Jump to content

Predbračni ugovor, prava iz vanbračne zajednice


anonimno

Preporučene objave

U izvanbračnoj sam zajednici. S nama živi sin (14g) nevjenčane supruge. Ja imam dvoje malodobne djece koja žive s majkom. Budući da želimo kupiti stan na kredit zanima me slijedeće.

1. Kako ući u kredit (budući da i sam imam uvjete za kredit.

2. Da li ravnopravno kao sudužnici ući u kredit ili da mi ona bude jamac a ja nosioc kredita

3. Budući da želim zaštititi interese svoje djece kako regulirati vlasnički odnos.

4. Kako izgleda predbračni ugovor tj. koje su teze za sastavljanja takvog ugovora.

5. Ako se oženimo koje su moje obveze prema njenom sinu

6. Budući da njen bivši ne plaća alimentaciju a ona ne potražuje zanima me da li ja ovakvom zajednicom ili brakom imam veće obveze glede njenog sina od njegovog oca

 

Svaki valjani odgovor je dobrodošao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

 

Kao prvo niste naveli koliko ste dugo u izvanbračnoj zajednici. Naime, sukladno novom zakonu izvanbračna zajednica je po zakonu identična ako traje tri godine ili više. Znaći sve stečeno u braku (ili izvanbračnoj zajednici koja traje 3 god) osim darovanog ili nasljeđenog predstavlja zajedničku imovinu, odnosno dijeli se na pola.

1. Kredit možete ući sami, ali ako je to kredit za oboje, onda je najbolje da ona bude jamac

2. Ne znam o kakvoj je imovini rijeć, ali ukoliko ista postoji sastavite predbračni ugovor u kojem možete sve regulirati. Odnosno ukoliko želite da sve što je vaše i bude i dalje vaše, navedite isto.

3. Ne znam zašto biološki otac ne plaća alimentaciju, ali je to isti po zakonu dužan. I ona od njega može potraživati.

4. Nikako vi nemate veće obveze od njegovog sina, niti ćete ih ikada imati.

5. Ukoliko želite detaljnije objasniti situaciju kontaktirajte

 

Pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvanbračna zajednica traje 2,5 godine. Budući da namjeravamo kupiti zajednički stan želio bi sastaviti ugovor kojim bi regulirao svoju imovinu koju mogu nasljediti samo moja djeca, a zajednički stan da po smrti se dijeli na moju djecu i njenog sina. problem je što ne znam kako izgleda ugovor, odnosno trebala bi mi nekakva špranca po kojoj bi sastavio ugovor. Pretraživanje weba nije bilo uspješno.

 

Hvala na odgovoru. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

 

Predbračni ugovor izgleda kao i svaki drugi ugovor. Međutim, osobno ja Vam ne preporučam da ga sami sastavljate, već da se za pomoć obratite odvjetniku. Naime, ukoliko ga sami budete sastavljali, mogli biste ispustiti bitne stavri, a koje bi kasnije mogle imati posljedice. A ipak kod odvjetnika ćete moći dogovoriti detalje, i biti sigurni da će Vas zaštiti.

 

Puno pozdrava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija