Jump to content

Coface Intercredit + Elektromodul


anonimno

Preporučene objave

Kao sto svi znate, njih je Elektromodul koji vrsi naplacivanje parkiranja unajmio da "utjeruju dugove". Upravo su me zvali ali sam ja rekao da me nema (mislim, da nema tog kog traze - a to sam ja). Imam nekih dugova za neplacanje njihovih prokletih kazni jos iz 12 mjeseca 2001. godine. Kad nastupa zastara? Sto da im kazem? Da li da se natezem s njima ili sto?

Vasa iskustva bi mi bila dobrodosla.

Inace, prva opomena je bila na 1740 kuna. Rekoh nista, uzeo opcu uplatnicu napisao 100 kuna pa sam pomislio, posaljite mi je ponovo umanjenu za tih 100 kunica. No, za jedno 10 dana stigla mi nova opomena na 1918,00 kuna. U medjuvremenu nisam imao nijednu kaznu nego sam im uplatio 100 kuna. Rekoh, idem ja opet isto kad ono sad me zovu. Zanima me jesu li oni vidjeli da sam im ja na taj racun uplatio 200 kuna? Cini se da nisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E problem je u tome sto ste svaki put kad ste uplatili prekinuli zastaru i ona opet pocela teci...

Znaci zastara vam sad tece od zadnje uplate..

Inace to je poznata stvar ake ste nekome nesto duzni dode sa shemom, a dajte samo malo platite, bar 50kn (a i s jednom kunom zastara opet ideee)

Eto, steta, vidite kad je bila zadnja uplata, pa onda 3 godine(ako je prethodni post istina, jer ne znam tocno koliko je zastara) probajte izbjegavati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema veze šta ste uplatili ako je u međuvremenu nastupila zastara jer kada zastara jednom nastupi onda oni više nemaju pravo na sudsku zaštitu svog potraživanja. Samo pravo na isplatu ne zastarjeva ali zastarjeva pravo na sudsku zaštitu što znači da vaša moralna obveza da platite ostaje.

 

Dakle, kad je točno nastao dug i kad ste točno prvi puta uplatili onih 100 kuna? Možda je u međuvremenu nastupila zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na poslu sam sad pa ne mogu reci tocan datum PRVE kazne, ali ona je bila krajem 2001. jer prije nisam ni imao vozacku dozvolu. Od tada ih se skupilo nekoliko, ali bas najvise pocetkom 2002. godine. Ono sto meni nije jasno je koju sam ja sad kaznu platio? Oni su meni zaracunali cijeli iznos svih kazni i kako da ja sad znam koju bi trebao platiti, a za koju je nastupila zastara.

Nadam se da sam Vam dao dovoljne dodatne informacije.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastaru moraju raćunati za svaku kaznu posebno, nikako sve u đuture!!!

 

Ako mene pitas, love u mutnom. Ono, APP. Ako prođe, prođe. Mislim da najveći efekt i postotak naplate postižu upravo tim opomenama i da se ljudi uplaše i plate mada je stvar u zastari.

 

Pogledaj doma točne datume pa ćemo ti reći, da sad tu ne lupamo napamet. Najbolje da tu prepišeš tu opomenu/dopis koji si dobio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dogovoreno! Evo cim stignem doma, saljem ovdje cijeli tekst pa cemo vec nesto vidjeti. Skuzio sam i ja da se ljudi jednostavno uplase i placaju i placaju. Svi tvrde da se te njihove kazne mogu osporavati na dvjesto razlicitih nacina, ali ipak zvuci neugodno kad dobijes opomenu pred utuzenje. A da je APP, jest!

Neizmjerno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od Cofacea:

 

OPOMENA PRED UTUZENJE

 

Vezano uz nase brojne dosadasnje opomene sa zaljenjem konstatiramo da do danas nije realizirano placanje duga prema nasem klijentu Elektromodul

 

Ukupni iznos dugovanja: 1 918,40 HRK

 

Ovim putem Vas obavjestavamo da ce na dan 27.01.2006. Vas slucaj biti proslijedjen nadleznom sudu. Navedeni datum smatrajte posljednjim rokom za izvansudsko podmirivanje dugovanja. Vjerujemo da ste upoznati s cinjenicom da troskove sudskog postupka, kamate i sve dodatne troskove nastale pri naplati snosi duzni.

U Vasem je interesu da podmirite dugovanje

 

Prethodna opomena bila je na 1740,00 kuna, a Elektromodul mi je 27.10.2005. poslao izlistanja dosadasnjih kazni. Prva je od 28.11.2001. a zadnja 10.05.2005.

Ja sam im platio po 100 kuna 28.12. 2005. i 27.01.2006. Na uplatnice sam napisao" rata duga za parking"

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija