Jump to content

nepotrebno zaustavljanje


marilllo

Preporučene objave

Pitanje...zanima me jeli u redu sto policija zaustavlja voznjom iza vozila te upali rotirku kao da sam kriminalac i onda kazu REDOVNA KONTROLA PROMETA.

Dakle vozilo ispravno,svijetla upaljena,pojas prikopcan,ne krivudam po cest,znaci sve ispravno.To se u nasem gradu stalno dogada jer su policajci vecinom mladi i uzasno bahati...znaci moje pitanje je dali je to u redu od njih i jel to normalno a ako nije sta da im kazem kad me tako zaustave ili neka sutim i trpim???...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marilllo je napisao:

Pitanje...zanima me jeli u redu sto policija zaustavlja voznjom iza vozila te upali rotirku kao da sam kriminalac i onda kazu REDOVNA KONTROLA PROMETA.

Dakle vozilo ispravno,svijetla upaljena,pojas prikopcan,ne krivudam po cest,znaci sve ispravno.To se u nasem gradu stalno dogada jer su policajci vecinom mladi i uzasno bahati...znaci moje pitanje je dali je to u redu od njih i jel to normalno a ako nije sta da im kazem kad me tako zaustave ili neka sutim i trpim???...hvala

 

Trebali bi ti iz vozila dat znak da zaustaviš vozilo sa službenom stop tablicom jer je posjeduju.

 

Članak 32.

(1) Sudionici u prometu moraju postupati po zahtjevima izraženim pomoću znakova ili po naredbama policijskih službenika ili drugih osoba koje, na temelju ovlaštenja iz ovoga Zakona, nadziru i upravljaju prometom na cestama (u daljnjem tekstu: ovlaštena osoba).

(3) Znaci iz stavka 1. ovoga članka mogu se davati i iz vozila.

 

Članak 33.

(1) Znaci što ih sudionicima u prometu daju ovlaštene osobe su znaci koji se daju rukama i položajem tijela, zvučni znaci i svjetlosni znaci.

(2) Znaci iz stavka 1. ovoga članka moraju se davati tako da njihovo značenje za sudionike u prometu bude jasno i nedvojbeno.

 

Rotirke služe za prednost prolaza i za vozila pod pratnjom ili van zakona u tvom slučaju za izigravanja šerifa.Ako se budeš bunio tražit će ti dlaku u jajetu pa si tek onda nagrabusio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marilllo je napisao:

Pitanje...zanima me jeli u redu sto policija zaustavlja voznjom iza vozila te upali rotirku kao da sam kriminalac i onda kazu REDOVNA KONTROLA PROMETA.

Zakonito postupanje policije.

 

Kad vas zaustave, snimite ih mobitelom i ukoliko smatrate da se neprimjereno ponašaju snimku predajte nekoj od rukovodećih organizacija policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

marilllo je napisao:

Pitanje...zanima me jeli u redu sto policija zaustavlja voznjom iza vozila te upali rotirku kao da sam kriminalac i onda kazu REDOVNA KONTROLA PROMETA.

Zakonito postupanje policije.

 

Kad vas zaustave, snimite ih mobitelom i ukoliko smatrate da se neprimjereno ponašaju snimku predajte nekoj od rukovodećih organizacija policije.

Smijemo li ih snimati mobitelom?Nije li neovlašteno snimanje kazneno djelo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram se uključiti... Pokušao sam sa snimanjem jednom (prije tri godine) i dobio sam nedvosmislenu prijetnju fizičkim nasiljem, ako odmah sve ne pobrišem.

 

Na kraju se sve riješilo bez ikakvog incidenta (ali i bez snimke), jer je kolega od dotičnog policajca bio staloženiji i razumniji. No, nikako se ne bih htio naći u situaciji gdje su možda obojica kao ovaj prvi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dredd je napisao:

Moram se uključiti... Pokušao sam sa snimanjem jednom (prije tri godine) i dobio sam nedvosmislenu prijetnju fizičkim nasiljem, ako odmah sve ne pobrišem.

 

Na kraju se sve riješilo bez ikakvog incidenta (ali i bez snimke), jer je kolega od dotičnog policajca bio staloženiji i razumniji. No, nikako se ne bih htio naći u situaciji gdje su možda obojica kao ovaj prvi.

Zanimljivo,ovo što se dogodilo Dredd-u može se dogoditi svima nama.Što tada učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Policija RH je tehnički dovoljno sazrela da patrolna vozila opremi kamerama sa svih strana. Te kamere najviše koriste samim policajcima.

 

Izgleda da kod nas postoje drugi razlozi zašto vlast ne želi kameru u vozilu, tog najpouzdanijeg svjedoka događaja.

Vjerojatno postoje drugi razlozi,jer kamera bi mogla snimiti nekoga koga nesmije...ipak smo svi jednaki,samo su neki jednakiji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

igla91 je napisao:

Vjerojatno postoje drugi razlozi,jer kamera bi mogla snimiti nekoga koga nesmije...ipak smo svi jednaki,samo su neki jednakiji

Ovo volim pročitati kad netko drugi napiše.

Zamislite ovo...civilni automobil,za retrovizor okaćena kamera spojena sa policijom koja snima "nepodopštine" nesavjesnih vozača, a snimka vjerodostojna na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

igla91 je napisao:

 

Zamislite ovo...civilni automobil,za retrovizor okaćena kamera spojena sa policijom koja snima "nepodopštine" nesavjesnih vozača, a snimka vjerodostojna na sudu.

 

 

ma kakav sud...bespotrebno trošenje državnog novca...zapravo, čak ni kamera nije potrebna kad bolje razmislim, dovoljno je da vas netko vidi i prijavi...pa ravno na giljotinu...iako, čak je i giljotina vjerojatno nepotrebni izdatak, treba plaćati krvnika, što to odmah policajac ne bi riješio službenim oružjem...? za teže prekršaje metak, za lakše 50 udaraca policijskom palicom. po mogućnosti drvenom.

 

 

ILI NE?

 

 

LP,

 

AuB.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Augenblick je napisao:

igla91 je napisao:

 

Zamislite ovo...civilni automobil,za retrovizor okaćena kamera spojena sa policijom koja snima "nepodopštine" nesavjesnih vozača, a snimka vjerodostojna na sudu.

 

 

ma kakav sud...bespotrebno trošenje državnog novca...zapravo, čak ni kamera nije potrebna kad bolje razmislim, dovoljno je da vas netko vidi i prijavi...pa ravno na giljotinu...iako, čak je i giljotina vjerojatno nepotrebni izdatak, treba plaćati krvnika, što to odmah policajac ne bi riješio službenim oružjem...? za teže prekršaje metak, za lakše 50 udaraca policijskom palicom. po mogućnosti drvenom.

 

 

ILI NE?

 

 

LP,

 

AuB.

 

:kavica:

Čovjeće,danas ti je kamera jeftinija nego krvnikova dnevnica.

A to što pišeš da je dovoljno "da vas netko vidi"....može se izmisliti.Snimka bi bila dokaz,najbolji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

igla91 je napisao:

Što tada učiniti?

Mene osobno nitko ne može uplašiti.

 

Ne bih htio završiti poput onog klica u Sisku ili onog u Bjelovaru. Imam familiju. I u takvoj situaciji je puno ljudi s kojima se susrećem. Pozivati na moja prava i inatiti se (tj. bosti se s rogatima) mogao sam prije 10 godina kad sam bio mlad i bez previše odgovornosti. Danas mi je jednostavno benefit od toga nula. A potencijalna šteta golema.

 

Ovo za kamere, ja ljudima pričam već godinama. U saveznoj državi New Jersey u USA, policajci na autoputu imaju kamere na ramenu! Ne samo u autu, nego na ramenu! Sve se vidi i policajac jako pazi da se zakon i sva pravila službe poštuju.

 

I tamo će neki mafijaš milijarder svojom vojskom odvjetnika ishoditi da ta snimka ostane samo u policijskom arhivu, ali nema ovakvih situacija kao kod nas. Imate na netu bezbroj primjera gdje su policajci kažnjeni zbog prekoračenja ovlasti snimljenog na kameri (najčešće "pregrubo" postupanje :-D ), ali još više primjera gdje se prekršitelj ne može izvući jer se sve lijepo vidi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dredd je napisao:

petpetica je napisao:

igla91 je napisao:

Što tada učiniti?

Mene osobno nitko ne može uplašiti.

 

Ne bih htio završiti poput onog klica u Sisku ili onog u Bjelovaru. Imam familiju. I u takvoj situaciji je puno ljudi s kojima se susrećem. Pozivati na moja prava i inatiti se (tj. bosti se s rogatima) mogao sam prije 10 godina kad sam bio mlad i bez previše odgovornosti. Danas mi je jednostavno benefit od toga nula. A potencijalna šteta golema.

 

Ovo za kamere, ja ljudima pričam već godinama. U saveznoj državi New Jersey u USA, policajci na autoputu imaju kamere na ramenu! Ne samo u autu, nego na ramenu! Sve se vidi i policajac jako pazi da se zakon i sva pravila službe poštuju.

 

I tamo će neki mafijaš milijarder svojom vojskom odvjetnika ishoditi da ta snimka ostane samo u policijskom arhivu, ali nema ovakvih situacija kao kod nas. Imate na netu bezbroj primjera gdje su policajci kažnjeni zbog prekoračenja ovlasti snimljenog na kameri (najčešće "pregrubo" postupanje :-D ), ali još više primjera gdje se prekršitelj ne može izvući jer se sve lijepo vidi.

 

Možda to jednog dana bude i kod nas :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija