Jump to content

Mogu li tražiti ugovor o radu na neodređeno vrijeme?


anonimno

Preporučene objave

Štovani,

29.02. 2004. istječe mi Ugovor o radu na određeno vrijeme sklopljen kod poslodavca. Do sada sam, kod istog poslodavca uzastopno potpisala pet Ugovora na određeno vrijeme, na istim poslovima, zbog privremeno povećanog opsega poslova, bez ijednog dana prekida. Istekom ovog posljednjeg imati ću 2 god., 11 mj. i 11 dana neprekinutog radnog odnosa.

U Zakonu o radu stoji:(čl.10, st.2. i 3.)

Poslodavac ne smije sklopiti jedan ili više uzastopnih ugovora o radu na određeno vrijeme na temelju kojih se radni odnos na istim poslovima zasniva za neprekinuto razdoblje dulje od tri godine, osim u slučaju zamjene privremeno nenazočnog radnika ili ako je to zakonom ili kolektivnim ugovorom dopušteno.

Prekid kraći od dva mjeseca ne smatra se prekidom razdoblja od tri godine iz prethodnog stavka.

Ako mi poslodavac ne ponudi novi ugovor, odnosno istekom posljednjeg nastupi prekid radnog odnosa 01. 03. 2004., što se dešava 19.03.2004. (3g. od potpisivanja prvog ugovora )? Da li činjenica da se prekid nalazi na kraju razdoblja mijenja situaciju za mene u smislu stjecanja prava na ugovor o radu na neodređeno vrijeme? Imam li 19.03. 2004. g. zakonsko pravo tražiti ugovor o radu na neodređeno vrijeme i ako da na koji način? Ukoliko Vam situaciju nisam dovoljno podrobno opisala, na zahtjev ću Vam rado poslati potrebne informacije. Unaprijed Vam od srca hvala na pomoći!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija