Jump to content

Ustavni sud-Međunarodni sud


Dodadi

Preporučene objave

Miner, to su dvije različite stvari.

Rudavi sa ekipom podnosi tužbu vezano za ostvarivanje statusa HRVI, a ovaj Vaš poznanik je ostvario mirovinu kao što ste rekli u vrijeme prije donošenja izmjena Zakona o pravima HB, što je tada to bilo i ostvarivo da bez statusa HRVI možete u braniteljsku mirovinu.

Nakon izmjena Zakona to više nije moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK,Commando slažem se s tobom da je do promjene zakona došlo krajem 2009.godine ali šta s braniteljima koji se godinama prije vuku po raznoraznim komisijama lij.povjer.i sl.i još nisu ostvarili svoj status? Šta s onima s početka 2006.godine koji se još povlače po sudovima, dobivaju odbijenice i sl,pa i oni su bili u okviru tog prijašnjeg zakona?Vjerojatno sam Ja ili jako glup ili jako zbunjen jer u toj priči ima na desetke rupa pa ko u koju uleti.Ja nisam jedan od tih,Ja sam po novom pravilu umirovljen ali onda neka ne muće više te ljude neka im daju što im pripada a ovi od 01.01.2010.godine nek se bore preko sudova za svoja prava.Tako ću i sam morat ali treba se borit,druge nema. Pozdrav Tebi i svim Braniteljima gdje god bili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

još uvijek sam u istraživanju prakse Europskog suda za ljudska prava i pokušavam postaviti zahtjev sa svih mogućih aspekata prava zajamčenih Konvencijom.

Molim Vas imajte na umu da kandidati za Aplikaciju ESLJP vode svoje postupke i dalje te da ne propuštaju rokove za pojedine prizivne sudove/organe.

Nadalje tko želi da joj/mu pišem aplikaciju za ESLJP neka kompletira spis i pripremi za predaju.

Predlažem da dođete na sastanak Vi ili još nekoliko predstavnika za one koji žele ići u postupak. Objasnit ću Vam kakvi su izgledi i troškovi. Kod mene u uredu može sjesti najviše 5 osoba.

Ako se slažete s ovakvim postupanjem, javite mi se radi dogovaranja termina. Sljedeće tjedne sam u Zagrebu.

 

S poštovanjem

 

Gabriela Banić

 

 

 

do sada mi je samo 4 ljudi odgovorilo na mail.zanima me vi ostali ste odustali ili šta?

pročitajte gore odgovor odvjetnice i zainteresirani za odlazak na sastanak neka mi se jave.

 

 

zagi87-pa to i je zadnji mail od 19.11.

 

pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Evo većeras sam gledao latinicu na temu "velikih" i malih ljudi tj. kako nisu svi pred zakonom jednaki,znaći kod nas još ni P od pravne države,bilo je i o tužnoj sudbini branitelja kojemu su i teško bolesnom oduzeli oskrbninu koja je ionako bila jadna jer posjeduje nekretninu koju ono što se kaže nemože ni darovati a kamoli teško bolestan obrađivati,iznosila je tisuću i nešto sitno kuna s kojom je skoro nikako životaria,pa su mu i to odnili..bilo je i o nejednakosti vjerskih zajednica,konkretno protestanskoj crkvi koja je zbog nelogićnosti sprovođenja prava tužila državu sudu u strazburu i dobila spor,i sad država mora isplatiti odštetu..to govorim zato što i mi branitelji koji smo zakasnili za famoznu i neustavnu uredbu sada po istim diagnozama nemožemo ostvariti hrvi nego nas šikaniraju u običnu civilnu invalidsku mirovinu!?..kao da rata nismo ni vidjeli...vjerujem i nadam se da bi i mi trebali proći kao i ova spomenuta vjerska zajednica!..Pozdrav braćo bojovnici! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Dadoje!Kao što i sam kažeš a i sam se pitam TKO ima pravo nama oduzeti naše pošteno sudjelovanje u ratu? Zar zbog toga šta smo bolesni? Ne znam sad točno tko mi je na moj post o isplati 525 kuna provedenih po mj. u ratu napisao da su to dobivali Branitelji koji su išli u 6a mirovinu kao poticaj za samozapošljenje, što nije točno. Dobili su svi koji su otišli u 6a mirovinu i otpremninu i taj dodatak od 525 kuna provedenih u ratu. Pa zar i branitelji koji imaju opću nesposobnost za rad nemaju isto to pravo? Pa to je otvorena pljačka Branitelja.Pa kome je otišlo MOJIH 28000 kn?Zar zato što sam bolestan gubim i pravo da mi se prizna mojih 54 mj. provedenih u ratu? Ali nisam JA jedini. Pa takovih Branitelja ima barem 1000.A sinoć u Latinici smo svi vidjeli najrealniji primjer što se dogadja s Braniteljima koji nemaju ni kuma ni strica a i s onima koji nemaju a i nisu željeli dati mito za povlastice. Nažalost to nam je realnost. Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav za Marka od Zagia!

Moje je pitanje tebi zar nisi išao preko Rudavog do odvjetnice? kolko ja znam on je vodio taj dio oko dogovora za sastanak sa odvjetnicom i ja sam za sebe i svoje prijatelje slao podatke Rudavom i kad sam mu poslao podatke onda mi se nije više javljao i neznam ništa više dalje u kojoj je sve to skupa fazi. A što se tiče potencijalnih kandidata bilo ih je puno više od dvojice kako ti to navodiš i vjerojatno ostali čekaju na Rudavog što će se dogovoriti i kojim redom če se ići kod odvjetnice. Valjda će se konačno javiti i Rudavi. :kavica::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju pozdrav ! Ja sam isao preko rudavog i poslao mu moje podatke,nakon toga sam slao mailove Rudavom na koje mi on nije odgovarao.U jedanajstom mjesecu nisam bio u Zagrebu pa me je interesiralo sta ima novog u vezi odvjetnice ,poslao sam mu dva mail-a nakoje mi nije odgovorio. Jucer sam nazvao odvjetnicu i rekao joj o cemu se radi.Odvjetnica je upoznata sa tim ,ali da joj se nitko ne javlja i da nije nitko bio kod nje.Ja sam dogovorio sa odvjetnicom da dodjem danas u 10 sati sa papirima na razgovor. Pozdrav!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde prijatelju ako ti nije teško poslije sastanka javi u kratkim crtama kako je prošao sastanak. Neznam što se dogodilo sa Rudavim da se ne javlja znam da je jedno vrijeme imao problema za svojom meil adresom možda je opet ista stvar u pitanju, ako ima ko od forumaša da sa Rudavim pokuša stupiti u kontakt na neki drugi način tel, mob, ili ga pozna osobno da sa njim kontaktira i da se vidi gdje je zapelo. POZDRAV!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok prijatelju ! Ja sam sad dosao od odvjetnice.Sve papire sta je trazila sam fotokopirao i predao,ona mene ima na popisu sta joj je dostavio Rudavi ali nema podataka o tuzbi,kad je predana koji sud itd.Uglavnom me je pitala dali sam spreman ici do kraja tj Strazburga jer kako stvari stoje sa nasim sudovima nemamo bas prevelike sanse.Mozda nije za sve isto zavisi od puno stvari,sa Rudavim je telefonski kontaktirala danas treba mu poslati neke dokumente,uglavnom on je ziv i zdrav pa ce nam se vjerojatno ako bude trebalo javit .Ja sam morao to obavit jer za koji dan idem na lezanje u Dubravu. Pozdrav !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na informacijama prijatelju, valjda će se sad Rudavi javiti. Inaće meni bi trebao neki kontakt ak ti imaš br. telefona ili adresu da se sa svojim prijateljima (ima nas četvorica za sad) javim odvjetnici i da dogovorimo sastanak. Što se tiće tebe i tvog odlaska na lijećenje želim ti što brži povratak! Znam kak je to ležat.

Hvala!!! Pozdrav!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav za sve na forumu i za sve one koje se bore za ravnopravnost nas branitelja, koja nam je navodno zagarantirana po Ustavu RH, ali izgleda da to nije tako!

Želim da vam javim a ovo se tice i Rudavog da je jedan iz moje grupe (cije sam ti podatke slao) znaci podnio tužbu na Ustavni sud 18.08.2010.g. i dobio odgovor krajem 02.2011.g.

u kojem je vidljivo da se ustavna tužba odbacuje sa obrazloženjem citiram "NE POSTOJI PRETPOSTAVKE ZA ODLUČIVANJE O BITI STVARI". Znaci jos da spomenem da je kod ovog slucaja relativno brzo odrađen postupak, dok moja slucaj jos nije odrađen a ja sam predao tuzbu na Ustavni sud 04.2010.g. i do sad jos nisam dobio odgovor. Znaci i ovaj nazovi politicko Ustavni suda radi kak se kome digne

i kak Jaca odredi. Toliko za sad, mi koji nismo rijesili svoje probleme jednostavno smo osudeni na propast, i jedino cemu se ja jos iskreno nadam da ce ovi sto "neznaju" tko je pokrao lijepu nasu konacno sici s trona i dao dragi Bog da se nikad vise ne vrate da vjecito gore u paklu!!!Veli nas jadni napaceni narod svaka rit dođe jednom na sekret!!! Pozdrav svim istinskim braniteljima ma gdje god bili!!! :zao::zao::zao::vrag::vrag::vrag::dvoje::dvoje::dvoje::tikvan::tikvan::tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

apollon je napisao:

Međunarodni sud u Strasbourgu.

 

Nažalost s nekim stvarima se čovjek mora pomiriti.Nama teorije da neki sud uvaži ovakve tužbe

 

Ako znaš proceduru oko tog suda u strasbourgu ili bilo tko na forumu , molio bih ga da ma kontaktira na pp ili ovdje na forumu ,ako nije off topic . U svakom slučaju hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji suborci danas sam dobio riješenje od upravnog suda nakon tri godine.Piše U IME REPUBLIKE HRVATSKE TUŽBA SE ODBIJA sramota ,ali sam se nadao 99% da će me otkantati .Dok sam bio zdrav radio sam ,agdje je trebalo bio sam ,ali da nije takvih bilo bojovnika od 91 netko bi drugi sjedio u tim našim sudovima ,žalosno da ću na koncu morati tužiti svoju državu za koju sam bio od prvog dana .Ali nema predaje idem do kraja ! Pozdrav svim hrvatskim braniteljima gdje god bili !!! Nemam šta izgubiti jedino ovo maloživčeka što mi je ostalo ! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ima li netko da može dati odgovor na nešto što nema logike

zašto i dalje psihijatri PLP DLP HZMO i neznam tko sve ipak još uvijek daju šifru ptsp kao oboljenje koje je posljedica domovinskog rata i na papiru priznaju

međutim to ništa ne vrijedi zbog datuma

koja je svrha ako je bio rok 95 96g onda nitko ne bi trebao nikom napisati niti priznati oboljenje zašto i to ne reguliraju nekakvim zakonom

 

pozdrav :misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonemarkus je napisao:

ima li netko da može dati odgovor na nešto što nema logike

zašto i dalje psihijatri PLP DLP HZMO i neznam tko sve ipak još uvijek daju šifru ptsp kao oboljenje koje je posljedica domovinskog rata i na papiru priznaju

međutim to ništa ne vrijedi zbog datuma

koja je svrha ako je bio rok 95 96g onda nitko ne bi trebao nikom napisati niti priznati oboljenje zašto i to ne reguliraju nekakvim zakonom

 

pozdrav :misli::misli:

 

zvonemarkus ajde se prisjeti "Pančićevog zakona".

Dali ima kakove sličnosti sa ovim zakonom koji je sada??????

Malo si pomješao godine,nema veze razumijemo se....

 

Kako tko dođe na vlast tako mjenja zakone kako njemu paše,

šta je tu je,tko je bolestan lječit se mora bez obzira na zakone,medicinsku dokumentaciju na kup možda jednog dana padne i ovaj zakon kao što je pao onaj "Pančićev".

 

To Vam pišem iz vlastitog iskustva.

 

:vjeruj: nema :predaja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma je.i ga nisam malo već puno pomješo

nego koja je svrha njima kada upišu a i nama znam da ptsp ima veze s liječenjem ali

zašto posljedica rata glupo ispada jedino možda ima netko tko računa da će ipak sve morati promjeniti mislim od vladajućih

vjerojatno i oni sami vide da su spizdili s tim rokom što je isto jako glupo svejedno nada umire zadnja

 

pozdrav :misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav od Zagi-a.

Evo da Vam javim danas sam dobio RJEŠENJE od Ustavnog suda čiji su suci donjeli jednoglasnu odluku da se Ustavna tužba odbacuje. Famozna rečenica "NE POSTOJE PRETPOSTAVKE ZA ODLUČIVANJE O BITI STVARI" Čekam da se javi Rudavi jer sad več imamo određeni broj branitelja koji su odbijeni i od strane Ustavnog suda da krenemo dalje u akciju NEMA PREDAJE!!! :namiguje::namiguje::namiguje::namiguje:

Mogu ovima sucima samo poruciti :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: daj te si dragi drugovi cim prije promjenite namjestaj u svojim uredima jer vjerujte mi stvarno ste zaslužili jer ovaj vas posao dragi moji "prijatelji" stvarno iziskuje velike napore pa si lijepo stavite nove stolice i sve ostalo da slucajno ne obolite jer Vi stvarno znate krojiti pravdu!!!

Pozdrav svim istinskim braniteljima ma gdje god bili!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija