Jump to content

izmjena odluke o viđanju djeteta


danii

Preporučene objave

Znam da nisam jedina, ali sam ipak jedna ugorčena majka.

Razišla sam se od supruga još pod kraj trudnoće, jer me je zlostavljao i zbog toga skoro dijete izgubila i bila 2mj. u bolnici.

Nakon poroda sam odmah i službeno zatražila razvod.

Razvod je prošao godinu i pola dana nakon podnošenja razvoda.

 

Tada je centar dao mišljenje za susrete s dijetetom tri puta na tjedan uz moje prisutstvo. I znali su da do tih godinu i pola dana nije otac došao viđati dijete, kako je on izjavio da nije imao vremena.

 

Moja mala ima sada tri i pol godina, naravno i dalje se toga ne pordžava. već dvije godine ju nije došao pogledati niti joj je došao na rođendan, božić itd. a kamoli da joj je nešta kupio i pitao za nju.

 

Čak mi je i on i njegova mama prijetili, šta sam prijavila, i njegova majka mi je pokušala u vrtiću oteti kčer.

 

Sve sam to prijavila i na centru i na policiji.

 

Zbog toga mi je sada prije 2 tjedna centar odobrio da promjenim prezime maloj.

 

I eto sada problema. Moj bivši se sada javio u centar i traži susrete s dijetetom i da mu ja to branim. Cebtar mi je rekao ako neću dobiti kaznenu prijavu moram podnjeti izmjenu viđanja djeteta.

 

to me košta da mi odvjetnik radi 2000,00 kn. Od kud mi novce, bivši mi je napravio dug u banci od 50000 EUR, jedva imam za preživjeti.

 

I kako je to za dobro bit dijetea da sada opet malo ga viđa a on je glavni diler i kriminalac u gradu, znam da je pod istragom ali tako dugo dok to ne završi nema se to od policije službeno.

 

Kako podnjeti tu izmjenu u moju korist.

 

molim za pomoć. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danii je napisao:

Moj bivši se sada javio u centar i traži susrete s dijetetom i da mu ja to branim. Cebtar mi je rekao ako neću dobiti kaznenu prijavu moram podnjeti izmjenu viđanja djeteta.

Kaznena bi se mogla dogoditi uslijed zabrana. A moglo bi vas i koštati u novcu.

 

Ako želite izmjenu, osim promjene vremena/mjesta (dijete je bilo malo maleno, određeno vaše prisustvo i moguće kod vas doma) možete je tražiti i u smislu da se odredi nadzor za vrijeme susreta i druženja, pa ćete izbjeći i mogućnosti sukobljavanja, a pri tom njih dvoje neće biti sami što nije nevažno obzirom da se baš i ne poznaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

moj vam je savjet iz osobnog iskustva da ne poslušate centar i ne tražite nikakvu izmjenu kontakata jer vam je to caka CZSS,ostavite tako kako jest i ukoliko otac zaista hoće vidjati dijete najbolje vam je da ga pustite i to onda kad on hoce...hocu reci ako dodje dajte mu dijete a ako nekad ne dodje zahtjevajte od njega neka vam napise to u sms poruci koju sacuvajte jer ce vam ocito trebati a ako vam on slucajno to ne zeli napisati u smsu onda vi kad je vrijeme susreta njemu napisite sms u kojem ga pitate dali će doci na susret ili ne i isto tako sacuvajte taj sms,zasto to kazem?evo zasto:kao sto rekoh iz osobnog iskustva...u samom startu se vidi da centar vjeruje njemu dok vam govore o kaznenoj prijavi i tu ste vi vec izgubili:CZSS vam predlaze odnosno kaze da trazite izmjenu,kad vi to napravite sud ce traziti misljenje CZSS i sto god predlozili sud ce to obavezno prihvatiti bez obzira dali vi imali neke druge dokaze jer smatraju po misljenju centra da je to za dobrobit djeteta i da dijete treba oba roditelja...ali sto se vama moze dogoditi:vi ce te traziti izmjenu kontakta vjerojatno kako bi otac vidjao manje dijete nego sto mu je odredjeno buduci da ionako ne dolazi na susrete ali CZSS ce 100% dati misljenje da je potrebno da otac vidja dijete u vecem obimu i to bez prisustva majke..to sigurnije sto je vase dijete ima 3 godine,moje dijete ima 2 godine i 2 mjeseca i CZSS je dao prijedlog za susret bez prisustva majke a isto tako otac nije zelio vidjati malenog sve dok nije napunio 2 godine,da ne duljim o sebi ako vas zanima moja tocna situacija rado cu vam napisati a uskoro cete moci i u novinama procitati sve nekorektnosti CZSS i o zastiti djetetovih interesa kako to oni nazivaju.sms poruke koje sam vam rekla da sacuvate nece sud uzimati kao dokaz a ni CZSS nego ce vam trebati za novinare jer cete nakon mnogo izgubljenih zivaca i borbe sa CZSS kako bi im dokazali da vi niste ta koja je sprecavala kontakte na kraju ipak potraziti novinare kao i ja,uglavom svi kazu da je CZSS na strani majki ali istina je sasvim druga,na strani je onoga tko ima bolje veze kod njih kao u mom slucaju a majku tretiraju kao dadilju a ne majku djeteta.zelim vam puno uspjeha ma sto odlucili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

boljikorak, ovo što ste naveli u drugoj temi:

boljikorak je napisao:

...medjutim on i dalje izbjegava vecinom susrete i nedolazi pod raznoraznim izgovorima i na savjet nadzornika predajem prijedlog sudu da smanji kontakte buduci da on ionako ne zeli te kontakte

ne može biti dovoljno dobar razlog za smanjenje, jer se ne radi o pravu oca nego djeteta.

 

Povedite računa o tome da se upitopostavljačica pita kako sada može biti dobro za dijete da opet malo viđa oca, što znači da baš nije oduševljena zamisli da se susreti i druženja djeteta s ocem održavaju. A prema pravomoćnoj odluci suda se smatra da su na korist djetetu i nitko ne bi smio svojevoljno raditi suprotno, dok je važeća.

 

O 100%-tnoj sigurnosti da će biti određeni susreti bez nadzora možete govoriti za slučaj vlastitog djeteta, dok mi možemo potvrditi da brojni drugi govore drugačije. Provrtite Obiteljski podforum slobodno. Istina, nadzor ne bi trebao biti ni dugotrajno niti trajno stanje već samo prijelazni period.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

boljikorak, ovo što ste naveli u drugoj temi:

boljikorak je napisao:

...medjutim on i dalje izbjegava vecinom susrete i nedolazi pod raznoraznim izgovorima i na savjet nadzornika predajem prijedlog sudu da smanji kontakte buduci da on ionako ne zeli te kontakte

 

ne može biti dovoljno dobar razlog za smanjenje, jer se ne radi o pravu oca nego djeteta.

 

 

newbie,pokusala sam sto krace napisati pa ste zbog nedovoljno informacija tako i zakljucili....naime,ja osobno nikad nebi trazila smanjenje kontakata oca i djeteta prvo jer sam zaista sama i bez ikakve rodbine koja bi mi mogla i na 5 minuta pricuvati dijete dok ja radim a kad je dijete bolesno i nemoze u jaslice ici (sve vrste djecijih bolesti je pokupio i od ukupnih 7 mjeseci od kad je krenuo u jaslice isao je nepunih 2 mjeseca i to ne u komadu),meni je jako tesko samoj sa djetetom i tisucu puta sam oca djeteta molila da sredimo svoju situaciju i da zajednicki odgajamo dijete i jedan drugome priskacemo u pomoc kad je to potrebno,medjutim on to nikad ali bas nikad nije ni obecao a kamoli ispunio,dijete treba definitivno oba roditelja ali kao sto znate oca nemozete natjerati da vidja dijete ali majka mora u vrijeme susreta biti kao vojnik u pripravnosti bez obzira dali se otac pojavio ili ne,ponavljam da me je nadzornik CZSS nagovorio da predam zahtjev za smanjenje susreta i to sam i ucinila naivno vjerujuci da mi zeli pomoci ali ispostavilo se da je to bila smicalica u dogovoru sa ocem djeteta,zato savjetujem svim majkama da ne vjeruju u korektnost CZSS a pogotovu ne nadzorniku koji pise izvjesca o susretima,vjerujem da ima i nepristranih ali mislim da su rijetkost,ako otac inzistira na susretu kad je dijete bolesno i to na mjestima gdje je jako hladno i veliki propuh a nadzornik to odobrava i kaze da sam duzna dijete dovesti tamo gdje to otac zeli a kasnije meni prijeti da ce dovesti u pitanje moje majcinstvo u svom izvjescu (to se juce dogodilo)onda za mene to nije za dobrobit djeteta nego upravo suprotno,kome da se ja zalim???trazila sam iks puta pismeno od CZSS promjenu nadzora ali su se svaki puta oglusili na moje molbe,jedino sto sam ja krivo napravila (bar mislim) je to sto sam trazila od centra plan i program nadzora jer sam zeljela znati sto je duznost nadzornika buduci da se on vise ne pojavljuje nego sto se pojavljuje na susretima,isti dan 23.12.2009 kad sam preuzela u centru plan i program nadzora smo imali susret i pojavio se nadzornik nakon skoro 2 mjeseca ali samo da me ispljuje jer sam trazila plan i odmah je otisao i od tada pise sve najgore o meni a sve najbolje o ocu djeteta,o prijetnjama kojekavim da i ne govorim od strane tog nadzornika i o tome kako nikad neznam gdje ce se odrzati susret i namjerno trazi sto udaljeniju destinaciju kako bi po mogucnosti kasnila na susret.ma ogorcena sam toliko da sam cijeli svoj slucaj odlucila dati u medije jer se nemam vise kome obratiti,kad je susret gotov nadzornik ne dozvoli da odvedem dijete nego namjerno produzava susret koliko je to god moguce ako nema drugog nacina on jednostavno kaze da zeli razgovor samnom...jeli to korektno molim vas recite mi????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plan nadzora sastavni je dio rješenja o nadzoru te se dostavlja svim strankama koje su u nadzor uključene, dakle, ocu, majci (ukoliko se nadzor vrši i nad njezinom skrbi) i nadzorniku, stoga traženje istog ne bi trebalo predstavljati nikakav problem, upravo da ste Vi od nadzora i izuzeti, a sve u svrhu bolje komunikacije i na dobrobit djeteta. ukoliko imate liječničku potvrdu da je dijete bolesno te da treba mirovati u kući, nadzorniku preostaje jedino pjevanje borbenih glede Vašeg majčinstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljicazg je napisao:

plan nadzora sastavni je dio rješenja o nadzoru te se dostavlja svim strankama koje su u nadzor uključene, dakle, ocu, majci (ukoliko se nadzor vrši i nad njezinom skrbi) i nadzorniku, stoga traženje istog ne bi trebalo predstavljati nikakav problem, upravo da ste Vi od nadzora i izuzeti, a sve u svrhu bolje komunikacije i na dobrobit djeteta. ukoliko imate liječničku potvrdu da je dijete bolesno te da treba mirovati u kući, nadzorniku preostaje jedino pjevanje borbenih glede Vašeg majčinstva.

 

 

rjesenje o nadzoru je doneseno 10.07.2009 godine jer sam ja vise puta pisala CZSS kako otac ne zeli dolaziti na susrete a ako ponekad i dodje onda je jako agresivan i apsolutno ne obraca pozornost na dijete nego iskljucivo se zeli samnom svadjati (dva puta me je i udario pred djetetom,uz dopis sam prilozila i policijsko izvjesce o intervenciji ali nikad nisu reagirali po pitanju toga,socijalna radnica mi je telefonski javila da je rjesenje poslano na kucnu adresu a isto tako i plan nadzora,medjutim plan nikad nije stigao a nadzornik kao sto sam rekla rijetko dodje a i kad dodje onda je to u prisustvu svog djeteta starog 15 mjeseci i bude 15-20 minuta maksimalno i ode,buduci da sam ja morala i dalje zvati oca djeteta i dogovarati se sa njim o susretima gdje sam uvjek dobivala jos vece jezikove juhe jer kaze da ga smetam i da imamo nadzor skim ce on kontaktirati vezano za susrete,sa druge strane nadzornik tvrdi da ja moram dogovarati sa ocem djeteta susrete a ne sa njim pa sam stoga 22.12.2009 otisla u centar i zatrazila plan nadzora koji sam vec odavno trebala imati ali naisla sam na neprijateljsko ponasanje "tima",htjeli su me se pod svaku cijenu rijesiti pod kojekakvim izlikama,kao npr.:sad smo u guzvi,pa psiholog kaze trenutno radim sa drugim slucajem i nemogu uci u vas spis...itd.rekla sam mu ako je plan napisan 10.07.2009 onda nema potrebe da bude u kompjutoru nego u arhivi pa mi ga stoga mozete kopirati i dati,ipak mi ga nije dao nego sam drugi dan morala ici po njega ali je obavijestio nadzornika o mom zahtjevu odmah tako da me je nadzornik doslovno ispljuvao i od tada se sve promjenilo...sve se prilagodjava ocu djeteta,zanemaruje se zdravlje djeteta stim da ja nemam nikakva prava odluke o tome gdje ce se susreti odrzavati,na susret nesmijem kasniti niti minute a otac djeteta kasni ili uopce ne dodje i to se smatra uredu,lijecnik od malenog je isto pisao centru i naveo da je dijete stalno bolesno a zbog susreta majka nije u mogucnosti obavljati specijalisticke preglede za dijete(nadzornik mi je vise puta usmeno a potom i smsom napisao...citiram:kao sto smo vec pricali doktora i ostale stvari odgodite kad nije vrijeme nadzora),dali je to za dobrobit djeteta???prilikom susreta meni se ne dozvoljava ni pribliziti djetetu a nitko ne zeli malenome obrisati nosic kad mu curi,nitko ne zeli malenog presvuc niti nosi potrebne stvari za dijete iako znaju da se mali svakih pola sata mora presvlaciti jer ima strasnih problema sa pelenskim osipom...jel i to u interesu djeteta???mali zbog bolesti nemoze u jaslice ali na susrete mora upravo tada kad je bolestan dok kad je zdrav rijetko se kada susreti odrzavaju...ima toga toliko da mi nebi bila ni tri dana dovoljna da sve napisem...ocajna sam a nemocna bilo sto da napravim jer se nadzorniku vjeruje a i mom bivsem jer on ima vezu u centru a ja nemam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. nadzor, između ostalog, služi da vas dvoje pred djetetom ne bi upadali u konflikt u koji ste do tada upadali, nadzornik nije i ne smije biti pasivni promatrač ili neka verzija hodajućeg diktafona

 

2. stručne zamjerke na izvješća i jesu da se u njima opisuje odnose roditelja ali ne i što se konkretno poduzima, kojim se metodama služi i kakav napor ulaže ne bi li djelovali pozitivno, reakcije i individualni napredak, dakle praćenje a u skladu sa svrhom nadzora koji je određen

 

3. nadzirati ne znači promatrati i ne djelovati (ovo "ne djelovati" bismo slobodno mogli nazvati i pravim izrazom: "ne raditi")

 

4. dogovori (barem do ponešto pozitivnih rezultata i napretka) ne bi smjeli biti prepušteni vama i njemu, jer je u startu jasno da ste se mogli dogovarati i prema dogovorima funkcionirati, za nadzorom ne bi ni bilo potrebe

 

5. okolnosti za uklanjanje vas sa susreta i druženja je trebalo postupno osigurati: niti je to tko-zna-koliko dugo vrijeme pa da bi bilo preteško, niti su stvari oko djeteta tijekom tog vremena prezahtjevne i nedostižne

 

6. nemojte se iznenaditi ako netko u nekom od postupaka ovo sa specijalističkim pregledima iščita kao pretjerivanje s obje strane:

a) izjave liječnika da dijete nije u mogućnosti obavljati specijalističke preglede radi susreta i druženja s ocem vode ka logičnom pitanju događaju li se pregledi baš svakodnevno tijekom višemjesečnog perioda

b) dijete može imati zakazan specijalistički pregled, ali postoji i svo ono drugo vrijeme kad na pregledu- nije (i tad bi trebalo dogovoriti drugi termin, ponovno uz pomoć nadzornika i CZSSa ako ne ide drugačije)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega kada govorimo o "pravu djeteta" onda nadam se da se slažemo da djete ima u prvom redu pravo na brigu, ljubav i zaštitu oba roditelja.

Vi prije svega morate zauzeti stav prema ponašanju oca.

Osim što ste zvali policiju da li ste podnijeli prijavu?.

On treba kazneno odgovarati koliko razumijem. Otac djeteta nema pravo Vas šamarati i ugrožavati Vaše zdravlje. Ovo što on čini je zlostavljanje Vas a posredno i djeteta. I CZSS je taj model ponašanja jako poznat, stoga vrlo često u datom trenutku kad takvi agresivci njima priprijete pribjegavaju pritiscima i zastrašivanjem prema majci.

Ne dajte se zaplašiti.

Obratite se Savjetovalištu za žene (žrtve nasilja), gdje je ćete biti savjetovani, pravno, psihološki a također i za dijete.

Suradnja majke mora biti imperativ ali majka s tako malenim djetetom ne može biti otirač niti ocu a ni CZSS.

Žalosti me kada se pod parolom zaštite prava djeteta štite prava neodgovornih roditelja a vrlo često i zlostavljača.

Nema prava gdje nema odgovornosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vise puta sam nadzorniku rekla upravo to...da sam ja mogla postici dogovor sa ocem djeteta nebi trebali njega kao nadzornika ali sam svejedno kao sto je i sam navodio u svojim izvjescima prvih 5 mjeseci uvjek bila ja ta koja je bila spremna na sve moguce dogovore i da upravo olaksavam i njemu samom rad buduci da se samnom nikad nije bilo tesko dogovoriti,vodila sam dijete na susrete i onda kad to nije bilo predvidjeno terminima za susret,otac djeteta nikada a ni dan danas nije trazio da se susret odrzi naknadno ukoliko iz nekog razloga susret nije odrzan kada je trebao biti...nije nikad izrazio zelju za tim iako se to naravno nije cesto dogadjalo...susreti se uglavnom ne odrze jer on ili ne dodje ili javi da nece doci ali nadzornik sada kaze da sam ja duzna njega nazvati i pitati dali on zeli naknadni susret...meni to zaista nema nikakvog smisla,nazalost je meni sve jasno ovo sto vi pisete i znam da bi to tako trebalo biti ali to se tako u praksi jednostavno ne dogadja,sto se tice specijalistickih pregleda naravno da to nije svakodnevno ali i da jest kao sto kazete uvjek se susret moze i naknadno odrzati kao sto pise i u sudskom rjesenje "i po dogovoru roditelja" nego je ocito da se mene stavlja pod veliki pritisak ali me samo zanima zasto???sto sam ja to nekome tako strasno ucinila da me se kaznjava na najgori moguci nacin...psihicki!ako sam ja psihicki ugrozena normalno da je i dijete jer je 24 sata samnom,borim se svim silama da to maleni ne primjeti a niti nadzornik i otac djeteta jer bi tek tada likovali,otac djeteta mi je rekao kad sam mu rekla za trudnocu da ce mi od zivota napraviti pakao i nece statio sve dok u vrapcu ne zavrsim a vidim da me ni nadzornik ne stedi,razmisljala sam nekoliko puta da snimim razgovor odnosno prijetnje od strane nadzornika i da dam u medije iako mi slijedi kaznena prijava nakon toga sigurno jer netko mora takvim institucijama stati na kraj,ako je CZSS tu kako bi radio za dobrobit djeteta onda to tako treba i biti a ne stititi oca ili majku a u mom slucaju sve prilagodjavaju ocu a prema meni se ponasaju kao da sam dadilja djetetu a ne majka,nadzornik je i sam vidio da nije nikad djetetu donio niti jednu cokoladicu...nije mu nikad ni pusu dao kad dodje a kamoli nesto vise,vidi da se ne bavi djetetom nego ili prica snjim sa cigaretom u ruci ili je orjentiran na mene sa uvredama ali po sadasnjem misljenju nadzornika on je dobar otac a moje majcinstvo ce on kako kaze dovesti u pitanje,obratila sam se policiji (on je bivsi policajac) i gle cuda,zadnje njegovo nasilnicko ponasanje je bilo 10.01.2010 godine a prije dva tjedna sam ja trazila izvjesce od policije u kojem pise (buduci da on svaki puta pobjegne prije dolaska policije) da nije zatecen na kucnoj adresi i da ce biti priveden kad za njim zavrsi potraga,na moj upit kako to da do sada nije pronadjen rekli su mi da postoji poseban tim u heinzelovoj koji rade na tome i da ce to biti rjeseno,znaci ja se trebam i dalje ponasati kao da nije nista bilo i strahovati prije svakog susreta i misliti sto ce biti a imamo nadzornika koji se ne pojavljuje...od nove godine bio je dva puta u nadzoru ali opet po 20 minuta i u prisustvu svoje kcerkice,obratila sam se u argentinsku gdje sam dozivjela razocaranje jer tamo su me docekali neprijateljski buduci da su prije prvog termina koji su mi dali zatrazili misljenje CZSS a mogu misliti sto su im oni napisali pa stoga nisam bila iznenadjena njihovim stavom...isla sam kod udruge B.A.B.E ali su mi rekli da moram nazvati telefonski i opisati svoj problem na sto ce me one dalje uputiti sto trebam raditi,odvjetnik mi tvrdi da nemogu podnijeti prijavu dokle god policija ne zavrsi svoje ali buduci da policija nije ispitivala svjedoke u igraonici tada kad se to dogodilo sumnja da ce ista poduzeti.ja sam zauzela stav prema ocu ali to mi sada pogorsava situaciju jer se on sve vise inati a najgore je u svemu sto ima potporu nadzornika kojemu se vjeruje...njih su dvojica a ja sama,razgovore nesmijem snimati a kako da dokazem da nadzornik zloupotrebljava svoj polozaj,evo samo jedan primjer:mali bolestan i jako kaslje,vani temperatura +2,otac djeteta trazi susret vani u parku ja kazem da je maleni prehladjen i da bi bilo bolje da je maleni u zatvorenom prostoru on kaze dobro,drugi dan me zove nadzornik i kaze da je razgovarao sa psihologom i pravnicom u centru i sa njima u dogovoru je odlucio da se susret odrzi u parku u 17 sati...jeli to zastita djeteta ili povladjivanje ocu????kome da se obratim i kako da dokazem da se sve radi samo ne za dobrobit moga djeteta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li kada pokušali "okrenuti pilu naopako"?

 

Ovdje se ne radi o mjeri u kojoj je vaša zadaća pokazati i dokazati da oca nije briga.

Vaša je zadaća osigurati uvjete sa svoje strane i nastojati djetetu pomoći da ostvari mogućnost.

Kad tata preskoči termin, javi da neće doći, da može samo 15-20 minuta, obratite se CZSSu obavezno pismenim putem, urudžbirajte, izvještavajući ih da se susret i druženje djeteta s roditeljem nije održao (i što vam je nadzornik javio... blabla), zatraživši da nadzornik ili netko od njih posreduje dogovoru oko termina kojim bi se propušteno nadoknadilo.

Pri tom se lijepo osvrnete na razloge uvedenog nadzora, što logično vodi ka činjenici da bi trebalo svakako nastojati izbjeći bilo kakav mogući konflikt, pa u tom smislu i ulagati trud.

I, unaprijed im zahvaljujete...

 

Obzirom da se susreti i druženja, kako kažete, prilično češće ne održe nego li održe... lako moguće da ćete im toliko dosaditi, a dovoljno pisanog traga ostaviti, da će vam oboma radije pomoći u dogovaranju/komunikaciji. Dok to ne svladate oboje. Mogli bi i iščitati da želite da nadzornik doista pomogne, a ne promatra zbivanja kao da je u kinu pa će kasnije napisati filmsku kritiku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što točno piše u Vašem planu nadzora, koji su zadaci nadzornika?

 

još nešto, želite li sačuvati živce i zdravlje, prestanite razmišljati o tome da otac ima vezu na centru, da se nadzornik naslađuje Vašom psihičkom patnjom, a pogotovo se nemojte pitati tko Vas i zašto tako teško kažnjava. puno je vjerojatnije i bliže istini da se i nadzorniku i djelatnicima centra živo fućka i za Vas i za dobrobit Vašega djeteta, što pripada u kategoriju loše odrađenog posla, čemu se, uz podosta truda doduše, ipak može stati na kraj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala newbie na savjetu ali jesam,pisala sam CZSS i jos uvjek pisem i napominjem svaku rijec nadzornika a na to dobijem samo preziran smijeh nadzornika i nove prijetnje kao u smislu "sve ce vam se to jednog dana obiti o glavu" ali od centra nista,socijalna radnica me sretne na ulici i kaze "oooo gospodjo (upotrijebi prezime oca djeteta),na to kazem da ja nisam ta a ona odgovara "znam znam vi ste gospodja ta i ta,samo se salim i pritom se smije",ja sa socijalnom radnicom nisam prijateljica ali ni neprijateljica da bi se samnom mogla saliti ali eto ona to moze...u biti se i ne poznajemo jer svaki kontakt ide preko psihologa koji je jako veliki prijatelj od nadzornika i sve on odradjuje po pitanju bilo kome davanja informacija koji je vezan za nas slucaj,jednom prilikom sam rekla nadzorniku da ja to vise nemogu i da cu se obratiti ostalim institucijama kako bi zastitila svoje dijete na to mi je on odgovorio da se njemu i centru vjeruje a ne meni,ja bi zaista voljela da mogu sa ocem djeteta biti u dogovoru bez icijeg posredovanja i sto se mene tice rekla sam mu stotinu puta moze vidjati dijete kad god pozeli pa makar to bilo i u pol noci a to sam i nadzorniku rekla ali njemu ocito to nije cilj nego je cilj mene unistiti ali uz mene unistava i dijete iako se ja zaista borim svim silama kako to nebi uspio ali bojim se da me snaga izda a sto ce onda biti sa malenim,otac nikad ne pita za malenoga...ali bas nikad,cesto puta je maleni bio po par dana u bolnici tesko bolestan ja sam bila zajedno snjim o iskljucivo samo svom trosku ali tata nikad nije ni sms poslao da pita kako je maleni,ne sudjeluje apsolutno u zivotu djeteta,na nagovor nadzornika ponekad donese neku igracku kako bi zabavio dijete (mali ga ne dozivljava)ali nakon toga tu istu igracku odnese doma sa sobom iako mali place i hoce tu igracku,to je nadzornik vidio pa sam mu rekla neka da sada malome igracku a ja cu mu je sledeci put donijeti natrag,na to je mene nadzornik pitao "sto bi bilo da ste vi u gostima i da dijete zeli neku igracku,dali bi i tada trazili tu igracku pa sledeci dan vratili",rekla sam mu da bi ako bi to dijete smirilo ali ovdje se ne radi o gostima nego o vlastitom ocu djeteta i da je to sasvim neusporedivo,sve u svemu kao sto sam rekla ima tisucu primjera gdje jasno pokazuje da ustvari povladjuje ocu a na dijete misli kao na lanjski snijeg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija