Jump to content

istospolna zajednica kao dio obiteljskog zakona


cro-girl

Preporučene objave

naime, zanima me jedna stvar....tražim odvjetnika koji bi mogao preuzeti slučaj između dvije djevojke koje su bile u vezi koja zadovoljava pravne zahtjeve da bi se tretirala kao vanbračna zajednica i s time spada pod obiteljski zakon.

ostale informacije dajem zainteresiranim odvjetnicima. koliko se meni čini, slučaj je poprilično čist i lagan, ali ja nisam stručnjak za te stvari pravno gledano.

zahvaljujem u naprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rečeno je da je od 1. mjeseca ove (2010) godine i istospolna zajednica bazirana na zajedničkom životu u trajanju duže od godine dana, uvrštena u taj isti zakon. i to nije varijanta rekla kazala nego je rečeno u policijskoj postaji u kojoj se slučaj vodio i od strane psihologice zadužene za taj slučaj.

nisam laik i ne tražim neznam što, već samo odvjetnika koji je voljan pomoći u ovom slučaju.

ukoliko je negdje nastao problem, može se to i preko drugih stranica....vi ste mi djelovali kao ozbiljna pravna stranica sa razvijenim forumom. možda sam pogriješila!

 

zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obiteljski zakon uređuje izvanbračnu zajednicu muškarca i žene, zadnji put je mijenjan 2007. na snazi od 1.1. 2008.

Zakon o istospolnim zajednicama uređuje učinke životne zajednice dvije osobe istog spola.

Zajednički nazivnik im je trajanje od 3 godine da bi došlo do učinaka koje ta dva zakona predviđaju.

 

Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji, na snazi od kraja 2009. kaže u čl.7. da se na odgovarajući način odredbe primjenjuju i na osobe koje žive po posebnom propisu u istospolnoj zajednici.

 

Obzirom da ste upit postavili savjetodavnom dijelu foruma, jednako kao što je dužnost bila premjestiti ga u za to odgovarajući dio foruma, tako vam je prethodno trebalo skrenuti pozornost i na ovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cro-girl je napisao:

rečeno je da je od 1. mjeseca ove (2010) godine i istospolna zajednica bazirana na zajedničkom životu u trajanju duže od godine dana, uvrštena u taj isti zakon. i to nije varijanta rekla kazala nego je rečeno u policijskoj postaji u kojoj se slučaj vodio i od strane psihologice zadužene za taj slučaj.

 

To upravo jest školski primjer slučaja rekla-kazala i nije uopće točan.

Točno je ono što ti je napisala moderatorica Newbie.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija