Jump to content

Odvjetnička opomena _ Zg


strings

Preporučene objave

Moja situacija je ovakva...prije dva i pol mjeseca sam dobila otkaz u firmi nakom 2 godine i 11 mjeseci ali sam morala potpisati sporazumni otkaz. U ugovoru koji sam potpisala između ostalog stoji da imam pravo na otpremninu koja iznosi 1/3 bruto plaće isplaćene u zadnja tri mjeseca puta broj godina radnog staža i da će ta otpremnina biti isplaćena zadnjeg dana u tekućem mjesecu (veljači). Do danas mi još niš nije uplaćeno. Budući da je otkaz bio sporazumni nemam pravo tražiti obračun otpremnine ali kolko mi je rečeno imam pravo na samu otpremninu jer tako stoji u ugovoru. Zato bi za početak trebala odvjetnika/cu radi opomene i kasnije radi moguće tužbe. Molila bi ako ima neko da mi se javi na PP. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije točno da nemate pravo tražiti obračun otpremnine.

 

Članak 85. stavak 2. Zakona o radu:

 

Poslodavac koji na dan dospjelosti ne isplati plaću, naknadu plaće ili otpremninu ili ih ne isplati u cijelosti, dužan je do kraja mjeseca u kojem je dospjela isplata plaće, naknada plaće ili otpremnine radniku dostaviti obračun iznosa koje je bio dužan isplatiti.

 

Opomenu možete i sami napisati, pozivom na gore citirani zakonski članak.

 

Ne treba vam odvjetnik za to koji će vam uzeti masne novce za par redova koje ćete znati i samo sastaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Floki,

 

 

Evo nešto samo za te iz Kaznenog zakona:

 

Nadripisarstvo

Članak 310.

(1) Tko se neovlašteno bavi pružanjem pravne pomoći,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko drugom neovlašteno pruži pravnu pomoć za unaprijed dogovorenu ili nakon toga primljenu nagradu.

 

Sapienti sat. :kavica:

 

Ako još nisi shvatio ponovno pročitaj stavak 1. citiranog članka.

 

Srdačan pozdrav. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tantal je napisao:

Kolega Floki,

 

 

Evo nešto samo za te iz Kaznenog zakona:

 

Nadripisarstvo

Članak 310.

(1) Tko se neovlašteno bavi pružanjem pravne pomoći,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko drugom neovlašteno pruži pravnu pomoć za unaprijed dogovorenu ili nakon toga primljenu nagradu.

 

Sapienti sat. :kavica:

 

Ako još nisi shvatio ponovno pročitaj stavak 1. citiranog članka.

 

Srdačan pozdrav. :smijeh:

 

 

:smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh:

Ti osim što znaš čitati, ne znaš ništa drugo :smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh:

Jadan li je okrivljenik koji dođe Tantalu da ga brani u kaznenom postupku - jer Tantal zna samo čitati :smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh:

 

Eh da, sad kad sam se dobro ismijao :smijeh::smijeh::smijeh::smijeh: , jedna opaska.

 

Čini se dragi kolega, koji si skupio 3 godine rada kod odvjetnika, da još nisi našao nekoga tko bi s tobom otvorio odvjetnički ured pa ti je malo dosadno u životu? :misli: Nije ni čudno pored tvoje prgave naravi. :smijeh: Zapravo, vrlo je neobično da netko preko interneta (i to preko ovog istog Legalisa) traži nekoga za otvaranje zajedničkog odvjetničkog ureda. Kad bolje razmislim, žaslosno je to kad netko kome je nos dignut do nebesa nakon što je skupio 3 godine, nema u stvarnome životu nekoga s kim bi krenuo u zajednički posao. :kavica: Ali imajući u vidu tvoju prgavost i bezobrazluk, sve mi je jasno :kavica:

Ja prvi ne bih htio raditi s takvom osobom. Unormali se, Tantale, ako nešto misliš postići u životu. I da, javi nam kada se netko odluči s tobom krenuti u odvjetničku simbiozu, da mu skinemo kapu na hrabrosti i smjelosti. :smijeh:

 

 

 

:mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, sinko, obriši to silno mlijekeco i slinu sa svojih usana. Baš si se zapjenio.:smijeh:

 

Ti si doista jedan krasan primjerak nusproizvoda sjaja i bijede naše pravne teorije. U nedostatku pravih argumenata potežeš vrijeđanje i omalovažavanje sugovornika.

 

Stoga, neću se uopće osvrtati na tvoj razvidno posvemašnji nedostatak kućnog odgoja i bezobrazluk, ali budi siguran da ćeš snositi odgovarajuće posljedice. Sve po proceduri. :kavica:

 

Inače, rekao bih po ovakvom nedotupavom i prepotentnom nastupu da si po prirodi nesiguran, a sa stručnosti i pameti dosada se nisi baš spojio te je sva je prilika da se nikada nećeš spojiti. Problem je svijeta što je prepun zapjenjenih budala koje strašno galame. Slušam dugo tvoju galamu i dojadila mi je. :kavica:

 

Ne znam stvarno tko ti je poklonio diplomu i na koji način si položio pravosudni ispit. No valjda imaš odgovarajući genetski kod. Kakva šuma, takvi i zecovi.

:palacdolje:

Ah, da, pa ti sinko još nisi položio ni pravosudni ispit. :smijeh:

 

Na kraju dana ti ćeš uvijek biti samo jedan propisni nadripisar i to je sve što ćeš ostati.

 

Tebi na diku i ponos. :palac:

 

Srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tantal je napisao:

Neću se uopće osvrtati na tvoj poslovični bezobrazluk, ali kada doznam tko si, budi siguran da ćeš snositi sve posljedice tko je te idu. :kavica:

 

S obzirom da mi je Tantal izrekao prijetnju, molim zaštitu od strane urednika ovoga portala, u smislu da učine sve što je moguće s njihove strane kako Tantal (ni itko drugi) ne bi nikada saznao tko sam i prijetnju izvršio. Nakon ove izrečene prijetnje, jako se bojim za svoj život i tijelo. Tim više jer su mi prijetnje i prije upućivane od strane posjetitelja ovih stranica.

 

S obzirom na ovu rečenicu

 

Tantal je napisao:

Slušam dugo tvoju galamu i dojadila mi je. :kavica:

 

imam razloga vjervati da mi je prijašnje prijetnje uputio upravo Tantal te s obzirom na ozbiljnost kojom navodi da mu je "dojadilo slušati moju galamu" (što god on mislio pod tim), vjerujem da je sposoban prijetnju na moj život i tijelo i izvršiti.

 

Još jednom stoga molim urednike neka poštuju moju privatnost kao člana ovog Foruma i Tantalu (a ni bilo kome drugom) ne odaju moj identitet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Tantal je napisao:

Neću se uopće osvrtati na tvoj poslovični bezobrazluk, ali kada doznam tko si, budi siguran da ćeš snositi sve posljedice tko je te idu. :kavica:

 

S obzirom da mi je Tantal izrekao prijetnju, molim zaštitu od strane urednika ovoga portala, u smislu da učine sve što je moguće s njihove strane kako Tantal (ni itko drugi) ne bi nikada saznao tko sam i prijetnju izvršio. Nakon ove izrečene prijetnje, jako se bojim za svoj život i tijelo. Tim više jer su mi prijetnje i prije upućivane od strane posjetitelja ovih stranica.

 

S obzirom na ovu rečenicu

 

Tantal je napisao:

Slušam dugo tvoju galamu i dojadila mi je. :kavica:

 

imam razloga vjervati da mi je prijašnje prijetnje uputio upravo Tantal te s obzirom na ozbiljnost kojom navodi da mu je "dojadilo slušati moju galamu" (što god on mislio pod tim), vjerujem da je sposoban prijetnju na moj život i tijelo i izvršiti.

 

Još jednom stoga molim urednike neka poštuju moju privatnost kao člana ovog Foruma i Tantalu (a ni bilo kome drugom) ne odaju moj identitet.

 

poštovani moderatori.

Moja su pitanja sljedeća:

1.jesu li izjave moderatora Utjerivača zakona vezano za post od 19.11.2009 u 23.47 u temi "nadripisarstvo i kako ga steći",točne.

2.može li se na ovom portalu obračati nekome prijeteći mu i unostiti strah među njegove sudionike?

3. Jeste li vi dužni sankcionirati takovu prijetnju i kako?

4. Jeste li dužni istu prijaviti nadležnim državnim tijelima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako su stvari izmakli kontroli stavljam ključ na temu.

 

Privatnost korisnika se poštuje sukladno postojećoj politici Legalisa.

 

Prijetnje da će netko snositi posljedice nisu prijetnje u kaznenopravnom smislu (čl. 129. KZ), odnosno ne ispunjavaju obilježje kaznenog djela pa ih Legalis ne prijavljuje nikome. Napominjem, da sve i da jesu prijetnje, za iste se progon vršio jedino po prijedlogu oštećenog.

 

Sve korisnike pozivam da svoje hormone ili adrenalin troše na neki drugi koristan način.

 

Vjerujem da je svaki korisnik s više od 20-ak objava član foruma da bi pomogao drugima i bio koristan član ovog društva na besplatnoj osnovi, što je humano i pozitivno, a ne da bi se svađao s nekim.

 

Hvala svima na razumijevanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija