Jump to content

Prijenos vlasništva između braće


anonimno

Preporučene objave

Slican problem imam i sam.

Nisam strucnjak u ovom podrucju, ali pretpostavljam da se daroprimac darovane nekretnine, koju je jednom upisao na sebe, ne moze naknadno odreci. No, moze ju opet darovati.

Zato, ako su vam roditelji zivi, postoji slijedeca mogucnost. Mozete sastaviti dva darovna ugovora - jednim bi brat svoj dio darovao roditelju (ocu-majci), a drugim bi roditelj darovao vama. To mi se cini da iziskuje najmanje troskove buduci da su darovi izmedju djece i roditelja (u oba smjera) oslobodjeni placanja poreza na promet nekretnina u cijelosti.

Jedino neznam da li se takvi darovni ugovori mogu istovremeno prijaviti poreznoj upravi te onda na temelju njih zatraziti samo jedan konacan prijenos vlasnistva ili se prijenos mora obavljati pojedinacno sto bi moglo otegnuti cijelu stvar.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Evo baš smo tako riješili problem poreza i uštedili 3000 Eur.

 

Brat je darovao majci, majka meni.

Majka prijavljuje svoj darovni ugovor, u prilog rodni list i biva oslobođena poreza, ja prijavljujem svoj uz rodni list i bivam oslobođena poreza, nakon toga na gruntovnicu odlazim ja sa oba ugovora, uknjižavam se kao vlasnik

 

I to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija