Jump to content

izračun mirovine


zvebos

Preporučene objave

Poštovanje, molim ako mi netko može dati barem približan odgovor. Evo nakon 7,5 godina moja majka je ostvarila status hrvatskog branitelja i invalidnine, budući da je tata umro. Zanima da li neko zna kolika će joj biti mirovina, imao je čin narednika? Znam da ima 70% od pune mirovine. Hvala Vam unaprijed

 

Ovo je pomalo nejasno pitanje. Majka ostvarila status hr branitelja i invalidnine nakon 7,5 godina ????

 

Šta bi to trebalo značiti ??

 

Ako ste mislili na mirovinu koju će nasljediti od pokojnog oca onda će joj ta mirovina biti oko 70 % te mirovine koju je otac primao dok je bio živ.

Ona ne mora imati niti status branitelja niti invalidnost da bi primala tu mirovinu, mora imati ispunjene uvjete godine života.

 

Visina mirovine zavisi je li priznata opća ili profesinalna nesposobnost za rad, čin, da li se ima status hrvi, status dragovoljca i status pripadnosti gardijskim brigadama ili postrojbama specijalne policije tijekom rata.

 

Prema ovome što ste naveli nemoguće je i nagađati o visini mirovine, ali odokativno, uzmite u kaklulator vašu prosječnu neto plaću unazad deset godina pa to prepolovite tj. - 50% i to bi odprilike moglo biti iznos vaše mirovine..

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ona će vjerojatno naslijediti tj. dobiti obiteljsku mirovinu.

 

ZOPHB:

 

Pravo na obiteljsku mirovinu

Članak 24.

Članovi obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata čija je smrt prouzročena ranjavanjem, ozljedom, bolešću, pogoršanjem, odnosno pojavom bolesti zadobivenoj u obrani suvereniteta Republike Hrvatske imaju pravo na obiteljsku mirovinu prema ovom Zakonu.

Članak 25.

Pravo na obiteljsku mirovinu ostvaruje se pod uvjetom i na način propisan Zakonom o mirovinskom osiguranju ako nije ovim Zakonom drukčije određeno.

Članak 26.

(1) Iznos obiteljske mirovine članovima obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata u obrani suvereniteta Republike Hrvatske izračunava se tako da se osobni bodovi pomnože s odgovarajućim mirovinskim faktorom i aktualnom vrijednošću mirovine na dan ostvarivanja prava na mirovinu.

(2) Vrijednosni bod utvrđuje se na temelju pripadajuće osnovice za čin i ustrojbeno mjesto hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata iz članka 20. ovoga Zakona, tako da se osnovica utvrđena za godinu koja prethodi godini u kojoj se ostvaruje pravo na mirovinu podijeli s prosječnom godišnjom plaćom svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj za tu kalendarsku godinu.

(3) Osobni bod za određivanje mirovine dobiva se tako da se vrijednosni bod iz članka 16. ovoga Zakona pomnoži s polaznim faktorom i mirovinskim stažem od 40 godina.

Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

obiteljske mirovine iza smrti osiguranika hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata.

Polazni faktor 1,90 je kod izračuna:

obiteljske mirovine iza smrti osiguranika hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata, te dragovoljca iz Domovinskog rata.

Mirovina se određuje na temelju osobnih bodova povećanih za 45%.

(4) Do stjecanja prava na obiteljsku mirovinu sukladno odredbama ovoga Zakona udovici (udovcu) pripada novčana naknada zbog nezaposlenosti.

Članak 27.

Iznos obiteljske mirovine članovima obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata u obrani suvereniteta Republike Hrvatske koji je bio korisnik invalidske mirovine priznate prema ovom Zakonu ili odgovarajućim ranijim zakonima određuje se primjenom osobnog boda umrlog korisnika mirovine uz primjenu mirovinskog faktora iz članka 28. ovoga Zakona.

Članak 28.

Mirovinski faktor iznosi za obiteljsku mirovinu: – koja pripada bračnom drugu i djetetu, ili samo

djetetu hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata 1,0

– koja pripada samo za oba roditelja 1,0

– koja pripada samo bračnom drugu, odnosno

samo jednom roditelju 0,8

– za svako dijete povećava se za 0,1.

 

Članak 29.

(1) Udovica, odnosno majka hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata stječe pravo na obiteljsku mirovinu ako je uzrok smrti u svezi s obranom suvereniteta Republike Hrvatske kada navrši 40 godina života. Udovac, odnosno otac hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata isto pravo stječe kad navrši 50 godina života.

(2) Osobe iz stavka 1. ovoga članka pravo na mirovinu stječu bez obzira na godine života, ako kod njih nastane opća nesposobnost za rad prije ispunjenja uvjeta iz stavka 1. ovoga članka.

(3) Djeca, posvojenici i pastorčad smrtno stradaloga hrvat*skog branitelja iz Domovinskog rata ostvaruju pravo na obiteljsku mirovinu i nakon završetka ili prekida redovitog školovanja ako su nezaposlena, a najduže 12 mjeseci nakon završetka ili prekida redovnog školovanja.

(4) Odredbe ovoga članka primjenjuju se i na maćehu, očuha i posvojitelja hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata.

(5) Osobama iz stavka 1., 3. i 4. ovoga članka obiteljska mirovina određuje se primjenom osobnog boda korisnika obiteljske mirovine priznate članovima obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata prema ranijim zakonima, uz primjenu mirovinskog faktora iz članka 28. ovoga Zakona.

Članak 30.

(1) Članovima obitelji hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata koji ostvaruju pravo na obiteljsku mirovinu prema Zakonu o mirovinskom osiguranju i koji na temelju navršenoga mirovinskog staža ostvaruju pravo na mirovinu manju od mirovine određene za 40 godina mirovinskog staža osobni bod se povećava ovisno o vremenu provedenom u Domovinskom ratu, i to:

1. hrvatskom branitelju do 12 mjeseci za 10%

2. hrvatskom branitelju od 12 do 24 mjeseci za 15%

3. hrvatskom branitelju od 24 do 36 mjeseci za 20%

4. hrvatskom branitelju od 36 do 48 mjeseci za 25%

5. hrvatskom branitelju od 48 i više mjeseci za 30%

6. dragovoljcu za 30%.

(2) Tako povećana mirovina ne može iznositi više od mirovine određene na temelju osobnog boda za 40 godina ukupnoga mirovinskog staža.

 

Nadalje, mislim da će dobiti oko 30% (nisam točno siguran) manji iznos mirovine koju je do sada pokojnik-tata dobivao.

 

A majka nije mogla ostvariti status branitelja zbog očeve smrti već samo pravo na obiteljsku mirovinu ukoliko ispunjava uvjete po ZOPHB i ZOMO.

 

Klikni na link:

 

http://www.mirovinsko.hr/default.asp?id=1212

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima, molim Vas za odgovor ukoliko netko zna izračunati iznos visine mirovine, naime 30.04.2013. godine odlazim u starosnu mirovinu, imam oko 42 godine radnog staža sa benificijama, zaposlena sam u MUP-u, policijski službenik, imam status branitelja i dragovoljca, nalazim se u zvanju viši policijski narednik. Također me zanima da li se moje osobno zvanje prevodi u vojni čin? Unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav, moj suprug se nalazi u profesionalnoj invalidskoj mirovini od 2010. godine, ima status branitelja i dragovoljca i više od 39 godina radnog staža, pa me zanima da li ima pravo na najnižu braniteljsku mirovinu, jer sada mu mirovina iznosi 2.100 kuna, a najniža braniteljska iznosi oko 2.400 kuna. Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima, molim Vas za odgovor ukoliko netko zna izračunati iznos visine mirovine, naime 30.04.2013. godine odlazim u starosnu mirovinu, imam oko 42 godine radnog staža sa benificijama, zaposlena sam u MUP-u, policijski službenik, imam status branitelja i dragovoljca, nalazim se u zvanju viši policijski narednik. Također me zanima da li se moje osobno zvanje prevodi u vojni čin? Unaprijed hvala na odgovoru

 

Ništa se ne prevodi u vojni čin.

Vi ne odlazite u invalidsku braniteljsku mirovinu nego u policijsku mirovinu (koja je ionako povlaštena).

Na vašu žalost, nemate pravo niti na onaj dodatak koji je vezan za sudjelovanje u DR-u (povlaštena mirovina je i mirovina OSO, stoga nemate pravo na taj dodatak).

 

U HZMO-u će vam izračunat prosječnu plaću unazad (mislim da je 10 godina ali nisam siguran kako će vam izvršiti obračun - prosjek plaće....) i na osnovi toga ćete dobiti mirovinu i tu je kraj priče.

 

Nemate pravo na braniteljski dodatak zbog sudjelovanja u DR-u ako u mirovinu odlazite kao OSO jer po ZOMO nemate pravo na taj dodatak kao OSO.

 

Možete očekivati mirovinu u visini 45-50% % plaće koju ste dobivali unazad 10 godina.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav, moj suprug se nalazi u profesionalnoj invalidskoj mirovini od 2010. godine, ima status branitelja i dragovoljca i više od 39 godina radnog staža, pa me zanima da li ima pravo na najnižu braniteljsku mirovinu, jer sada mu mirovina iznosi 2.100 kuna, a najniža braniteljska iznosi oko 2.400 kuna. Unaprijed hvala

 

Ovdje vam sve piše, samo kliknite na link (suprug mora imati godine starosti):

 

http://www.mirovinsko.hr/default.asp?id=1210

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje Kompa, krivo sam se izrazila. Nisam mislila da je mama ostvarila status hrvatskog branitelja nego da je njegova smrt u uzročno-poslijedičnoj vezi sa ratom. Do sada je imala obiteljsku mirovinu, a od sada ima vojnu. Tata je imao čin narednika. I ima pravo na invaliditet sa zaostacima za 7,5 godina. Hvala i još jednom ispirka..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

VPoštovanje Kompa, krivo sam se izrazila. Nisam mislila da je mama ostvarila status hrvatskog branitelja nego da je njegova smrt u uzročno-poslijedičnoj vezi sa ratom. Do sada je imala obiteljsku mirovinu, a od sada ima vojnu. Tata je imao čin narednika. I ima pravo na invaliditet sa zaostacima za 7,5 godina. Hvala i još jednom ispirka..

 

Otkud-opet pravo da ima tzv"vojnu" mirovinu?

Mogla je samo ostvariti pravo na obiteljsku mirovinu, iako je otac imao pravo na određeni dio mirovine prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja, a dio prema ZOMO..

 

Hajte vi malo bolje proučite i pročitajte te protumačite rješenje koje ste dobili......

 

Mogla je ostvariti "vojnu" mirovinu" ako je sudjelovala u ratu.

 

Ako vaša mama ima vojnu mirovinu (beš me zanima koja je to mirovina) hajte nas educirajte, ja za takvu vrstu mirovine nisam čuo.

Nešto ste vi tu "pobrkali" tj. pogrešno shvatili.

 

Otkud mami pravo na vojnu mirovinu ako nije sudjelovala u Domovinskom ratu.

 

Može dobiti samo obiteljsku mirovinu (kao udovica) i tu je kraj priče - ENDE!

 

Ali...ako nedostaje nekakva dokumentacija, svakako je predajte u HZMO jer možda imate pravo na uvećanje, ukoliko u toj dokumentaciji postoje uvjeti-čimbenici da bi se obiteljska mirovina uvećala.

 

Nemojte odustati, ali proučite ili prošetajte do pravnika pa vidite imate li pravo na uvećanje obiteljske mirovine..

 

Ukoliko dobivate obiteljsku mirovinu, u travnju ćete dobiti 1,25% uvećanu mirovinu i zaostatke od siječnja.

 

I tu je kraj priče.

 

Vjerojatno će te dobiti ovo uvećanje mirovine 1,25% i zaostakte od siječnja i kraj- ENDE.

 

I mislim da b trebali biti sretni i sa tim uvećanjem.........jer tko zna što će se dogotiti uskoro.

 

Dobro je da uopće i dobivate mirovinu jer situacija u državi baš i nije "vesela".

 

Posla nema, ljudi su u kreditima, omjer - penzioner- radnik (katastrofa) nije dobro curo, a nadam se da neće biti i još "gore"".

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok,ja sam novi clan.Molim lijepo nekoga da.mi odgovori na par pitanja. Dragovoljsc sam imam 1670 dana prve crte bojisnice,od 1992.sam za stalno 30%hrvi i vec 2 godine sam u profesionalnoj mirovini 60rat i 40 civilno.Htio bih otici u opcu mirovinu. Po cinu sam satnik. koji je postupak i mogu li mi promijeniti omjer.Imam 55 godina i 42 godine staza sa benificiranim. hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posla nema, ljudi su u kreditima, omjer - penzioner- radnik (katastrofa) nije dobro curo, a nadam se da neće biti i još "gore"".

 

To je točno.

Krivi su zakoni i oni koji su donosili te zakone da se tolikom broju ljudi omogući odlazak u mirovinu.

Iste te zakone dosta njih je na ovaj ili onaj način zlorabilo ( od poznatog nam doktora D.R do ovih famoznih 5100 branitelja za koje se zna oib-om koji su ali nitko ništa ne poduzima ).

 

Neka institucije počnu raditi svoj posao i uvjeren sam da će se broj onih koji se nalaze u mirovina a do iste su došli na neki od ilegalnih načina smanjiti za barem 1/3 od ukupnog broja umirovljenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok,ja sam novi clan.Molim lijepo nekoga da.mi odgovori na par pitanja. Dragovoljsc sam imam 1670 dana prve crte bojisnice,od 1992.sam za stalno 30%hrvi i vec 2 godine sam u profesionalnoj mirovini 60rat i 40 civilno.Htio bih otici u opcu mirovinu. Po cinu sam satnik. koji je postupak i mogu li mi promijeniti omjer.Imam 55 godina i 42 godine staza sa benificiranim. hvala na odgovoru

 

Razgovaraj sa svojim liječnikom opće prakse.

 

Ako si se redovno liječio i ako je došlo do pogoršanja tvog zdravstvenog stanja možeš se možda i nadati povoljnijoj mirovini, ali o tome odlučuje komisija-povjerenstvo u HZMO.

 

Postupak je isti kao i kad si prvi puta predavao doukmentaciju, a sada moraš priložiti uz zahtjev, novu medicinsku dokumentaciju iz koje je razvidno da ti se zdravstveno stanje pogoršalo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

VPoštovanje Kompa, krivo sam se izrazila. Nisam mislila da je mama ostvarila status hrvatskog branitelja nego da je njegova smrt u uzročno-poslijedičnoj vezi sa ratom. Do sada je imala obiteljsku mirovinu, a od sada ima vojnu. Tata je imao čin narednika. I ima pravo na invaliditet sa zaostacima za 7,5 godina. Hvala i još jednom ispirka..

Otkud-opet pravo da ima tzv"vojnu" mirovinu?

Mogla je samo ostvariti pravo na obiteljsku mirovinu, iako je otac imao pravo na određeni dio mirovine prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja, a dio prema ZOMO..

 

Ništa čudno niti neobično.Vaša majka je nakon 7.5 godina uspjela dokazati da član umrlog,poginulog ili nestalog HB i automatski sa pripadajum statusom imapravo na isplatu invalidnine za to razdoblje te na novi(povoljniji)izračun mirovine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
pozdrav!!!

Evo danas mi javili da mi je izračun mirovine 1900 i nešto sitno kuna????

20%HRVI, dragovoljac, čin narednika, profesionalna nesposbnost, 20-80 omjer...civilnog staža skoro da i nemam (1,5g)...

da li je to u skladu sa zakonom ....

 

Napisao si da si u mirovini zbog profesionalne nesposobnosti za rad.

 

Pazi sada ovo:

 

Najniža mirovina hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata koji pravo na mirovinu ostvaruje u 2013. godini određuje se od svote od 2465,10 kn mjesečno

 

Korisniku invalidske mirovine zbog profesionalne nesposobnosti za rad primjenom mirovinskog faktora iz članka 80. ZOMO-a, što znači da se nezaposlenom hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, kojemu je priznato pravo na mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad prema ZOPHBDR-u, najniža mirovina određuje uz primjenu mirovinskog faktora 0,8.

 

E, sada ako odbijemo oko 25% od 2465 kuna, dobijemo iznos mirovine od 1848 kuna, a to bi ti dobio, jer si u mirovini zbog profesionalne, a ne opće nesposobnosti za rad ukoliko bi išao u najnižu mirovinu tako da mislim da ti je ovo povoljnije što si dobio.

 

Ovih 2465 kuna je za one branitelje koji imaju opću nesposobnost (njihov faktor je 1,0) , a ti imaš profesionalnu nesposobnost (0,8) i priznali su ti omjer rat-mir samo 20-80%.

 

Razlika između profesionalne i opće nesposobnosti u iznosu mirovine je oko 25% u korist opće nesposobnosti.

 

Postoje tu i neki drugi faktori koji se uračunavaju (visina plaće, radni staž.......)

 

 

Nije naodmet i ovo nadodati (za svaki slučaj da drugi znaju iako vjerujem da to nije vezano za tvoj predmet):

 

Pravo na najnižu mirovinu nema hrvatski branitelj koji je mirovinu ostvario prema Zakonu o pravima DVO, PS i OSO jer se radi o posebnom propisu , a prava prema posebnim propisima u određivanju mirovine ne mogu se kumulirati.

 

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisao si da si u mirovini zbog profesionalne nesposobnosti za rad.

 

Pazi sada ovo:

 

Najniža mirovina hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata koji pravo na mirovinu ostvaruje u 2013. godini određuje se od svote od 2465,10 kn mjesečno

 

Korisniku invalidske mirovine zbog profesionalne nesposobnosti za rad primjenom mirovinskog faktora iz članka 80. ZOMO-a, što znači da se nezaposlenom hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, kojemu je priznato pravo na mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad prema ZOPHBDR-u, najniža mirovina određuje uz primjenu mirovinskog faktora 0,8.

 

E, sada ako odbijemo oko 25% od 2465 kuna, dobijemo iznos mirovine od 1848 kuna, a to bi ti dobio, jer si u mirovini zbog profesionalne, a ne opće nesposobnosti za rad ukoliko bi išao u najnižu mirovinu tako da mislim da ti je ovo povoljnije što si dobio.

 

Ovih 2465 kuna je za one branitelje koji imaju opću nesposobnost (njihov faktor je 1,0) , a ti imaš profesionalnu nesposobnost (0,8) i priznali su ti omjer rat-mir samo 20-80%.

 

Razlika između profesionalne i opće nesposobnosti u iznosu mirovine je oko 25% u korist opće nesposobnosti.

 

Postoje tu i neki drugi faktori koji se uračunavaju (visina plaće, radni staž.......)

 

 

Nije naodmet i ovo nadodati (za svaki slučaj da drugi znaju iako vjerujem da to nije vezano za tvoj predmet):

 

Pravo na najnižu mirovinu nema hrvatski branitelj koji je mirovinu ostvario prema Zakonu o pravima DVO, PS i OSO jer se radi o posebnom propisu , a prava prema posebnim propisima u određivanju mirovine ne mogu se kumulirati.

 

 

Hvala na odgovoru, samo još jedno pitanje, da li u ovome čin i dragovoljac igraju kakvu ulogu ....?!?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čekaj, to ti je najbolje. A onda ćeš vidjeti u rješenju što su i kako su obračunali.

Ovisi i kolika ti je bila plaća, da li si u invalidskoj braniteljskoj mirovini ili su oni nešto pogriješili.

 

A možda su i dobro obračunali. Tko zna?

 

Loše je to što si zadnjih 17 godina (kao što si naveo) bio na zavodu za zapošljavanje i to ti sigurno neće pomoći kod obračuna mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo jučer dobio rješenje..ukratko po njihovom izračunu sa gore navedenim podacima izračunali su da bi visina bila 1603,91 kn....pa su onda me stavili u najnižu od 1972,08 kn...e sad, ja sam mislio kad su mi odredili tu najnižu da će onda pridodat čin, ali ništa od toga...kažu tu ti je sve.. i čin i dragovoljac itd...

i sad ne znam da li je to to, ili mogu uložit prigivor ....?!?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo jučer dobio rješenje..ukratko po njihovom izračunu sa gore navedenim podacima izračunali su da bi visina bila 1603,91 kn....pa su onda me stavili u najnižu od 1972,08 kn...

 

 

e sad, ja sam mislio kad su mi odredili tu najnižu da će onda pridodat čin, ali ništa od toga...kažu tu ti je sve.. i čin i dragovoljac itd...

i sad ne znam da li je to to, ili mogu uložit prigivor ....?!?!

 

Status o dragovoljcu ili ako je netko bio u gardijskoj brigadi ili specijalnoj policiji mora biti navedeno u rješenju hzmo-a o mirovini, kao i status HRVI-a. Isto tako mora biti naveden i čin, odnsno za policijske služebenike policijsko zvanje koje se opet od strane hzmo-a prevodi u vojni čin.

 

Sve to mora pisati u obrazloženju rješenja o utvrđenoj visini mirovine. Na osnovu tih i još nekih podatataka kao što je sveukupni radni staž, vrijeme provedeno u ratu, godine starosti, uzrok invalidnosti radi koje se steklo pravo na mirovinu.....se po određenoj formuli koja također mora biti u rješenju izračunava vojni + civilni dio koji se objedinjuje u jedan iznos na kraju.

 

Sve to mora biti navedeno u obrazloženju rješenja.

 

Kod mene sve to piše na jedno 3 lista ( 6 stranica ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već sam napisao______otišao si u profesionalnu mirovinu, ali nezgodno je to što si jako dugo bio nezaposlen, ali da si dobio opću nesposobnost, priča bi bila sasvim druga.

 

Nastavi sa liječenjem, pojačaj pretrage, novo psihološko testiranje i nakon 8-9 mjeseci na obnovu postupka odnosno novu procjenu radne sposobnosti.

 

Ovo ti ja nisam napisao -----ali u nalazima mora biti evidentno da je došlo do pogoršanja tvog zdravstvenog stanja.

 

Sretno! :-);-)

 

I budi pametan tijekom slaganja i preslagivanja dojmentacije.

 

Mala ti je mirovina s obzirom da si branitelj-dragovoljav i HRVI-Narednik.

 

Budi uporan. Nastavi sa liječenjem i opet na novu procjenu radne sposobnosti.

 

Bit će to bolje i povoljnije, ali moraš tiskati...forsirati.....

 

Samo liječenje, krkraj dnevnu bolnicu ili ležanje.

 

Isplatit će se to poslije, samo nemoj popizditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su ti priznali 100% opću kao posljedicu sudjelovanja u ratu, odprilike 5900-6000 kuna, ali to je samo odokativno.

 

Ako bude više ili manje, ne bi smjelo biti velike razlike (iako je svašta moguće).

 

Najbolje je čekati rješenje pa će biti "crno na bijelo". ;-)

 

Iako me čudi na 30% HRVI dobiti 100% opću kao posljedicu rata. Prije to nije bilo čudno, ali u ova teška vremena kad su vještaci i povjerenstvo "rigorozniji" može se reći da je to vrlo povoljno za tebe.

 

Pročitaj malo temeljitije to rješenje jer si možda nešto "preskočio".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija