Jump to content

ovrha nad dugom pokojnog supruga


tatanka

Preporučene objave

Molim pomoć-već se šest mjeseci "dopisujem" d odvjetničkim uredom koji mi je poslao obavijest da je moj pok.vanbr.suprug ostao dužan na tekućem računu banci (vrlo upitan također dio-tekući rč.nije imao nikakvog prometa ni mogućnosti minusa!! netko je tamo,2003.na njegov račun dizao novac-ne znam kako),ja šaljem prigovor,pa oni opet meni novu obavijest da uplatim dug..i tako tri puta,svaki puta s drugim iznosom novčanim-zadnji puta 1500 E kao solidarni dug..Na kraju,dolazi ovrha na moje radno mjesto.Znam da se po zakonu o nasljeđivanju treba platiti dug u visini nasljeđene imovine-ja sam nasljedila karambolirani auto za koji u nasljednom listu ne piše da je karamboliran no priložila sam izjavu ovjerenu kod jav.bilj.u kojoj sestra pok.iskazuje sve vezano uz taj auto jer o cijeloj situaciji sve zna.Odvjetnica je nevjerojatno bahata i sad je pala ucjena-da se nagodim s bankom i da platim oko 15 000 kn pa će povući ovrhu..Osim toga,rekla mi je da sam i tako pisala sve bez veze na njenu adresu i da sam to trebala prigovoriti na adresu javnog bilježnika-od kuda bih ja to znala?! Da grah bacam? Ukratko,užas,radi se o sada s kamatama i svim čudima o 62 ooo kn

hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ništa ne potpisuj banci, što bi se moglo smatrati priznanjem duga.

 

ako nisi nasljedila nikakvu imovinu nisi dužna vračati dug .

dug po tekućem računu je osobni dug.

vanbračnu zajednicu treba utvrditi u sudskom postupku.

banka nema interes za pokretanje postupka.

 

SMRT

Članak 213.

Smrću dužnika ili vjerovnika prestaje obveza samo ako je nastala s obzirom na osobna svojstva koje od ugovornih strana ili osobne sposobnosti dužnika.

 

na rješenje o ovrsi trebalo je u zakonskom roku uputiti žalbu (po uputi o pravnom lijeku) i osporavati dug i to u cijelosti.

nema potrebe bacati grah.

trebala si angažirati odvjetnika

jeftijije bi prošla.

 

kad je stiglo rješenje o ovrsi.

ako nisi dobila rješenje na kućnu adresu traži ga kod javnog bilježnika i upiši datum kad si primila rješenja .

i žalba obvezno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na savjetu,moja greška što nisam odmah reagirala-ovrha je došla na radno mjesto,opet sam otišla do odvj.ureda gdje me i dalje žena vukla za nos-ako se ne želite nagoditi,onda ću vam naplatiti sve..dakle,pitanje je samo-mogu li sada-prošlo je tri tjedna od dolaska ovrhe-nešto poduzeti i što? Na čiju adresu da šaljem prigovor,žalbu..?

Što se tiče angažiranja odvj.-što da kažem? Ne primam ni plaću mjesecima,a o ostalim problemima da ne pričam..znam da je to najbolje rješenje ali nemam s čime platiti uslugu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tatanka je napisao:

Hvala puno na savjetu,moja greška što nisam odmah reagirala-ovrha je došla na radno mjesto,opet sam otišla do odvj.ureda gdje me i dalje žena vukla za nos-ako se ne želite nagoditi,onda ću vam naplatiti sve..dakle,pitanje je samo-mogu li sada-prošlo je tri tjedna od dolaska ovrhe-nešto poduzeti i što? Na čiju adresu da šaljem prigovor,žalbu..?

Što se tiče angažiranja odvj.-što da kažem? Ne primam ni plaću mjesecima,a o ostalim problemima da ne pričam..znam da je to najbolje rješenje ali nemam s čime platiti uslugu

 

Niste napisali na temelju čega je pokrenut ovršni prijedlog protiv Vas a dug je bio na ime vanbračnog supruga? Da niste slučajno nešto potpisivali ili u međuvremenu uplačivali i time priznali dugovanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa nisam potpisala ni platila,ovrha je došla na moje ime kao nasljednika na radno mjesto,a ni to nisam potpisala no već mi žele na ovoj plaći oduzeti dio duga.. Kažem,nasljedila sam karambolirani auto star u to vrijeme 11 godina,to sam i predočila odvjetničkom uredu na što mi je odvjetnica rekla da to ne vrijedi..iako je to izjava tri svjedoka ovjerena kod javnog bilj.Izuzetno je drska i na zadnjem me je susretu praktički ucjenila-dogovorite se s bankom da ćete platiti u kešu 2500 E pa ću obustaviti ovrhu..

hvala vam na trudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tatanka je napisao:

Ništa nisam potpisala ni platila,ovrha je došla na moje ime kao nasljednika na radno mjesto,a ni to nisam potpisala no već mi žele na ovoj plaći oduzeti dio duga.. Kažem,nasljedila sam karambolirani auto star u to vrijeme 11 godina,to sam i predočila odvjetničkom uredu na što mi je odvjetnica rekla da to ne vrijedi..iako je to izjava tri svjedoka ovjerena kod javnog bilj.Izuzetno je drska i na zadnjem me je susretu praktički ucjenila-dogovorite se s bankom da ćete platiti u kešu 2500 E pa ću obustaviti ovrhu..

hvala vam na trudu

 

Po vašem postu vidim da vi niste nikada primili prijedlog ovrhe? Možda vam je 2 puta pokušana dostava i da je nakon toga izjvešen na oglasnoj ploči JB ureda i ovrha je tada postala pravomočna te se ovrhovoditelj može naplatiti.

Ukoliko je ovrha postala pravomočna uložite prigovor protiv ovrhe kao nedopuštene (s obzirom na vrijednost naslijeđene imovine) koja je znatno manja od iznosa koji ovrhovoditelj potražuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Gospođo,

 

Vi i ne trebate primiti prijedlog za ovrhu, taj prijedlog za ovrhu je napisan protiv Vašeg izvanbračnog supruga, jer je on bio dužnik po tekućem računu.

Ako ste se prihvatili ostavine u ostavinskom postupku, odgovarate i za dugove Vašeg izvanbračnog supruga do visine naslijeđene imovine.

Red kojim Vam to ide je slijedeći, odvjetnički ured pribavlja rješenje o nasljeđivanju, ako ste nasljednik dobivate opomenu pred utuženje, ako ne izvrsite uplate u datom roku ide Vam tužba, znači imate odgovor na tužbu u kojem navedite sve činjenice i okolnosti koje Vas oslobađaju od obveze i dokaze koji to potkrepljuju i idete u parnični postupak i tamo dokažite svoje navode za Vama povoljnu presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija