Jump to content

0,84 g/kg-Prekršajni nalog-uručen na ruke-odbio sam potpisati


CopsLover

Preporučene objave

Molim za pomoć i pojašnjenje, nisam našao sličan odgovor na ono što me muči.

 

Zaustavljen sam u vožnji osobnog automobila 150 m od stana, nisam počinio nikakav prekršaj.

Prihvatio sam alkotestiranje i utvrđena je koncentracija 0,84 g/kg. Oduzeta mi je vozačka na 8 dana (zaštitna mjera) i Prekršajnim nalogom izrečena kazna u iznosu od 1.000,00 kuna.

U djelu prekršajnog naloga koji se odnosi na članak 228. stavak 4. Prekršajnog zakona, stavljeno je nekoliko znakova kosih crta, tj. nije napisano ništa.

 

Pitanje je da li to znači da ako platim kaznu od 1.000,00 kuna, postupak će biti okončan i da policija neće moći pokretati daljnji postupak u cilju izricanja zaštitne mjere oduzimanja vozačke na x mjeseci, jer to ne stoji u prekršajnom nalogu????

 

Imali to veze s zadnjom presudom EU suda da se za isti prekršaj ne može kažnjavati temeljem nekoliko zakona????

 

Što napraviti, pisati prigovor na Prekršajni nalog (koji sam odbio potpisati kao i Zapisnik o alkotestu) ili platiti kaznu???

 

Unaprijed hvala na brzom odgovoru.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CopsLover je napisao:

Pitanje je da li to znači da ako platim kaznu od 1.000,00 kuna, postupak će biti okončan i da policija neće moći pokretati daljnji postupak u cilju izricanja zaštitne mjere oduzimanja vozačke na x mjeseci, jer to ne stoji u prekršajnom nalogu????

Upravo tako.

 

Nema zaštitne mjere.

 

Platite tu kaznu i brisati će vam se iz evidencije 3 godine nakon plaćanja.

 

Mogli ste je i odmah platiti pa sud ne bi nikad ni doznao za ovu epizodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako.

 

Nema zaštitne mjere.

 

Platite tu kaznu i brisati će vam se iz evidencije 3 godine nakon plaćanja.

 

Mogli ste je i odmah platiti pa sud ne bi nikad ni doznao za ovu epizodu.

 

Puno hvala. Platit ću kaznu. danas je 6 dan, imam još vremena. Nisu mi ni ponudili mogucnost da platim kaznu na mjestu prekršaja.Samo su mi urucili prekršajni nalog.

 

Još jednom puno, puno hvala na brzom odgovoru.

CopsLover

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija