovaj način.Meni osobno je čast biti u registru sa braniteljima a ne raznim tajnicama i čistačicama koje je ova vlast proglasila "braniteljima".Objavljeni registar je polovičan bez MUP-a.Još jednom registar treba objaviti zbog 150 000 osoba koje tu ne pripadaju i svaki pravi branitelj nebi trebao imati ništa protiv,naravno bez ratnog puta.Zakone koji to priječe današnja vlast može promijeniti u roku 30 dana ali je problem to što njima i samo njima a ne braniteljima u koje se kunu nije u interesu a svi znamo zbog čega!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Registar treba objaviti.Ovakav registar je najveće poniženje za sve BRANITELJE iz razloga što su u njega ubačeni (kao glasačka mašinerija onih koji su ga složili)SVI zaposlenici MUP-a i MORH-a od kojih 2/3 nije izišlo iz toplih ili rashlađenih ureda čitavo vrijeme rata.Drugo poniženje svih BRANITELJA je da tim ubačenim osobama je darovan puno veći broj udjela u braniteljskom fondu nego su BRANITELJI mogli krvavo zaraditi boraveći na prvim crtama po 2i3 godine.Ova vlast i ministarstvo se pravda da su oni samo obijednili sve popise što je dijelom istina jer su oni zapravo odredili i kriterije po kojima su se sastavljli ti popisi čime su izravni krivci za prepumpani broj branitelj od preko 500 0000.Zabranom objave osnovnog registra oni zapravo prikrivaju način krađe nas branitelja koji je počinila vladajuća garnitura!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, ono što je pokvareno ostat će takvim. Uzalud sve te priče oko registra. Previše je ljudi umočeno u juhu, tako da čak i oni koji su pravi branitelji ne žele svoje živote dekomodirati borbom za pravdu. Svi smo pomalo takvi. Registar se koristi uglavnom u dnevnopolitičke svrhe, jedni ga ne žele objaviti jer su ga i osmislili, a drugi ga žele objaviti, ne radi pravde nego radi svojeg političkog probitka. Mislim da tu stvar treba staviti a.a. Previše energije se troši oko nečega što se nikada više neće popraviti. To bi se moglo popraviti samo masovnom braniteljskom akcijom. Kao što ovi koji su lažno privilegirani viču na sav glas, tako bi oni koji su pravi branitelji trebali masovno zahtijevati da se stvar preispita, i to bez javnoga objavljivanja. Javnost u ovome slučaju nije potrebna. Potrebno je zasjedanje braniteljskoga parlamenta koji bi branitelji izabrali među sobom i taj parlament bi trebao preispitati svakoo ime na popisu, pa onda nakon što se utvrdi tko branitelj nije, bilo bi dobro objaviti popis lažnih branitelja i to vrlo javno i vrlo transparentno. Međutim, to je čista utopija. Idemo dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija