Jump to content

pomoć zaklade branitelja


zvebos

Preporučene objave

Hej! Cherry što bi mi da nam tebe nema?!

Evo ovako. Mi smo predali krajem 1.mj. Zatim smo poslali e-mail upit, odgovoreno mi je da će se rješiti u 2.mj. i u prvoj polovini trećeg mjeseca da će muž dobiti rješenje.

E sad ,situacija je grozna toliko da to čekamo ko žedan kap vode.

Danas smo poslali e-mail kada bi ,ako je odobrena pomoć, sjela prije il poslije rješenja.

Javim vam odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HVALA!pokušajte i preko telefona možda uspijete što doznati,sestra danas dobila odbijenicu po članku 3 stavak 2 nn 79/06 što god im to značilo.je da je zet bio samo 2 mjeseca branitelj ali pošto je za dijete i za bolest pokušali su nije uspjelo.nadam se da će drugi biti moje sreće pa će bar nešto kapnuti.ja ću ponovno tražiti samo da prikupim sve papire.koliko znam može se jednom godišnje. pokušajte tražiti i od mobmsa jednokratnu pomoć ja sam i to tražio prošle godine malo je duže trajalo ali i tu je sjelo 2000 kn.a koliko znam za tešku financijsku situaciju može se i od županije tražiti jednokratna pomoć.ništa vam ja to ne bih znao da nije djelatnice za branitelje u mome mjestu.svima želim sreću!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je kome sjela pomoć?

Odgovora još ne dobivam.

Sve mi se čini da nećemo dobiti ništa 0! Već je sramota svaki dan ići na bankomat. A stanje uvijek 0.

Muka mi je auto je u đavlu, a treba ići na kontrolu sa malenim 80km ,a možda će ići i na operaciju (ništa opasno),al opet ako i ostane u bolnici dan,dva moram imati novaca da ostanem s njim.

Kažu ma glavno da je zdravlja a za drugo lako, a da budeš zdrav moraš kupovati hranu, za sve su potrebni novci!

Zezam se po ovom internetu i tražim gdje mogu dobiti još kakvu pomoć, da koliko toliko nešto dobijemo, svagdje imamo pravo ,a na kraju nula!

Kad treba nešto platiti evo računi su do 10. već u sandučiću.

Koliko god htjela ne misliti o tome, guši me to iznutra i polako tonem. Oprostite znam da nije tema i znam da nije moja obitelj jedina koja je u s_ _ _ _, ali nemogu više .

 

Pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam obavjest!

28. 2. sam zvala i gđa. mi je rekla da je sjednica i da je naš predmet na obradi

da nazovem u srijedu,

u srijedu je bilo preopterećenje,

pa sam zvala juče.

Info je bio ovaj: da je pomoć odobrena, 1500 kn, da će sjest u toku 2 tjedna na tekući, sjelo je danas.

Želim svima sreću!

I ako ima tko iz Zaklade ovdje Hvala vam u ime moje obitelji. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Ne znam da li je to greška ili što?

Naime u popisu potrebne dokumntacije za jednokratnu pomoć Zaklade HB između ostalog traže se i:

 

16) Kopija rodnih listova za sve članove zajedničkog kućanstva (ne smije biti stariji od 6 mjeseci).

17) Kopija Vjenčanog lista (može biti stariji od 6 mjeseci).

 

Meni bi logično bilo obrnuto. Do sada sam podnosio razne zahtjeve (stipendije za troje i besplatni udžbenici za četvero djece) i uvijek sam predavao kopije rodnih listova starijeg datuma a vjenčani list nije smio biti stariji od 6 mjeseci.

 

Molim nekog tko ima pozitivna ikustva sa Zakladom da mi odgovori na gornje pitanje, kako ne bih nepotrebno gubio vrijeme i novac u matičnom uredu. Hvala!

 

Moje pozitivno iskustvo sa Zakladom je slijedeće:

 

Prje dvije godine, na ime svoje kćeri, dobio sam 100%tni povrat novca uplaćenog za predupisni tečaj za polaganje ispita na filozofskom faxu. Radilo se o cca 2.400,00 kuna.

Dobro da sam sačuvao originalni račun.

Dobili bi i povrat za upis na fax (oko 6.000,00 kuna) ali je srećom upala bez plaćanja (tečaj joj je dosta pomogao).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija