Jump to content

Dostava prav. rj. o ovrsi bez da sam primio ovrhu, pomozite


Defacto

Preporučene objave

Mom poslodavcu je prije pet dana dostavljeno od Odvjetničkog Društva " Dostava pravomoćnog rješenja o ovrsi" u vezi duga prema T-mobil-u nastalog datuma 20,04,2008 uz poziv da dio moje plaće uplaćuje T-mobile-u do podmirenja duga.

Navedeno rješenje je postalo pravomoćno i ovršno dana 20.11.2008.

Dokaz: potvrda pravomoćnosti i ovršnosti od 24.03.2010.g

Na potvrdi pravomoćnosti i ovršnosti piše:

Riješenje je pravomoćno i ovršno dana 20,11,2008 u Zagrebu 24,03,2010.....

te da protiv ovog rješenja ovršenik može izjaviti prigovor u roku 8 dana.

Problem je što sam ja platio navedene račune 2008 raskinuo preplatu te uzeo preplatu VIP i naravno kao prava budala uplatnice tokom ovih godina bacio jer nisam ni mislio da će mi trebati. Nikad nisam dobio niti jednu opomenu ili obavjest o navodnom dugu, nego sada dođe mom poslodavcu obavjest da mi skida sa plaće kad sam u kreditu i minusu. Dug nije velik radi se o 1000 kn ali ja ih sad nemam, ako mi ih poslodavac skine ( što ni on nezna dali mora ) ulazim u nedozvoljeni minus a račun sam platio. Što da radim jeli se mogu negdje žaliti ili obustaviti ovrhu na mjesec dana da moj poslodavac ne snosi sankcije?! Molim vas pomozite!!! Hvala!!!! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Defacto je napisao:

Mom poslodavcu je prije pet dana dostavljeno od Odvjetničkog Društva " Dostava pravomoćnog rješenja o ovrsi" u vezi duga prema T-mobil-u nastalog datuma 20,04,2008 uz poziv da dio moje plaće uplaćuje T-mobile-u do podmirenja duga.

Navedeno rješenje je postalo pravomoćno i ovršno dana 20.11.2008.

Dokaz: potvrda pravomoćnosti i ovršnosti od 24.03.2010.g

Na potvrdi pravomoćnosti i ovršnosti piše:

Riješenje je pravomoćno i ovršno dana 20,11,2008 u Zagrebu 24,03,2010.....

te da protiv ovog rješenja ovršenik može izjaviti prigovor u roku 8 dana.

Problem je što sam ja platio navedene račune 2008 raskinuo preplatu te uzeo preplatu VIP i naravno kao prava budala uplatnice tokom ovih godina bacio jer nisam ni mislio da će mi trebati. Nikad nisam dobio niti jednu opomenu ili obavjest o navodnom dugu, nego sada dođe mom poslodavcu obavjest da mi skida sa plaće kad sam u kreditu i minusu. Dug nije velik radi se o 1000 kn ali ja ih sad nemam, ako mi ih poslodavac skine ( što ni on nezna dali mora ) ulazim u nedozvoljeni minus a račun sam platio. Što da radim jeli se mogu negdje žaliti ili obustaviti ovrhu na mjesec dana da moj poslodavac ne snosi sankcije?! Molim vas pomozite!!! Hvala!!!! :-?

 

Ovo što vi gore navodite nema nikakve logike. Na temelju koje isprave je pokrenuta ovrha? Također datumi koje ste naveli nemaju nikakve logike. Kada je prijedlog ovrhe pokrenut i da li je pokrenut kod JB-a?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodine,

 

Rješenje javnog bilježnika je postalo pravomoćno putem oglasne ploče budući se Vama isto nije moglo dostaviti, te zbog toga Vi niste ni znali za njega i niste mogli prigovoriti na javnobilježničko rješenje i ući u parnicu putem prigovora.

Čudno je da niste dobili opomenu pred utuženje, praksa je da prvo ide opomena u kojoj dobijete 15 dana za platiti dug, prije nego li se pristupi pisanju prijedloga za ovrhu.

Datumi koje ste naveli nisu zbunjujući da pogodim na prijedlogu za ovrhu su dvije kućice, veća koja nosi broj ovrhe Ovrv:________ i datum izdavanja i trošak ovrhe i uputu o pravnom lijeku i manja kućica tzv. klauzula pravomoćnosti i ovršnosti koji sadrži dan kad je "udarena" i datum od kada je rješenje pravomoćno i ovršno.

Što Vi možete?

br.1: 2/3 prosječne netto plaće su zaštićene i ne može Vam u taj iznos nitko dirati i na to se treba pozvati Vaš poslodavac pa neće morati postupati po čl.252, ovo naravno ako već imate opterećenu 1/3 plaće

br.2: trazite izvadak iz poslovne knjige telekomunikacijske kuće iz koje će se vidjeti da ste podmirili dug i neka ga Vaš poslodavac dostavi odvjetničkoj kući ili Vi

 

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Indubio je napisao:

Gospodine,

 

Rješenje javnog bilježnika je postalo pravomoćno putem oglasne ploče budući se Vama isto nije moglo dostaviti, te zbog toga Vi niste ni znali za njega i niste mogli prigovoriti na javnobilježničko rješenje i ući u parnicu putem prigovora.

Čudno je da niste dobili opomenu pred utuženje, praksa je da prvo ide opomena u kojoj dobijete 15 dana za platiti dug, prije nego li se pristupi pisanju prijedloga za ovrhu.

Datumi koje ste naveli nisu zbunjujući da pogodim na prijedlogu za ovrhu su dvije kućice, veća koja nosi broj ovrhe Ovrv:________ i datum izdavanja i trošak ovrhe i uputu o pravnom lijeku i manja kućica tzv. klauzula pravomoćnosti i ovršnosti koji sadrži dan kad je "udarena" i datum od kada je rješenje pravomoćno i ovršno.

Što Vi možete?

br.1: 2/3 prosječne netto plaće su zaštićene i ne može Vam u taj iznos nitko dirati i na to se treba pozvati Vaš poslodavac pa neće morati postupati po čl.252, ovo naravno ako već imate opterećenu 1/3 plaće

br.2: trazite izvadak iz poslovne knjige telekomunikacijske kuće iz koje će se vidjeti da ste podmirili dug i neka ga Vaš poslodavac dostavi odvjetničkoj kući ili Vi

 

Sretno

 

Ukoliko je ovrha postala pravomočna objavom na oglasnoj ploči JB ureda vjerovatno iz nekoga razloga vama nije mogla biti uručena. Provjerite na temelju poslovnog broja ovrhe u JB uredu gdje je ovršni prijedlog pokrenut kada i na koji način vam je pokušana dostava (urednom dostavom se smatra 2 puta ostavljena obavjest o prispječu pošiljke - iako je to diskutabilno) te ukoliko je niste podizali nakon toga slijedi objava na oglsnoj ploči. Ukoliko dostava nije bila uredna uložite prigovor protiv neuredne dostave.

Ukoliko je dostava bila uredna morate uložiti prigovor na ovrhu kao nedopuštenu (navedite da ste platili dugovanja ukoliko to možete potkrijepite dokazima o uplati).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija