Jump to content

prijetnja smrću


Maja_24

Preporučene objave

Bok svima, htjela bih odgovore kompetentnih ljudi na situaciju u kojojse nalazi meni draga osoba.

 

Naime nakon 30 god braka žena se odluči na razvod, ode od kuće,ne traži apsolutno ništa ( materijalno) i samo želi slobodu.Muž joj neda mira, prijeti joj smrću, uznemiruje prijatelje itd.Ne smije se pojaviti u svom gradu gdje joj djeca žive, ma nesmije apsolutno ništa, on joj praktički vlada životom..

 

E sada me zanima slijedeće; dali ona može bilo što napraviti

da si ga skine sa vrata, s obzirom da nam pravna država

ne funkcionira i da takvi slučajevi završavaju u crnoj

kronici. Dali može on dobiti zabranu pristupa ili na

osnovi navedenih optužbi koje su argumetirane,

znači postoje dokazi u vidu poruka, poziva itd., dali

može dobiti kaznu zatvora ili bilo što učinkovito što

bi popravilo ovu situaciju. Molila bih vas da pomognete

i da bar kažete svoje mišljenje što biste recimo Vi učinili?

 

Hvala na razumijevanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro znam ,nažalost koji su to problemi jer ih i ja imam.Pročitajte moj post svakodnevno maltretiranje i sve će vam biti jasno.Tako da odgovora na sve ovo neznam i nisam još dobila,što uraditi da se rješim manijaka.Naime ja sam bila u vezi samo i ništa me ne veže sa tom osobom,ni brak ,ni djeca ,pa ni policija ni niko mi još nisu pomogli a pomoć sam tražila svugdje.....Nažalost znam da vam nisam s ovim pomogla ali postavljam ista pitanja ko i vi.Kako se rješiti budale i kako dobiti zabranu pristupa bez da me fizički napadne?????jer tad je kasno :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U policiji je bila i rekao je gosp.policajac da se citiram

¨mani ćorava posla ¨..Kao šta žena misli da može protiv

muškarca? Mislim, nemam riječi, valjda treba otići u krim kod inspektora ili što već?

Manijak ima kući arsenal oružja, ima PTSP želi je

ubiti pa zatim sebe...

Dali može on na osnovi prijetnji dobiti zabranu pristupa

ili zatvorsku kazu zbog oružja u kući?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam upravo to i napravila otišla u policiju napravila par zapisnika pokazala sve poruke ,oni su to zapisali i sve je to uz traženje mog odvjetnika otišlo u državno odvjetništvo kao kaznena prijava .Još čekam odgovor a manijak i dalje luduje.Od policije ništa ,tako slično su i meni rekli da promjenim broj i mala nemoj više imati s takvima posla......Kako sam skužila zabranu daje sud a čak su mi rekli i da poruke na sudu nekada ne vrijede jer citiram rječi policajca :te poruke je mogla i moja baba napisati ,uzeti njemu mob....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve je to tako kako ste rekli..Meni je moja bivša stavila snimku satelitske karte na kojoj je označila moju kući i dolje stavila poruku ,,tu živi taj i taj tko ga hoće maknut da zna", sve to na facebooku. Najprije su se izgovarali u policiji da ne mogu pregledati snimku jer su umrežani, radi virusa (priložio cd kao dokaz).Međutim, ostala vrijeđanja i prijetnje su trajale mjesecima prije (i njih sam snimio na isti cd). Nakon sat-dva zovu me iz policije da mogu doći prijavit (vjerojatno kada su sve pregledali). Drugi dan sam došao, napisali zapisnik, i sad je pitanje dali će državno odvjetništvo prihvatiti. Već mjesec dan i više prošlo pa ništa.

Možete li mi odgovorit jeste li vi u policiji dobili kopiju zapisnika ili bilo što kao potvrdu da ste prijavili?

Inače, svi su oni teški kad su u pitanju informatički dokazi. Sudstvo je zastarjelo, nemaju pojma kako provjerit vjerodostojnost....ili im se neda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon nekolko prijava policiji i njihovog opominjanja njega ,što nije bilo učinkovito taj me luđak napao jednu večer na cesti pri čemu me je njegov prijatelj čak i udario ja sam otišla u policiju i podigla kaznenu prijavu.Potpisala sam tu izjavu ali ja nisam dobila nikakav papir.Čekala sam opet mjesecima da se neko javi ,oni ili državno ali niko ništa,Pa sam zvala u par navrata u policiju da pitam šta je s tim ,međutim niko nema pojma,taj inspektor kaže da je u odvjetništvu a ja nazovem i tamo,nikad čuli.Pa sam shvatila da je to očito u smeću .Pa sam platila odvjetnika koji mi je ispisao kaznenu kako bog zapovijeda i tek tad je to otišlo na odvjetništvo.Nakon toga poslije dva mjeseca imali smo razgovore u policiji jer je to tražilo odvjetništvo,ja ,moji svjedoci i on.I sad čekam odgovor odvjetništva da li to ide na sud,ali čekam već4 mjeseca i više .Moj odvjetnik kaže da to tako i ide sporo i da se i odbije bili bi obavješteni.Tako da ja živim u nadi ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa onda...s obzirom da od ovoga nije prošlo puno vremena, otići ću na policiju i tražiti preslik zapisnika, da mi treba kao za sud radi rastave braka, pa ću vidjeti reakciju.

A onda u državno odvjetništvo? Odvjetnika neću jer su kao sveta voda. Ili ga osobno poznaj, ili ga dobro podmaži, inače, pokupi ti pare a od djela ništa!

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušajte tako ,samo jedno je sigurno da nažalost dugo traje i kao što su mi rekli u policiji a i moj odvjetnik odvjetništvo mora odgovorit ,pa i ako i negativno biti ću obavještena ja i moj odvjetnik.Zato još i čekam.A u odvjetništvo sam zvala i provjerila to je tamo,samo čeka red a nažalost do sad me več idiot moga ubit i ko zna koliko će to još potrajati....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svakako policija ne bi tribala na taj način komunicirati sa strankama.znam iz vlastitog iskustva da su zbog poziva s prijetnjama otišli i upozorili drugu stranu te o svemu napravili zapisnik.a nisu bile poruke već pozivi (znači nisam mogao dokazati sadržaj razgovora).u svakom slučaju neka gospođa pokuša opet otići to prijaviti ali neka traži nekog tko se time (takvim slučajevima )bavi.ima pravo biti saslušana i čak dobiti nekav zapisnik(kopiju) s tim da za to mora ispuniti njihov zahtjev te doniti 10-20 kn taksenih maraka.i za svaku prijetnju ponoviti postupak a policija bi tribala ukoliko nastavi tako napisati prijedlog kaznene prijave protiv b.supruga gospođe. gospođa može također otići na dorh i tamo će djelatnici po tome napraviti prijedlog kaznene prijave. ako ne odvjetnika pa nek se on bavi time ali to naravno će morati platit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gosp. Marlino, novac nije problem, pričekat će sa prijavom

zbo udaje svoje kćeri u 5. mj, jer se tamo trebaju obadvoje

pojaviti, pitanje je hoće li je tamo napasti i što će se

dogoditi. Stvarno mi je žao ljudi koji to prolaze, jer je

to strašan stres i grozan život. Ona je na tabletama već

2 godine koliko to traje. Jučer su razgovarali jer mu se

nakon 100-tog poziva javila i rekao joj je da će je ubiti

kad-tad i da joj spasa nema. Žalosno je što imaju 3 djece

koji će ih uvijek vezati, a kojima se kako stvari stoje neće

moći na svadbi pojaviti.Ona živi u drugoj županiji , tj.pobjegla je od njega, ne dolazi u svoj grad gdje joj

djeca žive, okrenuo joj se život naopačke. A muž živi u

zajedničkom stanu, uživa, prijeti se..Ma strašna situacija.

 

Zanima me kako se takvim MANIJACIMA ne može ništa?

Jel to iz razloga što pravna država ne funkcionira ili

toliki broj policijskih službenika ne radi svoj posao?

 

Pa završiti će mrtva jednog dana i onda nikom ništa?

 

Teško mi se s time pomiriti :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vjerujem da joj je teško ali na način da "bježi" od budale i da svoje zdravlje upropaštava ne rješava problem.time tom čovjeku upravo daje do znanja da je može maltretirati i tlačiti cili život.svakako moj je savjet da pokuša opet kod policije pa nije moguće da nikoga nije briga.jer za tražiti zabranu pristupa mora imati dokaza(jako puno) da joj bivši neprestalno prijeti,a upravo i te prijave policiji ukoliko postoje službene bilješke su dokazi koji vrije na sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U takvoj situaciji ja bi nabavio 357 Magnum panek me nazove i nek dođe. Ko ti se usudi raditi takve stvari nije drugo zaslužio. Bolje je odrobijatati 2-3 godine za kretena nnego patiti celi život u strahz. Strah je najstrašnija emocija u kojoj je sve moguće. Čovjek je pao sa neznam kojeg kata i preživio. Straha radi. Takva se snaga razvija u čovjeka kad mi je život ugrožen. :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

cigo1,

:no-no: pričat' gluposti. :ljut:

 

Ma znam šefe,da sam zlupal bedastoću...al popi**im kad čujem takve stvari...pa to je prestrašno...pa kaj treba žensku prvo unakazit,skratit je za glavu ...pa da onda institucije nekaj poduzmu...pa kaj to je ...gde to živimo ..na divljem zapadu...pa vidiš kaj se dogodilo dečecu v karlovcu...opal je na sanduk...i da ni bilo medijske hajke...kaj bi ...pojel vuk magare...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo su situacije kad uitinu čovijek zastane i ne zna što bi rekao.

Da se radi o nekoj javnoj osobi cijela hrvatska bi se digla na noge. Ali kad se radi o tzv. "malom čovjeku" onda se sve prepušta slučaju i pojedinac se s pravom osjeća bezvrijedan.

Prijetnja je prijetnja, mislim da je policija do sada morala procijeniti koliko je to ozbiljno i zaštititi gospođu.

Koja je uloga djece u svemu tome. To su koliko vidim odrasli ljudi, na koji način oni pomažu i štite majku.

Ne radi se o bježanju ali pitam se je li mudro u ovoj situaciji da tako kažm ići pred nišan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premještam u kazneno.

 

Moram priznati da sam neugodno iznenađen lošim iskustvima žrtava obiteljskog nasilja uslijed nepostupanja policije ili državnog odvjetništva.

 

Iz iskustva mogu reći da dobar dio pravosudnog sistema ima poprilično učinkovit pristup kažnjavanju obiteljskog nasilja.

 

Tu prije svega mislim trenutno zadržavanje, a potom i pritvaranje nasilnika za kojeg postoje nesumnjivi dokazi da je počinio nasilje u obitelji.

 

Ukoliko bilo tko ne djeluje promptno, bez obzira da li se radi o MUP-u, prekršajnom ili redovnom sudu, podsjetite ih na Protokol o suzbijanju nasilja u obitelji koji regulira hitne i učinkovite načine postupanja kod pojave obiteljskog nasilja.

 

Dakle svima je naloženo hitno postupanje te je tim protokolom na neki način sugerirano pritvaranje/zadržavanje nasilnika.

 

U svakom slučaju nasilje treba prijaviti odmah jer se tada daje prijavi na težini, a i dokaze je lakše prikupiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zlekic je napisao:

Ovo su situacije kad uitinu čovijek zastane i ne zna što bi rekao.

Da se radi o nekoj javnoj osobi cijela hrvatska bi se digla na noge. Ali kad se radi o tzv. "malom čovjeku" onda se sve prepušta slučaju i pojedinac se s pravom osjeća bezvrijedan.

Prijetnja je prijetnja, mislim da je policija do sada morala procijeniti koliko je to ozbiljno i zaštititi gospođu.

Koja je uloga djece u svemu tome. To su koliko vidim odrasli ljudi, na koji način oni pomažu i štite majku.

Ne radi se o bježanju ali pitam se je li mudro u ovoj situaciji da tako kažm ići pred nišan?

 

Hvala na razumijevanju.

Djece je troje dva sina (29 i 26 ) i kći 26. Oni su

izbezumljeni. Njemu ni oni ne mogu ništa, nikakav tazgovor ne pomaže iako on djecu cijeni. Kći mu se udaje, a on joj

najavljuje ¨krvavu svadbu ¨.. Stariji sin je dobio čir

na želucu od stresa, kći koja je trudna je skoro

imala spontani, 2 puta hospitalizirana..

Bez obzira dali će ju ubiti ili ne, on već ¨pubija ¨ sve

oko sebe, posljedice njegova ponašanja se očituju

čak i na zdravstvenom stanju djece..

 

Bila je opet na policiji i opet nitko nije s njom

htio pričati, kažu nema tu puno opcija, da će

se sve svesti na prijavi, kako se dugo čeka

da se protiv njega digne optužnica, pa sud...

 

Nije mi jasna inertnost vlasti nad ovakvim teškim

slučajem i kako sada postupiti?

 

Koji je slijedeći korak ?

Molim vas pomozite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pričekat će sa prijavom

zbo udaje svoje kćeri u 5. mj, jer se tamo trebaju obadvoje

pojaviti, pitanje je hoće li je tamo napasti i što će se

dogoditi.

 

pročitao sam sve postove redom i unatoč onome što ste napisali o stanju u toj obitelji, meni je ovo gore citirano, najviše zapelo za oko.

 

oprostite, ali ako se netko toliko boji za svoj život, ako mu se konstantno prijeti, ako bježi i sklanja se od te osobe, ako i djeca koji su po napisanim godinama već odrasli ljudi i evo neki zasnivaju i svoje nove obitelji, sve ovo vrijeme to šutke trpe, pate kako kažete imaju i psihičkih posljedica, meni nikako nije jasno da njih četvero ne mogu protiv jedne osobe ništa.

i nije mi jasno da je njima važnije da se u predstojećim svatovima pojave zajedno, nego da se riješe tog nasilnika i tiranina.

 

ne osuđujem ja njih, već se ne mogu oteti dojmu da oni žele da netko umjesto njih riješi njihovu obiteljsku situaciju.

to ne ide tako.

moraju se odlučiti: hoće li ga prijaviti ili žele u svatovima plesati s njim. nema tu vaganja koliko vidim. ništa pozitivno nema sa njegove strane i ne vidim razlog da se eto pazi na njegovo pojavljivanje u svatovima.

 

još nešto.

zašto nije u policiji već prvi puta izdiktirala koje sve oružje ovaj ima? policija odmah ide u pretragu i to oduzima, tu nema dileme.

pa kada je uz to prijavljena još i prijetnja, to je onda "beton" za postupanje.

 

moj savjet:

pravac u policiju i prijavite to! i pri tome biti odlučni i sigurni, bez ustezanja i zadrške.

sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veteran- tako i ja to gledam, baš ste dobro sročili.

Problem je velik , a na kraju ga ja riješavam, jer oni

¨ne znaju kako ¨..

Što se svadbe tiče, djeci je bitno da su oboje tamo, ipak

kao i svi malograđani, ignoriraju svoje probleme i žele

se prikazati u najboljem svijetlu, tj. da su normalni..

Djeci se unatoč situaciji teško okrenuti protiv njega jer

njima nije ništa napravio. Tretiraju ga kao bolesnika i

jadnog starca jer ima ptsp , a on ima veliki dar

za glumu pa im glumi jadnog starca koji je ostao sam

jer ga je žena ostavila.

Slažem se da ovdje ima puno problema koji bi se trebali

riješiti, počevši od njihova ponašanja prema ocu-nasilniku,

al šta da kažem, ljudi reagiraju tek kad se nešto loše

dogodi. Da rezimiram, otići će gospođa sutra u mup i tražiti

nekog kompetentnijeg za našu županiju jer druge nema.

U policiji nisu htjeli ni zapisnik napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se svadbe tiče, djeci je bitno da su oboje tamo, ipak

kao i svi malograđani, ignoriraju svoje probleme i žele

se prikazati u najboljem svijetlu, tj. da su normalni..

Djeci se unatoč situaciji teško okrenuti protiv njega jer

njima nije ništa napravio. Tretiraju ga kao bolesnika

 

maja,

znam da činite/želite učiniti/ dobru stvar, samo pripazite da na kraju "ne pojedete g..o" kako se to u narodu kaže, jer ova "obitelj" je u kompletu bolesna.

 

oni će uvijek ostati povezani tim svojim problemima, a vi možete "izvisiti" i biti optuženi da ste krivi za sve. razmislite, u dobroj namjeri vam ovo govorim.

 

malograđanština, egocentrizam,zatvaranje očiju pred problemima i njihovo prebacivanje na druge.. hm..što još..??

 

sin ima čir, kćerka dva puta kao trudnica završila u bolnici - i on njima nije ništa učinio??

:-o on po njima bolestan starčić, a ne vide da su se svi razboljeli od njega i to još nije kraj..

a što misle, da svatovi ne znaju kako oni inaće žive i funkcioniraju? koga zavaravaju?

 

lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina je sve što ste rekli gosp. Veteran, ja nemam

srca da ih gledam takve jer im je teško i nemaju snage

da idu po policijskim upravama, sinovi rade po cijele

dane, stresan život, kći trudna ...

Znam da ću na kraju ispasti ja budala što im pokušavam

pomoći, ali na kraju krajeva ja se samo raspitujem

za njih i prenosim informacije dotičnoj gospođi.

Nadam se samo da će sve biti u redu.

Inače, hvala vam na odgovorima, cijenim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neka ode na policiju gospođa ma kako god oni bili nikakvi ,neka digne kaznenu protiv njega bilo preko njih ili odvjetnika.Druge nema pa kad je mogla toliko čekati moći će i još.Upravo je meni tako,zvala sam danas odvjetništvo i rekli su mi da je sve poslano na općinski sud Pa eto bar nešto,sad čekam dalje.Valjda će doći kraj.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija i pravosuđe znaju biti jako brzi.Primjer:Ode čovjek reći jednoj ženi, koja njegovu suprugu maltretira psihički godinama,ovako:"prestani mi maltretirati ženu jer će biti sranja"Okrene se i ode.Za pola sata evo policije,uzmu izjave i odu.Nakon vrlo malo vremena stiše prekršajna prijava,a iza nje i kaznena!!!!Državno odvjetništvo traži 4 mjeseca zatvora,zbog...prijetnje smrću??A čovjek nikad nikog mije taknuo."Oštećena" je izmislila svjedoka (sina, koji uopće nije bio prisutan razgovoru),imala dobrog odvjetnika i siroti čovjek bi osuđen na 4 mjeseca zatvora.Možda bi bilo bolje da joj je opalio šamarčinu,bez riječi????

Molim iskusnije forumaše da daju komentar,kao i svi ostali koji znaju za slično,pogotovo cigo1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

1. Gore je spomenuto da zrtve zele nasilje...to je tipicna zabluda okoline.....Nasilnik je uvijek u prednosti do trenutka kad sustav stvarno kaze dosta pa ga zatvori. Znam iz iskustva....treba bit dosljedan i svaki ispad prijavljivat policiji i sustavno pratit...to je savjet koji sam tu procitao i funkcionira.

 

2. Dalje, nikada ne rjesavat nasilje nasiljem jer zakon ne radi razliku, zavrsit cete s prijavom...

 

3. dalje...covjek s PTSP-om ne moze posjedovat oruzje, a kamoli ovakav arsenal...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Lijepi pozdrav svima.

Nije me bilo nekoliko mjeseci i evo sa grozni vijestima.

 

Gospođa o kojoj je riječ u temi se obratila policiji

za pomoć, odnijela je kao dokazni materijal poruke( oko 400-500) , razgovarala je sa inspektorom i rečeno joj je

da će gospodin zaraditi prijavu, da će mu pretresti stan

i naravno sve u skorije vrijeme.

Jučer su bili u pretresu, nisu ništa našli ( očito ništa ne drži u kući) uglavnom, veliko razočarenje, rekli su mu slijedeće " pretres je napravljen jer je vaša žena ta i ta( rekli su ime i njeno novo prezime) koja živi na toj i toj adresi podigla prijavu protiv vas"..

 

Kako policija u ovakvom delikatnom slučaju može

odati njene podatke, kada je razlog dizanja

prijave upravo njegova prijetnja smrću ?

Upravo su mu pomogli da je ubije..

 

Gospođa je otišla u MUP-Zg i rekla navedeno, a oni

su na to rekli kako su mu morali odati podatke..

 

Sad je pitanje kakva je to policija i šta se može dalje?

Kako sada da živi kad joj na vrata može doći?

 

Molim Vas pomozite , što da se dalje radi?

 

Hvala od srca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad vidim da poslije ovog posta nema odgovora? Zašto? Zato jer se nalazimo na "divljem zapadu",tko jači taj kači, tako nekako ide ona poslovica.

Policija nije smjela davati njene podatke,jer je prijava mogla biti i anonimna, čije podatke bi onda dali?

To što mu nisu našli oružje u stanu(a posjeduje ga) je zbog toga što su ga obavijestili da će doći u pretragu. Ništa novo,kod nas.

Nema pomoći od prijavljivanja, kao što češće pa će nešto biti, u mom slučaju nije bilo ništa, još bi dobila kaznu "javni red i mir",a nalazim se u svom dvorištu,u krugu par km nema nikoga.

Dakle, treba promijeniti adresu,i ako nema nikoga da može fizički pomoći, naoružati se doslovno.

Nadam se da je barem adresu promijenila....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve što ste rekli stoji, pogotovo činjenica da smo kao

na divljem zapadu..

Nije mala stvar promijeniti adresu 24 sata nakon

što je nasilnik saznao..Nezna što će trnutno je u ZG.

Ovome jednostavno nema kraja..Nemože više bježati , pa se

odlučila za policiju,a oni napravili još goru stvar.

I još nitko neće odgovarati zbog odavanja njenih podataka.

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba IZRIČITO tražiti OSOBU u policiji koja je ajmo reći zadužena za obiteljsko nasilje,ako takav postoji, ako ne VIŠE INSPEKTORE, nikako ne prijavljivati "običnom"policajcu( svaka čast iznimkama, jako ih je malo).

- Biti iznimno uporna, direktna,i TRAŽITI, ne MOLITI.

Mi svi uglavnom molimo, kad negdje dolazimo u neke kancelarije, bez obzira o čemu je riječ, a treba TRAŽITI ILI bolje ZAHTIJEVATI, hitnu intervenciju.Jer oni su tu radi nas građana, moraju obavljati svoj posao.

- PRIJAVITI dotičnu PP (policijsku postaju)za NESAVJESTAN RAD, i POMOĆ koji su dali NASILNIKU.Prijaviti višoj instanci, znači PP koja je za cijelu ZG Županiju,mora postojati.

- Ako zna broj značke dotičnih policajaca, to isto prijaviti....ali mora biti jaka, postoji nažalost mogućnost da joj i policajci zaprijete,...mislim znate gdje smo, da nebi bilo iznenađenja, jer kad previše pritišćeš svašta izlazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako smatrate da je policija povrijedila Vaša građanska prava ili pogriješila u postupanju, pismeno se obratite Odjelu unutarnje kontrole u Vašoj policijskoj upravi i oni će provesti postupak u kojem će utvrditi točne činjenice i o njima ćete biti pismeno izvješteni.

Kod pretresa kuće i OSTALIH PROSTORIJA, dakle ne bi se trebao tražiti nalog SAMO za pretragu kuće, policija mora osumnjićenog izvijesti da postupa po nalogu ISTRAŽNOG SUCA zbog sumnje na počinjenje tog i tog kaznenog djela, a pretrazi moraju prisustvovati dva punoljetna svjedoka...

Postupanje po obiteljskom načinu ide po skraćenom postupku i osumnjićeni ide odmah na sud, a što će dalje sud odlučiti to nije u nadležnosti policije.

Obiteljsko nasilje je veoma osjetljivo područje jer se često koristi da bi se samo napakostilo drugoj strani i onda sve to postane začarani krug.

 

Nažalost nije to problem samo u našoj državi, ali mi se još uvijek s tim problemom neznamo nositi kako bi trebalo pa čitava priča zna imati veoma tragičan kraj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas ljudi za savjet!

 

Danas je sestrin uskoro bivsi mus dosa u moj obiteljski stan gdje zivimo ja,sestra,otac,mater,baba i njezin mali sin od 10 mjeseci.

Prijetio nam svima smrcu u nekoliko navrata te pokusao napasti moga oca.

Covjek je dakle manijak.

Ja sam sve snimila na svoj diktafon na mobitelu.

Snimka je jako dobra.

Dali mi se to moze priznati kao dokaz ili i ja mogu u zatvor zavrsit zbog nazakonitog snimanja?

Mislimo snimat i dolazne telefonske pozive, jel ce nam sigurno prijetit i priko telefona.

Jeli to dopusteno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

melisandra je napisao:

 

Dali mi se to moze priznati kao dokaz ili i ja mogu u zatvor zavrsit zbog nazakonitog snimanja?

Mislimo snimat i dolazne telefonske pozive, jel ce nam sigurno prijetit i priko telefona.

Jeli to dopusteno?

 

Zakon kaže da je prikriveno neovlašteno snimanje tuđih razgovora kažnjivo. Događaju ste bili prisutni , dogodio se u vašem stanu, a i telefonski razgovori su vama upućeni. Snimati to nije kažnjivo.

Hoće li se takav snimak prihvatiti kao dokaz,upitno je.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve što može pomoći da se sačuva život i mir je dopušteno. Ako je nasilnicima dopušteno svašta, i jako malo ih se kažnjava onako kako u zakonu piše, onda se i žrtve imaju pravo braniti.

- Sve je relativno, ovisi kakvom policijskom djelatniku budete došli u "ruke". Tj. da vaš problem zabilježi, a tada do suda možete jedino sami podizati tužbu zbog prijetnji smrću, mada u KZ stoji da policija podiže prijavu automatski samom prijavom žrtve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Dragi moji, prošlo je skoro godinu dana, apsolutno nikakvog pomaka nema osim što je sud pokrenut i uskoro je 4.ročište.

Unatoč svim porukama, pozivima, unatoč činjenici da joj je prijetio preko njenog odvjetnika, ništa se ne događa.

Nemogu razumjeti kako ovakvi bolesni ljudi mogu da budu slobodni članovi ovag našeg "civiliziranog društva"?

Najnovija prijetnja upućena je jučer ; " uzet ću kalašnjikov i ubit ću tebe i sebe ", nakon ovog gospođa je otišla inspektoru koji joj je rekao strašno gospođo, strašno (?!)

On joj stalno oko zgrade obilazi, nitko ništa ne poduzima.

Se mi je jasnije kako je prošle godine ubijeno toliko žena od strane muževa;(

Dragi moji , ukoliko ste u istoj situaciji, ili se selite iz države ili si prljajte ruke, trećeg izbora nema.

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji, prošlo je skoro godinu dana, apsolutno nikakvog pomaka nema osim što je sud pokrenut i uskoro je 4.ročište.

Unatoč svim porukama, pozivima, unatoč činjenici da joj je prijetio preko njenog odvjetnika, ništa se ne događa.

Nemogu razumjeti kako ovakvi bolesni ljudi mogu da budu slobodni članovi ovag našeg "civiliziranog društva"?

Najnovija prijetnja upućena je jučer ; " uzet ću kalašnjikov i ubit ću tebe i sebe ", nakon ovog gospođa je otišla inspektoru koji joj je rekao strašno gospođo, strašno (?!)

On joj stalno oko zgrade obilazi, nitko ništa ne poduzima.

Se mi je jasnije kako je prošle godine ubijeno toliko žena od strane muževa;(

Dragi moji , ukoliko ste u istoj situaciji, ili se selite iz države ili si prljajte ruke, trećeg izbora nema.

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija