Jump to content

HZZO-putni nalog


marko16

Preporučene objave

Zna li tko..?Zbog teške bolesti dobio sam putni(e) nalog(e) za kontrole i previjanja u Splitu.Na putnom nalogu stoji-uz pratnju prijevoz autobusom.Povratna karta Knin-Split je autobusom 120 kn za jednu osobu a ja dobivam isplatu 80 kn jer navodno toliko kosta povratna za istu relaciju 2.razredom vlaka.Mogu li ostvariti isplatu za ono sta je navedeno u putnom nalogu (autobus),moram naglasiti da se radi o 25 putnih naloga te iznos razlike za mene predstavlja puno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hzzo pokriva najjeftiniji prijevoz do najblizeg mjesta obavljanja usluge ukoliko je ono udaljenije od 35km;

samo provjerite postoji li bliza lokacija za obavljanje medicinske usluge koja vam je potrebna buduci ce ukoliko postoji vas doktor opce prakse nakraju platiti vas prijevoz ukoliko hzzo procijeni da vas je nepotrebno slao dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

imam jedno pitanje za one koji znaju odgovor(moderator,veteran ili dr.)da li ja mogu dobiti putni nalog za odlazak na pregled kod psijijatra u Zagreb,bez obzira sto imam i psihijatra i u Osijeku, posto mi moj doktor opce prakse kaze da ga nemogu dobiti ako me specijalista(psihijatar) nije uputio na taj pregled .molim odgovor na privatnu adresu ako je moguce.Hvala :-?:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne. Nemaš pravo ni na izdavanje putnog naloga, ni na naknadu takvih nastalih troškova prijevoza.

 

Specijalističko-konzilijarnu zdravstvenu zaštitu osigurana osoba ostvaruje, u pravilu, u najbližoj ugovornoj zdravstvenoj ustanovi, odnosno kod najbližeg ugovornog zdravstvenog radnika privatne prakse prema mjestu svoga prebivališta odnosno boravka, koji sa Zavodom ima ugovorenu i osiguranoj osobi može pružiti traženu zdravstvenu zaštitu, a na osnovi uputnice koju izdaje izabrani doktor primarne zdravstvene zaštite.

 

Osigurana osoba koja koristi zdravstvenu zaštitu kod drugog ugovornog subjekta Zavoda, a ne naznačenog na putnom nalogu nema pravo na naknadu troškova prijevoza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

Ne. Nemaš pravo ni na izdavanje putnog naloga, ni na naknadu takvih nastalih troškova prijevoza.

 

Specijalističko-konzilijarnu zdravstvenu zaštitu osigurana osoba ostvaruje, u pravilu, u najbližoj ugovornoj zdravstvenoj ustanovi, odnosno kod najbližeg ugovornog zdravstvenog radnika privatne prakse prema mjestu svoga prebivališta odnosno boravka, koji sa Zavodom ima ugovorenu i osiguranoj osobi može pružiti traženu zdravstvenu zaštitu, a na osnovi uputnice koju izdaje izabrani doktor primarne zdravstvene zaštite.

 

Osigurana osoba koja koristi zdravstvenu zaštitu kod drugog ugovornog subjekta Zavoda, a ne naznačenog na putnom nalogu nema pravo na naknadu troškova prijevoza.

 

znaci nemam pravo, ali mi onda reci kako jedan moj kolega od svoje doktorice dobije putni nalog za odlazak na pregled bez obzira sto ima i psihijatar u osijeku i to mu daje svaki puti kada ide na pregled.kako to da neki(doktori privatne prakse tj tvoj doktor opce prakse) daju a neki nedaju,to mi nije jasno,hvala :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada sam ja to zatražila za svoje dijete,trebala sam doktrorici opće prakse donjeti preporuku od djetetova specijalista(u mome slučaju neuropedijatar jer mi on vodi djete) da on daje suglasnost i da je mišljenja da bih u Zagreb trebala otići skupa s djetetom na dodatni pregled. (bez obzira što u mome mjestu ima pihijatar za dijete).Taj sam papir odnjela doktorici opće prakse,a poslije sam dobila od hzzo povrat novca za kartu autobusa za Zagreb i nazad.To nije nikakav problem samo trebaš imati suglasnost tj.mišljenje od specijaliste koji te vodi :namiguje: i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

znaci nemam pravo, ali mi onda reci kako jedan moj kolega od svoje doktorice dobije putni nalog za odlazak na pregled bez obzira sto ima i psihijatar u osijeku i to mu daje svaki puti kada ide na pregled.kako to da neki(doktori privatne prakse tj tvoj doktor opce prakse) daju a neki nedaju,to mi nije jasno,hvala :misli:

 

Kod ovakvih stvari nikada nije dobro uspoređivati se, svaki se slučaj i obrađuje i rješava zasebno, poanta je u tome ukoliko u bližem mjestu postoji mogućnost (ugovoreni sadržaj) tada za daljnju ustanovu nema nadoknade troškova prijevoza. Samo u iznimnim slučajevima, koji moraju biti stvarni i dokumentirani, kako to navodi i vandica, tako je nešto moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Interesira me imam li pravo na putni nalog ako me specijalist uputio u Zagreb kod nefrologa?inače sam sa Korčule i već 2 godine svaka 3 mjeseca po nalogu nefrologa iz Zagreba putujem na redovite kontrole u Zagreb,a liječnik opće prakse tvrdi da nemam pravo na putni nalog,a danas doznam da to možda i nije točna informacija i da imam pravo na njega.Inače povratna karta Korčula-Zagreb je 400 kn!molim vas pomoć!hvala :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovakvim slučajevima nikada i nikada i nikada ne se pozivati na druge pacijenta, dijagnoze drugih pacijenta....

 

Možeš zatražiti od svog doktora da ti izda uputnicu ovlaštenom doktoru HZZO-a koji će ti u pismenom obliku dati pojašnjenje, odnosno u konačnici može se i takav trošak i odobriti ukoliko je preporuku za Zagreb dao doktor iste specijalnosti iz Splita, no ne bih prejudicirao odluku koja je u sferi ne prava već medicine..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Molim Vas informacije - nisam znala da za dijete(14) imam pravo na putni nalog jer imam do Zagreba 35 km, a doktorica školske i opće medicine nisu mi dale. Imam li ja pravo zatražiti zaostale putne naloge od doktorica i na što da se pozovem ako one odgovore da ne može!

Već do sada smo bili 7 puta zamislite koliki je to novac. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Molim pomoć

Dijete mi treba obaviti pregled udaljenom od mjesta stanovanja cca 80 km. Specijalista bliže nema nego u Zagrebu.

Pitanje:  

Ja kao zakonski skrbnik djeteta imam pravo kao pratnja djetetu na refundaciju putnih troškova?

Da li isplata mora ići na račun?

A ako je račun blokiran ali je otvoren zaštičeni kako onda ide isplata? Možda na ruke ili mogu dati npr.račun od djetetove bake?

 

Hvala i lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , 309 je napisao:

Imam putni nalog i naveden je pratitelj.

Zanima me da li mogu upisati djetetovu baku kao pratitelja a zapravo sam ja bila zbog uplate na tek.račun od bake pošto je moj blokiran a i neznam da li je refundacija putnih naloga izuzeta od ovrhe

neznam kakva su sad pravila oko uplate na zaštićeni.....ali možeš ih pitati da li može na zaštićeni,a ako ne može onda ih pitaj jel može bilo čiji tekući ,npr supruga,roditelja ....u krajnjem slučaju uvijek imaš opciju da ti poštar donese kući (ako u međuvremenu nisu to ukinuli)....

a i oko bake....mislim da bi i to mogli prihvatiti jer nigdje ne piše na nalogu tko je bio pratnja...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Wrritteer vam je dao dobru sugestiju, na poleđini naloga, na donjem dijelu, tamo gdje stoji način isplate, možete označiti "na kućnu adresu", pa vam dostavi poštar (minus 3-4 kn poštarine).

Ili označite "tekući račun", pa onda imate dio "Ime i prezime vlasnika tekućeg računa", gdje možete staviti djetetovu baku (kao da je ona išla, jer kako Mister X piše, nigdje nije vidljivo tko je bio pratnja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Evo ovako, putni nalog je ispunjen podatcima gdje je dijete bilo na pregledu. Takav putni nalog se odnese u HZZO. Pošto ja imam blokirani račun otišla sam u Finu i od njih sam dobila potvrdu da mi se putni troškovi isplačuju na zaštićeni račun i tu potvrdu donijela u HZZO. A na račun bake ili djeda mi je rečeno da ne može, samo roditelji ili skrbnici. Preko pošte može isplata na adresu i ako vam poštar kod kuće isplačuje uzima se 6% od iznosa,a oko dižete u poštanskom uredu onda je 2% od iznosa.  Isplate se vrše ovako:

Ako je pregled bio recimo 17 .03. a putni nalog ste predali u Hzzo do 05.04 mjesec a onda vam je isplata izvršena u tom 04 mjesecu.

A ako je pregled bio recimo 02.04. i predat je puni nalog do 05.04. onda će isplata biti tek u 05. mjesecu. 

Još jedna bitna stvar 

Potvda sa Fine se uzima samo jednom i ona vrijedi za sve putne naloge tako da ju ne treba svaki put uzimati.

Nadam se da sam pomogla

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Isplata je bila prošli mj. oko 20,  ali meni nerealno niska pa sam otišla u HZZO da provjerim, uputili su me u likvidaturu i tamo je ustanovljeno da je njihovom greškom isplaćen iznos za jednu osobu. Izvinjavali su se za svoju grašku. Možete zamisliti koliko takvih putnih naloga dobiju dnevno i neka samo nekoliko njih tako " prevare" u čiji đep idu novci?!

Ostatak će mi isplatiti ovaj mjesec.

A ako ja npr.  zaboravim platiti jedan mj.račun plaćam kamatu a kada službenici u državnoj firmi namjerno ili nenamjerno greškom ne uplati, nikome ništa. Niti sankcije zaposleniku a ja sam oštećena jer sam na taj novac računala za plaćanje računa.

Zato provjeravajte

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija