Jump to content

"sporazumni otkaz"


svenson

Preporučene objave

Dobro veće!

Evo i ja sam od jednih koja je nasjela. Moj početak radnog odnosa je bio 2003. god. na određeno vrijeme, no bila sam u nekim minimalnim dugovima i htjela sam ih podmiriti u što kraćem roku te sam posegla ka kredite, ali sam morala biti u stalnom radnom odnosu, te sam zamolila poslodavca da mi ga i da. Sve OK ali uz uvjet da pismeno napišem sporazumni otkaz da bi se ogradio od neznam čega, pa sam i pristala s time da sam napisala ali bez datuma samo sa potpisom. Ove godine točno 12.04.2010 sam išla sa djetetom u bolnicu na vađenje krajnika i bolovanje se odužilo na 3 tjedna. Dok sam javila poslodavcu da dolazim na posao 03.05. on mi je otvoreno rekao da nemoram ni dolaziti, jer on tako nemože raditi, Inače u tih 6,5 godina nisma ni dana bila na bolovanju. Dođoh ja 03.05.2010. poslodavcu po papire a on meni turne doslove onaj lijepi sporazumni i kaže ajde sad lijepo napiši datum. Mnogi mi govore da ga tužim ali neznam na koji način pa mi molim vas pomozite, šta da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svenson je napisao:

Dobro veće!

Evo i ja sam od jednih koja je nasjela. Moj početak radnog odnosa je bio 2003. god. na određeno vrijeme, no bila sam u nekim minimalnim dugovima i htjela sam ih podmiriti u što kraćem roku te sam posegla ka kredite, ali sam morala biti u stalnom radnom odnosu, te sam zamolila poslodavca da mi ga i da. Sve OK ali uz uvjet da pismeno napišem sporazumni otkaz da bi se ogradio od neznam čega, pa sam i pristala s time da sam napisala ali bez datuma samo sa potpisom. Ove godine točno 12.04.2010 sam išla sa djetetom u bolnicu na vađenje krajnika i bolovanje se odužilo na 3 tjedna. Dok sam javila poslodavcu da dolazim na posao 03.05. on mi je otvoreno rekao da nemoram ni dolaziti, jer on tako nemože raditi, Inače u tih 6,5 godina nisma ni dana bila na bolovanju. Dođoh ja 03.05.2010. poslodavcu po papire a on meni turne doslove onaj lijepi sporazumni i kaže ajde sad lijepo napiši datum. Mnogi mi govore da ga tužim ali neznam na koji način pa mi molim vas pomozite, šta da radim?

 

Sporazumni otkaz ne postoji. Postoji sporazumni prestanak ugovora o radu. Svaki otkaz je jednostran akt,volja jedne od strana iz ugovornog odnosa, a sporazumom se izražava volja obiju strana. Potpisali ste sporazumni prestanak

radnog odnosa i ja ne vidim način kako ćete taj prekid izbječi,osim da napravite novi sporazum sa poslodavcem o tome da vas amnestira od starog sporazuma.

Vi ste znali za taj sporazum. Trebali ste se dogovoriti sa poslodavcem o potrebi njege djeteta. Ne znam malo je nategnuto to da bi vam da ste razgovarali sa njime osporio vaše pravo na njegu ili da bi samo radi toga aktivirao sporazum. Ako ste samo otišli a da niste sa njim razgovarali o tome, to i nije baš lijepo,jer ipak je on vama izašao u susret kad ste trebali kredit,pa bi bio red da ste ga i o tome svemu izvjestili. Ako niste možda se čovjek osjetio povrijeđenim.

Što se pak pravnog dijela tiće(smije li on to ili nesmije nakon toliko vremena aktivirati sporazum-bit će da smije),najbolje bi bilo da se savjetujete na PM sa našim g.Flokijem ili da zatražite pravnu pomoć profesionalca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svenson je napisao:

...Dođoh ja 03.05.2010. poslodavcu po papire a on meni turne doslove onaj lijepi sporazumni i kaže ajde sad lijepo napiši datum. Mnogi mi govore da ga tužim ali neznam na koji način pa mi molim vas pomozite, šta da radim?

 

 

"Ajde sad lijepo napisi datum"....

 

Da li ste upisali datum?

Ako jeste, na sta se zalite? Da Vas je primorao? Ili da je pogrijesio u nazivu pravnog akta, te je trebalo biti "sporazumni prestanak" umjesto "sporazumnog otkaza"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma točno piše Odluka o sporazumnom raskidu radnog odnosa, a što se tiče bolovanja zbog djeteta, odgodila sam operaciju u trećem mjesecu i prebacila u četvrti 12.04.2010, a poslodavca sam obavijestila 03.04., raskid je pokrenuo zbog toga što je po njegovom pretjerano biti 3 tjedna na bolovanju zbog uklanjanja krajnika, a što mi je dijete zadnjih tri mjeseca prije operacije bilo stalno bolesno-laringitis i k tome veliki alrgičar, nisam ja bila svaki mjesec na bolovanju nego suprug, jer nisam htjela ugroziti tj. smanjiti promet, vršila sam ambulantnu prodaju kućnog tekstila. Eto toliko! Mogu Vam reći da me je jako uvrijedio gledajući na to da nikada nisam u vremenu radeći kod poslodavca nisam bila na bolovanju, čak kad sam u trećem mjesecu ove godine istegnula ligamente na stopalu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija