Jump to content

Carina-Otvaranje tvornicki zatvorene robe


ivomama

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Naime, prije jedno mjesec dana narucio sam paket preko ebaya koji je tek sad stigO?.Prilikom otpakiranja paketa sdrzaj jedne vrecice se prosuo,detaljnijim uvidom u sam paket vidim da su male kesice(tvornicki vakum zatvorene) unutar paketa otvarane.

Naime znam kakvi malogradjani rade na carini i kakav je njihov mentali sklop,ali nikako mi nije jasno kako su mogli otvarati nesto sto ne vrijedi vise ako se dira golim rukama(pise velikim slovima na ENGLESKOM)..Pa pobogu mogli su bar zatvorit pomocu selotejpa ili zastititi radi daljnjeg transporta..ali ocito imaju problema sa poznavanjem stranih jezika

 

Zanima me sto mi je ciniti posto je paket sad unisten od stane njihove ruke.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivomama je napisao:

Pozdrav,

 

Naime, prije jedno mjesec dana narucio sam paket preko ebaya koji je tek sad stigO?.Prilikom otpakiranja paketa sdrzaj jedne vrecice se prosuo,detaljnijim uvidom u sam paket vidim da su male kesice(tvornicki vakum zatvorene) unutar paketa otvarane.

Naime znam kakvi malogradjani rade na carini i kakav je njihov mentali sklop,ali nikako mi nije jasno kako su mogli otvarati nesto sto ne vrijedi vise ako se dira golim rukama(pise velikim slovima na ENGLESKOM)..Pa pobogu mogli su bar zatvorit pomocu selotejpa ili zastititi radi daljnjeg transporta..ali ocito imaju problema sa poznavanjem stranih jezika

 

Zanima me sto mi je ciniti posto je paket sad unisten od stane njihove ruke.

 

Hvala

 

prije nego što se upustite u komentiranje bilo čijeg mentalnog sklopa i malograđanštine trebali bi utvrditi gdje je pošiljka otvarana. U mjestu izvoza ili uvoza. Znači da li tamo odakle je pošiljka krenula ili kod nas kad je došla.

Osim toga dodir sa vašim paketom nisu nužno imali samo carinici već što je puno vjerojatnije i poštanski službenici koji rade na dopremi i otpremi međunarodne pošte koji doduše sebe vole zvati carinici iako to nisu.

Osim toga nakon dolaska pošiljke u RH pošiljke stižu u tzv "izmjeničnu poštu" pri kojoj djeluje carinska ispostava u Zagreb, a nakon toga upućuje se u područnu poštu carinjenja na pr Split pri kojoj djeluje Carinska ispostava pošta.

Dakle gdje je pošilka otvarana i tko ju je otvarao??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija