Jump to content

molim hitnu pomoc-dug poreznoj


petra0000

Preporučene objave

Imam dug poreza,koji zbog teske financijske situacije nisam mogla placati. Obrt,zbog kojega i imam dug,zatvoren je 2001.godine. S obzirom da sam se informirala i znam da apsolutna zastara nastupa nakon 6 godina,moje je pitanje da li je taj dug onda zastario?? Ako je,kako da trazim zastaru? Imamo malu kucicu koju smo kroz dugi niz godina uspjeli napraviti(dugo smo bili podstanari) i sad me je strah,da li mi porezna ovrhom moze sjesti na kucu? Da li da zbog sigurnosti prebacim kucu na djecu? Molim Vas hitan odgovor,jer vise ne znamo sta da radimo!! Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odmah podnesite zahtjev poreznoj da vam se otpišu dugovi zbog zastare, i dok se taj slučaj ne riješi, ne mogu vam izvršiti ovrhu, ako već nisu.

 

zastara svih poreza je 6 godine, dakle sve je u zastari, međutim zastara doprinosa za mirovinsko i zdravstveno je 10 godina, a počinje od 01.01. slijedeće godine, dakle nije sve u zastari.

 

ne čekajte ništa, podnesite zahtjev, a odmah na početku iduće godine ponovita zahtje za ostale godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija