Jump to content

Komplicirano, trebam pomoć


nepnaut

Preporučene objave

Probati ću opisati ukratko. Iza mog pokojnog oca (umro 2002.) ostao je dug prema Toplinarstvu, tj. neplaćeni računi za grijanje. Ja sam jedini pravni nasljednik po odluci suda. Toplinarstvo podiže tužbu za dug oko 2400,00 kn, ja na sudu izjavljujem da sam jedini pravni nasljednik iza pokojnog i da prihvaćam tužbu u cijelosti, a sud donosi presudu da sam dužan platiti dug s pripadajućom kamatom i sudske troškove s kamatom. Nisam platio odmah jer u tom trenutku u obitelji nitko nije radio,već sam uplatio 750,00kn,pa nakon otprilike godine dana uplatio sam iznos od 7000,00 kn. Prije uplate od 7000,00 kn tražio sam pismenim i usmenim putem da se raskine ugovor o isporuci toplinske energije između mene i njih (imam sve dokumentirano), na što su se oni uredno oglušivali i nadalje slali opomene i nove račune, razlog mog navođenja je bio taj da nismo u stanju plaćati jer nitko u obitelji nije zaposlen, a mama je nasljedila mirovinu iza mog pokojnog oca, tj. njezinog supruga. Oni su uredno slali opomene za nepodmirene račune s kamatama, a kasnije i ovrhe. Ipak na moje inzistiranje pristaju me isključiti iz sistema grijanja i to na način da ja u STANU SAM ZATVORIM Ventile na radijatorima, što sam i učinio, a u bilo koje doba dana ili noći netko od njihovih zaposlenika ili predstavnik stanara može doći u stan i provjeriti da li se ja pridržavam dogovora (imam dokument o tom sporazumu). Kada su uvidjeli da se ne mogu naplatiti od mene, napravili su ovrhe na mirovinu moje majke, i ako znaju da sam ja jedini pravni nasljednik. Sam sam podigao tužbu,to jest pokušavam, ali sud nije tužbu uvažio u potpunosti(treba ju ispraviti i nadopuniti), već traži da ju sastavi odvjetnik. Sudac mi je rekao da je to vrlo komplicirano i da si uzmem odvjetnika. Nezaposlen sam, pokušati ću tražiti od HOK-a da mi dodjeli odvjetnika, a ako nemam pravo na besplatnu pravnu pomoć, DA li mi se isplati tražiti odvjetnika koji će raditi na postotak. Mislim da sam ukupnom uplatom 7750,00 kn podmirio sva njihova potraživanja, isto tako nakon mog zahtjeva za isključenjem trebali su me odmah isključiti iz sistema grijanja. I kako su mogli napraviti ovrhu na mirovinu od mije majke? KAKO do odvjetnika???To bi bilo kratko! SAVJET!!! Pomoć!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija