Jump to content

Mobbing - my story


ZastoJa

Preporučene objave

Olakšajte dušu. A čemu služi Caffe? :namiguje:

 

Najgori mobbing doživjela sam na radnom mjestu za koje sam mislila da će mi biti najbolje u životu. Nakon rada po tvornicama, uspjela se zaposliti u državnoj službi, reko, OK, plaća će čak biti manja, ali konačno ću imati bolje uvjete, posao u struci, prekovremene plaćene, godišnji, manje stresa...od početka je bilo u redu. Sve dok šef nije otišao u mirovinu i došla nova šefica na vlast, do tog trenutka meni jednaka po radnom mjestu (iako neodgovarajuće struke i sa puno manje znanja od mene, što se i vidjelo). Osim mobbinga vezanog uz posao – optuživanje za neizvršavanje ili krivo izvršavanje nekog zadatka (baci mi na stol predmet koji je obrađivao kolega, što se vidi po potpisu njegovom, halo?, i dere se kak sam nesposobna i ne znam računati), slanje na teren u najudaljenije mjesto u županiji kad nije potrebno, ali kao nema službenog auta idi svojim (što uopće nitko nije radio i od nikog drugog se nije zahtjevalo jer se troškovi benzina nisu vraćali), neodobravanje više plaće za vrijeme kad sam ju mjenjala (na što sam imala pravo prema Zakonu o državnim službenicima, bla, bla….za neinformirane, za više od 7 dana, imala sam to pravo jer je njezino radno mjesto veće složenosti; kad je kolega radio isto, njemu je veća plaća za razdoblje zamjene bila odobrena), potcjenjivanje mog znanja i prisvajanje zasluga za ono što bi ja napravila (radila i pred menom i meni iza leđa; primjer: zove njoj nadređeni da nešto pita, ali traži baš nju jer mu je ona rekla da ja to ionak ne znam) – puno gore je bilo ono nevezano za posao.

Svakodnevno vrijeđanje mog izgleda, dobacivanje da nek debela ide jesti da ne izgubi slučajno koju kilu, naprimjer… Nekako putem, postalo je normalno da ostali iz odjela (bilo nas je 5 inače) ujutro najmanje 1h provode na kavi u obližnjem kafiću. Postepeno je to prešlo u to da je kolega odlazil s posla furati klinca na nogomet, drugi je išel doma odnijeti kruh kaj se ženica ne bu mučila, jedan je čak znao spavati na poslu, lijepo bi odmorio nakon obroka, šefica je išla na frizuru, i tak svaki dan…meni je bez pardona bilo rečeno: ako tko zove, na terenu smo. Što su i bili, ne? A ja sam radila umjesto njih i lagala. Samo jednom prilikom sam i ja otišla. I to na posla sata. Da, otišla sam kad nije bilo baš nužno. Ali bilo je 1x i na pola sata, mjerila sam. Mislila sam, k vragu, pa ako mogu oni…Kad sam se vratila dobila sam komentar da ako imam kaj za obaviti nek to radim van radnog vremena. Kako je vrijeme odmicalo, tako su ljudi sve više tražili mene kad bi zvali, htjeli sa mnom surađivati jer sam imala znanja i načina, sve smo se uvijek lijepo dogovorili, poštivali su me i sl, čak su mi znali reći da dobro znaju kak je meni raditi sa…jelte…bez da sam išta sama skomentirala.

Kulminiralo je kad sam ja odlučila više nikog ne pokrivati i jedan dan nisam uklonila tragove redovite konzumacije alkohola u našem odjelu (inače sam pospremala boce, bacala ambalažu, prala čaše, a sama nisam pila, ne pada mi na pamet) – ostavila sam praznu flašu na sred stola gdje ju je kolega ostavil kad ju je „dokrajčil“. I čekala. Pogađate. Šefica me počastila sa „Koju p... m... nisi maknula tu flašu? Ispod časti ti je? Gledam te cijeli dan da li buš maknula to?!“:-o

 

Dan kada mi je rekla da mi ne budu produžili ugovor bio mi je najbolji dan u životu. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

A zakaj ih nisi sve sje*ala? Prijava višoj instanci. tak i tak nisi imala kaj zgubiti. Trebala si radi sebe i radi svih nas koji trpimo i palćamo neradnike,hoštaplere i kriminalce. Ja ih bi nasadil, da bi se ćulo do ministra,novinara i TV-a. :vrag:

 

Pa, ajmo reći da nije baš da nisam ništa poduzela, nisam ju prijavila višoj instanci, ali jesam podigla prašinu kad sam pismeno obrazložila toj višoj instanci zašto smatram da bi me trebali ostaviti u Ministarstvu i koje sve sam poslove radila koje nisam trebala prema opisu, a zbog kojih su mi bila povrijeđena prava, na kraju krajeva, i godišnji mi je propao da bi sve šljakalo dok šefice nema. Čula sam od drugih da je pop..... kad je čula za to, pričalo se naveliko. Iako sam ja apsolutno napisala sve istinu i nimalo nikog nisam pljuvala. Sve ovo što su mi radili sam izostavila, napisala sam samo malo pismo "samopromocije". Ono, znate Vi koga imate?! :-D

 

Inače, ja tamo niti nisam mogla ostati, razboljela bi se, ali bilo bi opcija da me se preseli u drugi grad gdje su upravo trebali pomoć na poslovima koje sam ja radila. Pa niti u tome nije bilo volje od nadređenih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

santolina je napisao:

Tako nezdrava sredina jako utice na zdravlje i treba se sto prije maknit, vas su izabrali za dezurnog krivca po nekom njihovom kljucu. Dobro je sto ste naucili materiju i sad to probajte unovciti dalje.

 

Unovčavanje mi nikako ne ide - samo odbijenice. :tuzan:

Ali ne damo se, ne?

U međuvremenu ima tu na Legalisu podosta već ljudi kojima sam pomogla kroz stručne ispite ili savjetima iz struke. Osjećam se ko Caritas. :smijeh:

I dođe mi kad mi netko pošalje poruku: ".....ja sam poslodavac i bila mi je inspekcija, recite mi ovo, recite mi ono, kaj da radim..." da mu napišem: plati (čitaj: zaposli me) pa budem ti rekla :-D .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Kad sam vidjela da se nešto "kuha", iskoristila sam neka svoja poznanstva da bi saznala u čemu je problem, zašto sam baš ja trn u oku i što sam takvog ipak napravila da me šefica onak otvoreno ne podnosi i maltretira. Ono što sam saznala samo je potvrdilo moje sumnje. Moj doušnik :-D je rekao ovako: Priča se po XXXXXX da se ona tebe želi riješiti zbog sebe.

 

Hvala. Veći kompliment nisam mogla dobiti. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija