Jump to content

Zastara - dal uopce postoji


Tamarisnet

Preporučene objave

  • 8 mjeseci kasnije...

Pozdrav! Evo nakon dužeg vremena u poštanskom sandučiču me dočekao prekršajni nalog iz veljače 2008., a meni je ostavljen danas što znači da ja nisam ništa potpisao. A sve je vezano za prekršaj iz ožujka 2006. o čemu sam već pisao znači da je prošlo više od 4 godine. Radilo se konkretno o odbijanju alkotestiranja, nije mi oduzeta vozačka na licu mjesta i nisam uzrokovao nikakav sudar ili slično. Molio bi poznavatelje prek. zakona da malo pojasne: dal je moj sl. otišao u zastaru, i šta mi je za radit??? Unapred Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa jednostavno:napiši ime prezime i adresu,ispod naslov suda kojem se obračaš,potom pišeš prigovor ili žalbu(to ti piše u pouci-na kraju)teotprilike ovako:

 

blagovremeno ulažem-prigovor(žalbu)na prekršajni nalog pod broj(prepiši)-obavezno navest broj prek.naloga,te ističem zastaru po istom.

obavezno se potpiši i to je to!

ne trebaš diskutirat ali ako želiš možeš se raspisat da je prekršaj napravljen 2006 a da je prekršajni nalog poslan 2008 čime je već tada ušao u zastaru jer po starom zakonu koji je vrijedio do 2008 god.nalog je morao biti dostavljen unutar 1 godine od prekršaja.....nadalje ,obzirom da je od učinjena prekršaja prošloviše od 4 godine to je nastupila apsolutna zastara.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitao sam to jer u ovom sto mi je danas stiglo navedeno je 3000 k. kazne, 5 bodova i oduzimanje vozačke na 6 mjeseci, e sad ak se zalim znači da sam zaprimio i potpisao taj prekrsajni nalog koji mi je stigao što nisam. A ako se ne budem zalio to ce potrajat bok te pitaj do kad. Naravno ne ponosim se sa ovim sto sam napravio, al mi obicni smrtnici postavljamo isto pitanje "zasto bas ja"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ne znam šta bi ti rekao...to je u zastari svakako...nitko ti po tom pitanju ne može ništa bez obzira kakva je kazna tu nabrojana...možeš pisat kako sam ti savjetovao a možeš i ignorirat .svejedno bi ti trebalo doći rješenje o odbacivanju prekršajnog naloga zbog zastare...ti odluči....ovaj put,sve je na tvojoj strani...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pocetkom srpnja 2007g. pocinio sam prekrsaj u prometu?!

01.03.2009,zaprimio sam(od postara) rijesenje od prekrsajnog suda "kriv sam" kazna 3.000,ookn + sudski troskovi+ mjera opreza oduzimanje vozacke dozvole na rok od 6mj. U roku sam se zalio na VPS,do sada nisam dobio nikakav odgovor. U medjuvremenu sam(ove godine tj.2010) promjenio adresu prebivalista,uredno sam se odjavio u MUP-u te prijavio prebivaliste na novoj adresi.

Obzirom da je 2007 rok za zastaru bio 2+1 god. dali je u mom slucaju nastupila apsolutna zastara ili??

I da, od kad se racuna zastara,od dana kad je pocinjen prekrsaj ili ??

Hvala na (pouzdanom) odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

generacija63 je napisao:

Pocetkom srpnja 2007g. pocinio sam prekrsaj u prometu?!

01.03.2009,zaprimio sam(od postara) rijesenje od prekrsajnog suda "kriv sam" kazna 3.000,ookn + sudski troskovi+ mjera opreza oduzimanje vozacke dozvole na rok od 6mj. U roku sam se zalio na VPS,do sada nisam dobio nikakav odgovor. U medjuvremenu sam(ove godine tj.2010) promjenio adresu prebivalista,uredno sam se odjavio u MUP-u te prijavio prebivaliste na novoj adresi.

Obzirom da je 2007 rok za zastaru bio 2+1 god. dali je u mom slucaju nastupila apsolutna zastara ili??

I da, od kad se racuna zastara,od dana kad je pocinjen prekrsaj ili ??

Hvala na (pouzdanom) odgovoru!

 

Zastara se računa od datuma pokretanja prekršajnog postupka, te od pravomoćnosti presude.

 

Događa se da u policiji u svoj hrpi nedostavljenih pošiljki dođe do zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tamarisnet je napisao:

Imam jos jedno pitanje. Prekrsaj sam napravio 3/2006. a prekrsajni nalog je ostavljen jucer s datumom iz 2/2008. E sad dal se zastara racuna od dana kad je napravljen prekrsaj (2006) ili od izdavanja prekrsajnog naloga (2008)??

 

Po starom Zakonu o prekršaju, prekršajni nalog se morao izdati najkasnije 1 godinu nakon počinjenog prekršaja, a okončati postupak nakon dvije godine.

 

Pisati prigovor i pozvati se na apsolutnu zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molim vas, pogubila sam se u zakonima, i rokovima...

brat je dobio rješenje kojim se kazna od 1500kn zamjenjuje kaznom zatvora. Rješenje o prekršaju je iz studenog 2007. (prekršaj počinjen i prije, ne znam točno kada, trudim se pronaći taj papir), koje je postalo pravomoćno u srpnju 2009. Sada se može žaliti na Vrhovni sud, ili platiti ili u zatvor.

Ima li ovdje šanse za pobijanje zastarom?

Ima li kakve veze to što je bio 18 godina tada, kao mlađi punoljetnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima šanse za zastaru, ali točan odgovor se može dati samo ako napišete sve točne datume događaja koji su se zbili i datume rješenja i presuda.

 

Posljednji dokumenat, dovedbeni nalog, piše predsjednik prekršajnog suda koji ne smije pogriješiti i izdati dovedbeni nalog za predmet za koji je nastupila zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija