Jump to content

Hipotetski upit


noni

Preporučene objave

Zamislimo slijedecu hipotetsku situaciju:

 

Nemam lipe na racunu, ne posjedujem nekretnine ni pokretnine, nezaposlen, ne primam nikakvu naknadu niti socijalnu pomoc, ali imam mastercard iz nekih boljih vremena, te trošim podizanjem gotovine na bankomatima, plačam račune, sve dok me banka ne zaustavi. Gore navedeno stanje je nepromijenjeno. Novaca nema. Banka ce, pretpostavljam, tražiti novac, nece se imati od cega naplatiti, vjerojatno slijede tužbe, ovrha na prazan račun, itd, pa me sada zanima što se dogada dalje, te kako ta prica može završiti?!? Zatvor ??? Na koliko vremena ? Ovisi li to o svoti novca ? Može li se, teoretski, proci nekažnjeno, ne vracajuci dug? Došlo je do polemike među prijateljima, gdje neki tvrde da je moguće :-? Jedan čak tvrdi da poznaje osobu, koja je to učinila i posljedica je jedino da je na ''crnoj listi'' dotične banke već godinama i nikom ništa. U toj banci, naravno ne može ništa, ali su mu, u međuvremenu normalno stizale plaće i honorari na druge banke. Osobno mislim da laže, ali, ipak, je li moguće ? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija