Jump to content

UDRUGA ZA ZAŠTITU PRAVA OČEVA OSNIVANJE


dvugrine

Preporučene objave

Zanimalo bi me da se jave zainteresirani razvedeni očevi koji su zainteresirani za članstvo u udruzi očeva. Svi zainteresirani mogu poslati mail na moju adresu. Ja bi se angažirao da osnujemo udrugu. Time otvaram forum o izboru naziva udruge i djelatnost. Udruga kao takva npr" udruga za zaštitu prava očeva" ima pravo na simboličnu sufinanciranje od države, predložite visinu članarine!!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

drage moje majke i svaka budala moze roditi dijete ali su rijetke koje nakon rastave ne stavljaju novac kao jedinu stvar u kojoj otac moze sudjelovati u odgoju vašeg zajedničkog djeteta.koliko vas majki dozvoljavate da i otac odlučuje o tome u koju će školu ići dijete,što će trenirati,kako će se oblačiti i milijun drugih primjera.možda vas 2% ako i toliko.jedino što vas zamara nakon rastave je kako dobiti što veću alimentaciju.ovo se ne odnosi na očeve koji su zaboravili svoju roditeljsku ulogu nakon rastave jer takvi ni nisu vrijedni spomena,nego na ovakve koji se bore za svoju djecu i ja ih podržavam u osnivanju udruge jer na stotinu ženskih vrijeme je i za jednu udrugu očeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

pa u nekim odlukama treba sudjelovati otac, ali ne može donositi i konačne odluke, jer majka i dijete imaju drugačiji tempo života nego je bio kad je brak egzistirao. Majka mora prilagoditi dijete svim novim okolnostima, pa tako i da možda mora dodatno raditi.ne može otac odlučiti da dijete ide u školu koja je udaljenija nego što to uvjeti dozvoljavaju, ili majka ne može plaćati. Sve je to jako kompleksno, jer vaša supruga više ne živi za vas i nastoji prilagoditi svoje obaveze, slobodno vrijeme, financijske mogućnosti, najbolje što može SEBI I DJETETU.Vi se u taj novi sklad ne uklapate, pa vaše konačne odluke samo remete novi sklad. A vama preostaje da to prihvatite i da se eventualno složite s onim što vam supruga ili dijete koje je u dogovoru s majkom predlože.

Vi ne možete doći na njezina vrata i reći da ste za dijete odlučili nešto na svoju ruku, jer ne možete znati da li je to nešto dio njihovog zajedničkog plana.Ako ste razorili brak, to su na

žalost , problemi na koje ste morali misliti prije toga.

Svaka čast svakome tko želi pomoći, ali prije svake odluke treba postići dogovor, i uklopiti se u ono što odgovara djetetu ali i majci, jer dijete ipak živi s njom i to bi moglo iziskivati dodatni njezin angažman koji možda nije u mogućnosti o0sigurati baš tog trenutka kad vi predlažete.

Morate shvatiti da ste vi taj koji se mora prilagoditi nastaloj situaciji, jer oni su zajednica za sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam jedna zena koja potpuno podržava osnivanje udruge za muskarce.zene su jako zasticene zakonom s cime se slazem,no mnoge to iskoristavaju za osobnu osvetu.bivsa supruga mog supruga osvecuje mu se putem zakona koji ju stiti,a nije mu dopustila da vidi svoju kcer 8 godina.kada je njemu to dopi..... pa je prestao placati alimentaciju jer ako ima obvezu valjda ima i prava ona ga je istovremeno dala na sud i njegovim roditeljima poslala ovrhu jer se jos vodi na njihovu adresu.mi imamo dijete no ona mu od place 2330 kn uzima polovinu.da li netko zna da li njezinom udajom i promjenom prezimena djeteta prestaje i obveza placanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, ne prestaje obveza plaćanja uzdržavanja za dijete.ON TO NE DAJE BIVŠOJ SUPRUGI VEĆ SVOM DJETETU. Vi ste draga moja, trebala to sve znati kad ste se udavali za tog gospodina,a i nositi se s tim problemima skupa s njime. Može se jedino pokušati ukinuti uzdržavanje dijela za nju, ako gospdja nije u radnom odnosu i ako se u medjuvremenu udala za drugog, ali ako je sama i nezaposlena onda će to ići jako teško ili nikako.Ovrhu je mogla poslati odmah po presudi, već kod određivanja alimentacije, ali zašto nije to samo njih dvoje znaju, a zašto mu nije davala dijete isto tako samo njih dvoje znaju, možda je dijete u depresivnom stanju nakon susreta s ocem, zbog rastanka, stavite se u njen položaj, pa ćete možda naći neki odgovor. Svi samo pričate o tome koliko tko uzima, a koliko tko treba ili mora davati.

NITKO NE SPOMINJE OSJEĆAJE DJETETA.

 

ja sam dijete razvedenih roditelja i znate moji rastanci s ocem bili su tako bolni i teški da sam morala kod psihologa na razgovore,noćna mokrenja i svašta još da sada ne duljim.

Ipšak Vi gospodjo znate samo jednu stranu i ne možete osudjivati tu prvu ženu ni za što, pogotovo ako ste Vi uzrok rastave tog braka.

Pa sad ako otac misli da će si smanjiti uzdržavanje ili ga ne davati zato što ne vidja dijete, onda se grdno vara, a kako sada ima novu obitelj ne može si priuštiti niti rad na crno, pa da tu eskivira kao većina što radi.

SVAKA ČAST POJEDINCIMA KOJI NE SPADAJU U TU SKUPINU !!!!!!!!!

pOZDRAV!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne ja nisam razlog njihovoh rastanka.ali znam koja je bila situacija.dijete nije imalo nikakvih poteskoća jer je bilo staro 4 mjeseca kad ju je zadnji put vidio.to sto je ona bila neuredna,bezobrazna,bahata bio je razlog zasto ju je ostavio.nakon toga iz osvete ona njemu vise nije dopustala da vidi djete.ona i njezina mamica su vodile igru koja nije nimalo bila povoljna za dijete.dijete sada ima 8 gobina i nezna tko joj je otac,samo zato jer je majka uskratila vidanje .naravno uvijek se gleda koje su obaveze oceva,no nikada i njihova prava.on bi trebao ishoditi vidanje sa svojim djetetom putem policije pa mi vi na to recite koliko je to dobro za psihu djeteta i njezin buduci zivot.svi su tako orni osudivati oca,no sto je sa majkama koje ne gledaju na dobrobit djeteta nego na osvetu ostavljene zene

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tata_dva_sina

Prekaljeni forumaš

 

 

 

Pristupio/la: 2004/8/30

Objave/Postovi: 87

OBESPRAVLJENI OCEVI JAVITE SE , ZAJEDNO SMO JACI

 

zanima me koliko nas ima koji necemo bozicne praznike provesti bez djece, te vas molim da se skoncentriramo na jednu temu i da se svi skupa nadjemo na jednom mjestu i dogovorimo zajednicki medijski nastup placenim oglasom sa brojem koliko nas ima itd...

Osnivanje udruge je dosta vremena,trebamo samo znati koliko nas ima i krenuti u akciju kao sto to rade engleska udruga za prava oceva FATHER 4 JUSTICE !!!

boris.koruznjak@zg.htnet.hr

mob: #### 98 29 573

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jako sam zainteresiran za svaku pomoć ili savjet u vezi ove teme! Osjećam se jako degradirano kao roditelj, prije godinu dana sam se razveo i bivsa me sad ucjenjuje sa djetetom koje je jako vezano za mene (a i ja za dijete)! Zatražio sam skrbnistvo nad djetetom, ali izgleda da smo mi očevi automatski proglašeni LOŠIMA, bez obzira na okolnosti! Kome da se obratim, šta da napravim? Nemam iskustva, ali sve vodi tome DA OČEVI NEMAJU NIKAKVA PRAVA poslije razvoda osim da plaćaju alimentaciju! Pa zar je lova najvažnija? Moja ćerka ima sve ALI NEMA OCA JER MAJKA IMA OŽENJENOG LJUBAVNIKA! Dijete i ja obožavamo jedno drugog a ovo društvo i pravni sistem su nam dodijelili da budemo zajedno 48 sati SVAKA DVA TJEDNA! Jeli to briga za dječije dobro?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je postalo kao epidemija.Rastave braka se šire brže od gripe.

Ja sam za ljubav djeteta trpila i ljubavnicu koju je imao moj oženjeni muž.TO JA BILA ŽRTVA ZA DIJETE, pa što i vi gospodine niste to podnijeli za svoje dijete.Zašt o svakom preljubu većinom žena to mora izdržati, a muž to ne može podnijeti nikako kod svoje žena.

Sve se svodi na to da SVI SAMO MISLE NA SEBE A NITKO NA TU JADNU DJEČICU.

Da se mene pita ne bih dozvolila rastavu braka dok se ne utvrdi zašto do toga do lazi, tko je uzrok, osim u slučaju fizičkog zlostavljanja između partnera. Dijete bi ostajalo uz roditelje koji nije uzrok rastave braka, a onaj drugi neka plaća uzdržavanje 50% prihoda.

A Vaš suprug je gospođo znao za koga se veže prije nego je dobio dijete.

Brak je kompleksan i treba period da se partneri priviknu jedan na drugog.Vaš suprug se nakon 4 mj. starosti svog djeteta rastao, mislite da je to bilo zrelo od njega, pa on je tu ženu ostavio sa malim djetetom umjesto da je pokušao uskočiti tamo gdje je trebalo pomoći, a ne osjećati se manje važnim zato što mu je kuća neuredna.

Moja je kuća uredna,vrijedna sam i poštena žena i vrlo lijepa, pa eto moj suprug ipak mene prevario sa ženom nižeg stupnja obrazovanja, prljavicom koja se niti umiti ne zna, eto jer mu je dala.

Vaš suprug tada nije vjerojatno bio dovaljno zreo za brak, ali trebao je ipak malo usmjeriti tu ženu u pravom smjeru, možda živjeti bez roditelja, tko zna što bi onda bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nismo se razumjeli! Moja bivša je našla oženjenog ljubavnika I ONA JE ZATRAŽILA I PODNIJELA TUŽBU ZA RASTAVU BRAKA, valjda vjerujući da će se i taj njen rastaviti (njega boli dupe i poslije godinu i pol!), ona je mene ostavila i sad ja ne mogu odgajati svoje vlastito dijete, ne dozvoljava mi ni da ju viđam! Drago mi je da ste odmah, kao i CZSS, skočili u zaštitu žena, ALI I ŽENE MOGU BITI POKVARENE, SEBIČNE I BEZOSJEĆAJNE!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žao mi vas je jer znam kako je biti prevaren. Vaša supruga je glupo postupila kako sam gore navela zato jer je mislila na sebe a ne na dijete.

Moj suprug mene nije napustio zbog te druga , nadošao je nakon puno, puno razgovora, ali to jetrebalo izdržati i psuhički. To nije lako.Ja osobno bih svim preljubnicimai preljubnicama oduzela djecu u uzela 50% prihoda za uzdržavanje tog djeteta.

Za mene je težina preljuba jednaka učinio to muškarac ili žena.

Ne bih podržala niti jednu osobu koja to radi, jer mislim da je to , ja bih to tako nazvala, NAJGORA VRSTA BRAČNOG KRIMINALA.

Možda ste trebali više ustrajati da spasite brak, bez obzira što je ona željela rastavu, zbog djeteta i sebe.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nije tajna, gospodine Zoki koliko plaćate uzdržavanje za dijete i kolika su Vam primanja?

Ja sam pred razvodom, jer sam se zaljubio u drugu ženu, a s prvom imam malenu djevojčicu od 7 godina.Primanja su mi 7000 kn/mj i sada živim sa majkom,a žena i mala mi stanuju kao podstanari.

Ja sam mislio da tih 1600 kuna ide popola, tj. 800 kn ja i 800 kn ona.No ona se s tim ne slaže i traži više, jer ne može živjeti, tako barem kaže,a ima primanja 5000 kuna.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li moja primanja imaju veze sa visinom iznosa , jer imam 7000 kuna, a čuo sam da se potrebe djeteta mogu povećati s obzirom da veće mogućnosti roditelja, a isto tako i da sve obustave ne ulaze u obzir, samo neto plaća bez obustava.

Imam prijatelja koji plaća za dvoje djece 3000 kn/mj, pa me je zanimalo kolika su Vaša primanja na taj iznos uzdržavanja koje dajete.

Moram reći da žena ne sprječava kontakte s djetetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prim.dr.sc. Zdenke Gruden , Specijalnaa bolnica za psihijatriju djece i mladeži, Zagreb

DJETETU SU POTREBNA OBA RODITELJA

Pitanje: Je li djetetu,osim oceva novca potrebna i njegova ljubav ?

Kako se postupa prema majkama koje svoju djecu odgajaju kao da nemaju oca ili ga pogrešno prikazuju,a sve što je u vezi sa djetetom odlučuju same,bez dogovora sa ocem ? Tko mi može pomoći – pita T.D.

iz Zagreba ?

 

Začeće svakog djeteta nemoguće je bez oca i majke. I za njegov razvoj potrebna su oba roditelja. Duševnu razvoju djeteta podjednako trebaju i otac i majka. Majka osigurava djetetu tzv.bazičnu sigurnost. Otac je nužan za proces sublimacije. Otac pomaže djetetu u samokontroli te razvoju ideala i kreativnosti. Osoba koja smatra da je razvoj djeteta dovoljan samo jedan roditelj, bolesna je. Takva osoba nije zrela i svojim stavom pokazuje da nije sposobna za prirodni odnos s drugim spolom. Ona čezne za njima ali ga se plaši. Ne dopuštajući očevu prisutnost,majka izražava i svoju agresiju prema djetetu koje je 50 % rezultat i muškarčevih gena. Ogoj djeteta bez oca razvija u djetetu nesigurnost,čeznju za muškim principom i niz obrana,oponašajući pritom majku. Majčino nastojanje da oca drži podalje od djeteta ZLOČIN JE NAD DJETETOM. Ako je majka na taj način bolesna,otac treba poduzeti sve da bude uz dijete. ON MORA ZNATI DA JE U PRAVU.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

UVOĐENJE REDA Ministarstvo preporučilo iznose za utvrđivanje alimentacije

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

home

izdavaštvo

press clipping

 

 

Alimentacija ne smije biti manja od 1000 kn

 

ZAGREB - Prema upravo dovršenoj odluci ministrice pravosuđa Vesne Škare-Ožbolt, ni jedan sud u Hrvatskoj ne bi smio presuditi iznos alimentacije manji od 1000 kuna!

Naime, kako nam je potvrđeno u Ministarstvu pravosuđa, ministrica je, u skladu s obvezama koje joj nalaže Obiteljski zakon, pripremila podatke o prosječnim potrebama djeteta, odnosno iznose kojima bi se suci trebali voditi pri određivanju visine alimentacije. Odlučeno je da bi taj iznos za dijete predškolske dobi trebao biti 1440, a za dijete školskog uzrasta 1600 kuna.

U postupku određivanja visine uzdržavanja koje treba plaćati roditelj koji nakon razvoda ne živi s djetetom, sudac najprije uzima iznos prosječnih troškova djeteta i dijeli ga na oba roditelja. Tako bi, primjerice, roditelji djeteta od pet godina trebali u njegovu uzdržavanju sudjelovati s po 720 kuna.

 

Iznosi mogu biti veći

No, roditelju koji živi s djetetom u taj se iznos uračunava i njegov doprinos, odnosno svakodnevna briga i rad oko djeteta. Stoga se njegov novčani iznos u uzdržavanju smanjuje i za toliko se povećava iznos roditelja koji ne živi s djetetom. Prema procjenama stručnjaka, tako se ni u jednom slučaju ocu, koji nakon razvoda najčešće ne živi s djetetom, ne bi mogla dosuditi alimentacija manja od 1000 kuna.

- Toplo pozdravljam ovu odluku ministrice pravosuđa koja će dovesti do ujednačavanja sudske prakse i ukinuti sramotne presude poput alimentacija od 10 kuna. lako se o visini utvrđenih iznosa uvijek može raspravljati, jasno je da se potrebe djeteta ne mogu utvrditi točnošću apotekarske vage. Ministrica se očigledno vodila iznosima koje primaju udomiteljske obitelji i jako sam zadovoljna jer, nakon te odluke, nitko neće primati alimentaciju manju od 1000 kuna - kaže Ljubica Matijević Vrsaljko, pravobraniteljica za djecu, po zanimanju pravnica koja se dugi niz godina bavila obiteljskom problematikom.

Posebno upozorava na posljednju odredbu odluke u kojoj stoji da se djetetove potrebe uvećavaju u skladu s povećanim mogućnostima roditelja.

- To zapravo znači da su odlukom utvrđeni iznosi od 1440 i 1600 kuna minimalni, odnosno da se ispod njih ne smije ići. Naravno da roditelji koji više zarađuju trebaju i više plaćati - kaže pravobraniteljica.

Budući da do sada nije bilo određenih iznosa troškova djeteta na državnoj razini, o tome je odlučivao svaki sudac individualno, što je dovodilo do apsurdnih odluka. Primjerice, pretprošle je godine na Osječkom sudu jedan sudac odlučio da minimalni troškovi za petogodišnje dijete u Osijeku iznose 300 kuna, a njegov kolega za isto je dijete procijenio potrebe od 1100 kuna. Za dijete od tri godine potrebe su se kretale od 300 do 900 kuna, za šestogodišnje od 400 do 900 kuna, za osmogodišnjaka od 500 1100 kuna, za desetogodišnjaka od 1000 do 2000 kuna.

Zbog takve neujednačenosti odluku ministrice pravosuđa pozdravlja i dr. Branka Rešetar, asistentica na Katedri za obiteljsko pravo osječkog Pravnog fakulteta, koja je doktorirala upravo na temi alimentacija.

 

Više dobnih skupina

-Ovo je dobar početak u sređivanju situacije oko određivanja uzdržavanja za djecu. No, smatram da je trebalo odrediti iznose za više dobnih skupina, a ne samo dvije, te da je trebalo naznačiti da se ti iznosi povećavaju ako dijete ima zdravstvenih teškoća. Osobito treba upozoriti suce da su ovi iznosi minimalni jer se bojim da će se strogo držati tih odredbi te se neće odlučivati na određivanje viših alimentacija - kaže dr. Rešetar, koja je, zajedno sa skupinom stručnjaka, Ministarstvu pravosuđa predložila izradu mnogo preciznije tablice za izračun uzdržavanja.

 

 

Osigurati adekvatnu naplatu

Odluku ministrice Škare-Ožbolt s najvećim je oduševljenjem primila Udruga samohranih roditelja, koja u članstvu ima i ženu s dosuđenih 10 kuna alimentacije. - Za nas je to rijetko dobra vijest. Drago nam je čuti da se konačno nešto čini na zaštiti djece. No, nadamo se da je to početak, jer treba osigurati adekvatnu naplatu dosuđenih alimentacija - kaže Brankica Ivankovic, potpredsjednica Udruge.

 

Jutarnji list, 17.07.2004., Ivanka Toma i Kristina Turčin

 

Pozdrav SOS TATA!!!

Udruga za zastitu prava djece i njihovih oveva u osnivanju !!!

Trebamo obespravljene oceve,javite se !!!

To se ne desava netkome drugome,jer se moze desiti i vama !

e-mail : vidi gore .

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je divan članak! Volio bih samo saznati put do toga da viđam svoje dijete! Majka mog djeteta to zabranjuje, prijeti policijom, mada ja nisam ni nasilan, ne pijem, niti sam skrivio ili želio razvod! I djete me obožava! Ni na jedan način ju ne mogu ubijediti da mi dozvoli da bar na sat vremena vidim djete! Jutros sam poslao poruku i pitao mogu li BAR NA SAT VREMENA VIDJETI DJETE U NJENOM MJESTU BORAVKA, bar da prošetam sa djetetom po snijegu, pa je VELIKA MAJKA odgovorila DA NE MOŽE!! Kako ja mogu natjerati nju da porazgovara sa tim liječnicima, ONA JE BOLESNA A DRŽAVA I CZSS JU ŠTITE!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

11:43 29/1/2005

 

 

Anonimno

 

 

 

 

 

 

SOS TATA UDRUGA U OSNIVANJU OZUJAK 2005

 

 

OBESPRAVLJENI OČEVI JAVITE

SE

PORADI OSNIVANJA UDRUGE

ZA ZAŠTITU PRAVA DJECE I OČEVA

 

SOS TATA !!!

KRŠENJA PRAVA DJECE OD STRANE

NADLEŽNIH DRŽAVNIH INSTITUCIJA

ILI ZLOSTAVLJANJE SUPRUŽNIKA ZA VRIJEME RASTAVE BRAKA USKRAĆIVANJEM KONTAKATA SA DJECOM ŠTO LEGALIZIRAJU DJELATNICE CENTARA ZA SOCIJALNU SKRB

 

OVAJ TATA JE DJECU VIDIO 4 PUTA I NIJE BIO NA TRI ROĐENDANA A JOŠ UVIJEK JE U BRAKU !!!

NIJE IH VIDIO OD 15.12.2003-30.07.2004

I OD 30.08.2004 DO SADA

 

JA SAM TATA_DVA_SINA

NA www.LEGALIS.HR I JA SAM DAO PLAĆENI OGLAS U VEČERNJI LIST 17.12.2004

BROJ TELEFONA JE O,VIIII,VIII VIIII,VIII,II,VIIII,V,VII,III

email: boris.koruznjak@zg,htnet.hr

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Imam osjecaj da si zensko. Ija sam , ali ja poznajem barem dva muskarca , jedan je samohrani otac tri prekrasna decka , kojih se majka odrekla, jer joj se nije dalo nakon rastave bavit s njima, a on se i nakon rastave brinuo o tim djecacima , placao alimentaciju , vodio ih k sebi koliko mu je bilo dopusteno i td da ne duljim. Divan je otac , u kratko , a sve zene nisu bajne samom cinjenicom sto su zene!

Drugi je jos u braku u kojem on pati, on je taj kojeg se maltretira, a vrijedan je sposoban , njezan dobar tata male djevojcice. Rastao bi se ali se boji kako ce bez djeteta kojeg ce sigurno dobit majka. Koja i nije tako bajna majka, vise voli izlaske s curama nego bavit se djetetom koje je jos vrlo malo. Pa ovim putem molim sve koji su upuceni da mu pomognu , tj. da mu daju kakav koristan savjet. Hvala, Karla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon 90 dana drugostupanjsko tijelo je rijesilo negativno zalbu tj, i dalje drzava sustavno psihicki i emotivno zlostavlja djecu i oca jer ih sustavno udaljeljuje...

Sada slijede kaznene prijave protiv.

D.Keserice i Ureda sesvete

od tate dva sina....

KOJA SU PRAVA MOJE DJECE I MOJA U BRAKU PREMA OBITELJSKOM ZAKONU

VRIJEME JE ZA OSNIVANJE UDRUGE

SOS TATA

SVI KOJI IMATE SLICNE PROBLEME JAVITE SE NA E-MAIL ILI TELEFONOM NA BROJ GORE RIMSKI NAPISAN ...

boris.koruznjak@zg.htnet.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Thank you for your questions or comments. We appreciate hearing from you. This is an automated reply, please do not reply to this mailbox.

The information you entered into our feedback form has been converted into an e-mail. A copy of the e-mail is included below for your reference. It has also been sent directly to the person(s) working in your area of interest, who will be in touch with you as necessary.

If you need to follow up on your query, please make use of our feedback form at: http://www.unicef.org/about/contact_contactusform.html

----------------------------------------------------------------------------

 

From: boris.koruznjak@zg.htnet.hr

Subject: Feedback from boris.koruznjak@zg.htnet.hr - Re: child rights

 

A public user of the UNICEF website has made an inquiry or comment that relates to your area. Please review their e-mail below and respond directly to the user as soon as possible.

 

Message:

I am father of two sons Tin 21.04.1997 and Leon 15.12.2000,

in divorce progress but still in legal marriage.

Aftre when fist step is over on instituitons of social care they didnt me send and write on my demand permissions to see my children after 60 days because my wife denided me contact with my sons ilegal for 4 mounths,so I must come with urgent police intervetions on my demand to see my childrens and gave him present for 3. birthday.

After 4 mounths i get a legal papers which denided me any contact with my childrens witout any resonable and rational reasons,and this instituins didnt procced my protest to the second level to the Ministry of health and social care.They lied that I didnt gave to theis my papers and I have original prove with date .

A ministry of health after 90 days (60 days is time out for solve my protest) still forbiden me contact with my sons.

I didnt see mz childrens from 15.12.2003 till 30.07.2004 and from 30.08.2004 till now.

I organised others fathers in Croatia with same problems who have problems wit LEGAL STATE INSTITUINS IN CROATIA WICH SISTEMATIC BROKE AND DENIED CHILDRENS RIGHTS.

I have all original papers which prove that this is A LEGAL CRIME FROM GOVERMENT INSTITUIONS WHICH LEGALISE DENIDED CONTAT WHICH MAKE CHILDRENS MATHERS TO BE LEGAL,BECAUSE OTHER WISE THEY ALL MUST BE IN JAIL BECAUSE OF FAMILY LAW,

NO ONE CAN RETURN WASTED TIME WHICH MY CHILDREN AND I ARE NOT TOGETHER AND 3 BIRTHDAY MY CHILDREN HAVE NOT PICTURES WITH THEIRS FATHERS.

ALSO NEWSPAPER DONT WANT TO WRITE ABOUT THIS PROBLEMS BECAUSE STATE IS INVOLVED AND IS MAIN CHILDREN RIHGTS BROKER.

I TRZY TO ORGANISE FATHERS WITH SAME PROBLEMS TO CIVIL UNION

SOS TATA (DAD)...

PLEASE SEND THIS PROBLEMS BECAUSE THIS IS SISTEMATIC AND THIS IS NOT ONLY ONE ISOLATED CASE IN CROATIA..

I AM STILL IN MARRIAGE AND WHAT IS RIGHTS OF MY CHILDREN AND ME !!

PLEASE ALARM INSTITUIONS ABOUT THIS PROBLEM BECAUSE WE ARE NOT EQUAL IN FAMILY LAW AND NO ONE ASK MY CHILDREN WHAT THEY WANTS AND THINK

IT ONLY TO LEGALISE SELF AND SICK FRUSTRATIONS OF THEIRS MOTHERS..

CHILDRENS LOST ANY EMOTIONAL AND PSICAL CONTACT WITH THEIRS FATHERS AND NO ONE CAN RESTORE THIS AFTER LONG TIME..

THIS CHILDRENS ARE LOST FOR EVER IN THEIR EMOTIONAL AND PSCYHOFISICAL CONECTIONS WITH THEIRS FATHER,THIS IS COLL PES ....

PLEASE MAKE SOME MOVEMENT AND STEP TO ALARM GOVERMENT ABOUT THIS PROBLEMS.

EVERYBODY JUST MONITORING HOW CHILDRENS RIGHTS ARE PERMANENT AND SISTEMATIC BROKEN AND NO ONE MAKE ANY ACTIONS TO STOP THIS....

ONE LEGAL GOVERMENT INSTITUIONS AGAINST OTHER ...

PLEASE HELP !!!

I WROTE ABOUT 150 PAGES OF PAPER TO FIGHTS FOR MY CHILDREN RIGHTS AND AFTER 2 YEARS I AM STILL ON THE BEGINNING.

I FELL LIKE DON QUICHOT FIGTS WITH WINDMILLS ?

I WILL CHANGE COUNTRY FOR ONE YEARS BECAUSE MY LIFE IS WASTED IN CROATIA AND THIS FIGHTS , I DONT WANT TO LIVE IN THAT COUNTRY.

MY SONS WILL BE FORGOT ME..

THANKS IN ADVANCE

 

ING.BORIS KORUZNJAK

VRTECI 26

10 000 ZAGREB

CROATIA

+385 98 98 29 573

boris.koruznjak@zg.htnet.hr

 

 

-----------------------------------------

***************************************************************************

*********************** The contents of this email and any attachments are

confidential. It is intended for the named recipient(s) only. If you have

received this email in error please notify the system manager or the

sender immediately and do not disclose the contents to any one or make

copies. ** IronMail at NYHQ scanned this email for viruses, vandals and

malicious content ** *****************************************************

*********************************************

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam se obratila unicef-u..vidjet cemo....

 

 

Thank you for your questions or comments. We appreciate hearing from

you. This is an automated reply, please do not reply to this mailbox.

The information you entered into our feedback form has been converted

into an e-mail. A copy of the e-mail is included below for your

reference. It has also been sent directly to the person(s) working in your area

of interest, who will be in touch with you as necessary.

If you need to follow up on your query, please make use of our feedback

form at: http://www.unicef.org/about/contact_contactusform.html

----------------------------------------------------------------------------

 

From:

Subject: Re: child rights

 

A public user of the UNICEF website has made an inquiry or comment that

relates to your area. Please review their e-mail below and respond

directly to the user as soon as possible.

 

Message:

To Whom It May Concern,

 

I am writing to you about my stepdaughter who lives in Zagreb, Croatia

with her mother. Her mother has restricted all kinds of contact with me

and her father (who is my husband). She is a very jealous woman who has

very low self-esteem and because of this she tortures everyone around

her including her own child. My husband has gone through many years of

pain with his ex-wife and the fact that even in the past she has not let

him see her or when she does she calls every five seconds and makes

their daughter miserable. To make a really long story short, my husband

hasn't had contact with his daughter in almost 10 months because she has

changed her cell phone number and noone ever responds at their home

telephone number. She has completely brain washed their daughter and she

has become a robot because she is a afraid of her mother. My husband has

tried to contact the social affairs agency in regards to this and noone

seems to care. Only mothers have rights to their children in croatia

and the right to receive child support payments. Fathers absolutely have

no rights. This is not an isolated situation. In fact, many fathers

have the same problems and right their thoughs on a croatian webstite

called www.legalis.hr. They all do not know what to do because the

governement does not support them and instead only supports women rights.

Please let me me know if there is anything that unicef can do to address

this problem in croatia. There is so much corruption in croatia and

perhaps if an outside institution like unicef put pressure on them they would

take the initiative to pass laws that protected fathers and their

children.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno mi je zao sto taj covijek tako zivi.No ja sam zena koja tako zivi, isto kao i on.

Kad bih znala kako izici iz svega ovoga normalan ,

ja bih pobjegla glavom bez obzira, ali ne ide to tako lako, na zalost.

Osobama koje zanemaruju obitelj treba bezuvjetno uskratiti djecu prilikom rastave braka, ali na zalost moral i roditeljska sposobnost se ne uzima u obzir prilikom rastave braka, vec se to automatski dodjeljuje majci, sto je i logicno kad se nista drugo ne uzima u obzir, ni kako je doslo do raspada bracne zajednice,moralnost osoba u toj zajednici i kako dijete reagira na svoje roditelje ( i oca i majku).

No za to treba puno vise novca, pa se to ne upraznjava, vec se brak razvede najcesce zbog " nepomirljivih razlika" ili tzv.neslaganja karaktera iza cega se kriju razlicite stvari tipa preljuba, financijskih problema, netolerancije, prkosa itd.

S obzirom da se to ne utvrdjuje i da je ovo slobodna zemlja, demokratska, onda svatko moze raditi sto hoce, otici skim hoce, kad hoce i ne zeljeti se mijenjati, jer se ne zeli ni pokusati korigirati, jer je to njegovo pravo ( zvuci sebicno, ali koga je to briga_- podjednako to rade i muskarci i zene), onda sudovima niti ne ostaje nista drugo nego da dijete automatski dodijeli majci ( ne bavi se tim istrazivanjima, pa nema niti dokaza o tome o kakvoj se osobi radi), iako ona ne mora biti bolji roditelj.

Nisu sve samohrane majke zmije kako ih se cesto proziva ( da bi se neke zene morale javno ogradjivati od njih sto su uopce zene, a hladne su kao led ), kao sto niti svi ocevi ne placaju alimentaciju.

I medju jednima i drugima ima divnih ljudi, ali neka iskompleksirana nekolicina uzrokuje da se o svima jednako misli.

Mislim da bi se za dodjelu djeteta trebalo dobro utvrdit ikome ga povjeriti na skrbnistvo, kakvoj osobi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

U svezi glede osnivanja udruge a prema djelovanju tajnih slobodozidarskih i inih gradjevinskih udruzenja informacija u je tajna ...za sada a ocigledno niste clan osnivacke skupstine te vas se i ne tice..

pratite i dalje vodece dnevne medije koje pisu ravnopravno o toj i slicnim temama...

otmicar vlastite kceri

neuspjesna umjetna oplodnja kod muskaraca

muskarci hoce pravo na svoju djecu umjetnom oplodnjom

itd...

otac ne vidja svoju djecu...

itd...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tata dva sina

s obzirom da se niste javili e.mailom ili telefonom da bi ste pomogli u osnivanju udruge ili imate osobni slican problem nisam smatrao da bi ste trebali znati sto se desava....

radi se na osnivanju udruge a kao sto kaze uvazena moderatorica postoji registar udruga sa pravom javnosti te za one koji nisu u kontaktu sa ljudima koji se ocajnicki pokusavaju udruziti podijeliti bol i razocarenje

i koji su se javili na gore navedeni telefonski broj ili e-mail adresu a vasa znatizelja je upitna odgovor je dan u simbolicko metafizckom znacenju sa dubljim reperkusijama

tata dva sina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao što se lijepo i vidi na dan 21.03.2005.i to iz razloga što je njen sadržaj činilo ponavljanje jednog dijela Vaših ranije objavljenih postova koji i dalje stoje netaknuti/neobrisani, a pored njih objavljena je i cijela početna strana ovoga portala..sa sadržajem, anketom, vijestima, izbornikom...što sve skupa nije imalo nikakvog smisla...a pogotovo nije bilo odgovor na postavljeni upit..

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro,shvatio sam.

Zena me ne zeli vise,djeca odbijaju telefonski kontakt sa mnom,na ministarstvu zdrastva sam im isto dosadio, a sto ce biti tek kad udrugu osnujem...

Zex,jel mogu na tebe racunati ...

Dobro,ja sam sve svoje rekao na legalisu...

Povlacim se i ostajte mi lijepo pozdravljeni...

tata dva sina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ocito ne pratite lik i djelo tate dva sina od pocetka na ovom portalu. Vjerojatno necete imati tu srecu da i vas pocne vrijedjati jer mu idete niz dlaku, ali moderatore smeta da bilo koga iz bilo kojeg razloga ovdje vrijedja, jer postujemo i zahtjevamo minimum civiliziranog kulturnog ponasanja, a to korisnik kojeg branite cesto nije u bio u stanju. Cak i nakon visekratnih zamolbi i poticanja da uocene probleme rjesava osnivanjem udruge i davanjem nase podrske da ostvari kontakte s obitelji, nije se ustegnu od pljuvanja koga stigne, pa i moderatora, koje, uzgred budi receno, niti ne pozna ali je u stanju o njima suditi.

Korisnik kojeg branite je drugi koji je zamoljen da promjeni ton i sadrzaj pisanja, a prvi i jedini na ovom portalu kojem je obrisan profil zbog vulgarnosti i nepristojnosti, postovani anonimuse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tata dva sina se potpise na post...

a repliku je objavio nezaustavljivi sa mog pc sto je tocno...

nisam spao na takve grane da sam sebe anonimno branim jer moj stil je drugaciji.

za razliku od svih ostalih mrtvih puhala nas dvojica smo se nasli i udruzili snage te zajedno sa ocem cije je djete oteto na tajvan radimo na osnivanju udruge.

ja nitkoga ne vrijedjam vec si to vi moderatori dopustate...

tata dva sina

inz.elektrotehnike boris koruznjak

eto samo toliko a sad cu energiju preusmjeriti na konkretne akcije...

eto sad napokon odlazim....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija