Jump to content

U stan mi se provalom uselio uljez!?!?


hakela9

Preporučene objave

Molim pomoć i savjet ,što da radim,i kako da najbrže i najefikasnije istjeram tog čovjeka iz svog stana.

Naime u tom stanu u elitnom djelu Zagreba sam rođena odrasla sve do odlaska u inostranstvo,a od tad je u njemu moj bivši suprug.

Stan je samo jednim djelom u mom vlasništvu radi nerješenih imovinsko pravnih odnosa,muž je umro prošle godine i od tad je stan zaključan i povremeno obilažen od strane moje majke.

jučer mi je javljeno da se netko uselio u taj stan,tj.provalio i zamjenio bravu.

Dotični gospodin se pravda da ima papir na kojem mu jedan od suvlasnika poklanja svoj dio stana,ali i da je to točno,dali on smije prvaliti u stan u kojem je sav moj namještaj,sve stvari mog pok. muža,vrlo vrijedne umjetnine,slike,knjige,rukopisi????

MOLIM VAS DA MI POMOGNETE,što da uradim???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam donekle sličan slučaj. Stan se ispraznio, suvlasnički omjeri takvi da 2/3 suvlasnika suglasno da stan žele prodati a suvlasnik 1/3 bio je jedini stambeno nezbrinut i dobio pravo stanovanja do prodaje. Sudsku prodaju odugovlačio idućih 17 godina! Mislim da mu udovica još uvjek tamo živi jer je osoba koja je na dražbi kupila stan još nije iselila!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hakela9 je napisao:

Molim pomoć i savjet ,što da radim,i kako da najbrže i najefikasnije istjeram tog čovjeka iz svog stana.

Naime u tom stanu u elitnom djelu Zagreba sam rođena odrasla sve do odlaska u inostranstvo,a od tad je u njemu moj bivši suprug.

Stan je samo jednim djelom u mom vlasništvu radi nerješenih imovinsko pravnih odnosa,muž je umro prošle godine i od tad je stan zaključan i povremeno obilažen od strane moje majke.

jučer mi je javljeno da se netko uselio u taj stan,tj.provalio i zamjenio bravu.

Dotični gospodin se pravda da ima papir na kojem mu jedan od suvlasnika poklanja svoj dio stana,ali i da je to točno,dali on smije prvaliti u stan u kojem je sav moj namještaj,sve stvari mog pok. muža,vrlo vrijedne umjetnine,slike,knjige,rukopisi????

MOLIM VAS DA MI POMOGNETE,što da uradim???

 

 

 

Na dva nacina se mozete zastiti.

Jedan je da pokrenete parnicu zbog uduzimanja posjeda stana. Rok za podnosenje je 30 dana od dana saznanja za pocinjeno oduzimanje.

Drugi isto dabarn nacin je da podneset krivicnu prijavu/privatnu tuzbu zbog Narusavanja nepovredivosti doma iz clanka 122. Kaznennog Zakona.

Iskoristite ova oba metoda!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada ste i vi i kćer prijavljene na toj adresi - zaboravite parnice jer je to medvjeđa usluga

- nemojte dozvoliti da gospodin provalnik mirno stoji na vašem mjestu stanovanja - o

sobno vi ili kćer dođite sa dva zaštitara i izbacite ga na glavu van, a ukoliko protestira i počne mahati s darovnim ugovorom -

fino mu recite neka on ode na sud i digne parnicu - vi lijepo uđite u svoje boravište i posjed a gospodin neka trči po sudu i tužaka , a ne vi -

nakon toga pobrinite se da netko boravi u stanu neko vrijeme

pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo bude druga Sicilaja ako poslusate Koraljku. Sama samopomoc nije dozvoljena, a budete je primjenili niste nista bolji od onog sto je samovlasno upao u Vase prostorije doma.

 

 

Samovlasno smetanje

 

Članak 20.

 

(1) Samovlast je zabranjena; bez obzira na to kakav je posjed, nitko ga nema pravo samovlasno smetati, ako i smatra da ima jače pravo na posjed.

 

(2) Tko posjedniku bez njegove volje oduzme posjed ili ga u posjedovanju uznemirava, samovlasno je smetao njegov posjed.

 

(3) Ni osoba od koje je posjed pribavljen silom, potajno, odnosno prijevarom, ili zlouporabom povjerenja, ne smije samovlasno oduzeti taj posjed nakon što joj prestane pravo na zaštitu posjeda.

 

(4) Nije samovlasno smetanje posjeda ako je čin oduzimanja ili smetanja posjeda dopušten zakonom ili odlukom suda odnosno drugoga tijela, donesenom na temelju zakona koji to dopušta. No, samovlasno je i kad je čin oduzimanja ili smetanja posjeda učinjen u nekom javnom, društvenom ili

sličnom interesu, ako nije dopušten zakonom ili na temelju

zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

desimir je napisao:

Ovo bude druga Sicilaja ako poslusate Koraljku. Sama samopomoc nije dozvoljena, a budete je primjenili niste nista bolji od onog sto je samovlasno upao u Vase prostorije doma.

 

 

 

Samovlasno smetanje, samopomoć,... bullshit.

Ne radi se o oranici.

Čovjek je provalio u tuđi dom. Da smo pravna država policija bi ga odvela u lisicama.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

desimir je napisao:

Ovo bude druga Sicilaja ako poslusate Koraljku. Sama samopomoc nije dozvoljena, a budete je primjenili niste nista bolji od onog sto je samovlasno upao u Vase prostorije doma.

 

 

 

Samovlasno smetanje, samopomoć,... bullshit.

Čovjek je provalio u tuđi dom. Da smo pravna država policija bi ga odvela u lisicama.

:kavica:

 

Stvarno se pitam jesam li ja luda ili u HR NEŠTO NE VALJA???

PA ON JE MENI PROVALIO U STAN,A JA SAD TREBAM BITI KAO' FINA???

POLICIJA JE DOŠLA danas na uviđaj i samo konstatirala stanje,napravila zapisnik i snalazite se sami,pa to nije normalno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felix - hvala na podršci - hakela nemojte se nervirati i poslušajte moj savjet - čak i zakon o vlasničkim odosima spominje samopomoć prilikom očuvanja posjeda - doduše prilično neodređeno - a to nema veze sa samovlasti koju spominje desimir - nemojte se ljutiti na policiju , oni postupaju sukladno svojim ovlastima

 

- nemam mišiće već imam životno iskustvo iz jedne slične priče - osoba je doživila isto kao i hakela i bila je fina i unajmila odvjetnika pa je spor trajao cca šest godina i hrpu novaca i kad je došlo do dna onda im je odvjetnik rekao u stilu - nemojte nikome reći da sam to ja rekao , već dežurajte i vidite kada je stan prazan barem na par sati i tada uletite u stan i promijenite bravu, a kada oni dođu i zovu policiju izvadite osobne iskaznice i pravite se blesavi,pa neka vas gospodin tuži -

 

za sada pozdrav

 

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hakela9,

 

Ne stanujete u tom stanu a i stan je samo u jednom dijelu Vas ( ne kazete kolikim), te stoga nemate osnove da zurite i sami da primjenjujete nasilje.

U postupku zbog smetanja posjeda cete sigurno pobijediti, ako su svi vasi navodi tacni.

Povodom parnice za oduzimanje posjeda mozete predloziti izdavanje privremene mjere da se uljez odmah izbaci iz stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

desimir je napisao:

 

 

Ne stanujete u tom stanu te stoga nemate osnove da zurite i sami da primjenjujete nasilje.

U postupku zbog smetanja posjeda cete sigurno pobijediti, ako su svi vasi navodi tacni.

Povodom parnice za oduzimanje posjeda mozete predloziti izdavanje privremene mjere da se uljez odmah izbaci iz stana.

 

Desimire, gdje ti stanuješ? Reci hakeli9.

 

Kada odeš na godišnji, da ona lijepo provali u tvoj stan, a ti lijepo tuži za smetanje posjeda, traži privremene mjere, izbacivanje iz stana ,sve dok netko živi i tko zna što radi u stanu sa tvojom imovinom!

 

Jer, ako primjeniš prisilu, onda nisi ništa bolji od uljeza, kako sam kažeš!

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Felixx,

Ne nagovarajte pogresno gospodju.

 

Ona ima interesa da tuzi radi posjedovne zastite, medjutim, ona sama kaze da predmetni stan nije u njenom vlasnistvu, vec u suvlasnistvu.

Ovdje stranke moraju drzavu umijesati, prvo radi nastalog slucaja a poslije i da regulisu suvlasnicke ovlasti, ili cak da razvrgnu suvlasnistvo.

To sto navodis gospodju, nije drugo nego cisto anarhija.

Policija ju je takodjer uputila na legalni postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma pusti desimira , covjek nema pojma o cemu prica.

Evo ovako, ne odgovaras za izbacivanje njegovih stvari iz stana i za mjenjanje brave. Za fizicko nasilje bi mogla odgovarati ali cak i to ne bi trebao bit neki problem jer:

 

Koga drugi samovlasno smeta u posjedu, bilo da ga uznemirava u posjedu ili mu ga je oduzeo, ima pravo na zaštitu posjeda putem samopomoći.

 

cl. 21 zakona o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima

 

svakako je najbolje uciniti sljedece: cekate da covjek izade, promjenite bravu i izbacite njegove stvari ispred zgrade. To je 100% legalno i ne moze vam pravno nista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zzz_zzz je napisao:

ma pusti desimira , covjek nema pojma o cemu prica.

Evo ovako, ne odgovaras za izbacivanje njegovih stvari iz stana i za mjenjanje brave. Za fizicko nasilje bi mogla odgovarati ali cak i to ne bi trebao bit neki problem jer:

 

Koga drugi samovlasno smeta u posjedu, bilo da ga uznemirava u posjedu ili mu ga je oduzeo, ima pravo na zaštitu posjeda putem samopomoći.

 

cl. 21 zakona o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima

 

svakako je najbolje uciniti sljedece: cekate da covjek izade, promjenite bravu i izbacite njegove stvari ispred zgrade. To je 100% legalno i ne moze vam pravno nista.

 

Jeli hoces da kazes da je iskljuceno traziti zastitu sudskim putem?

Zasto pribjegavati nasilju, ako je sudski ishod izvjestan.

Meni u ovoj situaciji samopomoc izgleda mnogo komplikovanija nego sudski postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

desimir je napisao:

 

Zasto pribjegavati nasilju, ako je sudski ishod izvjestan.

Meni u ovoj situaciji samopomoc izgleda mnogo komplikovanija nego sudski postupak.

 

Desimire, prestani pisati gluposti.

 

Sudski ishod izvjestan?

Kod nas ništa nije sigurno.

I kada bi bio taj ishod? Za godinu? Dvije godine?

Koliko bi to sve koštalo? 10000 kn? 20000 kn?

U međuvremenu uljez nabije račune za režije koje ne plaća (10000 kn), pokrade dragocjenosti iz stana (vrijednost u desecima tisuća?).

 

Vrlo jednostavno i jeftino!

 

 

Da meni to netko napravi, letio bi momentalno iz stana, milom ili silom.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi desimire, sudski ishod je relativno izvjestan ali sud 100% sigurno nece izreci privremenu mjeru tako da zena moze cekati izmedu 1 i 2 godine prije nego moze useliti u stan (ipak se radi o takozvanom ubrzanom postupku koji traje u prosjeku "samo" godinu i nesto sitno...). Pa sad mi ti kazi sta je bolje, da ona odmah izbaci covjeka i on vlasnickom tuzbom kroz iducih 6,7 godina mora pokusavat doc u posjed dok ona tamo moze mirno zivjeti ili da ona posjedovnom tuzbom ustane protiv doticnog gospodina i iducih godinu dana provede u hotelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem svima na vrlo konstruktivnim prijedlozima ,iz kojih isčitavam da imam dva načina,od kojih mi se niti jedan niti drugi ne sviđa.

Ovakve stvari mogu se dešavati samo u HR i sličnim "banana" državama,da ti netko PROVALI u TVOJ stan,policija na moju prijavu izađe i to samo konstatira i napravi zapisnik i uputi te da tražiš svoje pravo na sudu?!?!?!?!?!?

HVALA SVIMA JOŠ JEDANPUT!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hakela9 je napisao:

Zahvaljujem svima na vrlo konstruktivnim prijedlozima ,iz kojih isčitavam da imam dva načina,od kojih mi se niti jedan niti drugi ne sviđa.

Ovakve stvari mogu se dešavati samo u HR i sličnim "banana" državama,da ti netko PROVALI u TVOJ stan,policija na moju prijavu izađe i to samo konstatira i napravi zapisnik i uputi te da tražiš svoje pravo na sudu?!?!?!?!?!?

HVALA SVIMA JOŠ JEDANPUT!!!

 

 

 

Hvala i tebi :palac: i sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hakela9 - dobili ste konstruktivne odgovore na vaš problem - ne krivite nikoga za vaše neriješene vlasničke odnose - niti u jednoj državi policija ne bi mogla riješiti vaš problem i nemojte zbog toga kvalificirati Hrvatsku kao banana državu -

isto bi bilo da je vaš stan u bilo kojoj drugoj europskoj državi - na vama je odluka na koji način ćete zaštiti svoju imovinu i nemojte očekivati da netko drugi to učini umjesto vas - pozdrav :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koraljka je napisao:

hakela9 - dobili ste konstruktivne odgovore na vaš problem - ne krivite nikoga za vaše neriješene vlasničke odnose - niti u jednoj državi policija ne bi mogla riješiti vaš problem i nemojte zbog toga kvalificirati Hrvatsku kao banana državu -

isto bi bilo da je vaš stan u bilo kojoj drugoj europskoj državi - na vama je odluka na koji način ćete zaštiti svoju imovinu i nemojte očekivati da netko drugi to učini umjesto vas - pozdrav :vrti:

 

Volim Hrvatsku, iako nije moja domovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo moje osobno iskustvo, nije baš utješno za hakelu9.

 

Od pokojnog oca naslijedio sam stan i ilegalnog stanara u njemu. Pokrenuo sudski postupak kako mi je bilo savjetovano.

 

EPILOG:

Sudski postupak trajao je 11(jedanaest godina)

Stan mi je vraćen devastiran, do sada sam utrošio 33.000 E za popravak.

 

Neplaćena struja 12.500 kn, pričuva 5.500kn, komunalna naknada 4.500 kn, odvoz komunalnog otpada 4.000kn

 

Sada vodim novi sudski postupak za naknadu izgubljene najamnine, i to nije sigurno da ću sudski uspjeti.

 

E sad pazite što je najljepše, postoji prijetnja zastare svih potraživanja. Možete li zamisliti veći apsurd nego da vas pravosudni sustav jedne "pravne države" dovede u situaciju da se 11 godina sudite za svoju imovinu, a onda vam pravo na naknadu oduzme zastarom.

 

 

 

Hakela9, mislim da ti je jasno što ti je za činiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija