Jump to content

Pogrešno odabran način zbrinjavanja ratnika!?


djukaOS

Preporučene objave

Poštovani,

 

Čitajući i slušajući sve što se zadnjih mjeseci intenziviralo po pitanju branitelja mislim da je od strane vlasti odabran potpuno pogrešan pristup u zbrinjavanju branitelja(ratnika)od samog početka.

Odabran je u biti jedan jedini način a to je svrstavanje u HRVI svih mogućih varijanti koje su htjeli zbrinuti u određenom vremenu.

Tim načinom su napravljene medvjeđe usluge kategorijama branitelja koje u biti i nisu "vidljivi invalidi"ali su od strane države koju su stvorili zaslužili da im se u određenom trenutku pomogne u životu.

 

Ovako su svi zgurani u HRVI,puno nas se međusobno poznajemo,makar iz viđenja,i normalno jedni na druge "režimo".

 

Slušajući razgovore i osjećajući raspoloženje oko sebe o ovome će se vjerovatno morati razmisliti uskoro.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada sam otvorio temu sve je vezano na registar branitelja.

 

Baš zato i mislim da je registar branitelja bitno sporedna stvar.

 

Bitno bitna stvar u svemu je registar HRVI.(lova)

Bitna stvar je i zakon o braniteljima(koji to i nije)

 

Još bitnija stvar je definicija invalida odnosno invalidnosti uopće.

 

Potom i sve ostalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-x Ne znam kako netko može misliti da ljudi s PTSP-em nebi trebali ići u mirovinu!! očito ta osoba nije onda nikoga upoznala koja boluje od pravog PTSP-a! Ne znam koji bi to poslodavac trebao takve zaposlenike,kraj zdravih-toliki broj nezaposlenih! Pitam se bili taj gospodin koji kaže da ih se nije smijelo umiroviti primio takvog djelatnika,koji boluje od te teške i opake bolesti,da je kojim slučajem on poslodavac? Dobro znam šta je ta bolest-budući da mi muž boluje od nje i Trajne promjene osobnosti! A ,nažalost i dijeca mi dobro znaju kako je živjeti s takvim bolesnikom!!!
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otvoreno je napisao:

Ne znam kako netko može misliti da ljudi s PTSP-em nebi trebali ići u mirovinu!!

 

PTSP kao problem cijelog društva nije tako 'jednostavan' da se može riješiti umirovljenjem.

 

1. Činjenica je da 3/4 HRVI sa dijagnozom PTSP nisu bolesni, bar ne više nego ja ili velika većina drugih dragovoljaca i branitelja koji su u ratu gledali smrt oko sebe, i doživljavali stresove u životu i nakon rata. Mnogi su i platili da dobiju mirovinu.

 

2. PTSP nije isključivo posljedica rata. Živimo okruženi stresom. Gubitak posla, bezizglednost, traume žrtava nasilja, nepravde 'pravne' države,itd. ...

Bi li svi trebali dobiti mirovinu? Tko bi uopće radio?

 

3.Umirovljenjem oboljelog od PTSP-a nerijetko prestaje pravo liječenje i terapija. Osoba je prepuštena sebi i obitelji- terorizira obitelj, odaje se alkoholu i drogama, druži sa osobama čiji uticaj pogoršava stanje... ukratko, samo umirovljenje uopće nije riješilo problem.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

otvoreno je napisao:

Ne znam kako netko može misliti da ljudi s PTSP-em nebi trebali ići u mirovinu!!

 

PTSP kao problem cijelog društva nije tako 'jednostavan' da se može riješiti umirovljenjem.

 

1. Činjenica je da 3/4 HRVI sa dijagnozom PTSP nisu bolesni, bar ne više nego ja ili velika većina drugih dragovoljaca i branitelja koji su u ratu gledali smrt oko sebe, i doživljavali stresove u životu i nakon rata. Mnogi su i platili da dobiju mirovinu.

 

2. PTSP nije isključivo posljedica rata. Živimo okruženi stresom. Gubitak posla, bezizglednost, traume žrtava nasilja, nepravde 'pravne' države,itd. ...

Bi li svi trebali dobiti mirovinu? Tko bi uopće radio?

 

3.Umirovljenjem oboljelog od PTSP-a nerijetko prestaje pravo liječenje i terapija. Osoba je prepuštena sebi i obitelji- terorizira obitelj, odaje se alkoholu i drogama, druži sa osobama čiji uticaj pogoršava stanje... ukratko, samo umirovljenje uopće nije riješilo problem.

 

:kavica:

 

slažem se u potpunosti..."oboljeli" od PTSP-a u pravilu

 

nakon što ostvare pravo na mirovinu prestanu sa posjetama

 

kod psihijatra. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

Za PTSP nije se smjelo davati mirovinu, nego terapiju,bolovanje, zaposlenje, obvezu liječenja...

:kavica:

 

aza lakše ranjavanje rad na porti, podvornik, prodasvača nailon vrećica na tržnici, brojač golubova na stradunu.................

 

blago nama sa tobom doktorom ! ! ! ! :tikvan::propovjeda:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

otvoreno je napisao:

Ne znam kako netko može misliti da ljudi s PTSP-em nebi trebali ići u mirovinu!!

 

PTSP kao problem cijelog društva nije tako 'jednostavan' da se može riješiti umirovljenjem.

 

1. Činjenica je da 3/4 HRVI sa dijagnozom PTSP nisu bolesni, bar ne više nego ja ili velika većina drugih dragovoljaca i branitelja koji su u ratu gledali smrt oko sebe, i doživljavali stresove u životu i nakon rata. Mnogi su i platili da dobiju mirovinu.

 

2. PTSP nije isključivo posljedica rata. Živimo okruženi stresom. Gubitak posla, bezizglednost, traume žrtava nasilja, nepravde 'pravne' države,itd. ...

Bi li svi trebali dobiti mirovinu? Tko bi uopće radio?

 

3.Umirovljenjem oboljelog od PTSP-a nerijetko prestaje pravo liječenje i terapija. Osoba je prepuštena sebi i obitelji- terorizira obitelj, odaje se alkoholu i drogama, druži sa osobama čiji uticaj pogoršava stanje... ukratko, samo umirovljenje uopće nije riješilo problem.

 

:kavica:

 

a zadnje ti je najbolje ! ! !

 

GENIJALAC ! ! !

 

na goli otok sa oboljelim od ptsp-a ! ! !

 

još bolje- poslati u firmu u kojo neće dobijati plaću ( a i šta će budali koja je stavljala svoj život za druge ikakvi novci ) pa neka zaveže za sebe 10-ak bombi i 'kulturno razgovara sa upravom firme.............

 

ps- možda bih i ja bio autobomba da imam auto..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strikan je napisao:

felixx je napisao:

Za PTSP nije se smjelo davati mirovinu, nego terapiju,bolovanje, zaposlenje, obvezu liječenja...

:kavica:

 

aza lakše ranjavanje rad na porti, podvornik, prodasvača nailon vrećica na tržnici, brojač golubova na stradunu.................

 

blago nama sa tobom doktorom ! ! ! ! :tikvan::propovjeda:

 

 

lakše ranjeni baš i nisu mogli u mirovine...jedino

 

ak su glumatali oboljenje od PTSP-a :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A tko to kaže ? ? ?

 

znam ih što im je poklopac od tenka pao na ruku i otišli su u mirovine..............uganuli nogu...........dobili išijas.........i puuuuuuno toga..

 

i to sve bez ptsp-a ! ! !

 

ma, na kraju krajeva , zašto polupismenjaci smatraju da su pametniji od doktora koji su ipak 'malo' pismeniji ?...............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strikan je napisao:

pa neka zaveže za sebe 10-ak bombi i 'kulturno razgovara sa upravom firme.............

 

ps- možda bih i ja bio autobomba da imam auto..........

 

Idemo onda svi biti PTSP.

 

Da dobijem mirovinu, opašem se bombama i u Sabor.

Kad idem u šoping, opet se opašem bombama, i ne moram platiti.

Kad sam nečim nezadovoljan, opet bombe.

 

Takvo ponašanje će sigurno riješiti sve naše probleme.

 

Svi mladi i sposobni će otići u bijeli svijet, a koji ostanu svi će imati PTSP mirovine od 20000 kn ( što će biti 2 € nakon devalvacije).

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni nije jasno zašto tolika buka oko Ptsp-a,ako si ranjen u ruku,nogu itd.možda rana zaraste i nemaš nikakvih posljedica a ako si "ranjen" u glavu Ptsp-om tada su posljedice trajne.Ja sam ostao čitav po pitanju ranjavanja,a u desetak navrata uz mene ljudi su padali pogođeni pa i mrtvi razneseni a ja ih vučem i to na žalost ostaje u psihi čovjeka i nakon rata ti je žao što je rat prestao, dali je to normalno.Druga je stvar "borcima"koji su kupili Ptsp ali i samoozlijeđivanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strikan je napisao:

A tko to kaže ? ? ?

 

znam ih što im je poklopac od tenka pao na ruku i otišli su u mirovine..............uganuli nogu...........dobili išijas.........i puuuuuuno toga..

 

i to sve bez ptsp-a ! ! !

 

ma, na kraju krajeva , zašto polupismenjaci smatraju da su pametniji od doktora koji su ipak 'malo' pismeniji ?...............

 

 

ma i ti pismeni doktori su krivi za takav broj PTSP-ovca

ljepo su napunili novčanike :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac

 

ti ili si stvarno glup ili si prirodno nadareno glup ?

 

ranjavanje ?

 

kako se može priznati ranjavanje u prometnoj nesreći 50-ak km iza prve crte ?

 

kako se može priznati pogoršanje i ostvarivanje nekog tko je prije bio bolestan i dobio poziv za mobilizaciju a u evidenciji je bio zaveden sposoban za vojnu službu ?

 

PA TKO JE TO OD NAS DRAGOVOLJACA NAJPRIJE PROŠAO LIJEČNIČKI PA ONDA UZEO PUŠKU ?

 

ako je bi dragovoljac onda NE BI SMIO IMATI POGORŠANJE JER JE SAM TO HTIO ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bolesno srce - bolest

 

bez noge ili ruke - invalidnost

 

bez samosvijesti i samokontrole- SVE OK ? ? ?

 

pijančina i napušen nije se sklonio od granta ili metaka - super heroj ? ? ? .je bih prije rekao SUPERHIK

 

PS- PRIMJETIO SAM DA SE MALO DRAGOVOLJACA 'BUNI PROTIV POSTOJANJA PTSP-a kojeg priznaju sve države svijeta nakon ratnih djelovanja..................turbo hrvatine od par mjeseci rata što su u strahu božjem bježale u svim smjerovima za vrijeme pucnjave ( čast iznimkama ! ! ! ) misle da su bogomdani............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strikan je napisao:

svemirac

 

ti ili si stvarno glup ili si prirodno nadareno glup ?

 

ranjavanje ?

 

kako se može priznati ranjavanje u prometnoj nesreći 50-ak km iza prve crte ?

 

kako se može priznati pogoršanje i ostvarivanje nekog tko je prije bio bolestan i dobio poziv za mobilizaciju a u evidenciji je bio zaveden sposoban za vojnu službu ?

 

PA TKO JE TO OD NAS DRAGOVOLJACA NAJPRIJE PROŠAO LIJEČNIČKI PA ONDA UZEO PUŠKU ?

 

ako je bi dragovoljac onda NE BI SMIO IMATI POGORŠANJE JER JE SAM TO HTIO ?

 

ima i takvih to je jasno makar prednjači PTSP

 

ovo o glup samo govori sve o tebi

:palac:

 

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/03/24/0343006.html

 

vidiš se možda među ovima :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

strikan je napisao:

svemirac

 

ti ili si stvarno glup ili si prirodno nadareno glup ?

 

ranjavanje ?

 

kako se može priznati ranjavanje u prometnoj nesreći 50-ak km iza prve crte ?

 

kako se može priznati pogoršanje i ostvarivanje nekog tko je prije bio bolestan i dobio poziv za mobilizaciju a u evidenciji je bio zaveden sposoban za vojnu službu ?

 

PA TKO JE TO OD NAS DRAGOVOLJACA NAJPRIJE PROŠAO LIJEČNIČKI PA ONDA UZEO PUŠKU ?

 

ako je bi dragovoljac onda NE BI SMIO IMATI POGORŠANJE JER JE SAM TO HTIO ?

 

ima i takvih to je jasno makar prednjači PTSP

 

ovo o glup samo govori sve o tebi

 

 

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/03/24/0343006.html

 

vidiš se možda među ovima :smijeh:

 

MA TI VEĆ SUSTAVNO PROVOCIRAŠ NA NEKOLIKO TEMA !

 

a nažalost ( ! ! ! ! ! ! ) ne vidim se među njima jer me hebu takvika i ti............

 

ps- hvala ti što si sam samcat oslobodio hrvatsku ! ! !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strikan je napisao:

bolesno srce - bolest

 

bez noge ili ruke - invalidnost

 

bez samosvijesti i samokontrole- SVE OK ? ? ?

 

pijančina i napušen nije se sklonio od granta ili metaka - super heroj ? ? ? .je bih prije rekao SUPERHIK

 

PS- PRIMJETIO SAM DA SE MALO DRAGOVOLJACA 'BUNI PROTIV POSTOJANJA PTSP-a kojeg priznaju sve države svijeta nakon ratnih djelovanja..................turbo hrvatine od par mjeseci rata što su u strahu božjem bježale u svim smjerovima za vrijeme pucnjave ( čast iznimkama ! ! ! ) misle da su bogomdani............

 

reci mi i jednu državu u svijetu koja ima oboljelih od PTSP-a

kao mi?

 

naravno razmjerno sa brojem sudionika u ratu.

niti jedna u svijetu.

 

malo si proguglaj kak to riješavaju izraelci. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

halo..dečki..kakvo je to prepucavanje na forumu..jel hočemo da se pobijemo međusobno..hajde ja sam oboljeli od ptsp-a i ide mi več na jetra prozivanje..jel tko želi da se najde sa mnom pa da vidi koliko sam sjeban...tako mi je svejedno jel ču jutro dočekati....šta to radite..kako vas nije sram..međusobno se optuživati..ako se tako nastavi past če krvi..stanite na loptu..vlada nas vrti kao majmune..ja sam nosio uniformu 15 godina..nikada ni jednu zapovijed nisam odbio..a imao sam 18 godina kada sam ju obukao zar netko ovdje smatra da je to u mojoj glavi sve posloženo kao da ništa nisam vidio..mogao bih streljati 100 ljudi bez grižnje savjesti..jer mi je u glavi košmar..imao bih još svašta reči..ako nemaš neki konkretni problem nemoj ni pisati gluposti po forumu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina je napisao:

halo..dečki..kakvo je to prepucavanje na forumu..jel hočemo da se pobijemo međusobno..hajde ja sam oboljeli od ptsp-a i ide mi več na jetra prozivanje..jel tko želi da se najde sa mnom pa da vidi koliko sam sjeban...tako mi je svejedno jel ču jutro dočekati....šta to radite..kako vas nije sram..međusobno se optuživati..ako se tako nastavi past če krvi..stanite na loptu..vlada nas vrti kao majmune..ja sam nosio uniformu 15 godina..nikada ni jednu zapovijed nisam odbio..a imao sam 18 godina kada sam ju obukao zar netko ovdje smatra da je to u mojoj glavi sve posloženo kao da ništa nisam vidio..mogao bih streljati 100 ljudi bez grižnje savjesti..jer mi je u glavi košmar..imao bih još svašta reči..ako nemaš neki konkretni problem nemoj ni pisati gluposti po forumu..

 

Ma šta se ti planina ili bilo tko drugi ( recimo ja ) koji je obolio od ptsp-a a koji ptsp nije posljedica stresa u mirnodobskim uvjetima već je posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta lijepe naše, imamo opravdavati kome i iznositi svoje stanje u kakvom se nalazimo - ko da je njih za to briga.

 

Za isto postoje doktori specijalisti i komisije koje uredno posječujemo svaki mjesec i svake godine kao i razno razne revizije.

 

Ko to može biti zavidan i ljubomoran na čovijeka koji se nalazi u invalidskoj mirovini a kojega su proglasili ne sposobnim za rad i posao koji je obavljao cijeli svoj život i za koji se školovao od svoje 14 - este godine ( kao ja ) i onda odjednom na komisiji mi kažu ti više nisi sposoban za posao policajca, što više za tebe u policiji nema nikakvog posla, nema lakšeg radnog mjesta ajde ti doma ideš u mirovinu - a meni 33 godine života !

 

I ? Ko to može biti ljubomoran i zavidan na mene kojeg je sustav potrošio i odbacio kao staru krpu ? Bio sam pripadnik najelitnijih postrojbi MUP-a, nakon rata radio sam u krim. policiji kao detektiv i na kraju kažu mi da za mene u MUP-u posla više nema, a zašto, jer sam obolio od ptsp-a u ratu tijekom službe u MUP-u. I kraj priče, dali mi potvrdu da više nisam sposoban za policajca a iz razloga oboljenja tijekom obavljanja službe u MUP-u dok je trajao domovinski rat.

 

Šta bi se ja trebao prekvalificirati za pekara ? Ili možda bravara ?

Ne želim, ja želim biti strojovođa ili možda pilot, ali ne opet zabrana i ponižavanje, opet diskriminacija ja ne mogu niti pomisliti da budem pilot ili strojovođa, ne mogu da dobijem niti C kategoriju da vozim kamion ili legalno raditi kao zaštitar ???? Zašto ???? Pa zato jer bolujem od ptsp-a . Ne mogu imati niti vatreno oružje u kući za samoobranu. Zar to nije diskriminacija i ponižavanje ?

 

Nemojte biti ljubomorni i zavidni jer nemate na čemu biti, vjerujte mi nije lijepo biti bolestan i označen za cijeli život kao takav, kao ptsp-ovac.

 

Budite sretni ako ste zdravi i ako radite jer u radu je spas i čovijek se osiječa korisnim dok radi, a totalno suprotno se osiječa u mirovini.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina

 

pozdrav tebi i drži se ! ! !

 

ja sam malo -više neruozan jer par dana nisam mogao podignuti sve tablete .......zafalilo kunica........dica za marendu moraju imati a svi ostali- neka stanu u red.........

 

sada će 'dušebrižnici' reći -radi ! !

 

radio sam 28 god a 44 imam života.....

 

sad se uspenjem na skelu kada ima posla i heben pasu mater za 200-tinjak kuna od do i budem zahvalan čoviku što me može isplatiti.................kad ne popijem pililice -malo je teže sve izdurat.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:tikvan::misli: Ne znam ljudi šta je vama?Šta očekujete da vam drugi ljudi kažu nešto pozitivno o vama kad sami na sebe kao tobože Branitelji toliko režite jedni na druge! Toliko jala- to je grozno!!! Može vas biti sram!Pa ako poznate takve tobožnje bolesnike-prijavite ih,znate komu?!Nemojte pljuvati po svima,i blatiti ovaj forum! Svoje frustracije,ljubomoru liječite tamo gdje i ovi koji boluju od PTSP-a-a to su psihijatrijske ustanove!!! Jer i vaše bolesti su sličnog karaktera!To je slučaj za psihijatra!
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:pljesce: Kompa- pozdrav tebi i takvim Braniteljima!To kako pišeš tako se i ja osijećam!Je, je diskriminacija je u svemu: u ulici,gradu, selu,...rodbini,pa čak i u obitelji! Volio bih vidjeti tko bi takav prošao na liječničkom pregledu-glede zapošljavanja, i koji bi nas poslodavci s takvom bolešću zaposlili,a tek šta bi bilo od njih kad nam nebi isplatili plaću.....volio bih vidjeti!!!
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gonzo-stari je napisao:

ne želim dalje produbljivati ovu temu. ali "otvoreno" ti mijenjaš spol , gore u prvom postu si bila žena od oboljelog od PTSp-a a sada si odjednom postao muško

 

Pa jel ne može muško bit supruga ? Nemojmo bit uskogrudni,pa

pogledajte samo onaj nizozemski bataljon iz Srebrenice.Pa oni

su ipak tu sa ove naše zemlje,nisu valjda došli iz svemira.

Dobar drug iza leđa,i znaš da te neće ostaviti bolesnog ili

ranjenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otvoreno je napisao:

Ne znam ljudi šta je vama?Šta očekujete da vam drugi ljudi kažu nešto pozitivno o vama kad sami na sebe kao tobože Branitelji toliko režite jedni na druge! Toliko jala- to je grozno!!!

 

Kažeš jal?

Nije to jal , nego prevara i krađa iz mog džepa! I pomalo mi je dosta da stalno srećem takve prevarante.

 

Velika većina umirovljenih PTSP to nisu, bar u istoj mjeri koliko i ja. Poznajem desetke takvih.

 

Dvojicu koji se bave prijevozom kombijem.

Nekoliko ih se bavi građevinom, jedan ima cijelu ekipu-pet ljudi, svi HRVI ili invalidi rada.

Jedan je trener borilačkih vještina.

Jedan je predsjednik lovačkog društva.

Jedna je bila medicinarka, pa je dobila status HRVI.

 

Dvojica koje dobro znam od prije rata otvoreno su mi pričala kako su 'srihtali' status. Jedan je dao lovu, a drugi je par godina muljao.

 

Svi su ti ljudi zdravi koliko i prosječan građanin ove zemlje,.

 

A znam i dvojicu predratnih alkoholičara iz kvarta, isto HRVI-PTSP.Jedan je bio sa mnom u Mašićima '91. Stalno je bio pijan, nikad ga u prvu liniju nismo pustili. Sad je stalno pijan u lokalnoj birtiji,troši mirovinu i radi sranja u obitelji.I stalno trubi da je glavni osloboditelj i heroj.Po čemu je taj zaslužio mirovinu?

 

 

Po čemu su svi ovi zaslužili mirovinu?

 

I zašto bih ja to prijavljivao? Riješite to sami!

 

 

 

 

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo je dno dna,čini mi se.

Ajmo malo prebrojavat krvna zrnca oboljelima,ranjenima tko zna što bi pronašli.

Neznam zašto vi koji sve znate,poznajete sve te lažnjake,itd. lijepo ne prijavite u ministrastvo te iste pa se rješite svojih frustracija,svima zajedno učinićete veeeliku uslugu.

 

Svako malo poteže se pitanje,PTSP kao bolesti koja je posljedica rata,u stilu koliko ih samo ima,sve su to lažnjaci itd.....koliko je meni poznato,a znam dosta o toj bolesti,otvoreno tvrdim da je mogućnost da lažirate ovo stanje vrlo mala ispod 20%,ipak da bi dobili trajni status po tim psiho osnovama morate imati najmanje tri godine kontinuitranog lječenja,more psihotestova,pregleda psihologa,psihijatra itd.raznih komisija itd.Istina da DLP rjetko i fizički pregledava oboljelog,ali zato pregledava neku dokumentaciju koja im dolazi u ruke,činjenica je i da DLP obično umanji početni postotak oštećenja u odnosu ns PLP,pa tu baš i nema nekog velikog prostora za muljanje.Vrlo bitan faktor je i izloženost oboljelog ratnim traumama,treba uzeti u obzir i da većina nisu bili profići,koji su donekle kroz obuku pripremljeni na ratne situacije itd.Mislite li da nakon recimo sudjelovanja u ratu u periodu do 1/2 1992,gdje je rijetko tko imao priliku ić na odmor nakon 15-20 dana ratišta,ne može oboljeti od PTSP uzrokovanog uglavnom izloženosti pogibelji i sl.Da sad ne kakim previše,dosta sam rekao. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I moja baba ima PTSP gledala je dnevnik u teškim trenutcima za republiku hrvatsku.

Pa ljudi moji čovik sa simptomima ptsp nemože voziti kombi biti lovac nemože voziti osobno auto pa pročitajte na receptu od helexa,normabela ja mislim da piše nešto.

Da nema branitelja šta imaju ptsp ima i svaka im čast zaslužili su mirovinu isto ko i ranjeni ali ptsp su većina zloupotrijebili.

Posebno upozorenje

 

Bolesnici koji uzimaju lijek ne smiju piti alkoholna pića.

 

Lijek može utjecati na psihofizičke sposobnosti, osobito ako ga bolesnik uzima zajedno s alkoholnim pićima ili depresorima središnjega živčanog sustava. Liječnik i ljekarnik moraju na to upozoriti bolesnika ako on tijekom liječenja upravlja motornim vozilima ili strojevima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

He,he, plaha ti je ta baba,prijatelju.Triba si joj promjenit kanal.

Svoja saznanja o većini zloupotrebljenih prava pretpostavljam temeljiš na dugogodišnjem iskustvu u radu sa oboljelim,od ove fantomske bolesti.

 

Osim Helexa itd,ima i još desetke ljekova uz koje nebi trebao upravljat vozilom,i sl.,naprimjer neki ljekovi za shizofreniju,vrtoglavice,srce,tlak,bolove...znači i oni su lažnjaci jer eto ljudi voze auto,idu u lov,imaju tvrke a srce im može otkazat za vrjeme vožnje,možda padnu i u nesvjest tijekom lova?

Posebno upozorenje bolesnim od PTSP-a nemojte živjet puni život vaš je ionako sheban,ležite u bolnicama,ne izlazite u društvo,jer vas društvo smatra opasnim po okolinu!

Vaš lječnik vas je dužan upozorit na ove činjenice kad krenete u višegodišnju avanturu dobivanja statusa invalidne osobe,a posebice ako zahtijevate umirovljenje kao RVI,s osnove oboljenja.

:namiguje:

malo sam se našalio,al nije daleko od istine.... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se i ja uključim u raspravu.Poštovani suborci nemojte nasjedati na provokatora Svemirca jer on očito na ovom forumu ima drugačiji zadatak.Što se tiče PTSP-a,od kojeg i sam bolujem,složio bi se sa kolegom koji je prije napisao da se osijeća ko odbačena krpa. Jer sam i ja u takvoj situaciji, bio sam pripadnik SJP-e,a nakon rata završio u plavcima.Jednog dana došao poziv za liječnički, izvadili krv i drugi dan zove zapovijednik i veli hitno donesi sl.značku i oružje.Lijepo me razdužili,te nakon 2 mj. u Zagreb komisija, dobio rješenje nesposoban.Što se tiče lažnjaka mislim da ih je više bilo u periodu od 96-2000 god.i to onih sa raznim sumnjivim ranjavanjima ili bolje rečeno samoranjavanjima,te uganuća zglobova na Velebitu kao i prometnim nesrećama,samo što oni nisu trebali prolaziti razno razne komisije i doktore.Došao je na komisiju u alkoholiziranom stanju,agresivan,navodno direktno sa terena i niko ga ništa nije pitao,bilo ga je najlakše umiroviti,što danas baš i nije tako lako moguće pored ovolikih komisija.Mislim da je pogrešno mišljenje da je večina onih koji su u zadnjih par godina otišli u mirovinu lažnjaci,kako sam naveo mislim da ih od prije ima više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mišljenje da je večina onih koji su u zadnjih par godina otišli u mirovinu lažnjaci,kako sam naveo mislim da ih od prije ima više.

 

 

kao što i sam kažeš to ti samo misliš :palac:

 

ili se samo radiš lud.

 

više nego poduplao se broj invalida od te godine,a više od

 

30.000 zahtjeva samo na osnovu naglo oboljelih od PTSP-a.

 

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=115524

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sam naslov daje zaključak;amo polako mišljenja sam da ljude koji su bili u domovinskom ratu triba zbrinuti a na koji način, proglase te ludim dobiješ papire da imaš ptsp redovna terapija,redovna kontrola kad dobiješ mirovinu #OOPS#š kontrole i terapija.

Idemo dalje automatski si obilježen u društvu u obitelji na ulici evoga lažni a nisu svi lažni tko je kriv pa politika koja nije imala rješenja za višak kadra.

Nemam ništa protiv plavaca ali ovdje ih je izgleda najviše rat je završio ima 15 godina a sad idu u mirovinu dijagnoza ptsp kako sad do prije godinu dana ovlašteni službenik karijeristi i kad su vidili da nemaju uvjete- stručna sprema poznavanje stranih jezika odmah dobiju ptsp.

Mišljenja sam tko je pukao da je pukao 91-95 a ne 2001-2010

 

SIMPTOMI PTSP-a

 

PTSP se dijeli na akutni, kronični i odloženi. Kod akutnog PTSP-a simptomi se javljaju unutar tri mjeseca nakon traume, kod kroničnog nakon tri mjeseca, a kod odloženog PTSP-a 6 mjeseci nakon traumatskog događaja. Simptomi PTSP-a mogu varirati ovisno o traumatskom iskustvu svake osobe.

 

Prema DSM-IV klasifikaciji postoje tri skupine karakterističnih simptoma:

1) Ponovno proživljavanje traume (najmanje jedan simptom): Aktualna i intruzivna uznemirujuća prisjećanja; aktualni uznemirujući snovi; Ponašanje ili osjećaji kao da se događaji ponovno zbivaju; intenzivni psihološki distres; fiziološka reaktivnost

2) Izbjegavanje i povlačenje ( najmanje tri simptoma): Izbjegavanje misli, osjećaja i razgovora; Izbjegavanje podsjetnika na traumu; Jako reducirani interes za aktivnosti; Strani i otuđujući osjećaji; Ograničeni afekt; Osjećaj uskraćene budućnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eldridž je napisao:

Pa upravo zbog toga što se prije dijelilo šakom i kapom,ljudi koji su možda više zaslužili, a ostali su raditi dok su mogli,sad moraju prolaziti kalvariju.Što se tiče tko je lud,ne samo da si lud nego si i zloban, što je vidljivo iz tvojih postova.

Ostali su raditi što su bili zdravi ako se ne varam imate lječnički pregled svake godine koji ste prolazili i dobili uvjerenje da ste zdravi kako sad odjednom bolesni nema više karijere amo malo na ptsp i dobiti status ratnog vojnog invalida iz temeljne policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otvoreno je napisao:

:rigoleto:Za svemirca,felixxa,sutinu11,agneza...Kad imate takva saznanja o takvim tobožnjim bolesnicima-"U AKCIJU!" Prijavite!"Nemojte sve trpati u isti koš! Ne znam koja je svrha vašeg postojanja na ovom forumu?! Vi očito imate neke druge namjere!Bojim se da ste ovamo zalutali!

Mislim da ja nisam zalutao rvi od 1991 ranjen u dubrovniku hoćemo se priko poruke minjati za ratni put

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otvoreno je napisao:

:rigoleto:Za svemirca,felixxa,sutinu11,agneza...Kad imate takva saznanja o takvim tobožnjim bolesnicima-"U AKCIJU!" Prijavite!"Nemojte sve trpati u isti koš! Ne znam koja je svrha vašeg postojanja na ovom forumu?! Vi očito imate neke druge namjere!Bojim se da ste ovamo zalutali!

 

Zemljak ,nemoj tako.Mene očito nisi shvatio,pročitaj što sam napisao i samo će ti se reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

otvoreno je napisao:

Ne znam ljudi šta je vama?Šta očekujete da vam drugi ljudi kažu nešto pozitivno o vama kad sami na sebe kao tobože Branitelji toliko režite jedni na druge! Toliko jala- to je grozno!!!

 

Kažeš jal?

Nije to jal , nego prevara i krađa iz mog džepa! I pomalo mi je dosta da stalno srećem takve prevarante.

 

Velika većina umirovljenih PTSP to nisu, bar u istoj mjeri koliko i ja. Poznajem desetke takvih.

 

Dvojicu koji se bave prijevozom kombijem.

Nekoliko ih se bavi građevinom, jedan ima cijelu ekipu-pet ljudi, svi HRVI ili invalidi rada.

Jedan je trener borilačkih vještina.

Jedan je predsjednik lovačkog društva.

Jedna je bila medicinarka, pa je dobila status HRVI.

 

Dvojica koje dobro znam od prije rata otvoreno su mi pričala kako su 'srihtali' status. Jedan je dao lovu, a drugi je par godina muljao.

 

Svi su ti ljudi zdravi koliko i prosječan građanin ove zemlje,.

 

A znam i dvojicu predratnih alkoholičara iz kvarta, isto HRVI-PTSP.Jedan je bio sa mnom u Mašićima '91. Stalno je bio pijan, nikad ga u prvu liniju nismo pustili. Sad je stalno pijan u lokalnoj birtiji,troši mirovinu i radi sranja u obitelji.I stalno trubi da je glavni osloboditelj i heroj.Po čemu je taj zaslužio mirovinu?

 

 

Po čemu su svi ovi zaslužili mirovinu?

 

I zašto bih ja to prijavljivao? Riješite to sami!

 

 

 

 

 

:kavica:

 

dobrim dijelom se slažem sa tobom.........

 

ali.........

 

znaš tko je platio a ništa ne poduzimaš ?

 

što čekaš ?....da se sami prijave ????????

 

teško..........

pozdrav.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutina11 je napisao:

I moja baba ima PTSP gledala je dnevnik u teškim trenutcima za republiku hrvatsku.

Pa ljudi moji čovik sa simptomima ptsp nemože voziti kombi biti lovac nemože voziti osobno auto pa pročitajte na receptu od helexa,normabela ja mislim da piše nešto.

Da nema branitelja šta imaju ptsp ima i svaka im čast zaslužili su mirovinu isto ko i ranjeni ali ptsp su većina zloupotrijebili.

Posebno upozorenje

 

Bolesnici koji uzimaju lijek ne smiju piti alkoholna pića.

 

Lijek može utjecati na psihofizičke sposobnosti, osobito ako ga bolesnik uzima zajedno s alkoholnim pićima ili depresorima središnjega živčanog sustava. Liječnik i ljekarnik moraju na to upozoriti bolesnika ako on tijekom liječenja upravlja motornim vozilima ili strojevima.

 

dragi moj sutina11

 

na normabelu piše ?

 

znam da ne možeš shvaćati ali da ne znaš čitati............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutina11! Bojim se da bi u tom slučaju ti puno bolje prošao!!! Ja o svom boravku u Domovinskom ratu ne pričam puno-moje se hvala Bogu zna!!!Ti i niti ne znaš jesam li ja također bio ranjen,i u kojem sam stanju i sad,ali bitno da "si ti ranjen!" i kao neka "promjena ratnog puta?!" Prijatelju-pravi ratni putevi se ne dijele tako lako!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutina11 je napisao:

Sam naslov daje zaključak;amo polako mišljenja sam da ljude koji su bili u domovinskom ratu triba zbrinuti a na koji način, proglase te ludim dobiješ papire da imaš ptsp redovna terapija,redovna kontrola kad dobiješ mirovinu #OOPS#š kontrole i terapija.

 

e moj sutina11

 

za razliku nod tebe mi smo morali čekati domovinski rat da nas proglase ludim........

 

šta ćeš !

 

netko neke stvari dobije rođenjem poput tebe i svemirca......... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

 

 

više nego poduplao se broj invalida od te godine,a više od

 

30.000 zahtjeva samo na osnovu naglo oboljelih od PTSP-a.

 

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=115524

 

Žalim što moram kvotati ovo biće iz druge galaksije,ali eto.

Dakle,veliš 30000 zahtjeva,je li? A što misliš da su svi iz 2005 ? Pa nije svatko mogao a ni htio sebi priznati da bude

obilježen,da baš obilježen kao žigom ,još devedeset i neke.

Ja sam "kemičar" iz 1996 i prvi put sam i podnio zahtjev 2005

a moglo se i prije.Bi li se netko trpao kemijom 9 godina,a da

je zdrav ne znajuci da će mu biti omogućeno 2005 da ostvari taj #OOPS#ni status od 20 % hrvi na ptsp?Imaš pravo na svoje mišljenje,ali sve dok ne vrijeđaš ljude o kojima ništa ne znaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutina11 je napisao:

eldridž je napisao:

Pa upravo zbog toga što se prije dijelilo šakom i kapom,ljudi koji su možda više zaslužili, a ostali su raditi dok su mogli,sad moraju prolaziti kalvariju.Što se tiče tko je lud,ne samo da si lud nego si i zloban, što je vidljivo iz tvojih postova.

Ostali su raditi što su bili zdravi ako se ne varam imate lječnički pregled svake godine koji ste prolazili i dobili uvjerenje da ste zdravi kako sad odjednom bolesni nema više karijere amo malo na ptsp i dobiti status ratnog vojnog invalida iz temeljne policije.

 

liječnički pregled u MORH-U NISAM NIKADA IMAO U 15 GODINA RADA OSIM PRILIKOM PRIMANJA GDJE SU NAS PUŠTALI TURBO EXPRES

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutina11 je napisao:

Pozdrav svim braniteljima i moj je prijedlog da tko god je branitelj po zakonu dobije status ratnog vojnog invalida,mirovinu i sva prava propisana zakonom,pozdrav strikanu iz sinja

:dvoje:

 

A DA TI MALO ODHEBEŠ I PUSTIŠ NAS ŠTO SMO NASTAVILI RATOVATI KAD SI TI NARODNI HEROJ STAO ?

 

sve mi je jasno osim jedne stvari............kako se HRVATSKA OSLOBODILA BEZ TEBE ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strikan je napisao:

sutina11 je napisao:

Pozdrav svim braniteljima i moj je prijedlog da tko god je branitelj po zakonu dobije status ratnog vojnog invalida,mirovinu i sva prava propisana zakonom,pozdrav strikanu iz sinja

:dvoje:

 

A DA TI MALO ODHEBEŠ I PUSTIŠ NAS ŠTO SMO NASTAVILI RATOVATI KAD SI TI NARODNI HEROJ STAO ?

 

sve mi je jasno osim jedne stvari............kako se HRVATSKA OSLOBODILA BEZ TEBE ?

 

Ovo samo govori o tome kakav smo mi narod, i koliko ustvari volimo vlastitu državu na račun koje hrpa likova koji nisu opalili metak riješava egzistenciju. Broj ljudi koji su stvarno bili na prvoj crti je toliko mali, da mi nitko ne bi vjerovao da ga tu napišem. Oni koji znaju koliko ljudi je iz sastava jedne ratne brigade ustvari na crti , a koliko u zapovjedništvu i logistici znaju o čemu pričam. Zakon nije napravio čak niti razliku između tzv ozljeda u službi i direktnih ratnih ozljeda, pa su invalidi pijanci stradali u prom.nesrećama, ispali iz tramvaja, pokliznuli se na ledu i slično.. Ispadamo kao nacija degenerika, svaki drugi vojnik koji nam je bio u ratu je invalid, nevjerojatno.

Pojedincima je kafić teren a wc izvidnica.

Na ovom forumu nemam namjeru nikoga vriđati ali imam pravo na svoje mišljenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:kavica: Sutina11! To što ti pišeš o prvoj crti,logistici...,pa valjda je to svima jasno,koji su bili Branitelji! Šta ti stvarno znaš točan broj onih na prvoj crti?! pa ,kako si došao do tih podataka?! Pa,ni meni vjeruj ni najmanje nije drago da oni po kancelarijama, čistačice,logistici...imaju takva prava,ali....svaka vojska mora i to imati u svom sastavu. Ne znam samo,zašto si se obrušio na kao Branitelje "prevarante-tobož Domoljube"! kad ih imaš masu onih ,koji su doista pokrali ovu Državu,i nisu niti 1 dan bili u ratu,a nisu čak niti prozvani,a kamoli odgovarali za svoja nedijela!Nego tu prozivaš te smrtnike,koji su tobož lažni,a ovdje se ne mora nitko praviti lud, jer bi i najpametniji poludili od ovolike nepravde!
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo su se za ovu državu borili oni koji su ranjeni nije bitno na koji naćin a ptsp su ljudi sami izmislili doktori potvrdili ijoš ponekim budalama na ovom forumu nije jasno da je ptsp bolest a da ljude koji ju imaju treba cijeniti isto kao i onog koji je ranjen .ranjeni su več 10 god u mirovinama trebalo bi i tamo malo pročešljat možda se nađe i koji lažni.pozdrav svim istinskim braniteljima ali ne onima koji siju sjeme razdora među nas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutina11 je napisao:

strikan je napisao:

sutina11 je napisao:

Pozdrav svim braniteljima i moj je prijedlog da tko god je branitelj po zakonu dobije status ratnog vojnog invalida,mirovinu i sva prava propisana zakonom,pozdrav strikanu iz sinja

:dvoje:

 

A DA TI MALO ODHEBEŠ I PUSTIŠ NAS ŠTO SMO NASTAVILI RATOVATI KAD SI TI NARODNI HEROJ STAO ?

 

sve mi je jasno osim jedne stvari............kako se HRVATSKA OSLOBODILA BEZ TEBE ?

 

Ovo samo govori o tome kakav smo mi narod, i koliko ustvari volimo vlastitu državu na račun koje hrpa likova koji nisu opalili metak riješava egzistenciju. Broj ljudi koji su stvarno bili na prvoj crti je toliko mali, da mi nitko ne bi vjerovao da ga tu napišem. Oni koji znaju koliko ljudi je iz sastava jedne ratne brigade ustvari na crti , a koliko u zapovjedništvu i logistici znaju o čemu pričam. Zakon nije napravio čak niti razliku između tzv ozljeda u službi i direktnih ratnih ozljeda, pa su invalidi pijanci stradali u prom.nesrećama, ispali iz tramvaja, pokliznuli se na ledu i slično.. Ispadamo kao nacija degenerika, svaki drugi vojnik koji nam je bio u ratu je invalid, nevjerojatno.

Pojedincima je kafić teren a wc izvidnica.

Na ovom forumu nemam namjeru nikoga vriđati ali imam pravo na svoje mišljenje

 

lipi moj sutina11

 

e, u ovome već ima pametnih stvari ! ! !

 

o tome se dade raspravljati..........

 

ps- u sutini sam mjesec-dva dana na raskrižju kod ježa i spali smo u onoj kući malo ispod ceste.......onda sam završio na jugu-zvala, belenić itd...- dvi godine.....a u studenom '91. sam isto bio par dana na jugu.............

 

na ovakav način imaš pozdrav..............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo samo govori o tome kakav smo mi narod, i koliko ustvari volimo vlastitu državu na račun koje hrpa likova koji nisu opalili metak riješava egzistenciju. Broj ljudi koji su stvarno bili na prvoj crti je toliko mali, da mi nitko ne bi vjerovao da ga tu napišem. Oni koji znaju koliko ljudi je iz sastava jedne ratne brigade ustvari na crti , a koliko u zapovjedništvu i logistici znaju o čemu pričam. Zakon nije napravio čak niti razliku između tzv ozljeda u službi i direktnih ratnih ozljeda, pa su invalidi pijanci stradali u prom.nesrećama, ispali iz tramvaja, pokliznuli se na ledu i slično.. Ispadamo kao nacija degenerika, svaki drugi vojnik koji nam je bio u ratu je invalid, nevjerojatno.

Pojedincima je kafić teren a wc izvidnica.

Na ovom forumu nemam namjeru nikoga vriđati ali imam pravo na svoje mišljenje

 

------------------------------------------------------------

 

bravo!!

to je suština problema...tamo neki policijski službenik sa statusom branitelja i sl. nemože više napredovat i odjednom

jadan oboli od PTSP-a i eto ga na legalis forumu,crpi informacije od ostalih glumaca,kako što prije iz ludare dobit papire,kako navuč što veči omjer rat-mir,itd.

 

ovdje je ionako velika večina "prolupanih" :-D

u biti več su i u samoj HVIDR-i večina i to je razlog

što su vojni invalidi trn u oku ostalim građanima RH.

 

šta mislite zašto je udruga lječenih od PTSP- u ZG protiv objave registra???

barem 80% njihovih članova nije vidio prvu liniju a svi prolupali do boli,sjede ovdje i tipkaju po forumu...gutaju razne tablete i ostale fore.

gadi mi se to više...odavno više nisam član ni jedne udruge a najmanje HVIDR-e

 

s vremena na vrijeme svratim na ovaj forum i stalno isto,sve više i više oboljelih.

nisam baš siguran da smo u jeku največih borbi 91 imali toliko ljudi na prvoj crti kolko ih je sad oboljelih od PTSP-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

nakon svih mišljenja mogu reći da sam upravo zato i naslovio temu.

 

Upitnost rješavanja braniteljskih problema kroz isključivo HRVI je upravo ta srž problema.

 

Svi mi znamo neke koji su ranjeni navrijeme(prometne nezgode,trzajne ozljede,sanduk pao pri istovaru itd.)Ako je sve odrađeno na vrijeme oni su OK.

Puno ih znam a naročito onih koji su bili blizu" vatre"(ne protivničke)i uglavnom imaju lijepe činove i shodno tome i ostalo.

Gdje im je vojska?

 

Vojska ima izmišljeni PTSP!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

djukaOS je napisao:

Poštovani,

 

nakon svih mišljenja mogu reći da sam upravo zato i naslovio temu.

 

Upitnost rješavanja braniteljskih problema kroz isključivo HRVI je upravo ta srž problema.

 

Svi mi znamo neke koji su ranjeni navrijeme(prometne nezgode,trzajne ozljede,sanduk pao pri istovaru itd.)Ako je sve odrađeno na vrijeme oni su OK.

Puno ih znam a naročito onih koji su bili blizu" vatre"(ne protivničke)i uglavnom imaju lijepe činove i shodno tome i ostalo.

Gdje im je vojska?

 

Vojska ima izmišljeni PTSP!?

 

 

 

nemožeš bit "ranjen na vrijeme" prijatelju.

ranjen možeš bit jedino na prvoj crti :palac:

 

naravno ima i namjernog samonjaravanja...čak dvojicu takvih znam.

jedan si je odma u rujnu 91g. propucao dlan i več ima 20-tak godina mirovinu :-?

dok si je drugi neposredno pred samu akciju u oluji profučkao stopalo :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon godina statusa kaste nedodirljivih, potkraj rujna Predsjedništvo HDZ-a odlučilo je uhvatiti se u koštac s prizemljivanjem braniteljskih prava. U Ministarstvu branitelja na Trgu burze ubrzano se pripremaju zakonske izmjene, ali o čemu je točno riječ i na koji će se način ukrotiti bujajuće povlastice, rijetki žele otkriti.

 

Tri smjera izmjena

Ipak, neslužbeno se može čuti kako izmjene idu u tri osnovna smjera: ograničavanje broja branitelja, ograničavanje broja HRVI-ja te usporavanje rasta broja umirovljenih ratnika iz Domovinskog rata.

 

Ograničavanje broja branitelja, kažu upućeni, nikako se ne odnosi na smanjenje broja, nego samo na zatvaranje popisa. Riječ je, zapravo, o političkoj floskuli jer punih 13 godina nakon Domovinskog rata više nema navale građana koji bi rado stekli braniteljski status. U ovoj točki više je riječ o “aspirinu” koji bi trebao zaustaviti “glavobolju” najširih slojeva koju u čudu promatraju brojku od više od pola milijuna branitelja.

 

Ograničavanje broja ratnih vojnih invalida,ukidanje toga prava za oboljele od PTSP-a.

 

Na tragu je toga i nedavna izjava državnog tajnika Zorana Komara koji je u jednoj televizijskoj emisiji izjavio kako je 2009. godine teško ocijeniti koji su slučajevi PTSP-a izravna posljedica rata, a koji su nastali nakon mirnodopskih trauma ljudi koji imaju status branitelja iz Domovinskog rata. Neslužbeno se može čuti kako je čak i vrh resornog Ministarstva branitelja uvjeren da je među oboljelima od PTSP-a koji imaju status HRVI-ja trećina lažnjaka, odnosno ljudi koji se koriste situacijom u kojoj su se našli.

 

Lakša varijanta

Što se tiče odlaska branitelja u mirovinu, neslužbeno se mogu čuti dvije verzije. Prema prvoj, tzv. light verziji, braniteljima bi se samo postrožili uvjeti za odlazak u mirovinu, primjerice određivanjem broja godina staža koje mora imati svaki branitelj da bi mogao predati zahtjev za odlazak u mirovinu.

 

Taj je scenarij prilično izvjestan, iako insajderi tvrde kako se razmišlja i o nešto strožoj varijanti prema kojoj bi se “rezala” minimalna braniteljska mirovina koja je veća od prosječne radničke mirovine.

 

Kada će biti objavljena novela braniteljskog zakona nije poznato. Izvjesno je da će izmjene zakona Vlada u saborsku proceduru poslati do kraja godine. Kolike će se uštede ostvariti na taj način u državnom proračunu u Ministarstvu još nisu izračunali, no kažu da nije riječ o velikom novcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otvoreno je napisao:

:ceka: Za svemirca! Pa čovječe ako poznaš takve prijavi ih! 20 god. primaju(po tvom mišljenju nezasluženu mirovinu),i ti ništa,a tu pišeš o tom i ljut si vjerovatno na sve!

 

 

problem je u tome prijatelju što oni po zakonu imaju isti status kao i onaj bez noge ili onaj koji je naglo "prolupao" :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma dećki stvar je apsurdna treba regulirati te mirovine podjednako (izuzetak invalidi kapa dolje)branitelji koji nisu imali posao poslije95e otišli su s božjom pomoči u mirovinu,a oni koji su radili ili još rade dobiti će crkavicu dok njegov suborac prima od najmanje dvije pa nadalje kakva je razlika u njima ovaj koji je radio je lud što je punio državni buđet i čekao da udruge uguraju svoje emigrante na spisak branitelja pa normalno da za radnika sada više nema mjesta,iz te sramote proizlazi da mirovine treba uskladiti normalno i po ratnom putu,a posebno istinskim invalidima treba dati naknadu osobnog invaliditeta da mogu dostojanstveno živjeti znam da će mi mnogi zamjeriti što se paćam u njihova primanja ali i ja sam dragovoljac radnik nisam se bojao rada i stoge me nisu zanimali lijećnici ali dio kolaća me svakako zanima i bez rvi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:glavomozid: Za svemirca! Teško i preteško je biti invalid bez noge,ali ipak postoji proteza(koliko-toliko pomaže u poboljšanju kvalitete života,ali nažalost ako ti je mozak bolestan-za to baš ne postoji nadomjestak-proteza... bar za sad...možda u skoroj budućnosti-"kloniran mozak!"-ali ne svakako mozak s ptsp-em!...
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

Za PTSP nije se smjelo davati mirovinu, nego terapiju,bolovanje, zaposlenje, obvezu liječenja...

:kavica:

 

Tako je , i ja tako mislim, ali na moju žalost tako nisu mislili i drugi koji su me umirovili nakon 14 godina službe sa 32 godine života i danas umjesto da radim za što sam se i školovao ( za što me država školovala - od srednje - preko faksa do raznih tečajeva - smo jedna godina srednje škole unutarnjih poslova koju sam završio koštala je državu oko 5000 EURA, a išao sam 4 srednje i nešto faksa, ), da budem policajac, da služim državi i njenim građanima, ja sam danas njima vrijedniji doma u četri zida u mirovini. :misli:

 

Ne znam baš kakva im je to računica ali eto tako je. Obolio sam od PTSP-a ( nisam si sam dao tu dijagnozu ) i više za mene nema mjesta u državnoj službi .

 

Za mene su zatvorena i druga vrata široke lepeze zanimanja ; kao npr., vozač kamiona, vozač autobusa, pilot, strojovođa, zaštitar, privatni detektiv ( a imam završen tečaj i radio sam kao detektiv u MUP-u ). Čak ne smijem za svoju samoobranu imati niti vatreno oružje doma. :palacdolje:

 

I šta da ja dalje očekujem od ove države ili bilo koga drugoga kada me ista država za koju sam se borio i za koju sam dao svoju mladost i svoje zdravlje diskriminira u društvu ? :misli::palacdolje:

 

Ja ću i dalje živjeti i dalje ću se boriti za svoju obitelj i za sebe onako kako najbolje znam. Osiječam se izdano od države, bez obzira na to što su me umirovili sa činom satnika i dali mi određena mjesečna primanja da ne gladujem niti ja niti moja obitelj, ali daleko je ovakav život životu dostojnom čovjeka.

Ne kaže se bez veze u radu je spas.

 

Pozdrav svima , posebno onima koji misle da je PTSP privilegija. To je njihovo mišljenje i neka misle tako i dalje ( nije uzaludna ona narodna: " Sit gladnome ne vjeruje " :smijeh: ) .

 

:mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otvoreno je napisao:

:glavomozid: Za svemirca! Teško i preteško je biti invalid bez noge,ali ipak postoji proteza(koliko-toliko pomaže u poboljšanju kvalitete života,ali nažalost ako ti je mozak bolestan-za to baš ne postoji nadomjestak-proteza... bar za sad...možda u skoroj budućnosti-"kloniran mozak!"-ali ne svakako mozak s ptsp-em!...

 

 

ma daj ne lomi više sa tim mozgom kad se zna da ih barem pola glumata...ak si izgubio nogu jaka ti je utjeha ta proteza kad znaš da ti naprimjer susjed ima istu mirovinu zato jer je "obolio" negdje u pozadini

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:sklanjaj:

 

svemirčev ratni put......................

 

jedva ga pronađoh prilikom objave registrovanih heroja rata koji su sami odbranili hrvatsku...........

 

hvala svemirac..... :klanja::klanja::klanja:

 

ps- sve pravopisne pogreške su namjerne.....

 

pozdrav svima i za mene je ova teme završena a legalis pratim i dalje.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gotova tema (po običaju).

 

Lokot.

 

Malo se opustite.

 

Klikni na link:

 

 

Obavezno i ovo poslušajte:

 

 

Možda nekom pomogne da se smiri.

Ovaj mladi momak-francuz je jedan od najboljih gitarista na svijetu pa malo pročešljajte po Youtubeu pa nek Vam svira.

 

Mattrach. (nije reklama ali pomoći će nekima da se malo opuste)

 

:zao::zao::zao::zao:

 

Biseri, nad biserima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija