Jump to content

neformalna udruga


kbszeljko

Preporučene objave

Zna li iko odgovor?

 

Nas troje smo osnovali neformalnu udruhu prema propisima Ministarstva uprave i sada nam Ministarstvo financija neda OIB da bi mogli otvoriti žiro račun na koji smo prema zakonu o udrugama dužni uplatiti svaki po 200k.Što da radimo i kako da otvorimo žiro račun jer banke neće bez OIB-a , a Ministarstvo ga neda tvrdeći da mi nismo pravna osoba, nego da neko od nas mora otvoriti na svoje ime žiro račun , ali po nama je to onda njegov žiro-račun bez obzira ko to od nas otvorio. Zna li iko odgovor da nam pomogne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kbszeljko je napisao:

Zna li iko odgovor?

 

Nas troje smo osnovali neformalnu udruhu prema propisima Ministarstva uprave i sada nam Ministarstvo financija neda OIB da bi mogli otvoriti žiro račun na koji smo prema zakonu o udrugama dužni uplatiti svaki po 200k.Što da radimo i kako da otvorimo žiro račun jer banke neće bez OIB-a , a Ministarstvo ga neda tvrdeći da mi nismo pravna osoba, nego da neko od nas mora otvoriti na svoje ime žiro račun , ali po nama je to onda njegov žiro-račun bez obzira ko to od nas otvorio. Zna li iko odgovor da nam pomogne?

Mislim da ste nešto pomješali no idemo redom...

1. Ukoliko ste pristupili registraciji Udruge (Udruga, klub, društvo..) tek nakon odobrenja gradskog ili županijskog ureda za opću upravu dobijate kod istih uz ovjereni statut sa rješenjem i potvrdu o OIB-u udruge.

Udruga se ne registrira pri Ministarstvu uprave, niti vas kod registriranja takove vrste udruge itko traži da položite išta.

2. Ako ste mislili na ZADRUGU, ista se registrira pri trgovačkom sudu gdje uistinu a prije dobivanja rješenja o osnivanju trebate solidarno (minimum tri osnivača) deponirati određeni iznos na REZIDENTNI račun u bilo kojoj banci, da bi to učinili trebate imate ovjerenu izjavu o osnivanju....

3. zadnje...šta god da registrirate ; Udrugu, Zadrugu, Klub, društvo, Trg, društvo, fundaciju, i zakladu dobijate nakon registracije i OIB predmetnog subjekta na posebnom papiru (osim obrta jel je obrtnik fizička osoba te samim tim rješenje koje je dobila fizička osoba o dodjeli OIB-a je punovažan za otvaranje računa nakon registracije obrta)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Ja se ubacujem u ovu temu i nadam se da ce mi netko pomoci, s obzirom d aje ovo iz 2009.

 

Molio bi za pojašnjenje pojmova 'udruga' u odnosu na 'klub'. S prijateljicom sam zamislal osnovati Klub za žene (neformalne evente, neke radioncie itd) mislile smo kroz Udrugu, no nazalost razisle smo se u misljenjima i Udruga se nije nikad registruirala. Volela bi nastaviti tim putem jer imamo zaiste lijepe ideje za druzenja zene i djece. Što i kako mogu a da budem legalna.

Što to znaci Klub a sto neregistrirana Udruga ili ah hoch udruga ili sto bi vi predlozili? Da li ja kao Klub za zene mogu pravno funkcionirati u sklopu jedne ahhoch neregistrirane udruge ili nesto trece? Kakav je pravni status kluba u odnosu na udrugu. Molila bi neke info gdje bi to mogla pronaci na www.

Da li za sve to treba knjigovodstvo ili samo blagajna. Zahvaljujem. I od srca hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš klub možete registrirati kao udrugu. U RH ne postoji pravni oblik udruživanja kao "klub", odnosno možete u naziv udruge staviti riječ "klub", ali osnovni pravni oblik ovog udruženja jest udruga. Upisu registar udruga je dobrovoljan, u tom slučaju radi se o tzv. neformalnoj udruzi bez pravne osobnosti na koju se primjenjuju pravna pravila koja uređuju odnos ortaštva, uz ona propisana zakonom o udrugama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno Vam hvala na odgovoru, da li moze jos par pitanja:

- gdje na www mogu pronaci info sto , kako i zato o neformalnim Udrugama?

- da li se mora voditi neko knjigovdstvo?

- da li je to legalno?

- i da li ja mogu sama biti osnivac neformalne Udruge, naiem vec sam imala 2 partnera i veliko razocanjenj a kako ti najbolji smo prijatelji, jednostavno vise ljudima ne vjerujem

hvala najveca!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija