Jump to content

Blokada privatnog tekućeg PBZ


DGT

Preporučene objave

Dobar dan. Molio bi malo pojašnjenje i savjet šta napraviti dalje. Naime supruga mi je jamac za auto kredit. I malo sam zaosao sa plaćanjima rata ali sam rate plaćao i faxom poslao koliko sam uplatio i kad ću uplatiti još. U jednom dopisu sam naveo da čekam da u 6. mjesecu promijenim posao za bolje plaćeni i da ću sve onda poplaćati zaostatke s time da sam i sa uplaćiovao više od trećine neopterećnih sredstava sa računa i to uglavnom sa supruginog računa što je vidljivo. E došlo je opmena pred ovrhu od PBZ-a. Uplati. sa svog računa više od 1/3 i sa supuginog također više od 1/3. Za dva dana supruga pokušava dići novac sa svog tekućeg računa za život tj. za kruh, mlijeko i ostalo svakodnevno i šok. Račun je blokiran. PBZ joj je poslao zadužnicu na naplatu i blokirali su joj kompletni tekućiračun privatne osobe. Sa odobrenim minusom je manjkalo nešto što smo uplatili da se mogu naplatiti ali je sad drugi šok. Skinuli su sva sredstva sa računa da se namire, a za život nam je ostalo 0,00 kn. Sad kako da ja djetetu objasnim da nemamo za kruh i ostale stvari koje su nam potrebne za život slijedećih 25 dana. Kreditne kartice nemamo. Šta sve mogu napraviti po pitanju toga. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani! Morali ste dobiti od PBZ-a prije blokade računa opomene (1,2,3,pa blokada računa)Najvjerojatnije se niste odazivali na njihove obavijesti,oglušili ste se,uz njihovu najbolju namjeru.Sve se da dogovoriti sa bankom samo treba dobra komunikacija između klijenta i banke te kodeks ponašanja.Osobno Vas smatram krivim što Vam je blokiran račun.Smanjite cigarete,kavu,a djetetu umjesto tih potrošenih novaca dajte za mlijeko i kruh,kao i gablec u školi itd.Malo stegnite remen i poštujte recesijske mjere i krizu općenito,manje vožnje automobilom ili ga prodajte pa platite dug. E tako, malo sam bio grub i izvinite.Prilikom blokade računa od strane PBZ-a napravite prigovor banci u cilju odblokade računa i uzimanja samo 1/3 primanja,ako ne prelazite preko 5.000 i nešto kusura plače.Prema zakonu o ovršnom postupku ,a i bez obzira što se radi o zadužnici,ne smiju Vam uzeti više od 1/3 primanja.Navedite koga sve uzdržavate itd.itd.Malo pročitajte zakon o ovršnom postupku ,ali i moć zadužnice.Ako Vi šutite banka če svoje uredovno uzimati ,jer je njezina dužnost isto činiti prema potpisanoj i ovjerenoj zadužnici te plačanju prema privatnoj osobi.Nadalje pokušajte mirnim putem dogovoriti obročnu otplatu između Vas i privatne osobe (zadužnice).Dug Vam nitko neće oprostiti,a o zastari nemojte ni sanjati.Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niti ne mislim o zastari duga. Uvijek sam se javio banci i po svakoj uplati faksirao na fax i napomenuo kad ide slijedeća uplata i koliko. I uvijek je bilo tako kako sam ih obavijestio. Inače ne konzumiram niti cigarete, niti alkohol. Navedena banka je napisala u ugovoru i krivi broj šasije i boju vozila i tražio sam ispravak navedenoga što je opet palo na moja leđa. ja sam to morao platiti. pokušao sam dogovoriti sa njima da im se riješi plaćanje sa cesijom na što nisu htjeli pristati. tražio sam da mi se iz CHF promjeni u EUR-e i isto nisam mogao dogovoriti. Na ništa se nisam oglušio. Po prispjeću 1. opomene javio sam im se dopisom kad i koliko će biti plaćeno. Dug je podmiren. Od supruge račun je odblokiran, a moj račun privatni kod splitske banke nije. Unatoć tome što je dug podmiren i prošlo je više od 10 dana. I svoje obaveze ne izbjegavam. I za probleme pokušavam naći rješenje međutim problem je u bahatosti nekih ljudi koji ne rade svoj posao kako spada i ovkvim primjerima bi trebalo stati na kraj. zato sam se obratio ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani! Supruga jamac za auto kredit (je potpisala-da)na ugovoru piše lijepo broj šasije i boja vozila (je potpisala prilikom ovjere-da)Napominjete Splitsku banku.Nije to bahatost nekih ljudi koji ne rade svoj posao....,ali postoji mogučnost pogreške....zbog toga dobro pročitati ugovor koji potpisujete,osobito ona mala sitna slova u donjem dijelu ugovora.Zadužnica-(opaka ovjera kojom prilikom se u slučaju neizvršenja obveza po zadužnici plijene svi računi).Banke su povezane,HROK vidljiv kod svih.Zato pošteno i slijedi nagrada od banke (ne uzimaju vama kamatu i zateznu kamatu i kamatu od kamate itd.u nedogled).Zakon u ruke i prigovor,ili obnova postupka,ako je došlo do ovrhe ili nešto slično...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na čitanju kod bilježnika bilo je pročitano ispravna boja i broj šasije ali je uočen krivi datum. Potpisali smo sve osim tog lista koji je kasnije dosavila djelatnica banke i poslala nam ugovore poštom. Kasnije samutvrdio daje krivi brj šasije i boja i pismno se javio banci na što su se oni oglušili dok nisam sam se javioosobno u banku da se to ispravi. Ali nema veze. Bilo prošlo. Uskoro novo rado mjesto. Solidna primanja i neće biti problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija