Jump to content

odlučeno režu se povlaštene mirovine


diksi

Preporučene objave

ODLUKE

Vlada: Povlaštene mirovine režu se za 10 posto! (1)

Autor/izvor: Marina Šunjerga - marina.sunjerga@seebiz.eu

ZAGREB - 'Program se može izmijeniti samo tako da se nadopuni, ali nema odustajanja od nijedne točke ma kako je teško bilo provesti', kazala je otvarajući sjednicu Vlade, Jadranka Kosor.

 

Mirovine ostvarene po posebnim uvjetima režu se za 10 posto iznad 3500 kuna, donijela je konačnu odluku. Izuzimaju se mirovine 100-postotnih invalida te one radnika iz rudnika u Istri i tvornice azbesta u Dalmaciji. Ovim bi se posebnim zakonom obuhvatilo oko 90 tisuća umirovljenika, a Vlada je vodila računa i o tome da se mirovine rezanjem ne snize na razinu ispod granice od 10 posto. Ovom će se odlukom u ovogodišnjem proračunu uštedjeti 250 milijuna kuna, dok će se sljedeće 2011. uštedjeti čak 610 milijuna kuna.

 

 

 

Povlaštene mirovine, napomenula je, kako se kolokvijalno zovu, u Programu su označene kao područje na kojemu moramo uštedjeti, a neke ćemo skupine i postupno izdvojiti iz sustava posebnog umirovljenja. Podsjetila je da su lanjskog srpnja već o ovom potezu razgovarali s braniteljima, koji su pristali na žrtvu za spas javnih financija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neka skidaju i trebaju i ne 10% nego 90 %...pa da onda vidimo kako se živi sa 10 % mirovine...i naravno svi mi poklopili bi se ušima i rekli a dobro je....ma mi nismo uopće vrijedni spomena...i neka mi nitko ovdje više se ne brusi "ja bih ovo ja bih ono..ja ću ovo i ono" ništa mi nismo niti ćemo.... :zao::zao::zao::zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branitelji pozdrav evo mene ja sam novi i zovem se nosonja dajem vam na znanje moj nos je ok samo toliko me vuku za njega ba je dug ko amazona imam silnu želju pričat svašta mi je u glavi a pitaj me prijatelju neznam bili riječ izašla iz mene i ovo što pišem glupo je ali nadam se da ovdje netko razumije što i kako se osjećam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što je sa partizanskim ,udbaškim i mirovinama bivših vojnih lica skida li se njima šta.Ma molim te partizanskih ima 43000 i o njima ni riječi ,pa oni primaju mirovine ima 70 godina i zanimljivo nikad im nisu rezane al neke mene tiješi da ja imam 3445 za pet kuna nije me dirnulo ,al ako treba neka mi uzmu i ovo da se više ne mučim i obećajem da se više neću javljat ni odgovarat za nikakve komentare ,uzet ću ovu kantu od komp.i bacit je kroz prozor dosta mi je više.Bog i pozdrav braniteljima. :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana456 je napisao:

Ako je mirovina 3650kn. neće se smanjiti 10%, nego za 150kn., tako da ćeš primati 3500kn. ispod tog iznosa se neće ići.

 

 

 

 

 

Za SADA neće dirati...a ne zna se do kada će to vrijediti...tako da dok dođe na red smanjivanje sve je moguće.....pa ljudi moji zar nije još prošle godine, a da ne govorimo u vrijeme razno raznih izbora i biranja, klelo se da se u branitelje, invalide neće dirati, dapače da je ta kategorija ljudi do sada već dovoljno dala....pa onda nakon toga probali su kako ćemo reagirati na harač...i lijepo smo ne reagirali, pa sad idemo na smanjivanje mirovina i kako reagiramo...ne reagiramo...a sada vašoj mašti puštam na volju šta mogu dalje..i kako rekoh u prijašnjim postovima...mi opet nećemo reagirati :palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo rezultata, a mi i dalje tlačimo jedni druge i sami sebi sređujmo živce.

 

Osim kuknjave, drugo i nismo uradili, pa se može reći da smo ovo i zaslužili-samo da ne bude i gore.

 

Sada smo diskriminirani i u odnosu na neke skupine iz mirovinskog sustava. Zbog čega je vrednija mirovina od HRVI u iznosu 5200 kuna, u odnosu na isti iznos djelatnika koji je radio u Tupljaku ili onoga koji je radio sa azbestom, ili bilo koga ?

 

Da, eksploziv, mine, krv i ostalo je manje opasno od ugljena ili azbesta, olovke u uredu, telefoniranja, ....

 

E moja Vlado, moja Domovino, poštenje, braniteljske udruge i slični, za mene ste otpisani.

 

Kasno je sada, ali trebalo je gledati prvo svoje interese, čuvati zdravlje i glavu, trebalo je jamiti gdje stigneš, ako možeš - osigurati i unuke.

 

Od svih tih jadnihm naj jaći im je gen. u mirovini Rojs !

 

On je bio za njih car, pa su ga i istjerali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema sad kukanja prijatelju..kusajmo sad ...jedino što mi je još tračak svijetla...to je da kad mi dijete završi sa školovanjem...tata će joj omogućiti da odseli negdje gdje će lijepo živjeti i raditi...naravno zato joj omogućujemo da što bolje nauči strane jezike....a kad se poželi malo safarija dođe tati i mami.....hahhahahahah

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

večina partizančina ,četnika,udbaša i ostalog antiHrvatskog smeća ima mirovine od 3000-3500 kn ,tako da smanjenje njih neće kačiti ...sve su to dobro isplanirali...

 

izgleda ,pošto se ne možemo organizirati,a udruge su privatizirane ,te ne zastupaju HB,preostaje nam....štrik za vrat,jer do sad se jedva preživljavalo,a sad još -10% odemo u crveni minus na tekućem,neplačanju kredita,režija....u biti.. THE End is near (kraj je blizu)...sorry ali zbilja nisam nimalo optimističan i spreman sam na sve pa i na ono najgore...

 

....kako objasnit djeci da tata nema za pecivo u školi,zašto jednemo stalno jeftinu i jednu te istu hranu...itd?!

 

...sin ima 15,god.pa pita gledajući vijesti samnom na TV-u-tata što se to događa?Di je problem?U školi nas uće da smo bogata zemlja sa vrijednim ljudima...samostalna država za koju je poginulo mnogo Hrvata

 

....za što si išao u rat,zašto si se borio,kad nam sada nije dobro?!

 

-Što da djetetu odgovorim?Da ga u ovim godinama opterečujem sa mitom, korupcijom,krađama...itd.!?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ljudi treba srušit vlast..pa nije to što su oni uzeli i smanjili mirovine i ostalo..nego što je najgore nemaju oni strategiju..tako da to što su sada uzeli za 6 mjeseci opet če morati negdje uzeti..i opet če morati zavuči ruke u nečije đepove..nije dobro..baš smo jadni...tako mi je krivo šta su nam napravili od države..ja vjerujem dobrim dijelom da je tu kriva i europska unija..ma šta če njoj neke povlaštene kategorije kao branitelji..sigurno je došao neki naputak rezat sva moguča prava i primanja..a jaca..samo sluša bez pogovora,,jer kako unija je obečala lovu za hrvatsku kada zađe u uniju..a najbolje od svega što tada love neče biti zbog ove krize sa grčkom i mediteranskim zemljama blagajna če biti prazna tako da nam negine bijeda i sirotinja pa do nekoga novoga rata kojeg če morati izmisliti..jer ovo nigje nevodi..kuda god se okreneš samo bijeda i smrt..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaš što trebaš djetetu objasniti.....da je domovina tamo gdje cijene tvoj rad i tebe, gdje od svog rada možeš pošteno i dostojanstveno živjeti i gdje se možeš nazvati čovjekom....moje dijete je sveg toga svijesno i vrijedno uči engleski i njemački jezik da u joj bude lakše kad preseli u svoju novu domovini i počne samostalno živjeti, nažalost ovo je realnost i istina..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim sve da ne primaju ove odluke kao smak svijeta !

 

Razmišljanja tipa ¨...štrik za vrat,jer do sad se jedva preživljavalo,a sad još -10% odemo u crveni minus na tekućem,neplačanju kredita,režija....u biti.. THE End is near (kraj je blizu)...sorry ali zbilja nisam nimalo optimističan i spreman sam na sve pa i na ono najgore...¨, ostavite po strani. Oni možda i očekuju da netko od posebno ugroženih i uradi ono najgore, jer nam vlast nema ni savjest, ni moral a zaslužili su da oni ispaštaju !

 

Treba se držati, netko nas treba pokrenuti, vrijedi se boriti zbog djece, a ne da im svojim lošim postupcima upropastimo život. Djeca to nisu zaslužila i mislite na njih !

 

Ako ima konstruktivnih prijedloga, da ih čujemo !

 

Ako smo očajni, razmislimo što se može pametnog učiniti ! Najgore je predati se, a osobito razmišljati kako sebi i bližnjima učiniti zlo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo kažem da sad sa ovim više nevidim izlaza pokraj kredita od 3000 kn a to još vuće i smanjenje dozvoljenog minusa i limita na kartici

kunem se bogom na onaj svijet neidem #################i moja djeca zbog njih neće gladovati

pa zar su naše mirovine povlaštene????????

ljudi dali ćemo pustiti dato rade i dalje sa nama???????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam što napisati u svezi smanjenja povlaštenih mirovina kada jadranka kosor izjavljuje da je razgovarala sa braniteljima i da su se oni složili pa molio bih te branitelje s kojim je razgovarala neka se javno izjasne koga oni predstavljaju mene sigurno ne predstavljaju jer me nisu predstavljali kada mi je bilo najteže i kada je oko mene zujalo i grmilo oni nisu ni bili samnom onda a nisu ni sada zato neka dragi moji branitelji kad mi šutimo a gos.đakić veliki HDZ ovac,koji se uvukao u analni otvor premijerki mirno pristaje na smanjenje jer on to i ne osjeti ima on nalapo se lopina i što ga briga za nas jer vlast je vlast a strast je strast.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leopold9 je napisao:

neznam što napisati u svezi smanjenja povlaštenih mirovina kada jadranka kosor izjavljuje da je razgovarala sa braniteljima i da su se oni složili pa molio bih te branitelje s kojim je razgovarala neka se javno izjasne koga oni predstavljaju mene sigurno ne predstavljaju jer me nisu predstavljali kada mi je bilo najteže i kada je oko mene zujalo i grmilo oni nisu ni bili samnom onda a nisu ni sada zato neka dragi moji branitelji kad mi šutimo a gos.đakić veliki HDZ ovac,koji se uvukao u analni otvor premijerki mirno pristaje na smanjenje jer on to i ne osjeti ima on nalapo se lopina i što ga briga za nas jer vlast je vlast a strast je strast.

 

ma koje su to braniteljske udruge???????

tko je pitao nas branitelje??????

nemože ni đakić ni dečak odlučivati u naše ime bez nas!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mario1969 je napisao:

samo kažem da sad sa ovim više nevidim izlaza pokraj kredita od 3000 kn a to još vuće i smanjenje dozvoljenog minusa i limita na kartici

kunem se bogom na onaj svijet neidem #################i moja djeca zbog njih neće gladovati

pa zar su naše mirovine povlaštene????????

ljudi dali ćemo pustiti dato rade i dalje sa nama???????

možete me izbrisati i sa lica zemje ako želite ali kažem šta mislim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

večina partizančina ,četnika,udbaša i ostalog antiHrvatskog smeća ima mirovine od 3000-3500 kn ,tako da smanjenje njih neće kačiti ...sve su to dobro isplanirali...

 

izgleda ,pošto se ne možemo organizirati,a udruge su privatizirane ,te ne zastupaju HB,preostaje nam....štrik za vrat,jer do sad se jedva preživljavalo,a sad još -10% odemo u crveni minus na tekućem,neplačanju kredita,režija....u biti.. THE End is near (kraj je blizu)...sorry ali zbilja nisam nimalo optimističan i spreman sam na sve pa i na ono najgore...

 

....kako objasnit djeci da tata nema za pecivo u školi,zašto jednemo stalno jeftinu i jednu te istu hranu...itd?!

 

...sin ima 15,god.pa pita gledajući vijesti samnom na TV-u-tata što se to događa?Di je problem?U školi nas uće da smo bogata zemlja sa vrijednim ljudima...samostalna država za koju je poginulo mnogo Hrvata

 

....za što si išao u rat,zašto si se borio,kad nam sada nije dobro?!

 

-Što da djetetu odgovorim?Da ga u ovim godinama opterečujem sa mitom, korupcijom,krađama...itd.!?!

 

Išli smo u rat da bi BANDA imala :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mario1969 je napisao:

JPJ je napisao:

aj ljudi smirite se imam i ja dva kredita skrpat cemo se nekako , ne volim ni ja da mi režu mirovinu ali što je tu je može biti i gore da je ne dobijemo nikako ovako preživit čemo nekako

nedam im ništa mismo im stvorili državu a oni su ju pokrali,prodali i uništili

treba ih pobit sve

 

a ti nedaj ako možeš možemo ovako lupat beskrajno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na portalu Index pise da ce najvise nastradati bivsi saborski zastupnici,pa ljudi moji oni ce izgubiti oko 900 kuna (imaju mirovinu 9000),ma mi jos nozemo biti sretni,vidite da ima vecih patnika.Problem je jos kad dode Milanovic i on nam drpi jos 30% e pa da vidimo sto cemo onda.Odgovorite mi dragi branitelji ko vam je vise odgovoran za zdravlje HDZ i SDP ili Milosevic i Karadic,a pri tome budite iskreni :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...vrlo jednostavno rješenje da se pokrpa proračun...kao navodno fali im milijarda kunića...pa nek ukinu sve braniteljske udruge i eto im love...nama te udruge ionako ne trebaju...šta če mi udruga koja ne zastupa moje interese...ljudi ovo je sve vrlo vješto izplanirano...kao slučajno če se to rezanje dogodit u 7. odnosno 8 mjesecu...pa normalno ko če se tad skupit na neke prosvjede kad su svi na moru ili na nekom odmoru...hehe isti scenarij kao i prošle godine za harać...sve je to još davno izplanirano i dogovoreno...možda zvući kao neki roman o zavjerama ali sve upučuje na upravo to....vrlo vješto su dosad ispipavali bilo naroda i branitelja te sukladno istim istraživanjima odlućili ajmo ih opet malo kresat....volio bih da se dogodi narod...ali neznam,nema nas ko povest,udruge su tu da nas razjedine a ne da nas ujedine...pogledajte seljake kako su proljetos bili organizirani....ma dosta sam lupetao to svi ionako znate i šta.....jedno veliko NIŠTA....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajme ljudi palo mi napamet,kad bi svi koji ovdje pišu odvojili 5 minuta i poslali par e-mail,na Ministarstvo branitelja,evo recimo nek to bude sadržaj koji nikoga neće vrjeđat a ukazao bi na naša razmišljanja, fora bi bila da baš svaki e-mail bude indentičan u textu-sadržajno pa mislim da onda to nemogu filtrirati(ne razumijem se u to baš najbolje)

 

"GOSPODO,DOSTA JE BILO,VRATITE NAM NAŠA PRAVA ILI ODSTUPITE"

potips HRVATSKI BRANITELJ

Za naših 10% kad bi ga

Ako niš drugo neka im malo pati server,ili barem im napunimo jaja kao i oni nama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.novilist.hr/Vijesti/Novosti/vlada-predlozila-rezanje-povlast.aspx

 

"Vlada predložila rezanje povlaštenih mirovina većih od 3500 kuna za 10 posto"

Naglašavam PREDLOŽILA.....i još:

"Tako je odlučila Vlada, a sve povlaštene mirovine veće od 3500 kuna rezat će se ukoliko taj njen prijedlog potvrdi i hrvatski Sabor"

Kada je ta sjednica sabora neznam..al možda još ima 0.001% šanse.....ili se varam?

Neznam kako dalje,neznam dokle,samo znam da će mi tih 400 kn nedostajat jako jako puno.

Pomiču se granice moralnh vrijednosti,bitan je samo cilj,kako do njega doći,nije bitno,sve vrijednosti se ruše.

Apatija ,jad,nemoć,je jedino što nam je ostalo.

Pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mario1969 je napisao:

zkova je napisao:

večina partizančina ,četnika,udbaša i ostalog antiHrvatskog smeća ima mirovine od 3000-3500 kn ,tako da smanjenje njih neće kačiti ...sve su to dobro isplanirali...

 

izgleda ,pošto se ne možemo organizirati,a udruge su privatizirane ,te ne zastupaju HB,preostaje nam....štrik za vrat,jer do sad se jedva preživljavalo,a sad još -10% odemo u crveni minus na tekućem,neplačanju kredita,režija....u biti.. THE End is near (kraj je blizu)...sorry ali zbilja nisam nimalo optimističan i spreman sam na sve pa i na ono najgore...

 

....kako objasnit djeci da tata nema za pecivo u školi,zašto jednemo stalno jeftinu i jednu te istu hranu...itd?!

 

...sin ima 15,god.pa pita gledajući vijesti samnom na TV-u-tata što se to događa?Di je problem?U školi nas uće da smo bogata zemlja sa vrijednim ljudima...samostalna država za koju je poginulo mnogo Hrvata

 

....za što si išao u rat,zašto si se borio,kad nam sada nije dobro?!

 

-Što da djetetu odgovorim?Da ga u ovim godinama opterečujem sa mitom, korupcijom,krađama...itd.!?!

 

Išli smo u rat da bi BANDA imala :palacdolje:

 

--u pravu si za udbaše i slicne kao i NOB,čije su mirovine i dalje u porastu!!

meni uzmu 320kn kriznog,850 na 10% a kao samohrani otac i dalje plaćam bivšoj alimentaciju i tri kredita....PREŽIVJET ĆEMO naravno,ni jači nas nisu uništili ..

 

ORGANIZIRAJMO GRADJANSKI NEPOSLUH U KOLOVOZU po svim gradovima,u skupinama jer imamo snage al nemamo vjere ..menadjeri nam 60 dana o našem trošku odmaraju u remetincu iiiiiii nistaaaaaaa a nama otimaju golu egzistenciju....

POZDRAVLJAM vas sve iz vukovara,jer mi ćemo i ovo prezivjeti ali ONI lopovi neće....moramo se sami organizirati jer su oni koji bi nas trebali zastupati su ucijenjeni sa POVLASTICAMA pa se ne obaziru na nasu krv..POZDRAV SVIM ranjenicima,zatočenicima srpskih logora i obiteljima poginulih branitelja svete nam hrvatske grude!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam kak je to šuker zamislil matematički:

 

primjer 1: ako je mirovina 5000 kn-10%=4500kn na ruke?

 

ili

 

primjer 2:razlika mirovine od 5000kn do 3500kn iz kojeg neće smanjivati= 1500kn-10%=150kn smanjenja?

 

Nažalost mislim da je 1.sulucija u glavama vlade,daj Bože da nije tako,tj.da se odigra primjer 2

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo javljam se ja kao dijete poginulog branitelja ,ma sramotno je to sto se danas radi, rezu se Povlastene mirovine ,ma pitam ja njih zar je povlastene mirovina to sto sam ja kao dijte od 13 godina ostala bez oca ,i stto je moja mama udovica , i sto evo imam 35 godina danas i do sada se nisam uspjela zaposliti a da ne pricam da kao imam prednost pri zaposljavanju ,ma kavu to prednost ,cak mi je i predj jedne udruge u Zagrebu rekla da kao sta se bunim pa mama mi ima mirovinu al sta kad ona umre,,

mislim SRAMOTNO JE da se OBITELJI POGINULIH BRANITELJA ,danas zove POVLASTENIM ,zato sto je moj tata 91 uzeo pusku i otisao za sve nas i pri tome jos poginuo,

srAM me je takve HRVATSKE ,za koju godinu necemo ni smjeti reci da su nam ocevi i braca poginuli,, ZALOSNO...

I DA MOJ GLAS A NI MOJE OBITELJI hdz NEĆEEEEEEEEE VISE DOBITI,,,,,,

A TI koji su prestavnici udruga koje nas zastupaju SRAMITE ae jer ste se prodali i prodajete nas ,i lako njima kad su puni love i obitelji im situirane i pozaposljavanE, a tko pita nas koji nismo blizu vate ,nek,, preživimo ako upoce budemo,,

svi smo u nekim kreditima ,i moja mama je uzela kredit da bi kucu popravila i to sad uredno placa ,a tko se pita dali cemo svi moci sve uredno placati,, i da nas prave tako da nas izbace na ulicu,,to njih ne Zanima..

nek ukinu krizni ,ne to jos nece vec nam uvode jos smanjivanja,

i da ja sam za prosvjede ,, al zalosno da se samo pise a nitko nist ne poduzima,,

pozz svim braniteljim ,njihovim obiteljima i udovicama, roditeljima ,

i da mislim da kad bi se moj tata sada probudio iz groba 2 bi se okrenuo kakvi su ljudi postali,,,

pozzzzzzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. OD 1996 nam nije povečana osnovica invalidnine

2. Mirovine su nam umanjene od 8-20 %

3. Uveli su nam cenzus za knjige i za dječji dodatak.

4. Smanjili su nam invalidnine za 7% i ukinuli 50% dodatka

5. Moramo si dodatno plaćati lijekove koji nisu na HZZO listi

6. Šta je Ustavno na neoporezivi dio po broju uzdržavanih čllanova sve oharačiti.

7. HARAČ plaćamo do 11. mjeseca i sad bi još trebali i za 10% imati manje prihode

8. Zašto bih davao popovima novac ako recimo ne želim gledati pedofile

9. Zašto da plaćam peder parade, ako ne podržavam pederluk.

10. Zašto da djem novac Mamiću ako on ne plaća poreze kao niti njegovi igrači?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodo ...vrijeme je za konsolidaciju....

 

Konsolidacija se provodi radi utvrđivanja stanja imovine, obveza, kapitala, zatim rashoda, prihoda i financijskog rezultata za sve sudionike u konsolidaciji kao da su jedna cjelina......

 

Nisu HB...jedini teret i krivci za loše stanje u državi...

 

Prosim lijepo...Riba smrdi od glave....pa prema tome postupiti prema uputama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno nas je al smo govna.

 

Kad sam putem foruma pozvao branitelje u Osijek na glavni trg, da se dogovorimo što ćemo i kako ćemo i da svatko nešto kaže te da se konkretno dogovorimo kako ćemo zaštititi svoja prava (koja su svaki dan sve jadnija) jer se "belaj" sprema i udar na mirovine -- NITKO NIJE DOŠAO (još su se tu na forumu pojavili neki posprdni tekstovi na moj račun - koje sam obrisao).

 

Pa poduzmite onda nešto, ovdje na forumu zasigurno nećete napraviti ništa, a u međuvremenu dok sjedimo za računalima (kako neki navode - pomahnitala premijerka jedne države, nećemo reći koje na čelu nesposobne vlade i debelih ministara) zavlače ruke duboko u naše džepove i otimaju nam iz džepova novce od kojih hranimo i školujemo našu djecu, supruge su nam nezaposlene (uglavnom), a socijalni status je otišao u PM većini branitelja jer mnogi imaju dugoročne kredite koje treba otplatiti, a banke nemaju milosti.

 

A, kada voda dođe do grla (gotovo je i došla) onda je kasno.

 

E, ali doći će i u mom džepu do kraja,

tada ću da ga prosječem škarama,

a onda će me moći jedino uhvatiti za j..a.

 

 

http://horvatinkoln.blogspot.com/

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z9Yp6Z6m1Ss&feature=related

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

LJUBAV PREMA DOMOVINI:

Odslušaš cijelu himnu u stavu mirno.......odslušaš sva ona predavanja u stilu "vi ste naš ponos"...."vi ste naša budućnost"... "vaša domovina vam nikad to neće zaboraviti"..."vi ste heroj"..."borite se za nju,našu voljenu"........odslušaš i sve one pjesme koje u tebi bude pravedničke i ratničke nagone.......i kreneš..........i vratiš se nekim čudom........nisi pao za nju ali si izgubio dio tijela ili dio duše......i sad se pitaš zbog čega....ali i dalje stojiš u stavu mirno dok himna svira........i dalje sve one pjesme u tebi bude ratničke i pravedničke nagone.......ti si njen ponos........ti si heroj........ borio si se za nju,tvoju voljenu........ali nisi postao ničija budućnost.......postao si nepoželjna prošlost........nepoželjan gost u tom kazalištu lakrdije....s tobom se ismijavaju oni koji su sjedili u svojim sigurnim vikendicama.......kraj svojih toplih ognjišta......dok si ti kisnuo,smrzavao se i gledao ljude kako umiru gušeći se u vlastitoj krvi........sjedneš,trgneš pola litre loze, zapališ pljugu i sljedećih par dana se pokušavaš sjetiti u čijem si ono dvorištu zakopao pušku poslije rata... :-o :tuzan: :vrti::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i opet ćemo mirno gledati kao ove pred klanje , pa dobro dokle? svi koji imaju mirovine 3500 i manje, tko kaže da i vas neće zahvatiti ovo zlo kad tad.Eto , ja moram ispistai djecu iz vrtića, nije kraj svijeta, imamo za jesti srećom žena radi, ali što ako ona stane bez posla, u kreditima smo, što onda ??

sramota je da se predajemo bez ikakve borbe , još na sprdaju izjavama da se branitelji ne bune, to me najviše ubada , pa zar ćemo stvarno dopusit da sve prihatimo bez ijednog glasa bune,uz naš tzv blagoslov? netko je napisao da treba barem poslati mail jadranki, pa barem nešto učinit a ne ovako sa šaptom se predati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne vredi se ovako prepucavati !!!!

 

ako su seljaci mogli na ulicu i pokazali složnost ŠTA JA SA NAMA?????

ZAR ĆEMO TRPITI SVAKE GODINE ALI BAŠ SVAKE UDARE PO NAMA!!!

PUSTITE NAS VEĆ JEDNOM NA MIRU,STA NAM VRIJEDE MIROVINE KAD NIKAD NIJE SIGURNA!!!!!!

 

SMO NAS ULICA SPAŠAVA!!!

POKAŽIMO DA SMA ZAJEDNO KAO 91.

 

OVO JE GORE OD 91.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo smo krivi za sve kad smo predavali oruzje to je bio zadnji stadij da pljacka pocne u velikom stilu ida se razijedini hrvatske branitelje.nije nama niko kriv nego mi sami sebi a sad jedimo govna ko nas #OOPS# samo dok su mirovine rasle i niko nije mislio na nas tada koji nemamo nista-ops-a sada kad se rezu mirovine vicete da se ujedinimo pa di vam je moral mi koji smo zaboravljeni bez i jedne kune i lipe koji smo ostali gologuzi na ulici do danas ko ce nama ikad vratit ponos i vijeru u moral i dobrotu zar 1000 kuna sve rijesava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelji, kukajte, jadajte se i pišite svašta što vam je na duši. Istresite sve iz sebe jer je to jedino što možete učiniti da si malo date oduška, pa i portal je za to, nadam se da između ostalog je i za to... Još nešto za pokušati za nešto promijeniti da nam se ovakve i slične gore stvari više ne događaju a to je pod HITNO a to znači odmah danas a najkasnije sutra ujutro izčlaniti se ( ispisati i prekinuti napola i vratiti ) sve iskaznice svih tzv. udruga ( hvidr-a i ostalih nekoliko stotina razno-raznih sebi svrsihodnih). To je trenutno prvi korak koji će sigurno dati da se malo zamisle a ostalo slijedi...(svoju zlatnu u Splitu sam prepolovio i vratio).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JACA neće ostati zapamćena kao ona koja je smanjila mirovine,ovo je samo ružan san,to nije istina,to se neće dogoditi,Jaca neće uzeti meni od INVALIDA da podmiri dugove lopova i mafijaša.

 

JACA nije takva da od INVALIDA koji se borio za ovu državu i ostavio sve pa čak i goli život uzme posljednju kunu i podmiruje dugove LOPOVA.To jednostavno nije istina,to se kosi sa zdravim razumom,to je vrijeđanje inteligencije,moralnih vrjednosti.

 

To se neće dogoditi ,ONI čitaju ove forume,oni znaju da neće smanjiti INVALIDSKE mirovine ranjenih i duhovno skrhanih ljuštura branitelja,na sjednici sabora treba biti usvojen taj prijedlog zakona.

Svaka odluka nosi posljedice,nekad dobre,nekad loše..ovisi o ODLUCI!

Sabor neće izglasat taj prijedlog JACINOG zakona.

.........

.....

...

..

.

Ili ipak hoće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Branitelj bez oružja je "xxxxxxx od ovce" tj jadnik,

tako nas barem sad smatraju svi ovi iz vlasti,

ne možemo im ništa,

nisu badava godinama tražili od nas da vratimo oružje tj da

se razoružamo,

vlast je pametna za sebe,gleda dugoročno na opasnosti koje im mogu zaprijetiti u njihovom pljačkaškom pohodu.

Računali su na to da nas neće vječno trpjeti na proračunu,

i sad samo provode svoj dugoročni strateški plan

smanjenja tereta državi.

I sam Šuker je jednom u emisiji "Otvoreno" rekao

"DA NEMA BRANITELJA NEBI BILO DEFICITA PRORAČUNA NITI KRIZNOG POREZA"

Koje je to poniženje,šamar i pljuvačka u lice ispljucana od onog debeljka a da NI JEDNA braniteljska udruga nije ni prstom mrdnula tj njihovi plaćeni podanici.

A mi sve to trpimo ,šutimo i samI smo krivi za to.

Nema drugih krivaca.

Pogledajte primjer seljaka,drhte im sad gaće čim im neki seljak na TV-u obriše nos.

Vidjet ćete što će im seljaci napraviti ovo ljeto ako ne dobiju cijenu koju žele.Seljaci će se potući s Policijom ,pregaziti će njih i njihove usrane automobile.

To su već i radili na jednom punktu gdje da se policijaci nisu maknuli ovi bi ih zgazili u punoj brzini, osobno gledao s prozora iz stana(u sred grada).Tako se to radi a ne tu piskarati kao mala djeca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada dođu izbori, a doći će, razmislite da li ćete svoj glas opet dati hdz-u.

JA NEĆU sigurno, više nikad. Ali nedam glas ni ljevici, i oni su nas očepili 2001. za 15%, nemojte to zaboraviti.

Mi u saboru nemamo nikoga ali baš nikoga ko bi zastupao naše interese, a ima nas navodno 500 000 branitelja.

Pa to je stvarno sramota, ali to smo mi sami krivi jer smo im dopustili da nas obmanjuju.

A o udrugama i njihovim predsjednicima neću trošiti rječi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Nikog ne kritiziram (samo sam naveo da baš nitko nije došao, a prethodni post je bio samo figurativan). Treba biti odlučniji i brži kod donošenja nekih odluka od kojih ovisi egzistencija naših obitelji kao i samih nas.

 

Piskaranje po forumu nam neće puno pomoći (sukobljavanje i vrijeđanje još manje).

 

 

 

 

Bazveze piskaranje ovdje-10% uzeto..a sad se #OOPS#te svi..otplaćujte dugove od lopova i sl...nema ovdje organizacije.. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E moji ratnici došlo je vrime da se i ovoj bandi lopovskoj stane na kraj,ali je pitanje kako kada je banda uzela maha i napravila zakone koji štite njih a ne nas koji smo stvorili državu da imaju šta pljačkati,a sada kad nemaju više šta ukrasti i oteti sada uništavaju nas.Vidite da su i policiju stvorili za sebe da su sigurni da im niko ništa ne može.lako je rezati nama mirovine koji smo bili na prvoj crti bojišnice i štitili opet nji dok su oni pljackali društvena poduzeča i pretvarali i u neefikasne da i mogu kupovati za 1 kunu.

 

1. Kad i gdje je krstena, po mogucnosti priloziti kopiju krsnog lista,

2. Kad i gdje je zavrsila pravni fakultet, kopija diplome,

3. Bracno stanje, koliko propalih brakova, moralno podobna,

4. Kako se izjasnjava, narodnost i od kad,

5. Kakvo je imala djetinjstvo?

6.Što je radila prije 1991godine?

7.Kako joj glasi djevojačko prezime?

8.Tko joj je bio stric?

9.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolega depresivac,

neće vlast smanjiti niti ukinuti davanja iz proračuna (tj svih poreznih obveznika) za udruge

Pa oni ih nagrađuju s 4 miliona kuna za svoj rad u 2010.godini.

Za rad tzv. braniteljskih udruga u 2011.g(koje ubuduće treba nazvati pravim imenom HDZEOVSKE UDRUGE) vlada planira izdvojiti umjesto 15 miliona kuna ,19 miliona kuna.

Dakle među ostalim ,nama smanjuju mirovine da bi mogli povećati sredstva tim udrugama jer one valjda jako dobro rade.

Samo pitanje je za koga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trapavi je napisao:

LJUBAV PREMA DOMOVINI:

Odslušaš cijelu himnu u stavu mirno.......odslušaš sva ona predavanja u stilu "vi ste naš ponos"...."vi ste naša budućnost"... "vaša domovina vam nikad to neće zaboraviti"..."vi ste heroj"..."borite se za nju,našu voljenu"........odslušaš i sve one pjesme koje u tebi bude pravedničke i ratničke nagone.......i kreneš..........i vratiš se nekim čudom........nisi pao za nju ali si izgubio dio tijela ili dio duše......i sad se pitaš zbog čega....ali i dalje stojiš u stavu mirno dok himna svira........i dalje sve one pjesme u tebi bude ratničke i pravedničke nagone.......ti si njen ponos........ti si heroj........ borio si se za nju,tvoju voljenu........ali nisi postao ničija budućnost.......postao si nepoželjna prošlost........nepoželjan gost u tom kazalištu lakrdije....s tobom se ismijavaju oni koji su sjedili u svojim sigurnim vikendicama.......kraj svojih toplih ognjišta......dok si ti kisnuo,smrzavao se i gledao ljude kako umiru gušeći se u vlastitoj krvi........sjedneš,trgneš pola litre loze, zapališ pljugu i sljedećih par dana se pokušavaš sjetiti u čijem si ono dvorištu zakopao pušku poslije rata... :-o :tuzan: :vrti::kavica:

 

 

:palac::palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte samo kukati jedan drugome i popunjavati forum sa tko će većim brojem objava.Poduzmite nešto konkretno za boljitak sebe i svojih obitelji bar u buduće ako niste do sada.Nekoliko stotina udruga puta dekoliko desenina tariguza u njihovu vodstvu, to je članstvo koje muze desetine miliona kuna iz proračuna i zbog njih i sličnih događa nam se OVO sa poniženjima i smanjenjima koji samo njh nekolicina blagosivaju i vladi daju zeleno svjetlo.Zato kao što sam već rekao prvi korak -ispisati se iz svih tzv. udruga.Nastavak slijedi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema kuknjave,mi smo prezivjeli i gore od ovoga,samo da se jednom za svagda prestane manipulirati nasom populacijom.Bojimo se svake vlasti jer svaka je do sada imala katastrofalnu politiku prema ovoj populaciji.To se jednom mora zavrsiti jer branitelji nisu vise ni tako mladi a najmanje zdravi.Svako dizanje prasine oko nas dodatno iritira ionako tanke zivce svih nas.Jasno je da mi nemamo snage za neke nove ratove ili revolucije jer smo razjedinjeni zato molim Boga da ovo bude zadnje u nasem zivotu sto se tice diranja nasih prava.Nikakvo otkopavanje nekog skrivenog oruzja nece nista napraviti,barem nista dobro.Siguran sam da ce sve ove politicare koji manipuliraju s nasim narodom stici ruka pravde na bilo koji nacin.I cetnici su harali pet godina pa se ipak desio 4. kolovoz,05 sati u jutro.Doci ce i njima jedno jutro,a i ovim placenicima od udruga.Mene je sramota sto zivim u svojoj domovini gdje mi je predsjednik jedne tako vazne udruge Dakic(oprostite,bio predsjednik,odavno sam raskrstio s time).U subnor-u je bilo manje ljigavih ljudi nego je taj kriminalac Dakic.To je tuzno,oni iz subnor-a i tito su se tako doro pobrinuli za svoje borce da i danas ima 43000 njihovih umirovljenika.Kazu da je to nasljedna mirovina.Vidite,nasa udovica iz domovinskod rata se nesmije ni vise udavati jer gubi prava,branitelji koji primaju opskrbnine moraju paziti da nemaju u vlasnistvu kakvu krntiju od auta jer su onda prebogati za opskrbninu.Ups,hebote,dakicu sam gore pisao prezime velikim slovom a titu malim,pa tito je gospodin za tog ljigavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa dobro ljudi,jel ima neko kakav prijedlog,jel ima neko od Vas muda da pokrene barem nekakav skup protesta,ili skup inata,samo da im pokažemo da smo još tu ,da smo živi,jako razočarani i ljuti.

Nije tu u pitanju tih 10%,već način na koji nam se to uzima,pa zar smo mi jedini teret ovoj državi,koju smo MI stvorili,zar se nama prvima uzima,jesmo li mi pokrali i opljačkali ovu "Lijepu njihovu"

DAJTE PRIJATELJI,KRENITE I JA I MOJA SUPRUGA I MOJIH ČETVORO DJECE IDEMO ISTOG TRENA PRED SABOR...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo rezanje mirovina je dobro promišljeno i izanalizirano od strane vladajućih nametnika. Znaju da nikakvog protesta neće biti, tu i tamo neki intervju u novinama i tv, ali to je sve. Udrugama je dobro (zamisli, onaj Đakić koji tobože predtavlja invalide je ZA) i to je to - vjerojatno za 6 mjeseci predstoji uzimanje još nekoliko postotaka.

 

Na kraju, kada državna kasa bude potpuno prazna, doći će i redovni izbori na kojima će reće "evo vam sada Hrvatska", predati nažalost nekažnjeno upravljanje Hrvatskom nekim drugim ljudima, a oni će lijepo na "odmor" po nekim egzotičnim otocima, ili na zimski po brdovitoj Švicarskoj ili Austriji, jer oni nemaju kartice hrvatskih banaka (banaka u Hrvatskoj), ali nadam se da postoji ipak nekakvo "oko" i "uho"....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu si, dobro je smišljeno ovo rezanje, jer da je svima linearno smanjeno možda bi i bilo kakvog protesta.Ovako je smanjeno samo onima poviše 3.500 kn, znači kritična masa je sada raspolovljena.Mudar potez.A u igri je i harač, pa tako onaj tko ima poviše 5-6000 poslije ukidanja harača od 4%, konačno smanjenje će biti samo 6%, što i nije puno.Sigurno da je jadno što ovi naši "predstavnici" nisu ništa tražili zauzvrat,recimo npr. smanjenje njihovih plaća saborskih tj.dužnosničkih, ili rigorozniju kontrolu utajivača poreza. Zna se, da se ogromna lova izgubi na utaju poreza, negdje oko 10milijardi kuna,npr.netko tko gradi kuću, za sve usluge od zidara, limara, odvjetnika, arhitekata, električara sve se nepravi bez izdavanja računa, a samim time i poreza državi za koju smo se borili. Tu se izgubi ogromna lova, jel itko ikad vidio i jedan račun izdan od npr.odvjetnika, ja ne. Uostalom, 10% nije puno ali tko nam garantira da je to kraj, jer kad su naši predstavnici išli na pregovore, što su oni tražili, npr.odvajanje borbenog od neborbenog sektora,ukratko, ništa?U svim pregovorima, po završenom dogovoru,obje bi stranke trebale biti barem u načelu zadovoljne. Itd,itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpuno se slazem s tobom.I ja mislim da ovo nije smak svijeta za branitelje koji imaju vecu mirovinu od 3500 kuna,jedino je problem sto svi imaju neke kredite pa je to dodatni sok.Ne vjerujem da ce branitelji propasti zbog 10% jer bojim se s obzirom kakvo nam je stanje u zemlji da ne ostanemo bez cijele mirovine.Vratit ce se harac,mirovine ce se od 1.1.2011 poceti ponovo uskladivati pa bi to moglo se sve u dogledno vrijeme ublaziti,ali samo pod uvjetom da ne riknemo do kraja.Ne moze taj Dakic nista traziti za uzvrat jer je i on lopovcina,ne moze lopov lopova ucjenjivati.Svi mi moramo traziti hitnu objavu registra branitelja i detaljno uklanjanje onih koji tamo ne pripadaju.Tu cak moramo traziti potporu od onog lijevog glazbenika Josipovica.Sad prije pola sata pocnem gledati Metu,emisiju za branitelje i u studiju su gosti clanovi udruge veterana dragovoljaca domovinskog rata koji nama moraju sada prepricati kako su oni prezentirali nas domovinski rat u Australiji.Tko to placa.Dali je sada vrijeme za takvo trosenje novaca iz proracuna.Mozemo i za pet godina to im prepricati i objasniti,a ovaj novac sada proslijediti nekom branitelju koji npr. ima cetvoro djece,nezaposlenu suprugu i jedva da imaju za kruh.Nije li Jaca rekla da se svi moramo necega odreci.Da su politicari u vladi i saboru imalo normalni sebi bi skinuli bar 20% i tako se solidalizirali s braniteljima koji su im omogucili da sa svojim debelim guzicama i glupim glavama sjediju tamo.No boli njih briga.Trebace nesto sto ce ih dobro uzdrmati da se oni trznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš me zanima gdje je tu pravda.

 

Onaj koji ima 3850 će imati isto kao i onaj koji je imao 3500.

 

Znači da su neki "zakinuti", a neki ne (doduše 3500 nije neka mirovina, ali nije ni to toliko loše kad se uzme u obzir da su mnoge mirovine ispod 2000 kuna).

 

To nije zakonski, čak je i protupravno.

 

Mnogi branitelji će taj rez vrlo teško podnijeti pogotovo oni koji imaju kredite.

 

:zao:

 

 

Pročitajte ovu pokvarenu LAŽ koju nam je montirala naša vlada (začini iz Jadrankine kuhinje):

 

Prava iz mirovinskog osiguranja:

 

U razdoblju od 1.1.2010. do 31.12.2010. mirovine se neće povećavati niti smanjivati, jer se odredbe ZOMO-a u tom razdoblju prema Zakonu o posebnom porezu na plaće, mirovine i druge primitke («Narodne novine» br.94/109.) neće usklađivati.

 

Sada će nam reći da su se okolnosti promjenile i da to nije laž.

 

Postoje sudovi, razni, primjerice Ustavni, Upravni, Sud za ljudska prava........................

 

Netko i za to što sam naveo treba da odgovara (treba ih tužiti).

 

Koliko čitam u medijima nisam primjetio da je to netko našoj dragoj premijerki dobacio.

 

Možda Đakić, Dečak ili netko treći...nisam nigdje to pročitao.

 

Naravno, doći će do izmjene nekih zakona i to će otići u zaborav.

 

346m0t3.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sud je dobra opcija,kad bi dobili proces bilo bi refundacije sredstava koja nam uzmu,ali ipak mislim da su se oni pravno osigurali.Podsjecam da je harac pao na ustavnom sudu pa bi mozda bilo najbolje da ne polazemo nade u neki sud koji ji inace pod njihovom kontrolom.Ako uzmemo neki europski sud nememo ni tamo sanse,pa oni stalno galame da moramo smanjiti mirovine i krepat od gladi(nemojte se bojati,Suker nece smrsaviti,hebiga) :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Baš me zanima gdje je tu pravda.

 

Onaj koji ima 3850 će imati isto kao i onaj koji je imao 3500.

 

Znači da su neki "zakinuti", a neki ne (doduše 3500 nije neka mirovina, ali nije ni to toliko loše kad se uzme u obzir da su mnoge mirovine ispod 2000 kuna).

 

To nije zakonski, čak je i protupravno.

 

Mnogi branitelji će taj rez vrlo teško podnijeti pogotovo oni koji imaju kredite.

 

:zao:

 

 

Pročitajte ovu pokvarenu LAŽ koju nam je montirala naša vlada (začini iz Jadrankine kuhinje):

 

Prava iz mirovinskog osiguranja:

 

U razdoblju od 1.1.2010. do 31.12.2010. mirovine se neće povećavati niti smanjivati, jer se odredbe ZOMO-a u tom razdoblju prema Zakonu o posebnom porezu na plaće, mirovine i druge primitke («Narodne novine» br.94/109.) neće usklađivati.

 

Sada će nam reći da su se okolnosti promjenile i da to nije laž.

 

Postoje sudovi, razni, primjerice Ustavni, Upravni, Sud za ljudska prava........................

 

Netko i za to što sam naveo treba da odgovara (treba ih tužiti).

 

Koliko čitam u medijima nisam primjetio da je to netko našoj dragoj premijerki dobacio.

 

Možda Đakić, Dečak ili netko treći...nisam nigdje to pročitao.

 

Naravno, doći će do izmjene nekih zakona i to će otići u zaborav.

 

346m0t3.png

 

Nemogu Đakić ni Dečak sa svojim obrazovanjem to ni pročitati a ni shvatiti!!! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fudo-ne bi se složio s tobom da 10% nije mnogo,to je jako mnogo za HB-a koji ima stanbeni kredit,nezaposlenu suprugu,hrpu skupih režija,sitnu dječicu,auto stari,koji moras imat jer je potreba itd itd...svaka kuna se pazi,ali bas svaka....

 

....eto moj primjer: mirovina 5000 kn -10% = 4500kn,sa svim gore navedenim kako preživjeti?!!

 

nek sebi skinu 50%,nek po hitnom postupku sud riješi tajkune i lopove koji su nas opljačkali ,neka im uzmu imovinu koju su stekli na kriminalni način(privatizacija)-te navedeno nek država proda,bit će para ko blata-gledajući od 1991.g.do danas....

 

...ali naravno za to nema političke volje jer su politika ili vlast bili umješani u razne marverzacije i pljačku s tajkunima,rame uz rame ,pa su djelili dobit....u tome je stvar!!

 

HB moraju biti opet 1. da spašavaju državu ali ne od neprijatelja već od bankrota,ako je kriza -kriza je za sve a ne samo za HB-e

 

...mislim da bi trebali napraviti prosvjed (malo veći)oko 100 000 HB(a bilo nas je kažu 500 000),vjerujem da bi se pridružili i drugi građani koji bi se solidalizirali s nama i općem stanjem u državi te tražiti ostavku vlade, prijevremene izbore,glasat za one koje neće dirati u naša krvavo stečena prava!

Inicijatori svega gore navedenoga trebale bi biti tzv.braniteljske udruge ,ali šteta imamo ih ,samo što ne zastupaju naše interese i prava .Tužno-zbilja tužno...dosta-sorry,krvni i srčani tlak su mi naglo skočili ,ruke drhte.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako god bilo branitelji su najezili! Josip Đakić se sad javlja i tvrdi da su branitelji pristali na smanjenje za 10 posto ali eto da to ipak bude od 1.11. kada se ukida harac od 4 posto! Nije mi bas poznato da on ima mandat da govori u ime svih branitelja. Dok politicari budu predstavnici raznih udruga a u isto vrijeme budu i u saboru ne pise nam se dobro. Jaca dok je bila ministrica glumila je "majku braniteljima" a od kada je postala premijerka pretvorila se u njihovu macehu !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova- ma nisam mislio da nije puno,nego da nije puno u odnosu na koliko se namjeravalo.A smatram da je ovo tek početak.Međutim, htio sam samo reći da je mudro isplanirano da se ne diraju mirovine do 3500kn za početak, jer vidim da se branitelji koji imaju mirovinu do 3500kn ne javljaju,naglašavam da je to razumljivo.(podijeli pa vladaj).Moja mirovina je 4000kn, i normalno je da mi ne odgovara s obzirom na čin i % invalidnost i civilni udio da me se izjednačava s nižim % invalidnosti i udjelom civilnog dijela, s obzirom na visinu moje civilne plaće iz koje su se doprinosi plačali.Smatram da se ovakav način smanjenja mirovine može srušiti na nekom od sudova, jer ako većina ima kumulirani iznos mirovine, onda bi bilo zakonski smanjivati samo dio vojnog dijela. Jer bi po toj logici sve civilne invalidske mirovine bile podležne predloženom smanjenju.Nisam pravnik, ali mislim da ovakovo smanjenje nije zakonski utemeljeno baš s obzirom na kumuliranu mirovinu koja se sastoji od vojnog i civilnog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

R-ZG je napisao:

Kako god bilo branitelji su najezili! Josip Đakić se sad javlja i tvrdi da su branitelji pristali na smanjenje za 10 posto ali eto da to ipak bude od 1.11. kada se ukida harac od 4 posto! Nije mi bas poznato da on ima mandat da govori u ime svih branitelja. Dok politicari budu predstavnici raznih udruga a u isto vrijeme budu i u saboru ne pise nam se dobro. Jaca dok je bila ministrica glumila je "majku braniteljima" a od kada je postala premijerka pretvorila se u njihovu macehu !

Zašto to traži "uvaženi gospodin" đakić(svaki dalji komentar o njemu je suvišan)?

Možda se u to baš i nerazumijem ali :

Kad se harači poukidaju,nama do 6000 kn 2% i ovima koji imaju preko 6000 kn 4% ispada da se nama uzima 8% a njima 6%.Sad ja nevidim gdje je tu pravda,jer oped se uzima nama koji imamo manje uzima više.Neka me neko ispravi ako griješim.Napominjem da se -nama i njima ne odnosi na branitelje,jer zna se kojih ima više sa mirovinama preko 6000 kn .JEL TO SAD SMANJENJE ZA SVE 10 %?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citirano sa tog linka od diksija (tj.Glasa Slavonije) pazite što Đakić navodi:

 

"..........Njegova je računica jasna: prosječna je braniteljska mirovina od 5.611 kuna zbog kriznog poreza manja za 244 kune, a nakon smanjenja od 10 posto past će na 5.050 kuna. Ako se još na nju obračuna i krizni porez, branitelji bi prosječno dobili 4.848 kuna, što je gotovo 800 kuna manje od mirovine koju su imali prije deset mjeseci......"

 

Pa taj izgleda da nema pojma koliki je postotak odnosno kako oni kažu stopa krizno poreza uvedena na mirovine (između ostalog i braniteljske) veće od 3000 odnosno 6000 kuna.

 

5611-4%=5386 kuna. Moja računica je točna ali Đakićev podatak da je prosječna braniteljska mirovina umanjena za 244 kune je netočan i mislim da bi se taj gospodin ;-) trebao bolje upoznati sa nekim zakonima koji se tiču branitelja i braniteljske populacije.

 

Branitelj koji ima mirovinu 5611 kuna, plaća krizni porez iliti harač,(nusproizvod Suzan..ovaj premijerkine kuhinje) je 2% tj:

5611-2%=5498 kuna.

 

Dobro, (što je pogriješio-pogriješio),100 kuna tu i tamo manje više (mnogima je i to puno), ali ovakav diletantizam od strane nekih vladinih satelita koji govore u naše ime i samo klimaju glavama je neprimjeren, umjesto da dignu glas za nas i ako treba lupe šakom od stol pa, neka se čaše soka, mineralne, ili što već imaju od pića ispred sebe (i oni skupi monitori te Hebrangove naočale i buckov trbuščić iliti neki tamo broš ili trbušina) zatresu kao onda kada se tresla RH dok smo je krvavo branili.

Stoga bi im bilo bolje da malo kvalitetnije prouče zakonsku problematiku i napokon nešto i kažu u našu korist i prestanu omalovažavati naše zasluge.

 

Ove daljnje njegove računice i poznavanje Zakona o pravima hrv. branitelja (i druge zakone) neću niti da komentiram.

 

Izgleda da je kopanje u rudniku opasniji i manje stresan posao od pucanja, ubijanja, klanja i ostalih sranja što smo proživjeli u ratu.

 

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sjedi u Saboru,a nema pojma o nicemu.To je matematika koju svaka baba zna na placu.Mi tu matematiku dobro znamo jer moramo brzo izracunati koliko ce nam uzet,on to nema u glavi jer on prima 19 000 i boli ga briga za sve.Koja je to seljacina Boze moj(nek se ne uvrijede posteni seljaci).Koliko samo rijeci moramo trositi i to uvijek na te kretene.Zar smo mi spali na to da nas predstavljaju dakic,hruskarica,kacinari,mercep.Ovim putem se zelim ispricati svima koji su do sada u mojim postovima citali o mojem stalnom pjluvanju po svim udrugama iz domovinskog rata.Ipak medu njih sto nade se i jedna na cijem je celu Jasarevic a to je udruga zagrebackih branitelja Vukovara.Zbog 99 budala zaboravim na onog stotog koji je posten i O.K. covjek,totalno izvan politike i politickog utjecaja na sebe.Covjek takvog pogleda na nasu problematiku,covjek postenog ratnog puta trebao bi biti nas glavni predstavnik.Ne treba nam novi voda.Svaka cast na inicijativi u 6 mjesecu u Petrinji ali upozoravam ovi politicari i njihove sluge u udrugama ce uciniti sve da uniste tu inicijativu.Ja nisam clan Jasareviceve udruge niti poznam tog covjeka ali dobro pratim njegov rad u javnosti i njihovu internet stranicu UZBV :kavica::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam, ali čini mi se da se događa ono čega se najviše plašim, a to je da smo mi svi reagirali na sve ovo kada je došlo do objave odluke kojom će nas se oštetiti na najpodmukliji način i da se već 3-4 dana nakon toga polako sve stišava i sve prelazi u nekakvu uobičajenu kolotečinu (bolje reći žabokrečinu).

Ovi koji nam rade o glavi u svemu tome imaju prešutnu podršku udruga koje navodno zastupaju branitelje iz DR i na to su računali i idu taktikom ma pustimo ih neka se malo ispušu preko par foruma ili portala i pojeo vuk magare, za sedam dana će sve već biti zaboravljeno.

Istu taktiku je 1991. godine zastupao ratni zločinac Blagoje Adžić koji je rekao da će ako je potrebno pobiti 5-6 tisuća "ustaša", te da će se svijet buniti sedam dana zbog toga, a nakon toga će sve biti zaboravljeno i problem je riješen.

Na sreću Adžiću smo se znali suprostaviti i ne samo spriječiti ga, već i do nogu dotući i poraziti.

 

Dragi moji kolege branitelji, posljedice ovoga što nam se sprema ćemo (naravno ako dozvolimo da dođe do ovoga što su nam naumili uraditi) osjetiti, a to je već netko ranije napisao, kada nam stigne ta umanjena mirovina za tih 10%, pa nam banke umanje dozvoljene minuse na tekućim računima, ali pomnoženo u trostrukom iznosu, te se odjednom nađemo u dubokom nedozvoljenom minusu, a da ne spominjem da sada ide i poskupljenje struje, a uskoro ćemo morati plaćati i dopunsko zdravstveno, a tko zna što nas još sve čeka.

 

Pozivam sve sudionike ovog portala da dobro razmislimo što i kako dalje, jer još uvijek nije prekasno da se čuje naš glas protivljenja, ali ne u nekom deklarativnom, politikantskom ili dnevnopolitičkom obliku, već u jednom argumentiranom, čvrstom, što masovnijem i nadasve jedinstvenom obliku i tu pozivam kolegu Mrljavca ili bilo kojeg drugog sudionika ovog foruma da iskaže svoj prijedlog što da učinimo da naš glas u pravoj mjeri i obimu dođe do ušiju onih koji to trebaju čuti.

 

Ovo sve govorim i pišem iz razloga da ne bi ovo sve završilo kao neko mrtvo slovo na papiru i da se ovo sve ne pretvori u jedan oblik pukog samosažaljavanja pišući jadikovke na ovom ili bilo kojem drugom forumu.

 

Dragi branitelji, pokrenimo se dok ne bude prekasno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni lagano već ide na živce čitati na forumu da se trebamo pokrenuti,nešto napraviti,ovo ili ono..ma nemamo mi ni petlje ni snage da nešto napravimo..a zašto? vjerovatno zato što su nas udruge razjedinile i vođe tih udruga politički sateliti današnje vlasti..ovako pojedinačno piskarajući na forumu možemo samo istresati svoje frustracije i nezadovoljstvo i tješiti se da neće biti gore..a gore će sigurno biti ako ne sa ovom vlasti ali sa idućom garniturom sigurno(mislim na SDP,HNS,IDS itd)šta mislite hoće li se onda oglasiti vođe udruga popud đakića i dečaka i pozivati na prosvjede i slične akcije..ja mislim da hoće samo što će oni opet na taj način skupljati političke bodove a mi ćemo im biti samo usputni instrument..bit ćemo opet kao ovce..ma sve mi se već gadi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Citirano sa tog linka od diksija (tj.Glasa Slavonije) pazite što Đakić navodi:

 

"..........Njegova je računica jasna: prosječna je braniteljska mirovina od 5.611 kuna zbog kriznog poreza manja za 244 kune, a nakon smanjenja od 10 posto past će na 5.050 kuna. Ako se još na nju obračuna i krizni porez, branitelji bi prosječno dobili 4.848 kuna, što je gotovo 800 kuna manje od mirovine koju su imali prije deset mjeseci......"

 

Pa taj izgleda da nema pojma koliki je postotak odnosno kako oni kažu stopa krizno poreza uvedena na mirovine (između ostalog i braniteljske) veće od 3000 odnosno 6000 kuna.

 

5611-4%=5386 kuna. Moja računica je točna ali Đakićev podatak da je prosječna braniteljska mirovina umanjena za 244 kune je netočan i mislim da bi se taj gospodin ;-) trebao bolje upoznati sa nekim zakonima koji se tiču branitelja i braniteljske populacije.

 

Branitelj koji ima mirovinu 5611 kuna, plaća krizni porez iliti harač,(nusproizvod Suzan..ovaj premijerkine kuhinje) je 2% tj:

5611-2%=5498 kuna.

 

Dobro, (što je pogriješio-pogriješio),100 kuna tu i tamo manje više (mnogima je i to puno), ali ovakav diletantizam od strane nekih vladinih satelita koji govore u naše ime i samo klimaju glavama je neprimjeren, umjesto da dignu glas za nas i ako treba lupe šakom od stol pa, neka se čaše soka, mineralne, ili što već imaju od pića ispred sebe (i oni skupi monitori te Hebrangove naočale i buckov trbuščić iliti neki tamo broš ili trbušina) zatresu kao onda kada se tresla RH dok smo je krvavo branili.

Stoga bi im bilo bolje da malo kvalitetnije prouče zakonsku problematiku i napokon nešto i kažu u našu korist i prestanu omalovažavati naše zasluge.

 

Ove daljnje njegove računice i poznavanje Zakona o pravima hrv. branitelja (i druge zakone) neću niti da komentiram.

 

Izgleda da je kopanje u rudniku opasniji i manje stresan posao od pucanja, ubijanja, klanja i ostalih sranja što smo proživjeli u ratu.

 

:zao:

:zao:

Zašto to traži "uvaženi gospodin" đakić(svaki dalji komentar o njemu je suvišan)?

Možda se u to baš i nerazumijem ali :

Kad se harači poukidaju,nama do 6000 kn 2% i ovima koji imaju preko 6000 kn 4% ispada da se nama uzima 8% a njima 6%.Sad ja nevidim gdje je tu pravda,jer oped se uzima nama koji imamo manje uzima više.Neka me neko ispravi ako griješim.Napominjem da se -nama i njima ne odnosi na branitelje,jer zna se kojih ima više sa mirovinama preko 6000 kn .JEL TO SAD SMANJENJE ZA SVE 10 %?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija