Jump to content

Ovrha -Čistoca


dani1

Preporučene objave

Dobila sam jucer Prijedlog o ovrsi od cistice za neplacene racune.

E sada situacija je sljedeca:

Od ukupno 13 racuna za koliko je napravljena ovrha njih 4 je uslo u zastaru ( prijedlog za Ovrhu je predan J B dana 30.12.2009. , a za racune koji su u zastari zadnjem je valuta placanja bila 15.10.2008. ), 6 racun sam platila u 27.01.2010., a 3 racuna jos nisam platila.

 

Mene zanima sada kada podnesem prigovor, kako da to sve srocima.

Ja sam mislila se pozvat na zastarni rok za ova 4 racuna ( dali i zatezne kamate zastarjevaju za 1 godinu ??? ), navesti koji su racuni u medjuvremenu placeni, platiti ova 3 racuna + naravno i troskove JB u iznosu od 190,00.

 

Jel to moze tako...i ono sto mi je najvaznije hoce li za gore navedeni prijedlog progovora bit sazvana rasprava jel ja prigovor nosim kod biljeznika.

 

hvala na pomoci

 

PS e ono sto me stvarno ljuti je sto su mi zaracunali zateznu kamatu na kamatu, ma na to poludim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dani1 je napisao:

Dobila sam jucer Prijedlog o ovrsi od cistice za neplacene racune.

E sada situacija je sljedeca:

Od ukupno 13 racuna za koliko je napravljena ovrha njih 4 je uslo u zastaru ( prijedlog za Ovrhu je predan J B dana 30.12.2009. , a za racune koji su u zastari zadnjem je valuta placanja bila 15.10.2008. ), 6 racun sam platila u 27.01.2010., a 3 racuna jos nisam platila.

 

Mene zanima sada kada podnesem prigovor, kako da to sve srocima.

Ja sam mislila se pozvat na zastarni rok za ova 4 racuna ( dali i zatezne kamate zastarjevaju za 1 godinu ??? ), navesti koji su racuni u medjuvremenu placeni, platiti ova 3 racuna + naravno i troskove JB u iznosu od 190,00.

 

Jel to moze tako...i ono sto mi je najvaznije hoce li za gore navedeni prijedlog progovora bit sazvana rasprava jel ja prigovor nosim kod biljeznika.

 

hvala na pomoci

 

PS e ono sto me stvarno ljuti je sto su mi zaracunali zateznu kamatu na kamatu, ma na to poludim

 

Na ovrhu uložite prigovor i navedite "prigovaram u cjelosti" te navedite u nastavku račune za koje je nastupila zastara potraživanja. Kada nastupi zastara potraživanja glavnice duga, automatski nastupa i zastara potraživanja zateznih kamata na taj dug. Kad bilježnik zaprimi Vaš prigovor stavit če ovrhu van snage i sud če zakazati parnicu za koju čete dobiti poziv i iznositi svoju obranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija